17° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HARARETLİ MECLİS OTURUMUNDA HAKARETLER HAVADA UÇUŞTU

Manşet - 12 Aralık 2023 02:16 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin son meclis oturumunda CHP’li Yarcan Tan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un Asgün Yapıda çift daire üzerine dairesi olduğunu söylemesi üzerine oturum karıştı. Ak Partili Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek CHP’li Tan’ın ifadesine iftira, alçakça dedi ve ahlaka davet etti. Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’da özel yaşam dedi ve gerçek bilgi olmadığını iddia etti. AK Partili Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen de İmamoğlu’nun CHP delegesi satın aldığını söyledi.

 

CHP’li Belgin Poyraz yeniden meclis üyesi seçilmek için İBB Başkanı İmamoğlu’na siyasi takla için Ak Parti ile söz dalaşına girdi. En sonunda Meclis Başkanı İmdat Kamacı’dan fırça da yiyen Poyraz ilkokul çocukları gibi sus pus oldu.

GERÇEK CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI AV. MİTHAT ÇELİK’İ TEBRİK ETTİ

 

Oturumda ilk sözü CHP Grup Sözcüsü Erol Odabaş aldı. Odabaş konuşmasında CHP Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı olan Av. Mithat Çelik’e tebriklerini iletti. Odabaş ayrıca Uğur Mumcu Mahallesi 2347. Sokakta bulunan park içerisindeki eksiklikleri dile getiren sözlü önergesini okudu.

CHP’li Yarcan Tan’da söz alarak CHP Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı olan Av. Mithat Çelik’e başarılar diledi.

CHP’li Nihat Dedir de söz alıp Av. Mithat Çelik’e çıktığı yolda başarılar diledi.

BU TAVIR NİÇİN? CHP’Lİ KİMİ MECLİS ÜYELERİ KENDİ ARKADAŞLARINI TEBRİK ETMEKTEN İMTİNA ETTİLER!

 

CHP’nin içerisinde ayrı baş çeken Belgin Poyraz, Nevzat Altun, Halit Kollik ve Zeki Görer ise nedendir bilinmez Av. Mithat Çelik’i tebrik etmekten imtina etti. Bu şahısların kendi partililerine karşı anlamsız tutumu ise AK Parti sıralarından ibretle ve tebessümle izlendi. Nevzat Altun insan hakları gününe dair konuşma yaptı o da Çelik’ten bahsetmedi.

CHP’LİLERİN YAPMADIĞINI AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİ UMUT ÖZTÜRK YAPTI

 

AK Partili Meclis Üyesi Umut Öztürk ise nezaketli konuşması ile takdir topladı. Öztürk CHP’lilerin yapmadığını yaptı ve CHP’li Av. Mithat Çelik’i çıktığı yolda tebrik etti.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu söz alarak önemli gün ve haftalara dair konuştu. Eyyüpoğlu bir dizi anma ve kutlama yaptıktan sonra yeni yılı tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.

CHP’Lİ AV. MİTHAT ÇELİK TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

 

Av. Mithat Çelik’te söz alarak Sultangazi’yi bilen insanların Belediye Başkan Aday Adayı olmasını gerektiğini söyledi ve Belediye Başkanlarının Sultangazi Meclisi’nden çıkması gerektiğini söyledi.

CHP’Lİ TAN ZAMLARA DİKKAT ÇEKTİ, BAŞKAN DURSUN’A SATAŞTI, HAKARETLER HAVADA UÇUŞTU

 

Gündem maddeleri görüşülürken CHP’li Yarcan Tan söz aldı ve ekonominin bozukluğundan bahsetti. CHP’li Tan Belediyenin zam kararlarına değindi. Tan, kreşlere yüzde 122 zam yapılmış, bar, pavyon, gece kulübü, dansing, diskotek gibi mekanlardan alınan eğlence vergisi sabit bırakılmış dedi ve bu gülüşmelere neden oldu. Zamların adaletli yapılmadığını söyleyen CHP’li Tan Sultangazi’yi dezavantajlı grupların yaşadığı yer olarak nitelendirdi. CHP’li Tan sözlerini tamamlarken Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un Asgün Yapıdaki dairesine sataşarak bitirdi.

AK PARTİLİ ÇİÇEK “ALÇAKÇA İFADE!” DEDİ

 

Belediye Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Meclis Üyesi Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek, CHP’li Tan’ın Sultangazi için “dezavantajlı grupların yaşadığı yer” nitelendirmesine çok sert tepki verdi ve alçakça ifade dedi. Başkan Çiçek daire konusunda da CHP’li Tan’ın ahlaklı olmasına davet etti. Başkan Çiçek zamlar konusuna da değindi. Sultangazi Belediyesi hiçbir borç kullanmadan yoluna devam ediyor diyen Çiçek CHP’nin siyasi pozitivizm yaptığını söyledi. Çiçek İBB’yi de eleştirdi.

CHP’li Belgin Poyraz partilisine alçakça ifade ve ahlaka davet ses çıkartmadı ancak söz konusu İBB Başkanı İmamoğlu olunca Poyraz siyasi show yaptı. Siyasi showa Ak Partili Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen CHP’nin para ile delege satın aldığını söyledi.

 

Meclis Başkanı İmdat Kamacı CHP’li Poyraz’a fırça attı ve İBB Başkanının Sultangazi’ye hizmet etmediğini söyledi. Belgin Poyraz’ın siyasi showu devam etti. 5 yılın 3 yılını mazeretli geçiren Belgin Poyraz dönemin sonunda coştukça coştu.

CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik söz aldı ve İBB’nin Sultangazi’ye hizmet yapmadığının söylenmesinin doğru olmadığını söyledi. Yatırımların durdurulduğunu söyleyen Çelik İBB’nin icraatlarını anlattı. Çelik’in Sultangazi’ye faydası bulunmayan lojistik merkezini hizmet olarak göstermesi Ak Partililerin tepkisine neden oldu.

Ak Partili Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu da CHP’li Çelik’e cevap verdi. Eyyüpoğlu CHP’li Yarcan Tan’ın oturum karıştırdığını söyledi. Eyyüpoğlu Başkan Dursun’un evini eleştiren CHP’li Tan’a ahlaksız yakıştırması yaptı. Başkan Dursun’un evinin de olmadığını söyledi. Bu sırada CHP’li Belgin Poyraz siyasi showuna devam etti ve yeniden meclis üyesi yazılmak için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na siyasi takla atmayı sürdürdü.

KAMACI FIRÇALADI CHP’LİLER SUS PUS OLDU

 

Meclis Başkanı İmdat Kamacı’da oturumda CHP’li Meclis Üyelerine tepki gösterdi ve 5 yılda oturumun adabını öğrenememekle itham etti. Siyasi Showu seven Belgin Poyraz da sus pus oldu.

 

 

Manşet - 02:16 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SULTANGAZİ’DE YENİ DÖNEM RESMEN BAŞLADI
  HABER: ENGİN BELLİ   31 Mart Yerel Seçimleri sonrası teşekkül eden Sultangazi Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Oturuma yeni dönemde Sultangazi’ye vizyon projeleri ile çağ atlatacak olan Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun Başkanlık yaptı. Başkan Dursun oturumda yaptığı konuşmada tüm siyasi partilere teşekkür etti ve CHP Grubunun da Sultangazi’ye hizmet noktasında İBB’de gayret göstermesini istedi. […]
 • 02
  ESNAFA ZULÜM YAPMAYIN YETER ARTIK!
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Sultangazi’de gün geçmiyor ki adi bir olay yaşanmasın. Vatandaşlar evlerine giren hırsızlardan, yolda yürürken telefonlarını kapkaç yapan kapkaççılardan, otomobillerini çalan soysuzlardan, otomobilleri soyulurken elleri cebinde izleyip bir şey yapmayan bekçilerden, çocuklarına uyuşturucu satan torbacılardan, kendilerini parklarda rahatsız eden pisliklerden, haraç için dükkânlarını kurşunlayan çetelerden ve ocaklarını söndüren kumarhanelerden artık yaka […]
 • 03
  İYİ BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN ÖNDEŞ’TEN EMEKLİ ASTSUBAYLARA DESTEK
  HABER: ENGİN BELLİ   Emekli Astsubaylar azlık hakları ve tazminat istekleri için İstanbul Maltepe’de miting düzenledi. Haklarında iyileştirme ve çözümsüz sorunlarına çözüm arayan Emekli Astsubaylar sloganlar attı ve hükümeti protesto etti.   Emekli Astsubayları kendisi de Genel Kurmay Başkanlığı’ndan emekli olan devlet memuru İYİ Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Öndeş yalnız bırakmadı. İYİ Parti […]
 • 04
  İYİ BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN ÖNDEŞ’E HALK DESTEĞİ BÜYÜK
  HABER: ENGİN BELLİ   Yaklaşan Yerel Seçimler öncesi siyasi çalışmalarına hız veren İYİ Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Öndeş 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Meydanı’nda İYİ Parti Seçim Standında vatandaşla buluştu.   İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Karuç, Meclis Üyesi Adayları ve İlçe Yöneticilerinin de yanında bulunduğu İYİ Başkan Adayı Hüseyin Öndeş’e vatandaşın […]
 • 05
  MHP GÖZÜNÜ SANDIK ZAFERİNE DİKTİ
  HABER: ENGİN BELLİ   MHP Sultangazi İlçe Başkanlığı 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı’na rekor oy kazandırmak için canla başla çalışıyor. MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel öncülüğünde Milliyetçi Ülkücüler sandıkları Cumhur İttifakı’na atılan oylarla patlatmak için siyasi çalışmalarına süratle devam ediyor. MHP tüm gücüyle sandık zaferi kazanmak için çalışıyor.   Cebeci Mahallesine Seçim İrtibat […]