17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

3 YILIN ARDINDAN SÖZ ALDI ELİNE VERİLEN METNİ OKUYAMADI

Manşet - 11 Mayıs 2022 16:00 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Fatih Belediye Meclisi 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde teşekkül ettiğinden bu yana ilk defa söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kara eline verilen metni okuyamadı. Kara önce diğer meclis üyesinde gözlük ödünç aldı sonra heyecanlandı ama bir türlü eline verilen metni okuyamadı. Kara konuşmasına 19 Mayıs’tan girdi, İstanbul’un Fethi ile devam etti, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasından bahsetti, İBB Başkanına çattı ve anlaşılmayan pek çok konuya değindi. CHP’li Meclis Üyeleri de duruma nezaketle yaklaştı ve “anlaşılmıyor” demekle yetindi. Kara okumasını tamamladığında CHP sıralarından gülüşmeler yükseldi. Oturumda kesilen pankartlar da gündem oldu ve pankartlar için CHP’nin çalışma komisyonu kurulması teklifi de reddedildi.

Fatih Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturumu Meclis Başkanı Av. Ahmet Küçük Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Mehmet Sarıtemur, CHP Grubuna Kazım Akşahin ve MHP Grubuna Murat Omurtag Grup Başkan Vekilliği yaptı. CHP’li Gizem Medine Küçük ve Nazmiye Akarslan Durgut oturuma bilinmeyen bir sebepten ötürü katılmadı.

 

Oturum gündem dışı sözler ile başladı ve gündem maddelerinin ilgili ihtisas komisyonuna sevk edilmesi ile tamamlandı.

 

AK PARTİLİ GÜRSOY 19 MAYIS İÇİN KONUŞTU

 

Ak Parti Meclis Üyesi Mesut Gürsoy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için konuştu. Gürsoy önce Atatürk için sonra Erdoğan için övgü dolu sözler söyledi.

CHP’Lİ ÇOLAK: “GENÇLER ADINA BU YAŞTA KONUŞAN BENDENİZ…”

 

CHP’den gençliği temsil ettiği iddia edilen CHP’li Gizem Medine Küçük oturuma katılmayınca CHP’li Ersin Çolak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için konuştu. Çolak İstanbul’un fethi ile başladığı sözlerine 19 Mayıs için gençlik kavramına “genç fikirlilik” kavramını da ekleyerek konuşmasını tamamladı. Çolak sözlerinde AK Parti’ye de çattı ve “Gençler adına bu yaşta konuşan bendeniz gençlerimiz yüzde 76’sının yurt dışına çıkmak istediğini söylüyorum. 20 yılda gençlerimize hiçbir şey verilmemiş.” dedi.

MHP’Lİ CAYMAZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANDI

 

MHP’li Muharrem Caymaz oturumda söz alarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutladı ve TBMM’nin kuruluş yıldönümü için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarını sundu.

CHP’Lİ SARMUSAK SPAR BAŞARILARI İÇİN KONUŞTU

 

CHP’li Fatih Sarmusak Türkiye’de ve Fatih’te elde edilen spor başarıları için konuştu ve tebriklerini sundu.

AK PARTİLİ ATLI ENGELLİLER İÇİN KONUŞTU

 

Ak Partili Meclis Üyesi Derviş Atlı Engelliler için konuştu ve hükümetin engellilere verdiği değerden bahsetti. Bu sözlere ise CHP sıralarından sataşma geldi ve Fatih Belediyesi’nde sadece 2 engelli personelin istihdam edildiğini söyledi.

ELİNE VERİLEN METNİ OKUYAMADI

 

Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kara seçildiği günden bu yana ilk defa söz aldı ama eline verilen derleme metni okuyamadı.  Kara önce diğer meclis üyesinde gözlük ödünç aldı sonra heyecanlandı ama bir türlü eline verilen metni okuyamadı. Kara konuşmasına 19 Mayıs’tan girdi, İstanbul’un Fethi ile devam etti, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasından bahsetti, İBB Başkanına çattı ve anlaşılmayan pek çok konuya değindi. CHP’li Meclis Üyeleri de duruma anlaşılmıyor diye tepki gösterdi.

AK PARTİLİ SARPKEN ANNELER İÇİN KONUŞTU

 

Ak Partili Meclis Üyesi Süleyman Sarpken Anneler için konuştu ve hükümetin annelere verdiği önemden bahsetti.

CHP’Lİ AV. ŞAHİN “İSTANBUL GÖKDELEN ÇÖPLÜĞÜ OLDU” DEDİ

 

CHP’li Meclis Üyesi Av. İsmail Şahin oturumda söz aldı ve İstanbul’a ihanet edildiğini söyledi. Şahin, kentin gökdelen çöplüğüne döndüğünü söyledi ve sorumluların Ak Partililer olduğunu söyledi.

MHP’Lİ OMURTAG 3 MAYIS TÜRÇÜLÜK GÜNÜ İÇİN KONUŞTU

 

MHP Grup Başkan Vekili Murat Omurtag 3 Mayıs Türkçülük Günü için konuştu ve Türk Milliyetçiliğinin öneminin altını çizdi.

CHP’Lİ AKŞAHİN AK PARTİLİ KARA’YA SERT YANIT

 

CHP Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin Ak Partili Selahattin Kara’nın anlaşılmaz metin okumasına karşılık söz aldı ve Kara’ya net cevaplar verdi. Akşahin İmamoğlu’nun 2 kez seçim kazandığını hatırlattı ve Ayasofya’nın ibadete açılmasının öneminin o yapıya hasar vermekten daha kıymetli olmadığını söyledi. Ayasofya’nın kapılarının kırıldığını söyleyen Akşahin, İmamoğlu’nun tarihi surlara değer verdiğini söyledi. Akşahin Fatih Belediyesi’nde sadece 2 engelli personel çalıştırıldığını da Ak Partili Derviş Atlı’ya hatırlattı. Akşahin 3 fidan diye tanımladığı Denizleri andı ve konuşmasını şehitlere rahmet dileyerek tamamladı.

AK PARTİLİ SARITEMUR

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Sarıtemur konuşmasını CHP’nin eleştirilerine cevap vermeye ayırdı. Sarıtemur 19 Mayıs için konuştu ve Fatih Belediyesi’nin gençlerin yanında olduğunu söyledi. Sarıtemur: “19 Mayıs ruhu şu an hale dimdik ayaktadır. Fatih genelinde 19 Mayıs ruhu Fatih’te ayağa kalktı. Kütüphanelerimizde 26 bin gencimizle iftarda buluştuk. 8 bin 400 gencimiz kütüphanelerimizde sahur yapmanın mutluluğunu yaşadı. Yüzme havuzu ve spor merkezlerinde de 19 Mayıs ruhunu ayakta tutuyoruz.” dedi. Sarıtemur Gökdelen Çöplüğü kelimesine de cevap verdi ve bu çöplüğün Şişli, Ataşehir ve Avcılar gibi CHP’li Belediyelerde olduğunu söyledi. İmamoğlu’nun şehir dışı gezileri de oturumda tartışma çıkarttı.

CHP’Lİ AKŞAHİN: “SÜLEYMANİ’YE KATARLILARA SATILDI!”

 

CHP’li Kazım Akşahin Süleymaniye’nin Katarlılara Ak Parti döneminde satıldığını söyledi. Süleymaniye’nin rant alanına dönüştürüldüğünü söyleyen Akşahin kara surlarının İBB tarafından restore edildiğini söyledi. Akşahin CHP adına Fatih Belediye Meclisi’nde bir komisyon kurulmasını istedi. Komisyonun ilçe sınırlarında asılan pankartlar konusunda çalışma yapmasını talep etti. Akşahin 3 siyasi partinin de komisyonda olmasını istedi. Bu istek Meclis Başkanlığı tarafından reddedildi.

CHP’nin pankart komisyonu kurulması talebine Ak Partili Mehmet Sarıtemur CHP’li Gizem Medine Küçük’ün geçen sene korsan pankart asmasını hatırlatarak cevap verdi. Süleymaniye’yi de ayağa kaldırmak için birlikte mücadele verilim diyen Sarıtemur sözlerini CHP’ye sataşarak tamamladı.

CHP’li Akşahin de söz alarak korsan pankart asmadıklarını söyledi ve pankartlarının sürekli kesildiğini söyledi. Akşahin Mevlanakapı’da Fatih Belediyesi’nin çalışmalarının haksız ve usulsüz olduğunu söyledi. Komisyon kararını yineleyen Akşahin’in talebi yine sonuçsuz kaldı.

İBB BOYAMA YAPMIYOR RESTORASYON YAPIYOR

 

Akşahin konuşurken söz alan Ak Partili Yunus Öztük Balat’ta İBB’nin yaptığı inşaat çalışmalarının trafik yoğunluğu yarattığını söyledi. Öztürk bu restorasyon çalışmalarının İBB’nin tamamlamasını talep etti. Akşahin’de bu sözlere biz restorasyon yapıyoruz boyama yapmıyoruz onun için uzun sürüyor dedi.

Oturum gündem maddelerinin ilgili komisyonlara sevk edilmesi ile son buldu.

 

Manşet - 16:00 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ÖNCE PROTOKOL KRİZİ SONRA ÇELENK TEPKİSİ
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Sultangazi’de gerçekleştirilen çelenk sunma merasiminde AK Parti, Deva ve Gelecek Partisi arasında önce protokol krizi çıktı sonra Atatürk’ün büstüne bırakılan çelenk 5 dakika geçmeden kaldırılınca bu kez CHP’liler duruma “Atatürk’ü gönülden sevin, zoraki yapmayın, Ata’ya saygınız 5 dakika mı? Varlık sebebimiz o […]
 • 02
  GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Sultangazi’de coşkuyla kutlandı. Sabah ilk iş olarak Atatürk’ün huzuruna çıkan Sultangazililer daha sonra gençlerin sergiledikleri performanslarla keyifli anlar yaşadılar. Sultangazi Hükümet Konağı’nda sabah saat 09:00’da Atatürk’ün büstüne sunulan çelenkle başlayan kutlamalar Sabri Ülker İmam Hatip Konferans Salonu’nda gençlerin Gazi Paşa’yı anan ve armağan […]
 • 03
  19 MAYIS’TA ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTILAR
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk Sunma Töreni Sultangazi Hükümet Konağı’nda ki Atatürk Büstünde gerçekleştirildi.   Tertip edilen program İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Naci Usta himayesinde yapıldı. Saat 09:00’da Hükümet Konağı’nın bahçesinde gelen İlçe Protokolü mensupları Siyasi Parti Temsilcileri, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu ve Belediye […]
 • 04
  BAŞARISIZ YÖNETİM MUHALEFETE MECLİSİ TERK ETTİRDİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı göreve başladığından bu yana kavgalar, atışmalar ve sataşmalar adeta zirve yaptı. Nezaket dışı olarak kabul edilen oturumu terk etmeler ise Başkan İmdat Kamacı’nın yetersiz yönetimi nedeniyle oluyor ve bir türlü bitmiyor. Muhalefete söz hakkı tanımaktan imtina eden Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı çok […]
 • 05
  3 YILIN ARDINDAN SÖZ ALDI ELİNE VERİLEN METNİ OKUYAMADI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde teşekkül ettiğinden bu yana ilk defa söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kara eline verilen metni okuyamadı. Kara önce diğer meclis üyesinde gözlük ödünç aldı sonra heyecanlandı ama bir türlü eline verilen metni okuyamadı. Kara konuşmasına 19 Mayıs’tan girdi, İstanbul’un Fethi ile devam […]