Hafif yağmur
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.35

MUHTAR BU İŞİN İÇİNDE CİNLİK VAR !..

Genel - 10 Eylül 2018 22:31 A A

HABER-ANALİZ-YORUM: ENGİN BELLİ

 

2019 Yerel Seçimlerin arifesinde seçilmişleri heyecan sardı. Heyecanına yenik düşen bir isim de Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cebeci Mahallesi Muhtarı Zeki Yıldız oldu.

 

Ak Parti’ye yakınlığı ile bilinen Başarılı Muhtar Yıldız hizmet ettiği süre boyunca daima Meclis Üyeliği hayali ile yaşadı. Muhtarlık görevini ise desteklediği Genç Dinamik İsim Muhammet Ayşan’a bırakmak istediğini ifade etti. Öyle ki Muhtar Yıldız mahallesinde Fotoğrafçılık yapan Ak Parti Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Turan Tekeoğlu’nu kendisine rakip olarak gördü. 2019 Yerel Seçimlerinde yeniden aday olmayacağı sözünü veren Muhtar Yıldız hayali uğruna her yolu deniyor.

 

Muhtar Yıldız önceki gün bir açıklama yaparak mevcut Belediye Başkanı Cahit Altunay’a rakip olarak Sultangazi Belediye Başkanlığı’na Aday Adayı olduğunu açıkladı. Açıkladı ama ne bir müracaatı var ortada ne de kendisini arayanlara dolu dolu “evet adayım” diyebildi. Çünkü Yerel Siyaset Arenası’nın değişmez bir cinliğini sahnelemeye başladı Muhtarı Yıldız.

 

Muhtarlıkta olduğu kadar Siyasette de tecrübeli isim Belediye Başkanı Aday Adayıyım diyerek Meclis Üyeliğini hatta ön sıraları garantilemek istiyor. Haberimizi kaleme almadan Muhtar Yıldız’a telefon ile ulaştık. Yıldız “aday adayı mısınız ?” sorumuzu “bakarız, konuşuruz, müsait değilim” diyerek geçiştirmeyi seçti. Aldığımız duyumlara göre ise kendisine ulaşan Yerel Politikacılara “aday değilim nereden çıkıyor böyle şeyler anlamadım” dediği öğrenildi.

 

Uzun lafın kısası Muhtar Yıldız, Yerel Siyaset Arenasının eski ve bayatlamış bolca kurnazlık içeren metodunu sahneliyor. Ne diyelim Muhtar Yıldız gerçekten samimi ise Ak Parti’nin ilgili organlarına gidip resmi müracaatını yapar ve hep birlikte ciddiyetini görürüz. Unutmadan bu tavrını da Aday Adaylığı sürecinin sonuna kadar devam ettirmesi seçmen nezdinde önemlidir bir kez daha hatırlatmak isteriz. Olur ya Muhtar Yıldız Meclis Üyeliği için müracaat eder bu da bizim analizimizin ne kadar yerinde olduğunu gösterir kamuoyuna.

 

Muhtar Bu İşin İçinde Bir Cinlik var gibi. Neyse her ne sebeple olursa olsun Yolun Bahtın Açık Olsun Muhtar Yıldız.

 

999

Genel - 22:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.