13° Hafif yağmur
  • EURO 6.12
  • DOLAR 5.33

CHP FATİH’TE İYİ ŞEYLER OLUYOR !..

Genel - 15 Nisan 2018 01:18 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Fatih İlçe Gençlik Kolları Neferleri İşsizlik Sorununa adeta savaş açtı.

 

İlçe Gençlik Kollarından Mehmet Hızlı, Gülcan Koç ve Hakan Kürşat Mangaoğlu öncülüğünde İşsizlikle Mücadele Whatsapp Hattı kuruldu. Sosyal Proje olan Whatsapp hattında iş arayan bireyler ve işçi ihtiyacı olan müesseseler, kurumlar ve kuruluşlar buluşuyor.

 

Sistem basit olarak “ kendine uygun olan işi ve işçiyi seç ” mantığı ile çalışıyor. İş arayan fertler aradıkları işin özelliklerini Whatsapp ağına mesaj olarak yazıyor. İşçi arayan müessese, kurum ve kuruluşlar da kendilerine uygun işçi profilini yine Whatsapp ağına mesaj olarak gönderiyor. Böylelikle geleceğe umutla bakan işsiz bireyler kendilerine iş, ticari faaliyetlerini sürdüren iş yerleri ise kendilerine uygun işçiyi istihdam etmiş oluyor.

 

Türkiye’de bir ilk olan sisteme şu an için İl genelinde 700 dolayında kullanıcı katılım sağlamış durumda. Sistemin kurucularından Mehmet Hızlı ; “ Bu ağı kurarken siyasal düşünce ayrımı yapalım maksadında olmadık. Sonuçta işsizlik siyasi ayrım gözeten bir sorun değil. Öncelikle CHP’li yoldaşlarımız ile çevremiz ile paylaşımlar yaptık. İlgi yoğun oldu. İşsizliğin ve işçi bulmanın zorluklarını biliyoruz. Ülkemizde, İlimizde ve İlçemizde kanayan yara haline gelen bu sorun ile mücadele etmek ana gayemizdir. İşsiz olan veya iş değiştirmek ya da işçi istihdamı sağlamak isteyenleri bu ağda buluşturuyoruz. Sosyal Ağımızın ülke genelinde yaygınlaşması arzusundayız. Diğer Siyasi Partiler, STK ve oluşumların da örnek almasını istiyoruz. Mutlu insanlar görmek bizim mükafatımız oluyor. ” dedi.

 

İlgilenenler görselde ki QR kodunu okutarak ya da  ‎Whatsapp grubuma  katılabilirler.

 

chp-gencleri1

Genel - 01:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.