Hafif yağmur
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.35

3 YILLIK İHMAL SONA ERDİ !..

Genel - 9 Eylül 2018 22:08 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

İçişleri Bakanlığı’nın 2015 yılında İlçe Belediyelerine gönderdiği Genelge gereği kurulması gereken Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Fatih’te nihayet oluşturuldu. Fatih’in Başarısız Eski Başkanı Mustafa Demir’in ihmal ettiği kurulum Yeni Başkan Hasan Suver’e kısmet oldu. Fatih Belediye Meclisi’nde alınan karar ile kurulan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü faaliyetine bu hafta başlayacak.

 

Konu ile ilgili CHP Fatih Belediyesi Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin eleştiri ve önerilerini dile getirdi. Akşahin Meclis Oturumunda söz aldı ve şunları söyledi:

 

Bizler CHP Grubu olarak 2015 yılından bu zamana Muhtarlık Müdürlüğü’nün kurulması için önergelerimiz var. Defalarca dile getirdik. Sebebi şuydu; 2015 yılı 2 ayın 20’sinde İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile Muhtarlık Müdürlüğü gerektiği duyurulmuştu. Fatih’te ki Muhtarlarımızın yükü çok ağırdır. Bunu hepimiz biliyoruz. Tarihi ve Turizm Bölgesinde Muhtarlık yapmak çok zordur. Bunların binaları da yetersizdir. Çoğunun kendi binaları yoktur. Belediye olarak özellikle Muhtarlık binalarının bakım ve onarımına destek vermemiz gerekiyor. Diğer tarafından mahallelerde kamuyu temsil ediyorlar. Mahallelerin sorunlarını tespit edip çözüm noktasında mahalle ve kamu kurumları arasında köprü vazifesi görüyorlar. Bununla birlikte Muhtarlarımızın iş yükü her geçen gün artmaktadır.

 

DSC_0649

 

 

CHP’Lİ AKŞAHİN MUHTARLARIN SESİ OLDU

 

Özellikle son dönemde Suriyeliler başta olmak üzere kaçak göçmenlerin ilçemizi mesken tutması gerçekliğini düşünecek olur isek, Kızılay tarafından sığınmacılara ve Suriyelilere yapılan yardımların hangi kurumlardan alınabileceğini gösteren el ilanlarını ve broşürlerini bile mahalle muhtarlarımız dağıtıyor. İlçemizde büyük sorun olan günlük kiralık dairelerin kapatılması ve mühürlenmesinde da muhtarlarımız emniyet ve belediye görevlilerine refakat etmektedir. Bu düşüncelerimiz ile kararı olumlu buluyoruz. Evet diyoruz ancak muhtarlarımızın ofis giderlerimizi dâhil ihtiyaçlarının karşılanmasını istiyoruz.

 

DSC_0652

Genel - 22:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.