Hafif yağmur
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.35

MUHALEFETİN “ HAVUZ ” PROBLEMİ !..

Genel - 9 Eylül 2018 00:02 A A

HABER-YORUM-ANALİZ : ENGİN BELLİ

 

1 havuzu 5 musluk 8 saatte doldurur ise 23 musluk kaç saatte doldurur?

 

Hayır hayır elbette soru bu değil !..

 

Bugünkü analiz yazımda CHP’li bazı yönetici oldukları iddia edilen vatandaşların kişisel isteklerini kaleme alacağım.

 

Türkiye’nin kader oylaması 24 Haziran seçimlerinde hüsrana uğrayan CHP’nin Yerel Seçimler için başarı umudu var. Ancak kimi ilçeler bırakın umut taşımayı var olan umutları bile kırmayı yok etmeyi başarıyor.

 

Örgüt içi barışı bir türlü sağlayamamak bir yana dursun kimi ilçe yöneticisi kılıklıların davranışları seçmen nezdinde CHP’yi küçük düşürmeye yetiyor.

 

Yerel Seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kaldı. Ak Parti cephesinde hummalı hazırlıklar çoktan başladı. CHP ise 30 Ağustos Resmi Törenlerinde dahi Atamızın huzuruna tekmili birden tam kadro çıkamadı.

 

Kıymetli okurlarım sözlerimi fazla uzatmadan CHP saflarına eleştirilerimizi bir vaka ile vereyim. CHP muhalefet cephesinin umudur. Umut olmak bir yana Yerel Parlamentolarda ilçe muhalefetinin sesidir. Önceki gün Sultangazi Belediyesi’nin Meclis Oturumu gerçekleşti. Oturum öncesi Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay CHP Grubunu ziyaret edip Meclis Üyeleri ile hasbihal etti, fikir alışverişinde bulundu. CHP’liler ilçe sorunları hakkında görüşlerini bire bir Altunay’a iletme imkanı buldu.

 

Ancak !..

 

İlçe sorunları umurunda olmayan CHP Sultangazi İlçe Örgütü’nde İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olduğu iddia edilen Canan Yıldırım da ne sıfatla bilinmez ancak toplantıya katıldı. Toplantı da yer alması elbette parti içi bir tutumdur, biz Gazetecilerin haddine değil CHP’yi dizayn etmek, ancak Başkan Altunay’a talepler noktasında biz eleştirilerimizi kamuoyu adına sunmak zorundayız.

 

Belediye içi haber kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre CHP’li kadın yönetici Başkan Altunay’dan hırsızlık mağduru olduğu gerekçesi ile evinin sokağında apartmanının önüne beton duba istedi. Başkan Altunay böylesine kişisel bir isteği karşılayamayacağını Yıldırım’a açıkça ifade etti.

 

Bitti mi?

 

Talepleri ile sözüm ona halkın sorunlarına derman olmak zorunda olan CHP’li Yöneticinin ikinci isteği ise Belediye Koridorlarında Gazetecilerin gözü önünde gerçekleşti. Canan Yıldırım, çok değil birkaç ay sonra koltuğuna talip olacakları Ak Partili Belediye Başkanı Cahit Altunay’dan çocuğu için 75. Yıl Mahallesi’nde kurulan Yüzme Havuzu’na kayıt için yardım talep etti. Onlarca minik yavrudan önce kendi çocuğuna öncelik tanınmasını istedi. Ana Yüreği dayanmadı desek diğer Anaları neresine koyacağız bu talebin ? Bu talep için ise Belediye Başkanı Cahit Altunay nezaketini korudu imkân varsa yapalım deyip Özel Kalem Memuruna talimat verdi.

 

Önce Duba Sonra Havuz

 

Bakın Bayan Yıldırım, sizin kişiliğinize lafımız yok, lakin şunu bilmeniz gerekir ki Belediye Meclisleri ya da Belediye Koridorları sizlerin kişisel taleplerinizin karşılanacağı yer değildir. Siz CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olduğunuzu söyleyerek Belediye Başkanı Altunay’ın yanına kadar yaklaşıyorsunuz. Hoş tüm vatandaşlar Başkan Altunay’dan taleplerde bulunur çözülür çözülmez ancak bulunabilir. Siz bir mücadelenin neferisiniz. Siz bence CHP’nin ilke ve mücadelesini özümsemede eksiklikler barındırıyorsunuz. Bu maksat ile parti büyüklerinizden bu konuda ders alın.

 

İsteyeceksen Halk İçin İste

 

İlle de bir talep olacaksa şüphesiz ki vatandaş için olmalı bu talepler. Gecekondu sorunu için, imar problemi için, temizlik konusunda, park talebi hakkında olmalı. Hiç olmadı ilçede sık sık kesilen elektrik sorunu için olmalıydı. Olmalıydı ki biz Gazeteciler sizi ayakta alkışlamalıydık.

 

Uzun lafın kısası “ Gelenek Değişmedi” diyoruz ve CHP’nin “ Duba ve Havuz Problemlerini” çözmek zorunda kalan Belediye Başkanı Cahit Altunay’a başarılar diliyoruz.

 

Umudunuzu Yitirmeyin !..

Gözleri Yıldız Gibi, Kaşları Hilal, Sanki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Gibi Yürekli İnsanlar Var Bu Ülkede !..

 

cats

Genel - 00:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.