Açık
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.37

KAFTANCIOĞLU TÜRGEV İÇİN MÜCADELE SÖZÜ VERDİ !..

Genel - 13 Nisan 2018 17:58 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Fatih İlçe Örgütü ile buluştu. İl Başkanı Kaftancıoğlu toplantı öncesi CHP’li Meclis Üyeleri’nin itirazına rağmen Fatih Belediyesi tarafından TÜRGEV’e 49 yıllığına bedelsiz verilen Yurt Binası için mücadele sözü verdi.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İl Yöneticileri, CHP Fatih İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Kaftancıoğlu, kongre sonrası teşekkür ziyareti olarak adlandırdığı ziyarette örgütle buluştu. İl Başkanı Kaftancıoğlu, Mevlanakapı Mahallesi, Bala Tekkesi Sokak no:8, 1409 ada 9 parsel sayılı Yurt Binası’na ilişkin Gazetemize açıklama yaparak, Yurt Binası’nın Fatih Belediye Meclisi’nin CHP Meclis Üyeleri’nin itirazına rağmen TÜRGEV’e 49 yıllığına bedelsiz verilmesi konusunda kararın iptali noktasında mücadele edeceklerini söyledi.

 

CHP Fatih İlçe ve Meclis Grubu Başkanı Soner Özimer’in kapıda karşıladığı İl Başkanı Kaftancıoğlu toplantıda özetle şunları söyledi ve parti için barışın önemini vurguladı  : “ İl Kongresinde bir söz vermiştim. Ben bu kongreyi alırsam hepinize tek tek teşekkür edeceğim demiştim. Bugün burada olmamın nedeni sizlere teşekkür etmek maksadını güdüyor. Yapılacak çok işimiz var. Gecikmiş bir teşekkür bizimkisi. Demokrasilerde tercihlerimiz olacaktır. Biz CHP olarak güzel bir kongre atlattık. Hemen sonrasında çalışmaya başladık. Şahsıma destek veren vermeyen tüm yoldaşlarıma teşekkür ederim. Ayrıştırmayacağız, İl Kongremizde Demokrasinin gereği yapılmıştır. Mücadelemizde fikri takibinin önemini biliyorum. Bugün buraya gelirken geçmişimizle bugün yaptıklarımız örtüşüyor mu örtüşmüyor mu bunun takibi için sizlerle buluşmak istedim.

 

 

1

 

 

Önce Örgüt olacağız. Örgüt olduktan sonra CHP’den umut bekleyen vatandaşlarımıza umut olmak görevimizdir. Parti dışına yönelik çalışmalarımız başladı. Hepimiz bu yolda yürüyoruz. Örgüt olmak ne demek? CHP’nin ilke, inanç ve ideoloji ekseninde parti içinde ben ne olurum diyen değil, ben siyasi kariyerime göre ne planlayacağım diye değil, aksine bu memleket ne olacak diye sırtımızı dönebileceğimiz yan yana olabileceğimiz bir yapıya ulaşmaktır örgüt olmak. Ben ne olacağım denildiği noktada aklımıza Türkiye gerçekliğini gelsin. Bu inançla çalışacağız. Ben değil biz olup çalışacağız. İnanç ve mücadele ortaklığında çalışacağız. Ben 39 ilçenin İl Başkanıyım. Asla ve asla duygularımla değil aklımla, mantığımla ve parti sorumluluğumla çalışıyorum. Bütün yöneticilerimizde bu duyarlılıkla çalışmalıdır. Yıllarca muhalefette kalmamıza rağmen her türlü mücadeleyi hep birlikte vermenin gururunu da yaşıyoruz. ”.

 

Hatıra fotoğraflarının da çekildiği buluşma, birlik ve beraberlik söylemleri ile son buldu.

 

DSC_0094

DSC_0099

DSC_0101

DSC_0115

DSC_0121

DSC_0125

DSC_0135

DSC_0132

Genel - 17:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.