11° Sisli
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.37

SİNEMASIZ VE TİYATROSUZ İLÇE SULTANGAZİ

Genel - 9 Nisan 2018 01:13 A A

HABER : ENGİN BELLİ

 

 

Sultangazi Belediyesi 2017 Faaliyet Raporu görüşmelerinin gündem edinildiği Meclis Oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Necdet Selvi, Meclis 1. Başkan Vekili Av. Hacı Orhan’a ilçede geçen sene açılması planlanan Sinema ve Tiyatro Salonu ile ilgili soru yöneltti. CHP’li Selvi ; “ Geçen sene NEVA AVM açılmak istenirken ‘Küçük Esnafı Mağdur Eder’ gerekçesi ile itiraz ettiğimizde ‘ İlçemizde Sinema ve Tiyatro Salonu olmasın mı? ’ diye tepki göstermiştiniz.  Buradan soruyoruz; Nerede bu tiyatro salonu ? Nerede bu sinema salonu ? Biz mi göremedik ? ” tepkisini verdi. Av. Hacı Orhan ise “ sürenizi aştınız siz, daha sonra nerede bu tiyatro konuşuruz.” cevabını verdi.

 

 

Sultangazi Belediye Meclisi 2018 Nisan ayının 3. birleşimi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıda 2017 yılı faaliyet raporu onaylandı. Oturumda söz alan CHP’li Meclis Üyesi Necdet Selvi raporla ilgili eleştirilerini sundu. CHP’li Necdet Selvi’nin konuşması da daha önce konuşma yapan CHP Grup Başkan Vekili Sait Coşkunoğlu’nda olduğu gibi alkışlanmadı ve takdir edilmedi. Çünkü Faaliyet Raporu gibi yılda bir kez tartışılan oturuma ne CHP İlçe Örgütü’nden ne de diğer Muhalefet Cephesi Siyasilerden katılım olmadı. Ak Parti Grubu ve Yöneticiler neredeyse tam kadro oturuma katıldı ve partilerinin konuşmacılarını alkışladı.

 

DSC_0672

 

CHP’li Selvi Faaliyet Raporuna ilişkin eleştirilerini şu konuşmayla Meclis’te dile getirdi :

 

 

Gelir ve Gider tablomuza baktığımızda arada ki fark 15 milyon TL’dir. Giderlerimiz Gelirlerimizden çoktur. Müdürlüklerimize baktığımızda en çok harcamayı Fen İşleri Müdürlüğümüz 107 Milyon TL, Çevre Koruma Müdürlüğü 42 Milyon TL, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 28 Milyon TL, Park ve Bahçeler Müdürlüğü 24 Milyon TL gerçekleşen harcama olmuştur. Müdürlüklerimizin tek tek harcamalarını Mustafa Demir okur birazdan. Ne yazık ki bu kadar harcanan rakama göre hizmet görmemekteyiz. Faaliyet Rapor Kitapçığına baktığımızda resimlerin bol olduğunu, aynı resimlerin farklı yerlerde kullanıldığını, İBB’nin yaptığı hizmetleri ilçe belediyemiz yapmış gibi Faaliyet Raporu Kitapçığına koyulduğunu görmekteyiz. Belediyemiz hizmetlerde yetersiz kalmıştır.

 

 

ORMANDA AĞAÇLARIMIZ ZARAR GÖRDÜ

 

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün hizmetlerine baktığımızda Belediyemizin her zaman övündüğü kent ormanlarımıza zamanında yapılmayan ilaçlanma ve bakım nedeniyle aşırı derecede böcek ve haşere istilasına uğramıştır. Ağaçlar zarar görmüştür. Son zamanlarda vatandaşlarımızdan şikayetler gelmektedir. Cilt hastalıklarına yakalananlar vardır. Kent Ormanlarında aşırı boş alan var. Kent ormanını ağaçlandırmanız gerekmektedir.

 

HARCADIĞINIZ BÜTÇEYE YAZIK

 

 

İlçemiz sokakları, parkları ağaçlandırma yapıldı deniyor. Arkadaşlar bu alanlar sahte ağaçlar plastik yapay çiçeklerle ömrü çok kısa bitkilerle süslenmektedir. Bunlara harcadığınız bütçeye yazık. Ormanlarımız betonlaşmaya gitmektedir. Başkanımız 3. kent ormanı müjdesini vermişti. Ne yazık ki 3. kent ormanını göremedik dahası elimizde ki kent ormanının büyük bir alanını Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis ettik. Başkanımızın hayvanat bahçesi projesi vardı. Ortada bir şey göremedik.

 

 

GERİ DÖNÜŞÜM ÇÖP OLARAK MI GÖRÜLÜYOR ?

 

 

Çevre Koruma Müdürlüğümüzün geri dönüşüm faaliyetlerine baktığımızda ambalaj atıkları, atık piller, bitkisel yağlar, elektronik eşyalar ve hafriyat atıkları düzenli toplanıyor deniyor. Rakamlar verilmiş. Geri dönüşüm sağlanmış görülüyor. Ne yazık ki Finlandiya’dan örnek verirsek gelir sağlanmıyor. Belediyemiz geri dönüşüm düzeyinde gelir niçin sağlamıyor? Bunları sadece çöp olarak mı görüyor? Yoksa yeterli düzeyde ekipman mı yok?

 

 

VETERİNERLİK FAAL DEĞİL

 

 

Veterinerlik faaliyetlerine bakıyorum. Sadece kurban bayramından kurban bayramına ilçeye gelen büyük baş ve küçükbaş hayvanları kontrol ederek geçirmişler. Faaliyet raporuna bakıyorum müsaadeye alınan hayvanlar müdahale edilen hayvanlar rakamlar var. Gerçek böyle değil. Vatandaşlarımızdan yüzlerce şikayet var. Ne gelen ne ilgilenen veteriner var. Ya araç yok ya yetkili yok diyerek kendi halimize bırakıyorlar bizi. Sadece ismi değil faaliyeti de olsun.

 

BELEDİYEYE KAYIKLA MI GELELİM ?

 

 

Belediye Binamız ile çok övünüyoruz. Belediye Binamızın otoparkı da var. Otopark işareti olmasa her şeye benziyor diyeceğim. İçi su ile dolu mağara gibi. Böyle giderse araçla değil de kayıkla geleceğiz belediye binamıza. Bu belediyemize yakışmıyor.

 

EĞİTİM SINIFTA KALDI

 

İlçemiz eğitimde de sınıfta kalmıştır. Okul etrafı ve çevresi yeteri kadar temizlenmiyor. Çöp atanlara yeterli önlemler alınmıyor ve bilgilendirmiyor. Ceza uygulanmıyor. Çöp yüzünden çocuklarımız hastalanıyor. Yakın zamanda basına düşen bir haberde gördük Okul Bahçesinde Gecekondu bulunması da tam bir faciaydı. Bu gecekondu kimler oturur içinde bilinmez. Bu konuya müdahale edilmelidir. Okullarda ki öğrenciler tadilat yapılacak diye başka okullara nakledildi ancak müdahale edilmiyor. Nene Hatun Okulunda da güvenlik zafiyeti vardır.

 

ASAYİŞ SORUNLARI PATLAMA YAŞIYOR

Sultangazi İlçemizde Uyuşturucu Kullanımı çok artmıştır. Yaş ortalaması oldukça düşmüştür. Geçen hafta bir gencimiz hayatını kaybetmiştir. İlçemizde kurulan Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği ne yapmaktadır merak ediyoruz. Ne işi yarar ? Kimsenin tedavi edildiğini görmedik. Derneğin açılışı yapılmış ama başkaca bir şey göremedik bu dernekten. Yerel Basında gördük Caddenin ortasında uyuşturucu içiliyor ve ölen genci de gördük.

 

ASAYİŞTEN BELEDİYEMİZDE SORUMLUDUR

 

 

İlçemizde Asayiş yönünden her gün bir olay yaşanmaktadır. Araçları soyulan mı desek gasp edilen mi desek maskeliler tarafından soygun yapılanlar mı desek. Bu tür olaylar artmaktadır. Bu olaylara Emniyet bakıyor diyebilirsiniz. Biz belediyeyiz ilçemizin huzuru bizim görevimizdir.

 

 

NEREDE SİNEMA ? NEDERE TİYATRO ?

 

 

 

Geçen sene NEVA AVM’ye karşı çıkmıştık. Küçük esnafları mağdur eder diye. Ama ne yazık ki oy çokluğu ile geçti. Görüyoruz ki AVM’de ki esnaflar da mağdur oldu. Kapatma durumuna gelmiştir. O zaman Hacı Orhan Başkan demişti ; İlçemizde Sinema Tiyatro olmasın mı ? Buradan soruyoruz ; nerede bu tiyatro salonu ? nerede bu sinema ? biz mi göremedik ?

 

 

POLİS ANONS ETMEDEN ARAÇ ÇEKİYOR

 

 

İlçemizde park sorunu da devam ediyor. Araçları çekilirken hiçbir şekilde uyarı ve anons yapılmamaktadır. Hatalı parklar için önce uyarı olmalıdır. Bu vatandaşı mağdur ediyor.

 

GECEKONDU SAHİPLERİNİN UMUTLARI BİR BAŞKA BAHARA KALDI

 

Gecekondu sahiplerinin umutları kara kara toz bulutları içerisinde kaybolmuş olup umutsuzca beklentileri başka bir faaliyet dönemine kalmıştır.

 

CHP’li Selvi konuşmasını süre kısıtlaması olduğu gerekçesi ile sonlandırdı. Belediye Başkanı Cahit Altunay ise 40 dakikaya yakın cevap konuşması gerçekleştirdi. Başkan Altunay’ın konuşması da Gazetemizde ayrı bir haber olarak yer alacaktır.

 

1

DSC_0621

DSC_0647

DSC_0649

Genel - 01:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.