Hafif yağmur
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.35

FATİH TARİHİNE SAHİP ÇIKIYOR

Genel - 7 Şubat 2018 23:44 A A

HABER : ENGİN BELLİ

 

 

Fatih Belediyesi ilçede bulunan tarihi yapıların restorasyonu için kolları sıvadı. Fatih Yerel Parlamentosunda alınan kararla 3 Tarihi Köşk, 1 sarnıç duvarı, Silahtar Mektebi ve Tarihi Cami tadilatı yapılacak. Kararlar Meclis Oturumda CHP ve Ak Partili Meclis Üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

 

 

Fatih Belediyesi Şubat 2. Oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Hasan Suver Başkanlık yaptı. AK Parti Grubuna Yahya Atıcı, CHP Grubuna Kazım Akşahin Grup Başkan Vekilliği yaptı. İlçe ve Grup Başkanı Soner Özimer de meclis oturumuna katıldı ve oturum sonuna kadar takip etti.

 

DSC_0279

 

TARİHE SAHİP ÇIKMAK İÇİN EVET DEDİLER

 

 

Fatih Belediye Meclisi ilgili komisyonlarınca teklif edilen gündem maddeleri ile ilçede bulunan tarihi yapılara sahip çıkmaya hazırlanıyor. CHP ve Ak Partililerin oy birliği ile alınan kararlar doğrultusunda Emin Sinan Mahallesi’nde bulunan Silahtar Mektebi, Balat Mahallesi’nde bulunan SMÖ yapılar, Aetius Sarnıcı Duvarları, Topkapı Mahallesi’nde bulunan Katip Muslihittin Camii ve Haseki Sultan Mahallesi’nde bulunan Kızılay’a ait 3 tarihi Köşk’ün restorasyonu yapılacak.

 

CHP YARDIMA HAYIR DEDİ

 

Meclis’te gündem olan bir diğer madde ise Sulukule Sanat Akademisi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrasında gönüllü olarak görev alan 75 kişiden her birine kişi başı yıllık 1200 TL ulaşım ve yemek yardımı verilebilmesi ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün teklifi oldu. Gönüllü personele yapılacak ulaşım ve yemek yardımını, CHP’li Av. Ceylan Türkoğlu’nun talebi üzerine CHP Grubu ” Belediyenin yapacağı yardımlar arasında böyle bir yardım bulunmuyor hukuki dayanağı yok” gerekçesi ile, CHP Grubu uygun bulmadı. CHP Grubu yardım içerikli ilgili gündem maddesine hayır oyu kullandı.

 

MECLİS ÜYELERİNİN GÜNDEM MADDELERİNİ TAKİP ETMESİ İSTENDİ

 

Oturumda Meclis 1. Başkan Vekili Hasan Suver, meclis üyelerine hitaben, gündem maddelerinin oylaması sırasında cep telefonu ile ilgilenilmemesi, gazete okunmaması ve gündem maddelerinin takip edilip oylamaya katılımının sağlanmasını istedi. CHP’li Hikmet Öz de ” bizlerden dediklerinizi yapan yok kim yapıyor ise isim vererek uyarırsanız uygun olur.” diyerek Başkan Suver’e çıkıştı.

 

Oturum Cuma günü yapılmak üzere tatil edildi.

 

1

DSC_0273

DSC_0275

DSC_0280

DSC_0282

DSC_0284

DSC_0285

DSC_0288

 

Genel - 23:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.