Hafif yağmur
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.35

HUZUREVİ YANGINI GÜNDEMDE !..

Genel - 1 Ekim 2018 13:25 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nde ilçenin huzurunu kaçıran Huzurevi Yangını konuşuldu. CHP’li Meclis Üyesi Haluk Bozkurt kullanılan malzeme kâğıt gibi yandığını söyledi ve tedbir alınmasını istedi. Belediye ve Meclis Başkanı Cahit Altunay’da “ taş yünü kullanıldı, kaliteli malzeme olmasaydı daha vahim durumlar yaşanırdı” diye cevapladı. Başkan Altunay yangından önce huzurevi sakinlerinden birinin o bölgede bir şeyler yaktığını ve birkaç gün önce bir çalışma yapıldığını ifade etti.

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Başkanlık yapması beklenen Av. Hacı Orhan rahatsızlanarak oturama katılmadı. Oturuma Meclis Başkanı Cahit Altunay Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Mustafa Demir, CHP Grubuna Doğan Olgun Grup Başkan Vekilliği yaptı. CHP’li Sait Coşkunoğlu, Necdet Selvi ve İmam Koçak, HDP’li Ali Yurt Oturuma katılmadı.

CHP’li Grup Sözcüsü Doğan Olgun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına tebrik etti.

YANGIN KONUŞULDU

 

Oturumda söz alan CHP’li Mimar Meclis Üyesi Haluk Bozkurt ilçe huzurunu kaçıran yangını gündem yaptı ve : “ Zübeyde Hanım Mahallesinde Huzurevi’nde yangın çıkmıştı. Bu yangında ölüm ve yaralanma meydana gelmedi. Ancak dış cephenin bir kağıt gibi yandığını hepimiz gördük. Bunlar yönetmeliğe uygun olabilir ancak bunlara bir önlem almak lazım. Belediye Binamızda da aynı malzeme kullanılmış. Bu konu hakkında önlem alınmasını istiyoruz.” dedi.

 

DSC_0709

 

Belediye ve Meclis Başkanı olan Cahit Altunay, CHP’li Bozkurt’un iddiasını cevapladı ve şunları söyledi : “ Huzurevinde ki yangın ile ilgili yerinde incelemelerde bulunduk. Aslında tam tersi bir durum söz konusudur. Taş yünü kaplama olmasının avantajlarını gördük. Duvarda dikkat ederseniz o taş yünü kaplı süngerler dökülmedi. Dış cephede yanmadığını gördük. Karayollarında ki hastane yangını ile mukayese edersek burada avantajı görmüş olduk. Yangının gündüz olması yaşlıların transferi noktasında kolay şekilde dışarıya çıkartılması ve itfaiye amirliğinin yakın olması avantajdı. İtfaiye uzak bir noktadan gelseydi yangı büyüyebilirdi. Alt kattan çıktığını tespit ettik. Bir yaşlının bir şeyler yaktığını ifade ettiler. Birkaç gün öncede bir takım çalışmalar yapılmış orada. Tüm ekiplerimiz ile bizde müdahale ettik. Yaşlılarımızı da bir süreliğine başka yerlere ve yakınlarının yanına transfer ettik. Kötü bir malzeme olsaydı çok daha vahim durumlar olabilirdi.”.

 

Oturum gündem maddelerinin ilgili komisyonlara havale edilmesi ile son buldu.

 

DSC_0667 DSC_0668 DSC_0671 DSC_0675 DSC_0680 DSC_0684 DSC_0689 DSC_0699 DSC_0709 DSC_0713 DSC_0715 DSC_0719

Genel - 13:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.