Açık
  • EURO 6.10
  • DOLAR 5.37

HDP’Lİ YURT VE AK PARTİLİ TİLKİ OTURUMLARDA YOK !..

Genel - 5 Ocak 2018 01:49 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

 

Sultangazi Belediyesi’nin HDP’li tek Meclis Üyesi Ali Yurt ve Ak Partili Üye Recep Tilki Yerel Parlamento Oturumlarına katılmıyor.

 

 

2014 yerel seçimlerinde CHP’den Meclis Üyesi seçildikten sonra HDP’ye transfer olan Siyaset İnsanı Ali Yurt Sultangazi Belediye Meclisi Oturumlarına aylardır katılmaktan imtina ediyor.

 

 

Meclis iç tüzüğü gereği oturumlara katılmayan üyelerin meclis üyeliği sıfatı meclis kararı ile düşürülebiliyor. Ancak aylardır oturumlara katılmayan Ali Yurt gıyabında CHP ve Ak Partili Üyelerin oyları ile mazeretli sayılıyor.

 

 

Belediye Hizmet Binasının 4. katında çalışma ofisi bulunan, HDP’yi temsilen Meclis’te 3. muhalif kutup olarak yer işgal eden Ali Yurt aylardır Sultangazililerin sorunlarının tartışıldığı dahası ilçe bütçe görüşmeleri dahil ilçe adına önemli kararların alındığı Yerel Parlamento Oturumlarına gelmiyor. Çalışma ofisine Belediye tarafından meclis oturumları öncesi kahvaltı servisi yapılıyor ve meclis üyelerine belediye bütçesinden verilen huzur hakkı Ali Yurt’a da ayrım yapılmaksızın ödeniyor.

 

 

Sultangazi Belediyesi’ne ait resmi Meclis Üyesi Kimlik Kartını cebinde taşıyan HDP’li Ali Yurt’un oturumlara katılmayışının ardında ; “ HDP’nin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tutuklu olması gerçekliği mi yatıyor ?” sorusu geliyor akıllara.

 

cats

 

 

AK PARTİLİ TİLKİ’DE AYNI DURUMDA

 

 

Ak Parti Grubundan Siyaset İnsanı Recep Tilki de Ali Yurt ile aynı kaderi paylaşan diğer isim. Ak Partili Tilki de oturumlara katılmıyor ancak grubu ve CHP’li üyeler tarafından mazeretli sayılarak Meclis Üyeliği sıfatı devam ediyor. Bütçe görüşmelerine de katılmayan Meclis Üyesi Tilki’nin oturumlara niçin katılmadığı bilinmiyor.

 

DSC_0188-1024x561

Genel - 01:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.