13° Hafif yağmur
  • EURO 6.12
  • DOLAR 5.33

OKULLARDA GIDA GÜVENİLİRLİĞİ VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

Genel - 14 Mayıs 2018 15:34 A A

Sultangazi İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ‘’ En iyi denetçi tüketicinin kendisidir !.. ’’ sloganı ile gıdayı tüketecek ve geleceğin büyük bireyleri olan çocuklara Gıda Güvenirliği ve Hijyen konusunda eğitim vermeye devam ediyor.

 

Sultangazi’de bulunan 41 Ortaokul, 16 Lise olmak üzere toplam 57 okulda 2600 öğrenciye “ Hijyen ve Gıda Güvenilirliği ” eğitimi verildi. Sultangazi İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli Veteriner Hekim Ersin COŞKUN tarafından gerçekleştirilen sunumlar sonrası öğrencilere hediyeler verildi. Eğitimlerde Gıda Güvenirliği, Beslenme, Kişisel Hijyen, Fazla Tuz tüketiminin zararları konusunda öğrenciler bilgilendirildi.

 

Sultangazi İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsa TANRIVERDİ basın mensuplarına yaptığı açıklamada; eğitimlerde gıda güvenirliği ve hijyenin çok önemli olduğunun dahası gıda satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususların anlatıldığını ifade etti. Müdür Tanrıverdi ayrıca, Gıda Güvenirliği için bu yıl içerisinde hedeflerinin en az 5000 öğrenciye ulaşmak olduğunu söyledi. Tanrıverdi, eğitimlere destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Okul Müdürlerine, Öğretmenlere, Kantinciler Esnaf Odasına ve İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.

 

IMG_1933

IMG_2123

IMG_2146

IMG_2198

IMG_2227

Genel - 15:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.