13° Hafif yağmur
  • EURO 6.12
  • DOLAR 5.33

GÖNÜL SOFRALARI SİİRTLİLER İÇİN KURULDU

Genel - 6 Haziran 2018 22:53 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Ramazan Ayının Rahmet ve Bereketine uygun olarak İller, Yöreler ve Dernekler İftar Programları devam ediyor. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay himayesinde Kudüs Temalı Etkinlik Alanında kurulan Gönül Sofralarının bir yenisi Siirtliler için kuruldu. Siirtli olan ve Sultangazi’de yaşayan Siirtliler iftarda bir araya geldi ve dualar eşliğinde iftar yapmanın heyecanını yaşadı.

 

 

Sultangazi Belediyesi Başkanı Cahit Altunay himayesinde Siirt Vakfı Organizesinde Siirtiler için iftar yemeği tertip edildi. İftar programına Belediye Başkanı Cahit Aytunay, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, Ak Parti Milletvekili Adayı Muhammet Müfit Aydın, Vali Yardımcısı Nihat Nalbant, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, MHP Milletvekili Adayı Murat Kotra, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK ve Dernek Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

DSC_0562

 

İftar sonrası protokol üyeleri konuşma yaptı. Siirt Vakfı Başkanı Abdulkadir Çiçek yaptığı konuşmada ; “ Davetimize katılan herkese şükranlarımı sunarım. Vakıf olarak yurtdışında ki mazlum insanlarımızın dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. Bu sebeple 3 ay önce 1500 kardeşimizi sünnet ettirdik. Su sıkıntısı çeken bölgelerde su kuyusu açtırdık. Cami yaptırdık. Bu yardımları siz değerli hemşerilerimizin destekleri ile yaptık. Yardımlarınız ile Siirt Vakfı Büyüyecek ve dertlere derman olacağız. ” dedi.

 

 

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel de konuşma yaparak partisine oy istedi ve “ Belediyemizin güzel ortamlarında bir araya geliyoruz. 24 Haziran’da MHP’ye gönlünüzde yer verirseniz bizleri mutlu edersiniz.” dedi.

 

 

Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun da Siirtlilere hitap etti ve Ak Parti’ye destek istedi ve şunları söyledi : “ Siirtlilere 24 Haziran’ı anlatmak yersiz olur çünkü Siirtliler eniştelerine büyük destek verdiler ve vermeyi de sürdüreceklerdir. Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk seçimde Yeni Sistemin Cumhurbaşkanı yapacağız. Güçlü demokrasi güçlü yargıyı tesis etmiş olacağız. Çok iyi çalışmalar yapılıyor. Sultangazi’de de bu çalışmalar yoğun olarak devam ediyor. Siirtlilerin desteğini de hissediyoruz. 24 Haziran’da sandıkları patlatmalıyız. Meclis’in de Cumhurbaşkanlığı’nın da anahtarını Sayın Erdoğan’a teslim etmeliyiz. ”.

 

 

İftar programı himayesinde gerçekleşen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da konuşma yaparak “ Bu güzel ayda unuttuğumuz komşumuzu, akrabamızı ve yanı başımızda ki yetimi hatırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İslam Coğrafyası için de dualarımızı çoğaltmalıyız. Biz öyle bir milletiz ki köklü bir tarihimiz öyle derin bir mazimiz ki var ki gelecek ile ilgili iddialarımızı gerçekleştirmek için bir arada çalışıyoruz. Bizi yıkacak bir güç yoktur. Bütün oyunları birlik ruhu ile bertaraf edeceğiz. STK’larımız ile İllerimiz ile birlikte oluyoruz. Yetmedi her akşam komşu iftarlarını sokaklarda yapıyoruz. Bu sene Kudüs Temalı Etkinlik alanı oluşturduk. Burada Kudüs’ü yaşatmak istedik ve o kadar gerçekçi oldu ki, gelenler fotoğraf çektirdiğinde ne oluyor Kudüs’e mi gittiniz diye yorumlar alıyorlar. ” dedi.

 

 

MHP Milletvekili Adayı Murat Kotra, Ak Parti Milletvekili Adayı Muhammet Müfit Aydın ve Vali Yardımcısı Nihat Nalbant’ta konuşma yaptıktan sonra program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

DSC_0518

DSC_0520

DSC_0525

DSC_0528

DSC_0537

DSC_0542

DSC_0544

DSC_0548

DSC_0556

DSC_0508DSC_0512DSC_0564

Genel - 22:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.