Açık
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.37

MHP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDEN ÇEKİLDİ !..

Genel - 11 Ekim 2018 23:52 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Milliyetçi Hareket Partisi 2014 Yerel Seçimlerinde Şile ve Arnavutköy ilçelerinden İBB’ye Meclis Üyesi göndermeyi başarmıştı. MHP Şile ve İBB Meclis Üyesi olan Hüseyin Kırcaali geçtiğimiz Mayıs ayında partisinden istifa etmişti. MHP Arnavutköy ve İBB Meclis Üyesi Muharrem Yaman partisi adına tek başına İBB’de muhalefet görevini sürdürmeye devam ediyordu.

 

MHP’li Yaman’ın da geçtiğimiz aylarda disiplin soruşturması sonucunda partisi ile ilişiğinin kesildiği ortaya çıktı. Kırcaali ve Yaman, MHP ile ilişinin kalmaması sonucu İBB Meclis’in Bağımsız Meclis Üyeleri oldu. Bağımsız Meclis Üyeleri Kırcaali ve Yaman bir süredir Meclis Oturumlarına katılmıyor.

 

 

 

YAMAN’I MHP İL BAŞKANLIĞI’NA ŞİKÂYET Mİ ETTİLER ?

 

Bağımsız Meclisi Üyesi Yaman eski partisi MHP adına İBB Meclis’te görev yaparken Gaziosmanpaşa Belediye Bütçesine “hayır” demiş, Arnavutköy Belediyesi’nde sahte evraklarla işçi alındığını savunmuş ve yine Arnavutköy Belediyesi’nde araç kiralamada yolsuzluk olduğunu iddia etmişti. Meclis Üyesi Yaman’ın Ak Parti saflarından MHP İl Başkanlığı’na şikayet edildiği iddia edilmişti. Yaman’ın istifa etmediği disiplin soruşturması sonucunda parti ile bağının kesildiği öğrenildi.

 

İYİ PARTİ İBB MECLİS’TE VAR

 

Türkiye Siyaset Arenası’na yeni dahil olan İYİ Parti’nin Beşiktaş’tan katılan Meclis Üyesi bulunuyor. İYİ Parti Beşiktaş ve İBB Meclis Üyesi Affan Mahmut Keçeci, MHP’nin İBB Meclis’te olan Grup odasını Bağımsız Meclis Üyeleri ile birlikte kullanıyor.

 

MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde varlığının son bulması ile Meclis’te Ak Parti ve CHP olarak iki kutup kaldı. HDP’nin ise İBB’de Meclis Üyesi bulunmuyor.

 

Genel - 23:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.