11° Sisli
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.37

CHP’Lİ ÇOLAK İSTİFA ETTİ !..

Genel - 8 Nisan 2018 23:08 A A

HABER-ANALİZ: ENGİN BELLİ

 

 

Fatih Belediye Meclisi CHP Grubu’nda İstifa Şoku yaşadı. CHP’li Meclis Üyesi Aynur Çolak, Meclis Salonu Ak Partililer ve CHP’liler tarafından hınca hınç dolu iken dahası 2017 Faaliyet Raporu görüşmeleri yapılacağı sırada Divan Kâtipliği’ndenGördüğüm Lüzum Gereği ” yazılı dilekçe ile istifa etti.

 

 

CHP’li Çolak, Nisan ayı ilk oturumunda mazeret bildirmeden “ görev almak istemiyorum ” diyerek İhtisas Komisyonları seçimlerinde komisyon almayı reddetmişti. Çolak kırgın mıdır üzgün müdür bilinmez ama yeni dönem için geçen dönem elinde bulunan Engelliler Komisyonu’nu Hikmet Öz’e ve Sağlık ve Çevre Komisyonu’nu Ayşegül Okumuş Görgü’ye kaptırmış oldu.

 

DSC_0726

 

İSTİFA İLE CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİNİN SURATLARI ASILDI

 

Salonda soğuk siyasi rüzgarların esmesine neden olan istifada, yüzlerinde ki ifadeden de okunduğu üzere CHP’lilerin konudan habersiz oldukları kanaati oluştu. Sürpriz İstifa ile birlikte CHP Grubu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in katıldığı görüşmeler öncesi Siyasi Prestij Kaybına uğradı.

 

DSC_0591

 

 

OKUMUŞ’A GRUBU GÜVENMEMİŞTİ

 

 

CHP Fatih Belediyesi Meclis Grubunda geçen sene gibi bu yıl da sular durulmuyor. CHP’li Üyeler geçen sene Komisyon Savaşları yapmış Grup Başkan Vekili Hikmet Öz, Grup odasını dosya fırlatarak terk etmişti. Krizi çıkartan gelişmenin ise “Tüketiciyi Koruma Komisyonu” ve “Turizm Komisyonuna” adını yazdıran Ayşegül Okumuş Görgü olduğu ortaya çıkmıştı. Yaşanan kriz sonrası Oturuma CHP’li Hikmet ÖZ, Coşkun Yeşilyurt ve Mehmet Maranki katılmamıştı. Belediyenin misafir salonunda bekleyen CHP’liler akşam saatlerinde belediye hizmet binasından ayrılmıştı. Aynı saatlerde Oturumda Belediye Daimi Encümen Üyeliği seçimine de aday olan komisyonlara doymayan Ayşegül Okumuş Görgü’ye yalnızca 5 oy çıkmıştı. Salonda divanda bulunan Aynur Çolak dahil 7 CHP’li üyenin oturumda olmasına rağmen Okumuş’a oylamadan sadece 5 oy çıkması ise düşündürücü olmuştu. Meclis salonunda gülüşmelere neden olan oylamada meçhul 2 CHP’li üye Okumuş’un Encümen Üyesi olmasını istememişti. Buradan da anlaşılacağı üzere CHP’li Okumuş’u kendi partilileri bile bu görevi yürüteceğine inanmamıştı.

 

 

KOMİSYON ADEDİNE GÖRE MECLİS ÜYELERİNE PARA VERİLİYOR
İlçe ve Grup Başkanı Soner Özimer geçen sene olduğu gibi yeni dönemde de komisyon görevi almadı. İBB Meclis’te de geçen sene 3, yeni dönemde de 2 komisyon alan, komisyonlara doymayan Fatih’in Sözde Ablası Ayşegül Görgü Okumuş diğer üyelerden yeni dönemde de fazla olarak 1 komisyon daha almayı başardı.

 

17759161_10155188466762156_346033434_o-1024x768

 

KOMİSYON KRALİÇESİ OKUMUŞ

 

Bayan Okumuş geçen sene “Tüketiciyi Koruma Komisyonu” ve “Turizm Komisyonuna” adını yazdırmıştı. Bu yıl ise “Turizm Komisyonu” ve “Sağlık ve Çevre Komisyonu’na” adını yazdırmayı başardı. Okumuş’un aldığı komisyonun biri olan “Sağlık ve Çevre Komisyonu” üyeliğini geçen sene Meclis Üyesi Aynur Çolak yürütüyordu. Yeni dönemde oluşan tablo ile Hikmet Öz ve Mehmet Maranki de 2 komisyon almayı başardı.

 

3-engin

 

Fatih Belediyesi İhtisas Komisyonları şu şekilde teşekkül etti :

 

 

KOMİSYONLARI ÇİFTLEYEN MECLİS ÜYELERİ

 

Turizm Komisyonu ve Sağlık ve Çevre Komisyonu’na Ayşegül Okumuş Görgü

 

Esnafa Komisyonu ve Tarife Komisyonu’na Mehmet Maranki

 

Engelliler Komisyonu ve Gençlik ve Spor Komisyonu’na Hikmet Öz

 

 

TEK KOMİSYON İLE YETİNEN MECLİS ÜYELERİ

 

Bütçe Komisyonu’na Cengizhan Topçu

 

İmar Komisyonu’na Coşkun Yeşilyurt

 

Hukuk Komisyonu’na Ceylan Türkoğlu

 

Kültür Varlıklarını Koruma Komisyonu’na Fazıl Uğur Soylu

 

Dış İlişkiler Komisyonu’na İsmail Koç

 

Eğitim, Kültür ve Sanat Komisyonu’na Kemal Sarmusak

 

Tüketiciyi Koruma Komisyonu’na Kazım Akşahin

 

 

KOMİSYON PEŞİNE Mİ DÜŞTÜLER ?

 

 

Tüm bu gelişmelerden sonra biz Gazetecilere “ Hayırlı Olsun ” demekten başka bir söz kalmıyor. Siyaset Kulislerinde ise Çolak’ın istifa etmesinde ki neden komisyon seçimleri olarak konuşuluyor.

 

NE DESEK BİLEMEDİK ?

 

Referandum verilerine göre Fatih’te Ak Parti ve Muhalefet Cephesi arasında sadece 7 bin oy fark bulunuyor. Tüm bu veriler eldeyken “ CHP ‘li bazı meclis üyeleri Seçimi Mücadeleyi bıraktı kısır döngüde Komisyon peşine mi düştü ? ” sorusunu kendimize sormaktan edemiyoruz. “ Hayırlı Olsun Fatihliler ” !..

 

DSC_0637

DSC_0708

DSC_0722

 

 

 

 

Genel - 23:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Fraktion 11 Nisan 2018 16:40

    eski basiretsiz yönetim gitti yeni genç başkan geldi eski yönetim ölü gibiydi . Yeni yönetime Başarılar hayırlı olsun.