Açık
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.37

BAŞKAN ALTUNAY YİNE YAPTI YAPACAĞINI !..

Genel - 5 Mart 2018 23:04 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay Vizyon Projelerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Sultangazi’nin Mimarı Belediye Başkanı Altunay, 13 Milyon TL finansman ile Cumhuriyet Mahallesi’ne Yaşlı Bakım Merkezi inşa etmek için kolları sıvadı.

 

Sultangazi Belediye Meclisi, Mart ayı Olağan Oturumuna ek gündem maddesi olarak gelen Cumhuriyet Mahallesi 18149 parselde bulunan alana Başkan Altunay’ın talimatıyla Yaşlı Bakım Merkezi inşa edilecek. Belediye Başkanı Cahit Altunay 2018 yılı tahmini bütçe görüşmelerinde 70 Milyon TL borçlanma yetkisini Yerel Parlamentodan almıştı. Bu yetki ile kaynağı İller Bankasından 13 Milyon TL finansman sağlanarak inşa edilecek merkez de ilçede ikamet eden bakıma muhtaç yaşlıların yüzü gülecek.

 

Başkan Altunay’ın Vizyon Projesi olan Yaşlı Bakım Merkezi’nde İstanbul Üniversitesi (İÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen “ Yaşlılık ve İnovasyon: İstanbul Geronteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Projeleri’nin ” de hayat bulması bekleniyor. Merkezde Gençler ve Yaşlılar arasında iletişimi güçlendirilecek aktiviteler yapılacak ve Teknolojinin Yaşlıların Hayatlarına entegre olması için etkinlikler düzenlenecek.

 

ESKİ HABİBLER’E HİZMET TESİSİ YAPILACAK

 

Başkan Altunay, İller Bankası’ndan bulunacak 14 Milyon TL’lik finansman ile Eski Habibler Mahallesi’ne de hizmet götürecek. Uzun vadeli borçlanma yetkisi ile Başkan Altunay, 1889 ada 20 parselde ki alana Otopark, Pazar Alanı ve Belediye Hizmet Tesisi inşa edecek.

 

Merkezlerin 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

 

timthumb

Genel - 23:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.