19° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP FATİH’E İTHAL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ATANDI

Manşet - 22 Aralık 2023 01:46 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Yaklaşan Yerel Seçimler öncesi siyasi partilerin belediye başkan adayları da belli olmaya başladı. CHP’nin Parti Meclisi’nden alınan kararla İstanbul’un Pendik ve Fatih İlçelerinin Belediye Başkan Adayları belli oldu.

 

Pendik’e isabetli bir karar ile CHP Neferi Tecrübeli Siyasetçi Tarık Balyalı Belediye Başkan Adayı olarak atanırken Fatih’e soğuk duş etkisi yapan karar çıktı. Fatih’e CHP Örgütünden olmayan ithal isim olan Farsça ve Arapça bildiği için Tarihi Mezar Taşı Okumakta usta olan Mahir Polat atandı. Çürük ve isabette karavana çeken bu karar CHP Fatih Örgütü’nü adeta şoke etti.

 

CHP’nin örgütten gelen iki ismi Fatih Belediye Başkan Adayı olmak için müracaatta bulunmuş, bunlardan Umut Gezici yüreğinde yaşadığı CHP’lilik sevgisi ile sokaklara çıkıp halktan oy istemeye bile başlamıştı. CHP’deki değişim rüzgârında atamalara karşı olduklarını her fırsatta dile getiren CHP Genel Merkezi’nin aday tercihinde örgütten yana tavır sergileyeceğini düşünen Umut Gezici yanıldı. Ak Parti’nin Fatih’te korktuğu isim olan Umut Gezici partinin öz evladı olmasına rağmen aday gösterilmedi.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir önceki gün Fatih’e gelerek seçime kadar bitmeyecek bir temel atma töreni yaptığı ve bu törende de bürokratlarından biri olan Mahir Polat’ı işaret etmesi sadece Polat’a başarılar bilemesi Parti Meclisi’nden çıkacak kararın ilanı gibiydi.

FATİH’E HOŞ GELMEDİN İTHAL POLAT!

 

Beklenen oldu 2014 yılında sandığın dibini gören Devşirme ve İthal CHP Belediye Başkan Adayı Sabri Erbakan’ın senaryosu devreye girdi. Fatihli olmayan, örgütten gelmeyen, Fatih’te Tarihi Mezar Taşı Okumakla ünlenen Mahir Polat örgütün adayları karşısında İmamoğlu’nun üflemesi ile CHP Fatih Belediye Başkan Adayı oldu.

Mahir Polat’ın 20 metrekarelik mevlanakapı mahallesine kurulmasına imza attığı kütüphane dışında emeği ve eseri bulunmuyor. İthal Aday Polat, Farsça ve Arapça bildiği için Tarihi Mezar Taşı Okumakta usta. Fatih’ten de bir haber Aday Polat.

 

Erbakan ithal Meclis Üyesi Adaylarını meclise taşımaktan öte bir işi yaramamış, seçim bittikten sonra da Fatih’te görülmemişti. Şimdi Mahir Polat’ın da aynı performansta ilerleyeceği ve Fatih’e sadece seçim kaybettireceği aşikârdır.

 

Öte yandan taklacı siyasetin ve çakma siyasetçiliğin atar damarı olan kimi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları ön seçim olursa örgütten tokat yiyeceğini bildikleri için İthal Aday Mahir Polat’ın paçalarına sarılmış durumda. “Aman Mahir Başkanım beni Meclis Üyesi yap!” dercesine İthal Polat’ın gözlerine bakan başarısız siyasetçiler, kendilerini meclise taşımanın yollarını bulmuş gibi gözüküyor.

 

SEL GİDER KUM KALIR, İTHALE BEL BAĞLAYAN SİYASET ZÜBÜKLERİ VAR!

 

Ama unutmayın “Sel gider kum kalır!”, siyaset omurgalı yapılır, siyaset çarkla ithale bel bağlamakla olmaz, siyaset emek ve mücadele bileşenidir, oportünist siyaset, makyavelist siyaset kaybeder. 1 Nisan sabahı Polat tasını tarağını toplar gider, sizler de yaptığınız rezil davranışlarla hafızalarda kalırsınız.

 

NE YAPACAKLAR MERAK KONUSU OLDU?

 

CHP Örgütü içerisindeki sol devleri, sol kolu havada gezenler, eylemden eyleme koştuğunu dile getirenler, ithal aday zulmü çeken CHP Neferleri bu siyaset rezaletine ne diyecek merak konusu oldu?

 

 CHP ÖRGÜTÜ KABUL EDERSE…

 

CHP Fatih İlçe Örgütü İthal Aday Polat’ı benimsemeden, kabul etmeden, birlikte sahaya çıkmadan Yerel Gazetemiz İthal Aday ile yol yürümeyecektir. CHP Örgütü’ne ve Örgütten çıkan Belediye Başkan Aday Adayı isimlere emeklerine saygımız vardır. Sel gider kum kalır, biz bu sözü biliriz.

 

(CHP Fatih İlçe Başkanlığı’na başvuruda bulunan 35 Meclis Üyesi Aday Adayını da tanıtacağız, Mahir Polat bilmez tanımaz sizi ama biz tanıyoruz, siyaset kantarında kaç kilosunuz biliyoruz, sizi anlatırız tanıtırız Meclis Üyesi Aday Adayları.)

Manşet - 01:46 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SULTANGAZİ’DE YENİ DÖNEM RESMEN BAŞLADI
  HABER: ENGİN BELLİ   31 Mart Yerel Seçimleri sonrası teşekkül eden Sultangazi Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Oturuma yeni dönemde Sultangazi’ye vizyon projeleri ile çağ atlatacak olan Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun Başkanlık yaptı. Başkan Dursun oturumda yaptığı konuşmada tüm siyasi partilere teşekkür etti ve CHP Grubunun da Sultangazi’ye hizmet noktasında İBB’de gayret göstermesini istedi. […]
 • 02
  ESNAFA ZULÜM YAPMAYIN YETER ARTIK!
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Sultangazi’de gün geçmiyor ki adi bir olay yaşanmasın. Vatandaşlar evlerine giren hırsızlardan, yolda yürürken telefonlarını kapkaç yapan kapkaççılardan, otomobillerini çalan soysuzlardan, otomobilleri soyulurken elleri cebinde izleyip bir şey yapmayan bekçilerden, çocuklarına uyuşturucu satan torbacılardan, kendilerini parklarda rahatsız eden pisliklerden, haraç için dükkânlarını kurşunlayan çetelerden ve ocaklarını söndüren kumarhanelerden artık yaka […]
 • 03
  İYİ BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN ÖNDEŞ’TEN EMEKLİ ASTSUBAYLARA DESTEK
  HABER: ENGİN BELLİ   Emekli Astsubaylar azlık hakları ve tazminat istekleri için İstanbul Maltepe’de miting düzenledi. Haklarında iyileştirme ve çözümsüz sorunlarına çözüm arayan Emekli Astsubaylar sloganlar attı ve hükümeti protesto etti.   Emekli Astsubayları kendisi de Genel Kurmay Başkanlığı’ndan emekli olan devlet memuru İYİ Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Öndeş yalnız bırakmadı. İYİ Parti […]
 • 04
  İYİ BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN ÖNDEŞ’E HALK DESTEĞİ BÜYÜK
  HABER: ENGİN BELLİ   Yaklaşan Yerel Seçimler öncesi siyasi çalışmalarına hız veren İYİ Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Öndeş 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Meydanı’nda İYİ Parti Seçim Standında vatandaşla buluştu.   İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Karuç, Meclis Üyesi Adayları ve İlçe Yöneticilerinin de yanında bulunduğu İYİ Başkan Adayı Hüseyin Öndeş’e vatandaşın […]
 • 05
  MHP GÖZÜNÜ SANDIK ZAFERİNE DİKTİ
  HABER: ENGİN BELLİ   MHP Sultangazi İlçe Başkanlığı 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı’na rekor oy kazandırmak için canla başla çalışıyor. MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel öncülüğünde Milliyetçi Ülkücüler sandıkları Cumhur İttifakı’na atılan oylarla patlatmak için siyasi çalışmalarına süratle devam ediyor. MHP tüm gücüyle sandık zaferi kazanmak için çalışıyor.   Cebeci Mahallesine Seçim İrtibat […]