13° Hafif yağmur
  • EURO 6.12
  • DOLAR 5.33

CHP İSTANBUL 3. BÖLGEDE EĞİLİM YOKLAMASI TAMAM !..

Genel - 15 Mayıs 2018 00:11 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Türkiye kaderini belirleyecek 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerine doğru emin adımlar ile ilerliyor. Seçimlere sayılı haftalar kaldı. Siyasi Partiler Milletvekili Adaylarını belirlemek için hummalı çalışmalar yapıyor.

 

CHP Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’ın bölge sorumlusu olduğu İstanbul 3. Bölge’de 13 CHP İlçe Örgütü eğilim yoklaması tamamlandı. CHP İlçe Örgütlerinin Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Asil Kurul Üyeleri Bölge Vekil Adaylarını belirlemek için oylama yaptı.

 

Siyaset Kulislerinden aldığımız bilgiye göre; yapılan Eğilim Yoklaması sonucunun en şanslı isim Bölgesinden tek istifa eden İlçe Başkanı olan Özgür Karabat oldu. CHP Başakşehir İlçe Başkanlığından istifa edip Milletvekili Aday Adayı olan Özgür Karabat, eski mevkidaşları 13 İlçe Başkanı’nın tam desteğini almış durumda. Bu haliyle Karabat’ın CHP Genel Merkezi’nin kontenjan adayları dışında ilk 3’e girmesi kesin gözüyle bakılıyor.

 

 

ŞEKER, EMRE VE GÖKBULAK’TA VAR !..

 

 

Halen Milletvekili olan Ali Şeker ve Zeynel Emre de örgütte karşılık bulmayı başardı. Büyükçekmeceli Siyaset İnsanı Ali Ulvi Gökbulak ta eğilim yoklamasının şanslı isimlerinden biri oldu.

 

 

KAÇ VEKİL ÇIKACAK VE TABLO NE OLUR ?

 

 

İstanbul 3. Bölgede 13 İlçe bulunuyor. CHP bölgede bir önceki dönem 9 Milletvekili ile temsiliyet kazanmıştı. 24 Haziran’da ise 35’e çıkan Bölge Milletvekili sayısı CHP için avantaj oluşturuyor. CHP’den Aday olan ilk 12 ismin TBMM’ye girmesi bekleniyor.

 

66

Genel - 00:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.