Hafif yağmur
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.35

FATİH’TE MOTOSİKLET İSTİLASI !..

Genel - 4 Ekim 2018 23:06 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Fatih’in trafik keşmekeşinden kurtulmak isteyen vatandaşlar son aylarda yakıt fiyatlarının da zamlanması ile otomobil yerine motosiklet kullanmaya başladı. Bu durum sokak ve caddelerde park sorununu da beraberinde getiriyor. Tarihi Yarımada’nın Eminönü Bölgesi mesai saatleri içerisinde adeta Motosiklet İstilasına uğruyor. Fatihlileri canından bezdiren soruna CHP Fatih Belediyesi Meclis Grubu dikkat çekti. CHP’liler, Çemberlitaş Anadolu Lisesi önünü işgal eden motosikletlere park için müsaade edilmemesi dahası kalıcı önlem alınmasını istedi.

 

Fatih Belediyesi Ekim ayı Meclis Oturumları devam ediyor. Meclis’e 1. Başkan Vekili Av. Adnan Şenocak Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Yahya Atıcı, CHP Grubuna Kazım Akşahin Grup Başkan Vekilliği yaptı. CHP Grubu oturuma firesiz katılım sağladı. CHP İlçe ve Grup Başkanı Soner Özimer de oturumda hazır bulunda. Oturumda 3 gündem maddesi üyelerin oylarına sunuldu.

 

CHP Grubu verdikleri soru önergesi ile Fatihlilerin haklarını savunmaya devam etti. CHP’lilerin ilk soru önergesi Tütüncü Hasan Sokak ve Turgut Özal Bulvarı kesişimde bulunan kaçak yapı ve ruhsatsız bijuteri dükkânına dair oldu.

 

55

CHP’lilerin ikinci önergesi ise Fatih’i Afganistan ve Pakistan trafiğinden farksız hale getiren motosikletlere ilişkin oldu. Fatih’in trafik keşmekeşinden kurtulmak isteyen vatandaşlar son aylarda yakıt fiyatlarının da zamlanması ile otomobil yerine motosiklet kullanmaya başladı. Bu durum sokak ve caddelerde park sorununu da beraberinde getiriyor. Tarihi Yarımada’nın Eminönü Bölgesi mesai saatleri içerisinde adeta Motosiklet İstilasına uğruyor. Fatihlileri canından bezdiren soruna CHP Fatih Belediyesi Meclis Grubu dikkat çekti. CHP’liler, Çemberlitaş Anadolu Lisesi önünü işgal eden motosikletlere park için müsaade edilmemesi dahası kalıcı önlem alınmasını istedi. CHP’lilerin verdikleri önerge Ak Parti Grubu tarafından da uygun bulunup Başkan Hasan Suver’in ilgilenmesi için Başkanlık Makamı’na havale edildi.

 

 

DSC_0671 DSC_0674 DSC_0676 DSC_0679 DSC_0680 DSC_0682 DSC_0684 DSC_0688 DSC_0690 DSC_0691 DSC_0692 DSC_0694 DSC_0696 DSC_0700 DSC_0701 DSC_0704 DSC_0708

Genel - 23:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.