Hafif yağmur
  • EURO 6.08
  • DOLAR 5.35

ALTUNAY’DAN CHP’YE KILIÇDAROĞLU TEBRİĞİ

Genel - 5 Şubat 2018 14:22 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Şubat oturumları başladı. Oturum öncesi Belediye Başkanı Cahit Altunay, CHP Grubunu ziyaret ederek 36. Kurultayda yeniden CHP Genel Başkanı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu için CHP Grubuna hayırlı olsun dedi ve tebriklerini iletti. CHP Grubu Başkan Altunay’ın ziyaretinden memnuniyetlerini dile getirdi.

 

 

Sultangazi Yerel Parlamento Şubat oturumları başladı. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Av. Hacı Orhan başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Mustafa Demir, CHP Grubuna Sait Coşkunoğlu Grup Başkan Vekilliği yaptı. HDP’li Ali Yurt oturuma katılmadı.

 

Oturumda 6 gündem maddesi üyelerin oyları ile ilgili komisyonlara havale edildi. Oturum başlamadan söz alan CHP Grup Başkan Vekili Sait Coşkunoğlu, Afrin Harekatına dair konuştu ve 36. Kurultayda CHP Genel Başkanlığına yeniden seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nu tebrik etti.

 

DSC_0313

 

CHP’li Coşkunoğlu Suriye’de Emperyalist Güçlere karşı verilen mücadeleye dair şu konuşmayı gerçekleştirdi : “ Ordumuz Suriye’nin Afrin Bölgesinde Emperyalist Güçler ile Savaş halinde şu anda. Savaşın acıları vardır. Şehitlerimiz olacaktır. 15 günden beri gerek o bataklıkta gerek ülke içerisinde çok sayıda askerimiz erlerimiz şehit oldu. Bunlardan birisi Sultangazi’de ve Mersin ilçesinde CHP İlçe Yöneticiliği yapmış bir kardeşimizdi. Şehit olan Askerlerimize ve Güvenlik Güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yakınlarına sabır diliyorum. Tabii ki savaş can vermek anlamına gelir. Ülkemizin jeopolitik durumu nedeniyle önemli bir coğrafyada bulunuyoruz. Cumhuriyetimiz var olduğu sürece Emperyalist Güçlerin saldırısı devam edecektir. Dış politikayı dizayn edenler akademisyenler olmalı, uzman kadrolar olmalıdır. İleriyi gören kişiler olmalıdırlar. Sınır ötesinde yer alan Milli Ordumuzu kutluyoruz, başarılar diliyoruz ve bir an önce o bataklıktan görevlerini bitirip dönmelerini diliyorum. 14 Şubat Sevgililer Günü biliyorsunuz. Anaların sevgilileri askerlerdir. Sevgililer gününü de kutluyoruz. ”.

 

Sözlerine devam eden Coşkunoğlu partisinin kurultayına dair konuştu ve : “ CHP 36. Olağan Kurultayını bitirdik. Demokrasi şöleni yaşandı. İki adayımız yarıştı. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu seçimi başarı ile göğüsledi. Kendisine başarılar diliyoruz. ” dedi.

 

 

Ak Parti Grup Sözcüsü Hasan Esat İlhan da Afrin Harekatı için söz aldı ve “ Kahraman ordumuzun Afrin Harekatı başarı ile devam ediyor. Türkiye artık kendisine yönelik tehditlere ardık sınır ötesinde cevap veriyor. Bu operasyon çok uluslu bir operasyona karşı kararlı bir harekattır. Batı’nın ülkemi işgal ile sonuçlanacak girişimi çökertilmiştir. Afrin Harekatı sırasında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. ” konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Meclis Başkanı Av. Hacı Orhan’da şehitlerimize “ Afrin Harekatı ülkemizin bir kez daha bir araya gelmesine vesile oldu. Tüm Siyasi Partiler bir araya geldi. Allah Şehitlerimize rahmet eylesin.” diyerek rahmet diledi.

 

 

ALTUNAY CHP’YE KILIÇDAROĞLU HAYIRLI OLSUN DEDİ

 

 

Oturum öncesi Belediye Başkanı Cahit Altunay, CHP Grubunu ziyaret ederek 36. Kurultayda yeniden CHP Genel Başkanı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu için CHP Grubuna hayırlı olsun dedi ve tebriklerini iletti. CHP Grubu Başkan Altunay’ın ziyaretinden memnuniyetlerini dile getirdi. Ziyaret sırasında Başkan Altunay ve CHP Grubu ilçe sorunları için fikir alışverişi yaptı. Altunay ve CHP’liler, Cumhuriyet Mahallesi Kentsel Dönüşümü ve Sinop Burnu hakkında konuştu.

 

1

2

3

4

5

DSC_0285

DSC_0287

DSC_0288

DSC_0292

DSC_0294

DSC_0299

DSC_0302

DSC_0308

DSC_0312

DSC_0314

DSC_0315

Genel - 14:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.