13° Kapalı
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.33

SEÇİM İÇİN “ SAĞDUYU ” ÇAĞRISI YAPTILAR !..

Genel - 14 Mayıs 2018 14:39 A A

HABER: ENGİN BELLİ (ÖZEL HABER)

 

 

Türkiye’nin kader oylaması olacak olan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimleri öncesi Siyasi Partilerin Sultangazi İlçe Başkanları, Kaymakam Uğur Kalkar himayesinde gerçekleşen istişare toplantısında bir araya geldi. 9 Siyasi Partinin İlçe Başkanı ve Vekillerinin katılım sağladığı toplantı sonunda Sultangazililere seçim sürecinde “Sağduyu” çağrısı yapıldı.

 

 

Türkiye emin adımlar ile 24 Haziran Seçimlerine doğru ilerliyor. Seçim takvimi çoktan başladı ve siyasi partiler çalışmalarını hızlandırdı. Siyasi Parti Büyüklerinin düzenledikleri miting ve toplantılarda ülke gündemine oturan sözleri dahası tepede esen siyasi sert rüzgarlardan, yerelliklerde nasibini almaya başladı. Siyasi Partilerin Mensupları arasında oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için, seçimlerin barış ve huzur ortamında gerçekleşmesi adına Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, seçimlere katılacak Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

 

Kaymakam Uğur Kalkar himayesinde 14 Nisan sabah saatlerinde Kaymakamlık Makamı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, İyi Parti Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Taştemir, Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Çavuş, BBP İlçe Başkan Yardımcısı Yakup Yılmaz, HDP Sultangazi İlçe Başkanı Atilla Bahçıvan, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Hür Dava Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Ener Doğan, BTP Sultangazi İlçe Başkanı Sefer Çelep ve Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen katıldı.

 

1

 

SÖZ VERDİLER SEÇİM SÜRECİ OLAYSIZ GEÇECEK

 

Yaklaşık 1 saat süren toplantıda Siyasi Partilerin İlçe Başkanları söz alıp seçim süreci hakkında fikirlerin, taleplerini, beklentilerini, yaşadıkları ve yaşanması muhtemel sorunları dile getirdi. Kaymakam Kalkar da İlçe Başkanlarına hitaben konuştu ve bilgi akışının etkin olmasının önemine vurgu yaptı. Toplantı sonunda Kaymakam Kalkar Gazetemize konuştu ve ; “ İlçemizde 24 Haziran Seçimleri için Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları ve Vekilleriyle bir araya geldik. İlçemizde barış ve huzur ortamında seçimleri gerçekleştirmek için fikir alışverişinde bulunduk. Yapılması gerekenleri konuştuk. İlçe sakinlerimize ve İlçe Başkanlarımız aracılığıyla parti tabanlarında bulunan mensuplarına sağduyu çağrısı yapma kararı aldık. İnanıyorum ki Sayın Başkanlar ile koordineli bir şekilde Seçim Takvimini başarı ile geçireceğiz. Devletin Temsiliyeti ve Kurullar Bütünü çerçevesinde süreç hukuka uygun olarak işleyecektir vatandaşlarımızın şüphesi olmasın. Oluşabilecek olumsuzluklara bire bir iletişim ile müdahale edilecektir. İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından da hassasiyetle süreç takip edilip seçim takvimini tamamlamış olacağız. İlçe Başkanlarımıza da toplantımıza katıldıkları için teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

 

Sultangazililere “Sağduyu” çağrısının yapıldığı İstişare Toplantı’sı fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

 

 

2

3

4

DSC_0908

DSC_0909

DSC_0911

DSC_0913

DSC_0914

DSC_0915

DSC_0917

DSC_0920

Genel - 14:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.