Hafif yağmur
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.35

YÜCE MECLİS AFRİN ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI !..

Genel - 5 Şubat 2018 23:16 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Fatih Belediyesi Yerel Parlamentosu Şubat oturumları başladı. Yüce Meclis’te Suriye Harekatı ve Afrin Operasyonu’nda şehit düşen askerler anıldı.

 

 

Fatih Belediyesi’nin Şubat ayı Meclis oturumları başladı. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Hasan Suver Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Veysel Karani Yüksel, CHP Grubuna Kazım Akşahin Grup Başkan Vekilliği yaptı. CHP’li Üye Hikmet Öz oturuma bilinmeyen bir nedenle katılmadı. İlçe ve Grup Başkanı Soner Özimer de oturuma katıldı ve sonuna kadar sabırla bekledi.

 

Oturumda 20 gündem maddesi üyelerin oyları ile ilgili komisyonlara havale edildi. Oturum başladıktan sonra Meclis 1. Başkan Vekili Hasan Suver Suriye Harekatı ve Afrin Operasyonu’nda şehit düşen askerler için ; “ Malum ülkemiz zor bir dönem yaşıyor, zor bir süreçten geçiyoruz. Yüreğimize acılar düşüyor. Her ay Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunalım ve fatih-a okunmasını teklif ediyorum. ” diyerek meclisi Saygı Duruşu ve Fatih-a okunmasına davet etti.

 

DSC_0285

 

AYTEKİN KOTİL İSMİNE SAHİP ÇIKTILAR

 

 

Şehitler için saygı duruşu ve fatih-a okunmasının ardından CHP Grubu verdikleri önerge ile Molla Gürani Mahallesi’nde bulunan Oğuzhan Caddesi ve Adnan Menderes Bulvarı kesişiminde ki Aytekin Kotil Parkı’nın ismine sahip çıktı. Ulusal yayın yapan gazetelerde 15 Temmuz Şehitlerinin İsimlerinin yazıldığı anıtın Balımcılar Parkı’nda inşa edildiği ve açılışının yapılacağının ilam edilmesi ile CHP Grubu “ parkın ismi Aytekin Kotil’dir, parkın ismi mi değişti ? Meclis’te karar alınmadan isim değişikliği mi yapılmıştır ? Parkın ismi niçin tabela olarak asılmamaktadır? ” diyerek duruma tepki gösterdi.

 

 

CHP Grubu Beyazıt Yeniçeriler Caddesi üzerinde ki bir iş hanında 2014 yılından önce yapılan değişiklikleri dile getirdi ve imar durumu hakkında önerge verdi. Grup adına verilen önerge oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edildi.

 

 27785788_2138007676488330_252549706_o

 

KILIÇDAROĞLU’NU AK PARTİ TEBRİK ETTİ

 

 

CHP’nin 36. Kurultayı ile yeniden Genel Başkanlığa seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nu diğer Yerel Parlamentoların aksine Fatih Belediyesi CHP Grubu tebrik etmeyi unuttu. Kılıçdaroğlu için tebrik ve hayırlı olsun dilekleri Ak Parti’den geldi. Ak Parti Grup Sözcüsü Veysel Karani Yüksel ; “ Yapılan Kurultayınızda yeniden Genel Başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nu tebrik ediyoruz. CHP adına hayırlı olsun.” dedi. Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin partisi adına tebriği kabul etti. Ak Partili Meclis Üyesi Serkan Kebapçı da Kılıçdaroğlu’nun yeniden CHP Genel Başkanı olmasından ötürü sevinçli olduklarını bildirdi.

 

Oturum gündem maddelerinin ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından tatil edildi.

 

DSC_0273

DSC_0275

DSC_0276

DSC_0277

DSC_0280

DSC_0282

DSC_0283

DSC_0284

DSC_0286

DSC_0287

DSC_0288

DSC_0289

DSC_0290

Genel - 23:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.