10° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.07
  • DOLAR 5.34

BAYRAM DENETİMLERİ TAMAM !..

Genel - 14 Haziran 2018 18:28 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Ramazan Bayramı öncesi Sultangazi İlçe Gıda Hayvancılık Tarım Müdürlüğü ilçe genelinde denetimlerini tamamladı.

 

 

Kaymakam Uğur Kalkar’ın talimatı ve İlçe Gıda Hayvancılık Tarım Müdürü İsa Tanrıverdi’nin organizesinde Gıda Denetim Ekipleri ilçede bulunan pastane, tatlı imalathaneleri, çikolata ve şekerleme satışı yapan işyerlerini denetledi. Gıda Denetim Ekipleri işyerlerinin genel hijyen kurallarına uyduğuna bakıp, eksiklikleri tespit edilen işyerlerine ise eksiklerin giderilmesi için süre verildi. Yapılan kontrollerde, işletmelerden, Gıda Mevzuatına uygun hareket etmeyen, halkın sağlığı ile oynayanlara gerekli cezai işlem uygulandı.

 

 

İlçe Müdürü İsa Tanrıverdi yaptığı açıklamada şunları söyledi : “ İlçemizde faaliyet gösteren market ve zincir marketlerin satış reyonlarından alınan şeker, lokum, draje çikolatalar ile hediyelik  çikolata ürünlerinin gıda katkı maddeleri ve gıda güvenilirliği açısından uygunluğunun kontrol edilmesi amacıyla 43 işletmeden 49 adet numune alınmış ve laboratuara gönderilmiştir. Yine İlçemizde üretilen ve satışa sunulan baklava üretiminde kullanılan fındık, fıstık ve ceviz ürünlerinin uygunluğunun kontrol edilmesi için numuneler alınarak laboratuara gönderilmiştir. ”.

 

 

İlçe Müdürü Tanrıverdi ayrıca halkımızın güvenilir gıda tüketmeleri için denetim ve kontrollerin devam ettiğini, işletmelere gerekli uyarıların ve yasal işlemlerin yapıldığını söyledi.

 

1 IMG_2520 IMG_2557 IMG_2645 IMG_2652

Genel - 18:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.