23° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BAŞARISIZ YÖNETİM MUHALEFETE MECLİSİ TERK ETTİRDİ

Manşet - 12 Mayıs 2022 09:46 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nde Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı göreve başladığından bu yana kavgalar, atışmalar ve sataşmalar adeta zirve yaptı. Nezaket dışı olarak kabul edilen oturumu terk etmeler ise Başkan İmdat Kamacı’nın yetersiz yönetimi nedeniyle oluyor ve bir türlü bitmiyor. Muhalefete söz hakkı tanımaktan imtina eden Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı çok isteyerek oturduğu makamın hakkını görünen o ki veremiyor. Mayıs ayı ilk oturumunda da Nisan ayında ki gibi yine tartışma çıktı. Muhalefete söz hakkı tanımayan Başkan İmdat Kamacı meclis oturumunu gerdi. Muhalefet grubu halkın temsil hakkını hiçe saymak zorunda kaldı ve oturumu Başkan Kamacı’yı protesto ederek terk etti. Öte yandan Ak Partili Kemal Eyyüpoğlu’da İYİ Partililere yaptıkları konuşmadan ötürü “yağcı yalaka siyaset yapmayın!” diyerek uyarıda bulundu. Eyyüpoğlu oturumu terk eden muhalefet için ise “zaten fazlalık arz ediyorlar gitmeleri iyi oldu.” dedi.

 

HER ŞEY ADİL YÖNETİM SAĞLAYAMAYAN İMDAT KAMACI’NIN MUHALEFETE SÖZ HAKKI TANIMAMASI İLE BAŞLADI

TARTIŞMALARI ÖNLEYEMEYEN BAŞKAN İMDAT KAMACI’YI “REZİL YÖNETİM” DİYEREK ELEŞTİREN MUHALEFET OTURUMU TERK ETTİ

AK PARTİLİ ISIRKAN ENGELLİLER İÇİN KONUŞTU

 

Oturumda ilk sözü Ak Parti Meclis Üyesi Battal Isırkan aldı ve engelliler için konuştu. Isırkan, Ak Parti Hükümetinin engelliler için yaptıklarını ve engellilere tanınan hakları anlattı.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AV. ÇİÇEK İSTANBUL’UN FETHİNİ TEBRİK ETTİ

 

Oturumda Ak Parti Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek söz aldı. Çiçek, İstanbul’un Fethinin yıldönümünü tebrik etti.

AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU İMAMOĞLU’NA ÇATTI

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu oturumda söz alarak bir dizi kutlama ve anma yaptı. Eyyüpoğlu konuşmasını Ramazan-ı Şerif’te Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı icraatları sıralayarak sürdürdü. Eyyüpoğlu sözlerini İmamoğlu’nun Karadeniz mitinglerini eleştirerek tamamladı. Eyyüpoğlu İBB Başkanının seçim meydanlarında verdiği sözlerinde durmadığını da sözlerine ekledi. Eyyüpoğlu konuşurken CHP’li Belgin Poyraz “siz İBB’yi bırakın buraya bakın!” sataşmasında bulundu.

İYİ PARTİLİ HAMZAOĞLU SULTANGAZİ’Yİ UNUTUP GENEL SİYASETE DALINCA AK PARTİLİLER HAMZAOĞLU’NU KONUŞTURMADI

 

İYİ Partili Enver Hamzaoğlu da oturumda söz aldı ancak konuşmasını genel siyasete ayırdı. İşte bu Ak Parti sıralarından tepki ile karşılandı. CHP’li Poyraz’a Eyyüpoğlu’na sarf ettiği sözleri hatırlatıldı ve Hamzaoğlu’na müdahale etmesi istendi. Bu sözlerden sonra Hamzaoğlu’nun konuşmasına sık sık sataşma geldi. Hamzaoğlu ilçedeki mülteci sorununu ve reklam panolarındaki elektrik sarfiyatını da gündeme getirdikten sonra konuşmasını tamamlayamadan sonlandırdı.

CHP İLE HAREKET ETMEYEN İYİ PARTİ, AK PARTİ VE MHP İLE “EVET” DEDİĞİNE PİŞMAN OLDU

 

Bütçe ve Faaliyet Raporuna Ak Parti ve MHP ile hareket edip “evet” oyu kullanan İYİ Partililer Ak Partililerin bu sataşmaları sonrası hayal kırıklığına uğramış oldu. Hamzaoğlu “biz faaliyet raporuna evet dedik!” diye serzenişte bulundu. Bu sözler bile Ak Partilileri sakinleştirmedi ve Hamzaoğlu’na sert yüklenişlerini sürdürdü.

AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU ÇOK SERT TEPKİ VERDİ

 

Ak Partili Eyyüpoğlu bu sözler üzerine İYİ Partili Hamzaoğlu’na çok sert tepki verdi. Eyyüpoğlu özetle: “1908’de Abdülhamit’i yıkmak isteyenlerin sloganını burada atıp provokatörlük yapıyorsun. Meral Akşener’in bütün İBB billboardlarında reklamı var. Bunların hesabını ver. İBB’yi eleştiremiyorsun. Liderinizin yaptıklarını yapıyorsunuz. Yazıklar olsun.” dedi.

EYYÜPOĞLU İYİ PARTİ İÇİN “YAĞCI YALAKA SİYASET YAPMAYIN” DEDİ

 

Sözlerini daha da ağırlaştıran Eyyüpoğlu “mamamız mı kesildi!” dedi ve “Ben hiçbir genel siyasete girmedim, bu kadar yalakalık siyaset yapmayın. İBB’de de aynı şeyi yapıyorsunuz. CHP Meclis Üyeleri bile sizden daha şerefli büyükşehir hizmetini yapıyorlar. Yağcı yalaka olmayın. Devleti yıkmaya çalışan Akşener’in sözlerini söylüyorsunuz.” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP’Lİ ALTUN İDAM MAĞDURLARINI ANDI

 

Tartışmalar sürerken söz alan CHP’li Nevzat Altun kargaşa, cunta ve vesayet dönemlerinde idam edilen Mahir, Hüseyin, Deniz ve Yusuf’un idam edilmesini andı.

CHP’Lİ POYRAZ İMAMOĞLU’NUN KARADENİZ MİTİNGLERİNİ SAVUNDU

 

CHP Belgin Poyraz’da oturumda söz alıp Ak Parti’nin İmamoğlu’nu Karadeniz Mitingleri üzerinden hedef almasına tepki gösterdi. Poyraz, Karadeniz Mitingleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı örnek gösterdi ve Sultangazi ile ilgili konuşalım dedi.

ŞEREFİ AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNDEN ÖĞRENMEYİZ

 

İYİ Partili Kemal Karuç söz alıp Ak Partili Eyyüpoğlu’nun sözlerine tepki gösterdi. Karuç, şerefi de şerefsizliği de çok iyi biliriz dedi. Şerefi biz Ak Partili Meclis Üyelerinden öğreneceksek yazıklar olsun diyerek sözlerini tamamladı.

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KUTLANDI

 

İYİ Partili Kemal Karuç sözlerini 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutladı ve MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel’e geçmiş olsun dileklerini sundu.

ATIŞMALAR VE SATAŞMALAR DEVAM ETTİ

 

Konuşması sonrası eleştiriler alan Ak Partili Isırkan bu eleştirilere cevap vermek için söz aldı. Isırkan CHP’lilere siyasi ders vermeye çalıştı. CHP’li Poyraz’a da yüklenen Isırkan konuşmasına müdahale edilmemesini istedi. Tartışmaların Poyraz’ın müdahalesi ile başladığını söyledi.

CHP’Lİ ODABAŞ KUTLAMA VE ANMA YAPTI

 

CHP’li Grup Sözcüsü Erol Odabaş oturumda söz alarak bir dizi anma ve kutlama yaptı.

Odabaş, Yunus Emre ve 75. Yıl Mahallelerinde devam etmekte olan enerji hatlarını yer altına alma çalışmalarından dolayı mağdur olan vatandaşların sorunlarını dile getirdi.

ÇALIŞMALAR BİTECEK VE PIRIL PIRIL BİR MAHALLE OLACAK

 

Ak Partili Eyyüpoğlu, CHP’li Odabaş’ın dediklerinin doğru olduğunu söyledi ancak çalışmanın büyük bir yatırım olduğunu ve sürecin sonunda pırıl pırıl bir mahalle olacağını söyledi.

AK PARTİLİ AV. ÇİÇEK: “40 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPILIYOR!”

 

Ak Partili Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek’te söz alarak Gazi, Yunus Emre, Zübeyde ve 75. Yıl Mahallelerinde Sultangazi Belediyesi’nin hizmetlerinin görülmesini istedi. Kıbrıs ve Millet Caddeleri için de aydınlatma çalışmalarının kararlarının alınacağını söyledi. Çiçek yatırımın 40 milyon TL olduğunu da sözlerine ekledi ve takdir beklediklerini ifade etti.

CHP’Lİ ODABAŞ 3 AYDIR YOĞUN ŞİKÂYET VAR DEDİ

 

CHP’li Erol Odabaş 3 aydık isimlerini verdikleri sokaklardan yoğun vatandaş şikâyeti geldiğini söyledi. Odabaş o sokakların Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek’in de akrabalarının olduğunu söyledi.

Av. Çiçek’te “Ben orada yaşıyorum ve sorunların farkındayım. Bizimle ilgilendiniz için teşekkür ederim.” diyerek cevap verdi.

 

CHP’Lİ AV. ÇELİK SÖZ HAKKINA SAYGI OLALIM DEDİ

 

Oturumda söz alan CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik İYİ Parti’nin konuşturulmamasına tepki gösterdi. Çelik, söz hakkına saygılı olmaya davet etti Meclis Başkanı İmdat Kamacı’yı. Çelik yapılanın İYİ Parti’ye saygısızlık olduğunu söyledi. Bu uyarılara ise Kamacı kulak asmadı ve bu kez CHP’li Meclis Üyelerine söz hakkı vermedi. Çelik İmamoğlu’nun Karadeniz Mitinglerine de destek veren konuşma yaptı.

AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU ÇELİK’E İMAMOĞLU TEPKİSİ VERDİ

 

Ak Partili Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu İYİ Partili Hamzaoğlu’na verdiği tepkiyi savundu ve Hamzaoğlu’nun alakasız konular konuştuğunu söyledi. Çelik’in İmamoğlu’nun savunan konuşmasına da cevap veren Eyyüpoğlu “İmamoğlu Trabzon’un Valisi mi? Büyükşehir Başkanı mı? Meclis Üyesi mi? Rize’nin Milletvekili mi?” diyerek tepki gösterdi. Eyyüpoğlu, İBB’nin otobüsleri ile Karadeniz Mitingi ’ne gitmesinin uygun olmadığını söyledi.

MHP’Lİ AV. SAYIN İYİ PARTİLİ KARUÇ’A TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KUTLAMASI TEPKİSİ

 

MHP’li Av. Fatih Sayın da oturumda söz aldı, bir dizi anma ve kutlama yaptıktan sonra meclis üyelerinin söz alma ısrarlarına tepki gösterdi. 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü de kutlayan İYİ Partili Kemal Karuç’a tepki gösteren Av. Sayın “bugün onlar Türkçülüğe karşı gelenlerle yan yanadır” dedi.

AK PARTİLİ YILMAZ DURMUŞ 2024’TEN UMUTLU

 

Ak Partili Yılmaz Durmuş’ta oturumda söz aldı ve İYİ Partili Hamzaoğlu’nun konuşmasını eleştirdi. Durmuş, Belediye Başkanı Dursun’un hizmetinin görülmemesine tepki gösterdi. Durmuş, İYİ Partililerin ve CHP’lilerin hizmetleri itibarsızlaştırmak için çabaladıklarını söyledi.

AK PARTİLİ YUSUF KIZILDAĞ TRABZONSPOR’U TEBRİK ETTİ

 

Ak Partili Meclis Üyesi ve Trabzon Dernekler Federasyonu mensubu olan Yusuf Kızıldağ Trabzonspor’un futbol başarısını tebrik etti.

CHP’Lİ ÇELİK İBB’Yİ VE İMAMOĞLU’NU SAVUNMAK İÇİN SÖZ ALDI

 

CHP’li Çelik oturumda söz alarak kendisine yapılan sataşmalara cevap verdi. Çelik İBB’ye yapılan eleştirilere yanıt verdi. Çelik, İmamoğlu’nu Erdoğan ile kıyaslayarak Karadeniz Mitinglerinin normal karşılanmasını beklediklerini söyledi. Çelik, Abdurrahman Dursun’un Sivas ziyaretini de eleştirdi. MHP’li Sayın’a da tepki veren CHP’li Çelik, Ak Partili ve MHP’li Meclis Üyelerini sadece Başkan Dursun’a teşekkür ettiklerini söyledi. Çelik İBB’nin çalışmalarının da engellendiğini söyledi.

CHP’Lİ ÇELİK KONUTLARI SATALIM VE ARSAYI İBB’YE DEVİR EDELİM DEDİ

 

Sözlerini sürdüren Çelik Viaport’ta ki 35 konutun satılmasını istedi. Gazi Mahallesi’ndeki hizmet tesisinin arsasının da İBB’ye devir edilmesini istedi.

CHP’Lİ GÖRER BAŞKAN KAMACI’YA SERT ÇIKTI: “SEN NE KONUŞUYORSUN! YASAL HAKKIM VAR! BEN KONUŞACAĞIM!”

 

CHP’li Çelik’in sözlerini tamamlamasının ardından CHP’li Yarcan Tan ve Zeki Görer söz istedi. Tan ve Görer’e söz vermekten imtina eden Başkan Vekili İmdat Kamacı CHP sıralarından sert tepki ile karşılaştı.

 

BAŞKAN DURSUN’UN SİVAS ZİYARETİNİ SİVASLI İŞ İNSANLARI FİNANSE ETMİŞ

 

Belediye Başkan Yardımcısı Av. Çiçek, CHP’li Çelik’in Sivas ziyareti eleştirisine “Sultangazi’de en büyük nüfusa sahip bir ildir Sivas. Belediye kasasından bir kuruş harcanmadı. Sivaslı iş insanları ile birlikte biz planladık. Bindimiz arabaya kadar biz planladık. Paramızın hesabını size mi soracağız.” dedi. Bu sözlere de sataşmalar yapıldı. Çiçek konuşmasında İmamoğlu’na da sataşma yaptı.

İBB’YE 24 MİLYAR TL PARA GİTMİŞ

 

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit’te söz alarak ilçe belediyeleri gelirlerinden yüzde 40 kesilen gelirin İBB aktarıldığını söyledi. İBB denetim komisyonunun raporunu söyleyen Başkan Yiğit 24 milyar 432 milyon TL İBB’ye aktarıldığını ifade etti. Yiğit, fazla para gönderildiğini de çekemiyorsunuz dedi CHP’lilere.

CHP’LİLER VE İYİ PARTİLİLER SÖZ HAKKI ALAMAYINCA SALONU TERK ETTİ

 

Tartışmalar mecliste bir türlü bitmedi. CHP’liler ve İYİ Partililer Ak Partililerin yalan konuştuklarını söyledi ve söz istedi. Bu sırada Ak Partili Eyyüpoğlu evlerin satılmayacağını söyledi ve bunların satılıp İmamoğlu ziyaretlerinde yenileceğini söyledi. Söz alamayınca çılgına dönen CHP’li Yarcan Tan yerinden kalktı ve hemşehrisi de olan Eyyüpoğlu’na tepki gösterdi. Gündem maddelerini oy birliği yapmayan CHP ve İYİ Partililer oturum bağırarak tepki göstererek terk etti. CHP Grup Başkan Vekili Mithat Çelik ise İmdat Kamacı’ya “rezil bir yönetim” dedikten sonra oturumu terk etti. CHP ve İYİ Partililerin sıraları boş kalırken oturum gündem maddelerinin ihtisas komisyonlarına havale edilmesi ile son buldu.

İMDAT KAMACI CHP’Lİ ÇELİK’İ TEHDİT ETTİ

 

CHP’liler ve İYİ Partililer oturumu terk ederken Meclis Başkanı İmdat Kamacı CHP’li Çelik hakkında yasal işlem yaptıracağı tehdidini savurdu. Ak Partili Eyyüpoğlu’da oturumu terk eden CHP’lilere “zaten fazlalık arz ediyorlar gitmeleri iyi oldu” dedi. Gündem maddelerinin komisyonlara havalesi ise muhalefetin eksikliğinde oy birliği olarak kabul gördü.

 

Manşet - 09:46 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  FATİH MECLİSİ’NDE BANLİYÖ HATTI TARTIŞMASI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk oturumunda Ulaştırma Bakanlığı’nın projesini yaptığı Kazlıçeşme-Sirkeci Banliyö Hattı tartışması çıktı. CHP’liler proje hakkında bilgimiz yok, bilgilendirme yapılmalı derken Ak Partililer CHP’lilerin her şeye karşı çıktığını ve sabırlı olmaları gerektiğini söyledi.   Fatih Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis Başkan Vekil Av. Faruk […]
 • 02
  KURBAN SATIŞ MERKEZİ GÜNDEM OLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin her yıl kurduğu “kurban satış merkezi” meclis gündemine taşındı. Bu yıl kesim yapılmayacak olan merkezde geçtiğimiz yıl rezalet çıkmış, ihaleyi alan yetkililer bayramın ilk günü alanı terk edip kayıplara karışmış ve vatandaşı mağdur etmişlerdi. Bu yıl ise pırıl pırıl bir görünüm kazanan “kurban satış merkezi” için İYİ Partili Enver […]
 • 03
  FATİH’TE MÜTEAHHİT FİRMA KAÇTI MİLLET BAHÇESİ DURDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ın ilçesi için en büyük vizyon projesi olan Kara Surları Millet Bahçesi Projesi’nde yüklenici firma havlu attı. Cumhurbaşkanlığı’nın ülke çapında yüklenici firmalar için ihale alan firmaların işin yüzde 15’ini tamamladıktan sonra işi bırakabilir yönündeki kararnamesinden yararlanan firma Kara Surları Millet Bahçesi Projesinden çekildi ve vizyon projenin yapımı […]
 • 04
  İBB’NİN PROJESİNE FATİHLİ CHP’LİLER “HAYIR” DEDİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatih’in en kalabalık bölgesi için hazırlanan Aksaray Meydan Projesi ve İSKİ eski binasının yerine yapılmak istenen otopark ve üzerine yapılmak istenen yeşil alan projesi CHP’lilerin vetosu ile karşılaştı.   Geçtiğimiz ay CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun cezasının onanması ve siyasi yasak getirilmesine tepki olarak oturumu terk eden […]
 • 05
  CHP’Lİ KAFTANCIOĞLU’NUN TUTUKLANMASI MECLİS GÜNDEMİNDE
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde teşekkül ettiği günden bu yana ilk defa tartışmaların, sataşmaların ve atışmaların yaşanmadığı bir oturuma sahne oldu. Jet Meclis olarak tanımlanabilecek oturum sadece 22 dakika sürdü. Oturumda cezası onanan ve siyasi yasak getirilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu gündem oldu.   Sultangazi Belediye Meclisi’nin […]