10° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.07
  • DOLAR 5.34

İYİ PARTİ’NİN VAZGEÇİLMEZİ KADINLARIMIZDIR !..

Genel - 18 Ocak 2018 01:58 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Türkiye’nin yeni muhalefet partisi İYİ Parti’yi Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Şahin’e sorduk. Siyaset Arenasında İYİ Parti’nin nasıl bir misyon üstlendiğe dair Gazetemize açıklamalarda bulunan Şahin ; “ Kadınlarımız hareketimizin vazgeçilmezidir. Genel Başkanımız Meral Hanım’ın izinde yürüyecek neferler olarak seçim satında olacağız. Bu güne kadar siyasette yer almamış gençlerimiz partimize geliyor. Bu inanç bizleri daha da deyim yerinde ise kamçılıyor ve İYİ Parti iktidarı için azimle çalışıyoruz. ” dedi.

 

 

İYİ Parti’nin Türkiye’ye kazandırdığı yeni soluk ve amaçlarını İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Şahin Gazetemiz için değerlendirdi. Sultangazi’nin kurucu ailelerinden Şahin Ailesinin ferdi olan Çetin Şahin, İYİ Parti’nin yerelde ve genelde iktidar olacağından emin konuştu. Siyaset İnsanı Şahin Kadınların hareket için önemli olduğunu vurgulayıp Atatürk İlke ve İnkılaplarına sonuna kadar bağlı kalacaklarını ifade etti.

 

 

Gazetemize konuşan Çetin Şahin şu açıklamalarda bulundu ;

 

 

İYİ Parti’yi anlamak için öncelikle amaçlarını ve hedeflerini iyi bilmek dahası özümsemek gerekli. İYİ Parti Devletin ve Milletin bütünlüğünü korumak, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini esas alan, Cumhuriyetimizin kurucu iradesine bağlı olarak Anayasa’nın ilk dört maddesinde yer alan temel niteliklerin varlığını kabul eden bir siyasi yapıdır. Yüce Devletimizin Bekasının teminatını Anayasa’nın ilk dört maddesi olarak görüyoruz. Demokratik Hukuk Devletinin ilkelerini gerçek anlamda benimseyen, Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milletinde olduğu, inanç, din ve vicdan hürriyetini vazgeçilmez ilkeler olarak kabul eden, laikliği ise din ve vicdan hürriyetinin teminatı olarak gören partiyiz. Ayrıca siyasetin ahlak zemininde yapılmasını arzuluyoruz. Devletin temelinde yatan Adalet olgusunun güçlendirilmesini ve bu ilkeler ile insanlarımızın haklarının daha güçlü ve güvende olmasını istiyoruz. İnsanlarımız gelecek kaygısı duymadan huzurlu yaşamasını hedefliyoruz. Bu hedefler doğrultusunda toplumun ihtiyaçlarından doğan bir hareketiz. Bizler de bu inanç ile İYİ Parti saflarında yerimizi aldık. Mücadelemizi vereceğiz. Toplumun dinamiklerine dikkat edip hareketimiz bu öncelikte siyaset üretecektir.

 

88

 

AYRIŞTIRMAYACAĞIZ BÜTÜNLEŞMEYİ SAĞLAYACAĞIZ

 

Siyaset dili olarak ayrıştırıcı bir dil var. Sert bir üslup kullanılıyor siyasetçiler tarafından. Vatandaşımız bu dil ve üsluptan memnun değil. Bizlerin iktidarında ayrıştırıcı dilden kurtulacağız. Birlik ve beraberliği sağlayacak bir noktadayız. Yolumuz uzun ve Aziz Milletimizin güvenini sağlayıp emin adımlar ile yürüyeceğiz.

 

KADINLARIMIZ HAREKETİMİZİN VAZGEÇİLMEZİDİR

 

 

Partimize ilgi yoğun. Parti binamız dahi yetersiz geliyor. Sığmıyoruz binalara, İlçe Binamızın olduğu kat yetersiz geliyor. Taşınacağız, üst katta dubleks bir yer kiralıyoruz. Partimize gelecek olanlar daha mutlu olacak inancındayız. Üye kayıtlarımız devam ediyor. İlgi muazzam diyebilirim. Kadınlarımız hareketimizin vazgeçilmezidir. Genel Başkanımız Meral Hanım’ın izinde yürüyecek neferler olarak seçim satında olacağız. Bu güne kadar siyasette yer almamış gençlerimiz partimize geliyor. Bu inanç bizleri daha da deyim yerinde ise kamçılıyor ve İYİ Parti iktidarı için azimle çalışıyoruz.

 

SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ OLACAK

 

 

İYİ Parti mensuplarının hiç biri iktidar ile kafa kol ilişkisine girmeyecek. Çözüm odaklıyız. Eğitimden tutun Sağlık konusuna, Tapu ve İmar konusuna kadar projelerimiz hazır. İlçemizi yakından tanıyoruz ve çalışma arkadaşlarımız ile sabahlara kadar proje üretiyoruz. Vatandaşın karşısına çıktığımızda söyleyecek sözümüz olacak. Boş vaatler ile işimiz yok. Parti programımızda mevcut bunlar. Vatandaşımıza bu programı anlatacağız. Hareketimizde kadınlarımız lokomotif olacak. Kapı kapı dolaşacağız. Kendimizi doğru ifade edeceğiz. Kadın hareketiyiz dedik ve buna uygun hareket edeceğiz. Yerel Basın ve Sosyal Medya’yı aktif kullandığımıza inanıyorum. Daha da aktif olacağız.

 

RENKLERİMİZ MOZAİKTİR

 

 

İYİ Parti olarak kurulduğundan bu güne her kesimden ilgi yoğun. Siyasetin tam ortasında duruyoruz. Renklerimiz mozaiktir. Gömleklerimizi çıkartmadık ve İYİ Parti’nin iktidar olması için çalışıyoruz. Sultangazili hemşerilerimizi mutlaka İlçe Başkanlığımıza davet ediyorum. Henüz meydanlara çıkmadık. Meydanlara çıktığımızda diğer siyasi partiler bir yana biz bir yana tavrımızı ve tabandaki gücümüzü göreceksiniz. Sultangazililerin desteklerine talibiz.

 

99

 

ÇETİN ŞAHİN KİMDİR ?

 

 

İYİ Parti Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Şahin ( 37 ) evli ve 2 çocuk babasıdır. Bulgaristan Türkü olan ve Ana Vatan’a Varna’dan göç etmek zorunda kalan ailenin çocuğu. Köken olarak Tekirdağ Saraylı olarak tanıtsa da kendini Sultangazi doğumlu ve 1940 yılından bu yana ilçede ikamet eden ailenin ferdi. Şahin kendisini Sultangazi’nin kurucu ailelerinden olarak tanımlıyor. Konya Selçuk Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü mezunu olan Şahin, halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünde eğitim görüyor. İş Dünyasında da faaliyet gösteren Şahin, Zeynepcan Sürücü Kursunun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. Son 9 yıldır aktif siyasetin içerisinde bulunmayan Şahin, 2009 Yerel Seçimlerinde Sultangazi’de DSP’nin Meclis Üyesi Adaylığı yapmış bir isim.

Genel - 01:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.