13° Hafif yağmur
  • EURO 6.12
  • DOLAR 5.33

MECLİS EMNİYETTEN ÇÖZÜM BEKLİYOR !..

Genel - 9 Mart 2018 22:22 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Sultangazi’nin içerisinden çıkılmaz hal alan “ Hatalı Park ve Trafik Sorunu ” Yerel Parlamento gündemine taşındı. Ak Partili ve CHP’li Meclis Üyeleri sorun karşısında adeta isyan etti. CHP Grubunun “ Trafik Çilesi ve Hatalı Parklar İle Mücadele Edelim !.. ” temalı yazılı önergesine Ak Parti Grubu tam destek verdi.

 

 

Sultangazi’nin sorunlarının tartışılıp çözüme kavuşturulduğu Yerel Parlamentosu’nda ilçenin kanayan yarası olan başta yaya kaldırımlarına yapılan hatalı parklar ve yoğunluğu arttıran gelişi güzel park etmeler gündem oldu. CHP Grubu’nun hazırladığı  “ İlçede ki Trafik Çilesi ve Yaya Kaldırımlarını Araç Park Etmek Sureti ile İşgali ” başlıklı yazılı önerge Yüce Meclis’te okundu. Önerge’de şunlar yazılıydı ; “ İlçemizde bulunan ana arterlerde ki yaya kaldırımları araçların hatalı parkları yüzünden yayalar tarafından kullanılamaz hale gelmektedir. Trafik çilesi olarak içerisinden çıkılmaz bir hal almıştır ilçemiz. Bu durum esnaf, yaya ve araç sürücülerini mağdur etmektedir. Yaya kaldırım işgallerinin önlenmesi gerekmektedir. Gerekli tedbirlerin alınması için ilgili kurumlar ile çalışma yapılmasını istiyoruz. ”. Okunan önerge Ak Partili Meclis Üyelerinin tam desteği ile sorunun çözümü için Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın makamına havale edildi.

 

cats3

 

Önerge ile birlikte görüşlerine başvurduğumuz CHP Grup Başkan Vekili Sait Coşkunoğlu : “ İlçemizde ki bu sorunun acil olarak çözülmesi gerekmektedir. İsmetpaşa Caddesi üzerinde gözlemlerimiz var. Araç sahipleri gelişi güzel park ediyorlar araçlarını. İlçe genelinde İlçe Emniyet ve Trafik Vakfı’na bağlı çekiciler çalışıyor. Bunların kaldırımlara park etmiş araçlara da müdahale etmesini istiyoruz.” dedi. Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Demir de ; “ Bizler Meclis’te Sultangazililerin sorunlarının çözümü için varız. İlçemizde Trafik Polislerinin sayısının arttırılması gerekmektedir diye düşünüyoruz. Hatalı parklar ana arterleri tıkıyor. Yayalara, Esnafa ve Araç sürücülerine çile olarak dönüyor. Bu sorunu mutlaka çözeceğiz. ” dedi.

ATATÜRK BULVARI ÜZERİNDE Kİ HATALI PARKLANMALARI

cats1

 

 

Sultangazi Yerel Parlamentosu’nda Meclis Üyelerinin de üzerinde uzlaştığı önerge sonrası biz Gazeteciler de sokaklarda ki durumu fotoğraf kareleri ile yerinde tespit ettik. Sorun karşısında İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen ve Trafik Büro Amirliği Ekiplerinin nasıl bir çözüm üreteceği merak konusu oldu.

 

DSC_0036

Genel - 22:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.