13° Kapalı
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.33

HACİZ TEHDİDİNE KARŞI BİRLİK OLDULAR !..

Genel - 9 Haziran 2018 01:57 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Fatih Belediyesi’nin bazı Kamu Kurum ve Kuruluş borçlarına karşılık Banka Hesaplarına Temlik ve Haciz konulmaması için Fatih Belediye Meclisi Üyeleri birlik oldu. Halka ulaşan hizmetin aksamaması için Ak Partili ve CHP’li Meclis Üyeleri aldıkları kararla Belediye’nin Banka Hesaplarına haciz yazısı gönderilmemesi, gönderilse de yasal olarak işleme alınmaması  kararı aldı. Alınan kararla, Pervasızca Fatih Halkının hizmetlerinin önüne geçmek isteyen Kamu Kurumları, Halkın Vergilerinden toplanan nakit birikime, borçları yapılandırılmış olsa dahi haciz tehdidi savurmasının önü kesilmiş oldu.

 

Fatih Belediye Meclisi’nin Haziran ayı son oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Adnan Şenocak Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Yahya Atıcı, CHP Grubuna Kazım Akşahin Grup Başkan Vekilliği yaptı. CHP Fatih İlçe ve Grup Başkanı Soner Özimer oturumda hazır bulundu. Ak Parti Fatih İlçe ve Grup Başkanı Orhan Narin siyasi çalışmalarında ki yoğunluktan oturuma katılamadı. CHP’li Av. Ceylan Türkoğlu da oturumda yoktu.

 

CHP’LİLERİN ÖNERGELERİ SUVER’E HAVALE EDİLDİ

 

CHP Grubu oturumda üç yazılı soru önergesi verdi. CHP’liler ilk önergesinde Sadiçeşme Sokak No: 24’te ki bodrum katta gerçekleşen bir işyerinde ki tadilatı konu edindi. CHP’lilerin ikinci önergesi Alemdar Mahallesi’nde ki İtfaiye erinin şehit olduğu Otel Yangını hakkında oldu. CHP Grubunun üçüncü önergesi ise Kızılelma Caddesi üzerinde yapımı devam eden kapalı otopark ve yapı inşası hakkında bilgi talebinden ibaretti. Önergeler oy birliği ile Başkan Hasan Suver’in ilgilenmesi için Başkanlık Makamı’na havale edildi.

 

 

HACZE KARŞI BİRLİKTELİK KARARI ÇIKTI

 

 

CHP Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin geçtiğimiz Nisan ayında 2017 Faaliyet Raporu Görüşmelerinde Fatih Belediyesi’nin SGK’ya ( Emekli Sandığı ) ve Maliye’ye olan borcu yüzünden İller Bankası’ndan Belediye’nin Banka Hesaplarına temlikli haciz konulduğunu ifade etmişti. Bu tespiti Denetim Komisyonu Üyesi CHP’li Fazıl Uğur Soylu tespit etmişti. Ak Parti Grubu ise 2004 yılından bu yana böyle bir durumun olmadığını söyleyip itiraz etmişti.

 

 

Haziran ayının son oturumunda ise Emekli Sandığı, Vergi Dairesi, SGK gibi kurumların Fatih Belediyesi’nden alacağı olduğu gerçekliği ortaya çıktı. Uzun ve kısa vadeli sabitlenerek borçların yapılandırılması var iken, bazı Kamu Kurum ve Kuruluşların, Fatih Belediyesi’ne ait Banka Hesaplarına temlik ve haciz yazısı gönderdiği öğrenildi. Meclis Üyeleri de Ak Parti’nin önerisi ile Tedbir amaçlı karar aldı. Karara göre Fatih Halkına ulaşan hizmetin aksamaması için “ Banka Hesaplarına haciz konulmaması kararı ” yasal dayanakla koruma altına alındı. Meclis Üyelerinin birlik olduğu kararla, Belediyenin 23 ayrı Banka Hesabı da tek tek rapora işlendi.

 

 

Oturumda salt çoğunluk gerektiren 3 gündem maddesi Meclis’ten geçmeyeceği düşünülerek Ak Partililer tarafından gündeme alınmadı.  Oturum 6 gündem maddesinin oylanması ile son buldu.

 

DSC_0855

DSC_0812

DSC_0815

DSC_0820

DSC_0821

DSC_0824

DSC_0828

DSC_0830

DSC_0832

DSC_0836

DSC_0837

DSC_0839

DSC_0842

DSC_0844

DSC_0847

DSC_0849

DSC_0859

DSC_0860

DSC_0857

Genel - 01:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.