13° Kapalı
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.33

MECLİS’TE SELİM VE YEŞİLYURT ATIŞMASINA DEVAM !..

Genel - 13 Mayıs 2018 23:31 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Fatih Belediye Meclisi’nde İmar Komisyonu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ak Partili Bora Selim ile CHP’li İmar Komisyonu Üyesi Mimar Coşkun Yeşilyurt arasında önceki oturumda yaşanan sözleşme tartışması devam etti. CHP’li Yeşilyurt, Ayvansaray Projesine ilişkin söz aldı ve Sözleşmenin 2014’te bittiğini, yeniden imzalanması gerektiğini dahası sözleşmenin son halinin rapora eklenmesini istedi. CHP’li Yeşilyurt yüklenici firmaya para ödenmişse ödemenin usulsüz olduğunu savundu. Ak Partili Selim de, sözleşmenin içerisinde ki 18. Maddeyi Yeşilyurt’a hatırlattı ve “ 2015, 2016, 2017 yıllarında Başkanlık oluru ile süreler uzatılmıştır. Sözleşme devam etmiştir. Yanlış bir uygulama söz konusu değildir. Sözleşmenin yenilenmesi gerekmez. ” dedi.

 

Fatih Belediye Meclisi’nin Mayıs son oturumu gerçekleştirildi. Meclise, 1. Başkan Vekili Adnan Şenocak Başkanlık yaptı. Şenocak ilk kez Başkanlık Divanına çıkmış oldu. Başkan Vekili Şenocak heyecanlı fakat üslubuna dikkat ederek verimli bir oturum yönetti. Oturumda, Ak Parti Grubuna Yahya Atıcı, CHP Grubuna Kazım Akşahin Gruplarına Başkan Vekilliği yaptı. Fatih İlçe ve Grup Başkan Vekili Soner Özimer de salonda hazır bulundu.

 

DSC_0902

 

CHP GRUBU İKİ ÖNERGE VERDİ

 

 

Oturumda CHP Grubu iki yazılı önerge verdi. Önergelerden ilki Halide Edip Adıvar büstüne ilişkindi. CHP Grubu önergesinde : “ Divan Yolu ve Yerebatan Caddesi arasında bulunan ve halen park olarak düzenlenmekte olan alanda bulunan İstiklal Harbi ve Türk Edebiyatında unutulmaz şahsiyeti olan Halide Edip Adıvar ait büst ve kaidesi kaldırılmıştır. Bu büst ve kaidenin akıbeti nedir? ” diye sordu. CHP Grubunun ikinci önergesine konu ise Belediye komşu bir inşaat oldu. CHP Grubu ada parsel numarası vererek : “ İlçemiz Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan, Belediyemize komşu, Vefa Nargile Kafeterya olarak bilinen ve daha sonra boşaltılan 2056 ada 19. , 20. ve 21. parselde çelik konstrüksiyon bir yapı yapılmaktadır. Bu yapının çevresinde yasal olarak asılması gereken tabela yoktur. Bu yapının ruhsatı var mıdır? 3 parselin tevhidi yapılmış mıdır? Su ve kanalizasyon izinleri alınmış mıdır? ” sorularını yöneltti.

 

 

19 MAYIS VE ANNELER GÜNÜ TEBRİK EDİLDİ

 

 

Grubu adına söz alan CHP’li Kazım Akşahin gündem dışı konuştu ve : “ Fedakarlığın, sabrın, merhametin ve sevginin sembolü olan Annelerimizin Anneler Günü olması münasebetiyle, başta Belediyemizin Kadın Meclis Üyeleri ve Belediye Kadın Çalışanlarımız olmak üzere tüm Annelerimizin Anneler Gününü kutluyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Geleceğimizin teminatı olan Gençlerimizin Bayramını tebrik ediyoruz. ” dedi. Ak Partili Yahya Atıcı da Grubu adına söz aldı ve : “ Ailenin temel taşı olan Annelerimiz Ablalarımız ve Hanım Kardeşlerimizin bu anlamlı gününü kutluyoruz. Tebrik ediyoruz. Ülke olarak her başarımızı çalışmalarımız onlara borçluyuz. Cennet Annelerin ayağı altındadır. Sevgi ve hürmetlerimizi sunuyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Türk Toplumunun geleceği Gençler tarafından şekillendirilecektir. Biz gençlerimize inanıyoruz. Onlara Siyaset başta olmak üzere güveniyoruz. Geleceğin gençlerinin ülkemizin 2023’lerini 2071’lerini kuracağını biliyoruz. Tebrik ediyoruz. ” konuşmasını yaptı. Ak Partili Üye Gökhan Ceyhan da spor gündemi ile konuşmasına başladı ve Ramazan Ayının gelmesini tebrik etti ve şunları söyledi ; “ Türkiye Kupası Finalinde Fenerbahçe gibi güzel bir takımı net bir skor ile yenen Akhisar Belediye Spor Kulübünü kutluyor ve tebrik ediyorum. Kupa onlara yakıştı. Çarşamba günü gireceğimiz Ramazan Ayı da hayırlara vesile olsun.”.

 

cats

 

İMAR KOMİSYONU ÜYELERİ YİNE ATIŞTI

 

 

Fatih Belediye Meclisi’nde İmar Komisyonu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ak Partili Bora Selim ile CHP’li İmar Komisyonu Üyesi Mimar Coşkun Yeşilyurt arasında önceki oturumda yaşanan sözleşme tartışması devam etti. CHP’li Yeşilyurt, Ayvansaray Projesine ilişkin söz aldı ve Sözleşmenin 2014’te bittiğini, yeniden imzalanması gerektiğini dahası sözleşmenin son halinin rapora eklenmesini istedi. CHP’li Yeşilyurt yüklenici firmaya para ödenmişse ödemenin usulsüz olduğunu savundu. Yeşilyurt şunları söyledi : “ Pazartesi gündemin 5. maddesinde Ayvansaray ile ilgili olarak inşaat sözleşmesinin yeni başkanımıza devredilmesi ile ilgili bir madde vardı. Bununla ilgili Çarşamba günü bir soru önergesi vermiştim. Muhataplarım soru önergesinin ana konusu olan sözleşmenin dosyada olduğunu söylemişlerdi. Daha sonra bu sözleşmeyi inceleme fırsatımız oldu. Sözleşme tarihi 31.03.2011 bu sözleşme Altın Boynuz İnşaat şirketinin temsilcisi Ertan Şener’e 3 yıllığına verilmiş, yani 2011 üç yıl sonra 2014 yılında bu sözleşme aslında yenilenmesi gerekir. Eğer bu sözleşme yenilenmeden bu firmaya para ödenmişse. Bu usulsüz olarak ödenmiştir. Eğer bu sözleşme yenilenmişse, bu dosyaya yeni hali girmesi gerekirdi. Malum bu şirketlerde imza yetkisi Ticaret Gazetesinde yayınlanması ile geçerli oluyor. Bu işlemlerin yapılıp yapılmadığını merak ediyoruz. Uzatılabilir sözleşme bir itirazımız yok. 2014 yılında bitmiş. Şirket açısından böyle bir sorumluluk vardır. Şirket sorumlusunun imzasının yenilenmesi gerekirdi. ”.

 

 

CHP’li Yeşilyurt’un ardından söz alan Ak Partili Selim de, sözleşmenin içerisinde ki 18. Maddeyi Yeşilyurt’a hatırlattı ve şöyle cevap verdi : “ Coşkun Bey sözleşme 2014 yılında bitti dedi. Sözleşmenin kendi içerisinde 18. madde sözleşme tarihinin uzatılması ile ilgili bir madde. Doğal Afet ve farklı sebeplerden dolayı sözleşmenin uzatılabileceğini ön görüyor. 2015, 2016, 2017 yıllarında Başkanlık oluru  ile koruma kurulunda yaşanan süreçlerin uzaması ve doğal sebeplerden dolayı, süreler uzatılmıştır. Sözleşme devam etmiştir. Yanlış bir uygulama söz konusu değildir. Sözleşmenin yenilenmesi gerekmez. Araştırma yapılıyor, Başkanlıktan olur alınıyor ve ilgili maddeye göre süre uzatılıyor. Kesin ve açıktır bu. ”.

 

Oturum gündem maddelerinin oylanmasının ardından son buldu.

 

DSC_0854

DSC_0856

DSC_0858

DSC_0860

DSC_0861

DSC_0865

DSC_0871

DSC_0873

DSC_0875

DSC_0877

DSC_0879

DSC_0881

DSC_0883

DSC_0885

DSC_0895

DSC_0869

DSC_0874

Genel - 23:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.