23° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

3 YILIN ARDINDAN SÖZ ALDI ELİNE VERİLEN METNİ OKUYAMADI

Manşet - 11 Mayıs 2022 16:00 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Fatih Belediye Meclisi 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde teşekkül ettiğinden bu yana ilk defa söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kara eline verilen metni okuyamadı. Kara önce diğer meclis üyesinde gözlük ödünç aldı sonra heyecanlandı ama bir türlü eline verilen metni okuyamadı. Kara konuşmasına 19 Mayıs’tan girdi, İstanbul’un Fethi ile devam etti, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasından bahsetti, İBB Başkanına çattı ve anlaşılmayan pek çok konuya değindi. CHP’li Meclis Üyeleri de duruma nezaketle yaklaştı ve “anlaşılmıyor” demekle yetindi. Kara okumasını tamamladığında CHP sıralarından gülüşmeler yükseldi. Oturumda kesilen pankartlar da gündem oldu ve pankartlar için CHP’nin çalışma komisyonu kurulması teklifi de reddedildi.

Fatih Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturumu Meclis Başkanı Av. Ahmet Küçük Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Mehmet Sarıtemur, CHP Grubuna Kazım Akşahin ve MHP Grubuna Murat Omurtag Grup Başkan Vekilliği yaptı. CHP’li Gizem Medine Küçük ve Nazmiye Akarslan Durgut oturuma bilinmeyen bir sebepten ötürü katılmadı.

 

Oturum gündem dışı sözler ile başladı ve gündem maddelerinin ilgili ihtisas komisyonuna sevk edilmesi ile tamamlandı.

 

AK PARTİLİ GÜRSOY 19 MAYIS İÇİN KONUŞTU

 

Ak Parti Meclis Üyesi Mesut Gürsoy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için konuştu. Gürsoy önce Atatürk için sonra Erdoğan için övgü dolu sözler söyledi.

CHP’Lİ ÇOLAK: “GENÇLER ADINA BU YAŞTA KONUŞAN BENDENİZ…”

 

CHP’den gençliği temsil ettiği iddia edilen CHP’li Gizem Medine Küçük oturuma katılmayınca CHP’li Ersin Çolak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için konuştu. Çolak İstanbul’un fethi ile başladığı sözlerine 19 Mayıs için gençlik kavramına “genç fikirlilik” kavramını da ekleyerek konuşmasını tamamladı. Çolak sözlerinde AK Parti’ye de çattı ve “Gençler adına bu yaşta konuşan bendeniz gençlerimiz yüzde 76’sının yurt dışına çıkmak istediğini söylüyorum. 20 yılda gençlerimize hiçbir şey verilmemiş.” dedi.

MHP’Lİ CAYMAZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANDI

 

MHP’li Muharrem Caymaz oturumda söz alarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutladı ve TBMM’nin kuruluş yıldönümü için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarını sundu.

CHP’Lİ SARMUSAK SPAR BAŞARILARI İÇİN KONUŞTU

 

CHP’li Fatih Sarmusak Türkiye’de ve Fatih’te elde edilen spor başarıları için konuştu ve tebriklerini sundu.

AK PARTİLİ ATLI ENGELLİLER İÇİN KONUŞTU

 

Ak Partili Meclis Üyesi Derviş Atlı Engelliler için konuştu ve hükümetin engellilere verdiği değerden bahsetti. Bu sözlere ise CHP sıralarından sataşma geldi ve Fatih Belediyesi’nde sadece 2 engelli personelin istihdam edildiğini söyledi.

ELİNE VERİLEN METNİ OKUYAMADI

 

Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kara seçildiği günden bu yana ilk defa söz aldı ama eline verilen derleme metni okuyamadı.  Kara önce diğer meclis üyesinde gözlük ödünç aldı sonra heyecanlandı ama bir türlü eline verilen metni okuyamadı. Kara konuşmasına 19 Mayıs’tan girdi, İstanbul’un Fethi ile devam etti, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasından bahsetti, İBB Başkanına çattı ve anlaşılmayan pek çok konuya değindi. CHP’li Meclis Üyeleri de duruma anlaşılmıyor diye tepki gösterdi.

AK PARTİLİ SARPKEN ANNELER İÇİN KONUŞTU

 

Ak Partili Meclis Üyesi Süleyman Sarpken Anneler için konuştu ve hükümetin annelere verdiği önemden bahsetti.

CHP’Lİ AV. ŞAHİN “İSTANBUL GÖKDELEN ÇÖPLÜĞÜ OLDU” DEDİ

 

CHP’li Meclis Üyesi Av. İsmail Şahin oturumda söz aldı ve İstanbul’a ihanet edildiğini söyledi. Şahin, kentin gökdelen çöplüğüne döndüğünü söyledi ve sorumluların Ak Partililer olduğunu söyledi.

MHP’Lİ OMURTAG 3 MAYIS TÜRÇÜLÜK GÜNÜ İÇİN KONUŞTU

 

MHP Grup Başkan Vekili Murat Omurtag 3 Mayıs Türkçülük Günü için konuştu ve Türk Milliyetçiliğinin öneminin altını çizdi.

CHP’Lİ AKŞAHİN AK PARTİLİ KARA’YA SERT YANIT

 

CHP Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin Ak Partili Selahattin Kara’nın anlaşılmaz metin okumasına karşılık söz aldı ve Kara’ya net cevaplar verdi. Akşahin İmamoğlu’nun 2 kez seçim kazandığını hatırlattı ve Ayasofya’nın ibadete açılmasının öneminin o yapıya hasar vermekten daha kıymetli olmadığını söyledi. Ayasofya’nın kapılarının kırıldığını söyleyen Akşahin, İmamoğlu’nun tarihi surlara değer verdiğini söyledi. Akşahin Fatih Belediyesi’nde sadece 2 engelli personel çalıştırıldığını da Ak Partili Derviş Atlı’ya hatırlattı. Akşahin 3 fidan diye tanımladığı Denizleri andı ve konuşmasını şehitlere rahmet dileyerek tamamladı.

AK PARTİLİ SARITEMUR

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Sarıtemur konuşmasını CHP’nin eleştirilerine cevap vermeye ayırdı. Sarıtemur 19 Mayıs için konuştu ve Fatih Belediyesi’nin gençlerin yanında olduğunu söyledi. Sarıtemur: “19 Mayıs ruhu şu an hale dimdik ayaktadır. Fatih genelinde 19 Mayıs ruhu Fatih’te ayağa kalktı. Kütüphanelerimizde 26 bin gencimizle iftarda buluştuk. 8 bin 400 gencimiz kütüphanelerimizde sahur yapmanın mutluluğunu yaşadı. Yüzme havuzu ve spor merkezlerinde de 19 Mayıs ruhunu ayakta tutuyoruz.” dedi. Sarıtemur Gökdelen Çöplüğü kelimesine de cevap verdi ve bu çöplüğün Şişli, Ataşehir ve Avcılar gibi CHP’li Belediyelerde olduğunu söyledi. İmamoğlu’nun şehir dışı gezileri de oturumda tartışma çıkarttı.

CHP’Lİ AKŞAHİN: “SÜLEYMANİ’YE KATARLILARA SATILDI!”

 

CHP’li Kazım Akşahin Süleymaniye’nin Katarlılara Ak Parti döneminde satıldığını söyledi. Süleymaniye’nin rant alanına dönüştürüldüğünü söyleyen Akşahin kara surlarının İBB tarafından restore edildiğini söyledi. Akşahin CHP adına Fatih Belediye Meclisi’nde bir komisyon kurulmasını istedi. Komisyonun ilçe sınırlarında asılan pankartlar konusunda çalışma yapmasını talep etti. Akşahin 3 siyasi partinin de komisyonda olmasını istedi. Bu istek Meclis Başkanlığı tarafından reddedildi.

CHP’nin pankart komisyonu kurulması talebine Ak Partili Mehmet Sarıtemur CHP’li Gizem Medine Küçük’ün geçen sene korsan pankart asmasını hatırlatarak cevap verdi. Süleymaniye’yi de ayağa kaldırmak için birlikte mücadele verilim diyen Sarıtemur sözlerini CHP’ye sataşarak tamamladı.

CHP’li Akşahin de söz alarak korsan pankart asmadıklarını söyledi ve pankartlarının sürekli kesildiğini söyledi. Akşahin Mevlanakapı’da Fatih Belediyesi’nin çalışmalarının haksız ve usulsüz olduğunu söyledi. Komisyon kararını yineleyen Akşahin’in talebi yine sonuçsuz kaldı.

İBB BOYAMA YAPMIYOR RESTORASYON YAPIYOR

 

Akşahin konuşurken söz alan Ak Partili Yunus Öztük Balat’ta İBB’nin yaptığı inşaat çalışmalarının trafik yoğunluğu yarattığını söyledi. Öztürk bu restorasyon çalışmalarının İBB’nin tamamlamasını talep etti. Akşahin’de bu sözlere biz restorasyon yapıyoruz boyama yapmıyoruz onun için uzun sürüyor dedi.

Oturum gündem maddelerinin ilgili komisyonlara sevk edilmesi ile son buldu.

 

Manşet - 16:00 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  FATİH MECLİSİ’NDE BANLİYÖ HATTI TARTIŞMASI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk oturumunda Ulaştırma Bakanlığı’nın projesini yaptığı Kazlıçeşme-Sirkeci Banliyö Hattı tartışması çıktı. CHP’liler proje hakkında bilgimiz yok, bilgilendirme yapılmalı derken Ak Partililer CHP’lilerin her şeye karşı çıktığını ve sabırlı olmaları gerektiğini söyledi.   Fatih Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis Başkan Vekil Av. Faruk […]
 • 02
  KURBAN SATIŞ MERKEZİ GÜNDEM OLDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin her yıl kurduğu “kurban satış merkezi” meclis gündemine taşındı. Bu yıl kesim yapılmayacak olan merkezde geçtiğimiz yıl rezalet çıkmış, ihaleyi alan yetkililer bayramın ilk günü alanı terk edip kayıplara karışmış ve vatandaşı mağdur etmişlerdi. Bu yıl ise pırıl pırıl bir görünüm kazanan “kurban satış merkezi” için İYİ Partili Enver […]
 • 03
  FATİH’TE MÜTEAHHİT FİRMA KAÇTI MİLLET BAHÇESİ DURDU
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ın ilçesi için en büyük vizyon projesi olan Kara Surları Millet Bahçesi Projesi’nde yüklenici firma havlu attı. Cumhurbaşkanlığı’nın ülke çapında yüklenici firmalar için ihale alan firmaların işin yüzde 15’ini tamamladıktan sonra işi bırakabilir yönündeki kararnamesinden yararlanan firma Kara Surları Millet Bahçesi Projesinden çekildi ve vizyon projenin yapımı […]
 • 04
  İBB’NİN PROJESİNE FATİHLİ CHP’LİLER “HAYIR” DEDİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatih’in en kalabalık bölgesi için hazırlanan Aksaray Meydan Projesi ve İSKİ eski binasının yerine yapılmak istenen otopark ve üzerine yapılmak istenen yeşil alan projesi CHP’lilerin vetosu ile karşılaştı.   Geçtiğimiz ay CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun cezasının onanması ve siyasi yasak getirilmesine tepki olarak oturumu terk eden […]
 • 05
  CHP’Lİ KAFTANCIOĞLU’NUN TUTUKLANMASI MECLİS GÜNDEMİNDE
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde teşekkül ettiği günden bu yana ilk defa tartışmaların, sataşmaların ve atışmaların yaşanmadığı bir oturuma sahne oldu. Jet Meclis olarak tanımlanabilecek oturum sadece 22 dakika sürdü. Oturumda cezası onanan ve siyasi yasak getirilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu gündem oldu.   Sultangazi Belediye Meclisi’nin […]