Hafif yağmur
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.35

TAŞ OCAKLARI MADEN SAHASI MI OLDU?

Genel - 6 Eylül 2018 01:17 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Sait Coşkunoğlu Meclis’te “ Taş Ocakları Maden Sahası mı oldu ?” diye sordu. Soruya yanıt gecikmedi ve Belediye Başkanı Cahit Altunay Gazetemize açıklama yaparak; “1/100.000’lik İBB planlarında ne maden sahası ne de taş ocakları görünmüyor. Alanın kaldırılması için gereken girişimleri yapıyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Av. Hacı Orhan Başkanlık yaptı. CHP Grubuna Sait Coşkunoğlu, Ak Parti Grubuna Mustafa Demir Grup Başkan Vekilliği yaptı. HDP’li Ali Yurt ve CHP’li İmam Koçak oturuma katılmadı. Oturumda 9 gündem maddesi ilgili komisyonlara havale edildi.

 

Oturum başlamadan söz alan CHP Grup Başkan Vekili Sait Coşkunoğlu önemli gün ve haftaları tebrik edip ülke ekonomisine dair konuştu. Coşkunoğlu şunları dedi ; “ 24 Haziran seçimlerinden sonra ülkemiz ciddi bir ekonomik kriz yaşıyoruz. Esnafımız bitti. Döviz kurlarının dalgalanması ve sürekli artış göstermesi vatandaşlarımızı gün geçtikçe fakirleştiriyor. Bu gemi batarsa hep birlikte batarız. 1 Eylül Dünya Barış Gününü de Ulu Önder Atatürk’ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh sözünün hatırlatarak kutluyoruz. 4 Eylül Sivas Kongresinin yıl dönümünü kutluyorum. Ülkemizin kurtuluş mücadelesi için önemli bir yapı taşıdır.”.

 

Ak Partili Grup Sözcüsü Av. Hasan Esat İlhan da söz alarak ; “Geride bıraktığımız Kurban Bayramını tebrik ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramını da tebrik ediyorum. 26 Ağustos’ta başlayan bu şanlı mücadele 30 Ağustosta düşmanın ülkemizden kovulması ile son bulmuştur. Başta Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını saygı ile anıp rahmet diliyoruz. Ruhu şad olsun. Adli Yılımızın başlangıcını da tebrik ediyorum. Dünya Barış Günü’nü de tebrik ediyorum.” Dedi.

 

Coşkunoğlu vatandaşları sorunlarını da dile getirdi ve şunları söyledi; “ Esentepe’de ki Kurbanlık alan merkezi ile ilgili vatandaşların şikayetleri var. Umuyoruz gelecek sene bu alanı taşıyabiliriz. Çünkü kara sinek ve koku bayram sonunda devam ediyor. Taş Ocaklarının ise Maden alanı olarak belirlendiğini duyduk. Berat Albayrak bu taş ocaklarının sorununun çözüleceğini söylemişti. Burayı Maden Sahası ilan etmiş bu doğru mudur?”.

 

Coşkunoğluy’na cevap ise Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Demir’den geldi ve “ 10 yıldır kurban alanını orada kuruyoruz. En büyük hizmet alanı. Dini vecibedir. Belediyedir asli görevi olmamasına rağmen kuruyoruz. Bu yıl alan küçültülerek kurduk. İBB’den destek aldık 40 zabıta aldık. Tüm kurumlarda destek verdi. Kaçak hayvanlar ile de mücadele ettik. Özel olarak yol güzergahı belirledik. Polis, Zabıta, İl Tarım ve İBB Zabıta ekipleri ile koordineli çalıştık. Gelecek yıl İBB kuracak ve kuşaklama yolunda yapılacak. Taş Ocakları konusunda ise Belediye olarak yapmamız gerekeni yapıyoruz. Taş Ocaklarından da tozdan kurtuluyoruz. Cebeci yolundan başka bir yol yapılıyor. Gazi Polis Merkezinin arkasından. Bu sorunlar ile ilgili de Belediye gereken takibi yapıyor.”.

 

CHP Grubu yazılı önerge de vererek Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi’nden  ağır tonajlı kamyon ve iş makinelerinin geçişlerinin engellenmesini istedi. Önerge oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edildi.

 

TAŞ OCAĞI DA MADEN SAHASI DA PLANLARDA YOK

 

Sultangazi Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Sait Coşkunoğlu Meclis’te “ Taş Ocakları Maden Sahası mı oldu ?” diye sordu. Soruya yanıt gecikmedi ve Belediye Başkanı Cahit Altunay Gazetemize açıklama yaparak; “1/100.000’lik İBB planlarında ne maden sahası ne de taş ocakları görünmüyor. Alanın kaldırılması için gereken girişimleri yapıyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

DSC_0598DSC_0586DSC_0590DSC_0592DSC_0595DSC_0602DSC_0608DSC_0612

DSC_0617DSC_0619DSC_0621DSC_0623DSC_0626DSC_0633

Genel - 01:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.