Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.07
  • DOLAR 5.34

KÜLTÜRSÜZLERE BELEDİYE NE YAPSIN ?

Genel - 18 Mart 2018 22:36 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Sultangazi’de “ Kültürsüz ve Medeniyetten Nasibini Almamış İnsanlar ” karşısında Belediye Temizlik İşleri çaresiz.

 

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Mart ayı oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Necdet Selvi söz alıp ; “ Sultangazi ilçemizde bulunan İbn-i Sina Anaokulu öğrencilerinin bir süredir rahatsızlandığını duyduk. Konuyu araştırdığımızda ise bu rahatsızlıkların sebebinin okul duvarı dibine bırakılan çöpler olduğunu fark ettik. Velilerin şikayetlerini dinlediğimizde acı gerçeğe ulaştık. Belediye Temizlik Çalışanları tarafından neredeyse saat başı toplanan çöpler aradan kısa süre geçtikten sonra yeniden çöp dağına dönüşüyor. Burası ile ilgili acilen bir çözüm üretilmelidir. Birkaç kendini bilmez vatandaşın bıraktığı çöpler yüzünden minik yavrular hastalanıyor. Bu konu için gerekirse o bölgede bir toplantı düzenlenmeli ve vatandaşlar bilinçlendirilmelidir.” diyerek vatandaşların isyanını dile getirmişti.

 

DSC_0357-1024x927

 

YAZIKLAR OLSUN KÜLTÜRSÜZLERE !..

 

 

Konunun takipçisi olan biz Gazeteciler bir hafta sonra anaokulunun önüne gittik. Manzara değişmemiş ancak CHP’li Selvi’nin dediği gibi sorun ile ilgili Sultangazi Belediyesi’nin bir Temizlik İşçisi görevlendirdiğini gördük.

 

Ancak “ Kültürsüz ve Medeniyetten Nasibini Almamış İnsanlar ” görevli personelin “ çöp atmayın lütfen ” uyarısına bile aldırış etmiyor. Temizlik işleri personeli de artık pes etmiş bir halde çaresiz oturuyor.

 

Çöp dağı anaokulunun önünde yükselmeye minik yavrular hastalanmaya devam ediyor.

 77

 

TEK ÇÖZÜM HALK TOPLANTISI !..

 

 

Buradan açıkça söylüyoruz ; TEK ÇÖZÜM MUHTARLIK VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ORGANİZESİNDE SOKAK VE CADDE SAKİNLERİ İLE HALK TOPLANTISI YAPILMASI OLACAKTIR !..

 

Hemen 20 metre aşağıda bulunan çöp konteynırına çöplerini atmak yerine bu alana pisliklerini bırakan kimliği meçhul Kültürsüzlere de Zabıta tarafından ceza kesilmesi en uygun yaptırım olacaktır.

 

29386453_2161381170817647_3666853750871425024_n

 

Genel - 22:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.