13° Hafif yağmur
  • EURO 6.12
  • DOLAR 5.33

MİLLET İLE YAN YANA DEVLET İLE SIRT SIRTA

Genel - 16 Mayıs 2018 01:30 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

 

Kıymetli Okurlarım bugün mutlu günümüz, bugün kutlu günümüz, bugün Gazetemizin 1000. sayısını çıkartmanın gururunu yaşadık. Mesai arkadaşlarım ile birlikte haklı gururumuz olan eserimizi kamuoyu ile paylaştık. Siz kıymetli okurlarımızdan aldığımız güç sayesinde mutluyuz ve geleceğe umutlu bakıyoruz. Bakmaya da devam edeceğiz.

 

 

13 yıl boyunca Kanal D Haber, Star TV Haber ve Haberturk Gazetesi’nde Gazetecilik yaptıktan sonra 2011 yılında Türkiye çapında Başarı Ödülü ve Onur Belgesi kazanmamın ardından 2013 yılında Ulusal Medya’ya veda ettim. O tarihten bu yana Yerel Medya’da Gazetecilik hayatımı sürdürüyorum. Yerel Medya’nın Kıymetli İsimlerinden İskender Kordu ve Barış Çelik ile ortaklaşıma gidip İstanbul 2. ve 3. Bölgede sayısı 40’larda olan Siyah Beyaz basılan Haber Ekspress’te alın teri akıtmaya başladık.

 

 

Emek verdik kah takdir gördük kah eleştiri aldık. Ama doğru bildiğimiz yoldan şaşmadık. Kimsenin tetikçisi olmadık, sorunları kaşımadık, provokasyon ortamlarından kaçındık, haber değeri olan her konunun üstüne gittik. Şerefimizden ödün vermedik. Gazete Satışı üzerinden gelirimizi elde edip Reklam ve İlan Baskılarına boyun eğmemek için kar marjımız düşürdük ancak pes etmedik.

 

 

Her ilçenin büyük ailesinin bir parçası olduk. Dertlerle dertlendik sevinçlerle mutlu olduk. Biz 100. sayımızı düşlerken yıllar geçmiş ve bir bakmışız ki 1000. sayımızı çıkartmışız. Kimi zaman dağıtım ağında sıkıntı yaşadık, kimi zaman abonelerimize mahcup olduk. Ancak okurlarımız bize hiç terk etmedi. Günlük Yayın Yapan Gazetemizi kar, yağmur, çamur demeden çıkarttık.

 

 

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nde sokaklara çıktık, 3 gün aksayan Gazetemizi 3. günün sonunda çıkartmayı başardık. Acil olan haberleri ise ihtisas alanımız olmasa da web haber sayfalarında yazdık. Netice olarak Çatalca’dan Sivilri’ye, Fatih’ten Esenler’e, Sultangazi’den Büyükçekmece’ye siz kıymetli okurlarımızdan aldığımız güçle Bölge Gazeteciliği’nin hakkını verdik. Özgür habercilik yapmaya çalıştık ve yapacağız da. Doğru yapılan işlere bu doğru diyeceğiz yanlış yapanların da karşısında duracağız Allah güç verdiği sürece.

 

32621021_2190366541252443_909222852618616832_n (1)

 

Bugün vaktimin büyük bir çoğunluğunu geçirdiğim ve evimin olduğu ilçe olan Sultangazi Kaymakamlığı’ndan öğlen saatlerinde bir telefon aldım. Arayan kişi Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar’ın özel kalemiydi. Kaymakam Bey’in nazik davetini iletti ve 14:00’te makamda beklendiğimi söyledi. Davete icabet ettim ve Kaymakam Kalkar’ı ziyaret ettim. Devlet İnsanı olan Sayın Kalkar “ Sabah Makamıma gelen Gazetenize baktım, sosyal medya’dan da gördüm ki bugün 1000. sayınızı çıkartmışsınız, bizlerde beğeni ile Gazetenizi takip ediyoruz, bölgede tarafsız yayıncılık yapıyorsunuz, sizleri tebrik etmek istedim, bunun için bir araya gelmenin faydalı olacağı kanaatine vardım. ” dedi.

 

 

Sohbet ettik, kahve içtik, çay içtik, ilçe üzerine konuştuk, Gazetecilik adına söylemlerde bulunduk, Devlet’in ve Millet’in yanında durmanın önemine dikkat çektik. Kaymakam Kalkar Bey’in nazik daveti ile şeref duyduk, mutlu olduk.

 

 

Ziyaret sonrası bu yazıyı kaleme almayı uygun buldum. Çünkü Devlet İnsanı olan Yüreğinde Vatan Sevgisi olan Kaymakam Uğur Kalkar’ın daveti bizlere gösterdi ki; Ülkemizde Devlet Basın Mensuplarına Hak Ettiği Değeri Veriyor.

 

 

Teşekkür Ederiz Sayın Kaymakamım, bizlerde Haber Ekspress Gazetesi Ailesi olarak size ve sizin nezdinizde Yüce Devletimize Bağlılıklarımızı Bildiririz ve Aziz Milletimizin Hayrına olan her haberin takipçisi olacağımıza söz veririz. Bizler Gazeteciliğimizi “ MİLLET İLE YAN YANA DEVLET İLE SIRT SIRTA ” şiarına uygun olarak yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Devletimizin bizlere verdiği Sarı Basın Kartı‘nı taşımanın ağırlığını bilerek hareket edeceğiz. Söz veriyoruz.

 

 

Teşekkürler Kıymetli okurlarımız, teşekkürler bizlere güç katan Aziz Milletimizin fertleri. Bizler gözümüzü 10 bininci sayımıza çoktan diktik bile.

 

 

Türkiye’nin Aydınlık Günleri Yakın, Umudunuzu Kaybetmeyin, Esen Kalın Kıymetli Okurlarım.

 

32633102_2190366584585772_679528572859187200_n (1)

999. , 1000. ve 1001. Sayılarımız

1

23

 

Genel - 01:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.