13° Kapalı
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.33

MİLLET İTTİFAK’I TAMAM İNŞALLAH

Genel - 10 Mayıs 2018 22:43 A A

HABER: ENGİN BELLİ (ÖZEL HABER)

 

Türkiye emin adımlar ile kader oylaması olacak olan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine doğru ilerliyor. Millet İttifak’ının üyesi CHP ve Saadet Partisi, Yerelliklerde de ortak çalışma kararı almaya başladı. İttifak kapsamında CHP Sultangazi Belediyesi Meclis Grubu Üyeleri, Saadet Partisi Sultangazi İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. CHP ve Saadet Partililer el ele tutuşup “ MİLLET İTTİFAK’I TAMAM İNŞALLAH ” dedi.

 

 

24 Haziran seçimlerinde CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin kuracağı ittifakın ismi ‘Millet İttifakı’ olarak belirlenmişti. Millet İttifak’ı Sultangazi’nin muhalefet partileri olan Saadet Partisi ve CHP arasında tamamlandı. CHP Sultangazi Belediyesi Meclis Grubu Üyeleri, Saadet Partisi Sultangazi İlçe Teşkilatı’na ilçede ki MİLLET İTTİFAK’ını perçinlemek için ziyarette bulundu.

 

 

CHP Sultangazi Belediyesi Grup Başkan Vekili ve İBB Meclis Üyesi Sait Coşkunoğlu önderliğinde Meclis Üyeleri Doğan Olgun, İsmail Akkaya, Necdet Selvi, İmam Koçak, İsmet Elmas ve Haluk Bozkurt, 10 Mayıs akşam saatlerinde Saadet Partisi Sultangazi İlçe Teşkilatını gitti. CHP’lileri Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüyesin Aydoğan ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Çavuş, Yasin Sevinçhan, Musa Sözen, Adem Aydın, Aziz Sevgin, Yasin Çevik, Mehmet Çelep, İsmail Nur, Esman Deliktaş, Fahri Aydın ve Osman Ateş karşıladı.

 

 

MECLİS’TE SİZİN SESİNİZ OLACAĞIZ

 

 

Ziyarette söz alan CHP’li Sait Coşkunoğlu şunları söyledi : “ CHP Grubu olarak öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için şükranlarımızı sunuyoruz. Rahmetli Erbakan’ın Kıbrıs Barış Harekatı ile yazdığı o destanı zaman zaman konuşmalarımızda Meclis gündemine taşıyoruz. Hatta Rahmetli Erbakan’ın ismi 50. Yıl Kültür Merkezi’ne verildiği gün o gündem maddesine tam destek vermiş ve bir konuşma da yapmıştım. Seve seve destek veriyoruz ve o günde şu kelimeyi kullanmıştım; Rahmetli Ecevit ve Erbakan’ı birbirinden ayırmamamız gereklidir, iki isimde Ulusalcı, Yerli ve Millidir demiştim. Bu isimler bizim değerlerimizdir. Bu ülke hepimizin ve bu ilçede hepimizin. Bu ilçede hep birlikte yaşıyoruz. Suriyelilerin Türkiye’si var ama bizim gidecek bir yerimiz yok. Bizim menfaatlerimiz Siyasal menfaatlerimiz Ülkemizin menfaatlerinin daima gerisinde kalmıştır. Önceliğimiz Ülkemizin ve Milletimizin menfaatleri olmuştur. Genel Başkanlarımızın yaptığı Millet İttifak’ından dolayı sizleri ziyaret etmek istedik. Bundan sonra Sultangazi ilçemizde sıkıntılar, sorunlar ve talepler ile ilgili İlçe ve İBB Meclisi’nde sizin sesiniz olacağız bunu açıkça ifade edip sözünü vermek için buradayız. Sizin bizlere ileteceğiniz konuları önergeleştirip Meclis gündemine taşıyacağız. İlçe Meclisimizde bizler Muhalefet Grubuyuz ve sizde ilçemizin Muhalefet Partisisiniz. Sizin bize söyleyeceğiniz konulara değineceğiz. Seçimde birlikte çalışma yapacağız. Bu ülke meselesidir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sorunudur. Allah’ın izniyle İttifak’ımızı perçinlemek için Tamam İnşallah diyoruz. Bundan sonra istişareler yapalım. Biz meclis’te sizin sesiniz olacağız. Bizleri izler ve görüş alışverişi yaparız. Seçim için ise fazla bir süremiz kalmadı. Sık sık İttifak Cephemiz İlçe Başkanları bir araya gelmelidir. Mahalle mahalle çalışmalar yapılmalıdır. Bu sıkıntılı süreci atlatacağız ve bu süreçten alnımızın akı ile çıkacağız. ”.

 

 

ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN MENFAATİ İÇİN İTTİFAK’TA VARIZ

 

 

Ev sahibi Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan da ziyarette yöneticilerine ve konuklarına hitaben konuştu ve ; “ Bu ilçede hep birlikte yaşıyoruz. Geçen dönem bende Meclis Üyesiydim. Birbirimizi desteklememiz yerinde olacaktır. Ülkemizin ve Milletimizin menfaati olacaksa biz bu oluşumda varız dedik ve olduk. Siyasilerin asıl amacı da ülke ve millet menfaatleri etrafında toplanmaktır. Siyasetin de asıl amacı budur. Hizmet için varız. Eğer bu hizmeti yapmayacaksak bizim varlığımızın bir amacı yoktur. Muhalefet yapmaktayız ve bunu yerine getirmeliyiz. Ülkemizin bu gidişatını Genel Merkezlerimiz tahlil ettiler, bir şekilde dur demek lazımdı. Mutlaka durdurulması gerekiyordu. Çünkü olumlu değerler yok. İyi bir gidişat yok. Millet İttifak’ını oluşturdular. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çok önemli bir zamanda bu birlikteliği oluşturdular. Sultangazi de yanlış yönetiliyor. 10 yıllık bir yönetim var. Sultangazi iyi yönetiliyor olsaydı düzgün kararlar verilmiş olsaydı şu an ilçemiz bu halde olmazdı. İnşallah bu yanlışlığı da 2019’da bizler düzelteceğiz. Dışarıdan gelenler ancak bu kadar bozabiliyor. Sultangazililer olarak, ben şahsen 1975 yılından bu yana bu ilçede ikamet ediyorum, hizmetlerden yoksun olduğu dönemleri de biliyoruz ve bugün geldiği noktayı da görüyoruz. Sayın Belediye Başkanımız ilk yıllarda çok güzel söz ifade etmişti ve şöyle demişti ; “ biz 500 bin nüfuslu bir köy aldık ” demişti. Bugünkü gelmiş olduğumuz noktaya bakıyoruz, köylükten mezra’ya düştük. Terfi kaybettik. Yanlışı düzelteceğiz. Sultangazililer düzeltecektir inancımız tam. Sultangazi’de ki güzel şeyleri ortaya koyabilsek hepimizin kazancı olur, yanlışları ortaya çıkartırsak ve düzeltirsek daha iyi olur. Halkımız da bizi taktir eder. Meclis ile ilgili tüm katkıları sunmaya hazırız. Yeter ki Sultangazimiz kazansın. Var olan yanlışlıklardan geri dönülmesi için ne varsa yapacağız. Biz kaçmayız her zaman varız. Bu ülkenin tamamının kardeş olduğuna inanıyoruz. 530 bine yaklaşan nüfuslu Sultangazi’nin kardeş olduğuna inanıyoruz. Birlikteliğimiz Muhalefet anlayışımız ile sürecektir. Aziz Milletimizin Millet İttifak’ı ülkemize, vatandaşlarımıza hayırlı olsun, Tamam inşallah diyoruz. ” dedi.

 

Konuşmaların ve karşılıklı iyi niyet söylemlerinin sonunda Saadet Partililer, CHP’li Meclis Üyelerine Erbakan’ın Davam kitabını hediye etti.

 

Ziyaret CHP’li ve Saadet Partililerin el ele tutuşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Beni Bütün Görevlere Halkım Getirdi. Milletimiz Tamam Derlerse Çekilmesini Biliriz ” söylemine atıfta bulunarak “ MİLLET İTTİFAK’I TAMAM İNŞALLAH ” demesiyle sona erdi.

 

 

1

2

3

4

DSC_0848

DSC_0850

DSC_0852

DSC_0860

DSC_0863

DSC_0864

DSC_0865

DSC_0868

DSC_0871

DSC_0873

DSC_0908

Genel - 22:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.