17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BAŞKAN TURAN CHP’LİLERE FENA ÇATTI

Manşet - 11 Nisan 2022 01:16 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Fatih Belediyesi’nin 2021 Yılı Faaliyet Raporu Görüşmelerinde Belediye Başkanı Ergün Turan muhalefete fena çattı. Başkan Turan kürsüye çıkıp yaklaşık 2 saat boyunca yaptığı hizmetlerini ve yapacağı hizmetleri anlattı. Bu sözlere CHP’li Av. İsmail Şahin’den sataşma gelince Başkan Turan ve Ak Partililer Şahin’i azarlayarak yerine oturttu. CHP’li Recep Önem’e de sayısal veriler üzerinden fena yüklenen Başkan Turan muhalefet sıralarına bilgi vermeyen Hukuk Müdürüne sahip çıktı. CHP’ye siyasi ayar veren Başkan Turan nezaketini ise elden bırakmadı.

 

BAŞKAN TURAN’IN İFTAR SOFRASINDA BAĞDAŞ KURDULAR

 

Görüşmeler iftar saatinde bitince Belediye Başkanı Turan tüm salonda bulunanları iftar sofrasına davet etti. Davete CHP’li Recep Önem, Ersin Çolak, Nazmiye Akarslan Durgut, Coşkun Yeşilyurt ve Gazanfer Koyuncu icabet etti ve sofrada bağdaş kurdu. CHP’li Kazım Akşahin, Ayşegül Okumuş Görgü, İsmail Şahin, Gizem Küçük ve Hülya Özdemir Başkan Turan’ın iftar davetine katılmadı.

 

BAŞKAN ERGÜN BABACAN TAVIR SERGİLEDİ

 

Tüm konuşmalardan sonra yeniden kürsüye çıkan Belediye Başkanı Ergün Turan CHP’li Nazmiye Akarslan Durgut ve Ak Partili Üyeler arasında çıkan sözlü tartışmaya babacan bir tavırla cevap verdi. Başkan Turan hiçbir şeyin gönül kırmaya değmediğini ifade etti. Her şeyin bir sonu ver diyen Başkan Turan’ın sözü sonrası CHP ve Ak Parti Grupları arasında çıkan sözlü tartışma son buldu.

BAŞKAN ERGÜN TURAN AKŞAHİN’İN VE ÖNEM’İN İDDİALARINI YALANLADI

 

Başkan Ergün Turan CHP’li Kazım Akşahin’in iddialarını cevapladı. Göçmen Sorununun Fatih’te azaldığını söyleyen Başkan Turan son bir yılda azalan 13 bin nüfusun 10 bininin yabancı uyruklu olduğunu söyledi. Başkan Turan, Topkapı Sosyal Tesislerinin kaldırılması konusunda da kurul kararı olduğunu söyledi ve tesisin insanların nefes aldığı güzel bir yer olduğunu ifade etti. Turan, CHP’nin iş yaptırmama politikasını izlediğini ima etti. Başkan Turan “birbirimizi engellemeyelim!” dedi. Başkan Turan 1100 vatandaşın Mevlanakapı’da mağdur edilmediğini söyledi. CHP’nin Mevlanakapı’ya sol örgütlerin girmesi istediğini ancak olmadığını söyledi. Zulüm etmedik, zalim değiliz ifadelerini de konuşmasında geçirdi.

BAŞKAN TURAN CHP’Yİ MUHATAP ALMAYAN HUKUK MÜDÜRÜNÜ TEBRİK ETTİ

 

Başkan Turan CHP Grubuna bilgi vermeyen Hukuk Müdürün eleştiren CHP’li Recep Önem’e fena çattı. Turan, CHP’li Önem’e “her şeyin uzmanısın sen!” diyerek tepki gösterdi. Kürsüden Belediye Hizmet Müdürlerine teşekkür eden CHP’lilere tepki gösteren Başkan Turan kendisinin de teşekkür hak ettiğini söyledi. CHP’lilere İBB Hukuk Müdürüne ulaşamayacaklarını söyleyen Başkan Turan, CHP’li Önem’e özür diletti. Önem’in kendisini de övdüğünü sözlerine ekledi.

BAŞKAN TURAN BORÇLARI DÜŞÜRDÜK

 

Başkan Turan CHP’lilere hitap ederken bizim hizmetlerimize siz içinizden seviniyorsunuz dedi ve Ayşegül Görgü Okumuş kafasını sallayarak Turan’ı tasdik etti. Afiş kesilme olayında ise İBB İstanbul’un her tarafını afiş yaptı dedi. Başkan Turan Halk Ekmek ve Hamidiye Firmalarını bizim olarak niteledi.

CHP’Lİ ÖNEM’E BATACAĞIZ TEPKİSİ

 

Başkan Turan CHP’li Önem’in verdiği verilerin yanlış olduğunu söyledi. CHP’li Kazım Akşahin’i de Mali Müşavir olarak nitelendiren Başkan Turan bütçe hakkında gerçek verileri açıkladı. 183 Milyon TL’lik kamu borcunu 110 milyon TL’ye düşürdüklerini söyleyen Başkan Turan mahsuplaşmanın önemini anlattı. Kamu kurumlarına 394 milyon TL’lik borcun 198 milyon TL’ye düştüğünü söyledi. Başkan Turan CHP’nin hiçbir zaman iktidar olmayı düşünmediğini de sözlerine söyledi. Başkan Turan CHP’li Önem’e bütçe dersini İBB’ye ver diye tepki verdi.

BAŞKAN TURAN AKŞAHİN’İN ÖNERİSİNİ DİKKATE ALDI AMBÜLANS ALACAK

 

Başkan Turan, Kazım Akşahin’in ambülans isteğini ise ambülans alınması için talimat vererek dikkate aldı. Başkan Turan şahıslara karşı ön yargılı olmadığını söyledi ve her şeyin bir sonunun olduğunu hatırlattı. Başkan Turan Karasurları Millet Bahçesi ile ilgili de İBB’den talepleri olmadığını söyledi.

2021 yılı Faaliyet Raporu yapılan oylama ile AK Parti ve MHP’lilerin oy çokluğu ve CHP’lilerin hayır oyu ile kabul gördü.

 

CHP’LİLER TOPLANTI SONU BAŞKANIN PEŞİNE TAKILIP İFTARA GİTTİ

 

CHP’li Recep Önem, Ersin Çolak, Nazmiye Akarslan Durgut, Coşkun Yeşilyurt ve Gazanfer Koyuncu Başkan Ergün Turan ile iftar sofrasında bağdaş kurdu.

 

 

 

 

 

GÖRÜŞMELERDE NELER YAŞANDI:

 

2021 Faaliyet Raporu Görüşmelerinde söz alan Ergün Turan yaklaşık 2 saat boyunca sunum yaptı. Başkan Turan’a CHP sıralarından sataşmalar da oldu.

FATİHLİLERİN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Başkan Turan’dan sonra MHP Grup Başkan Vekili Murat Omurtag söz aldı ve önce cenazesi dolayısıyla katılım sağlayanlara teşekkür etti.

Sözlerini sürdüren MHP’li Omurtag Faaliyet Raporuna evet oyu kullanacaklarını söyledi.

CHP’li Kazım Akşahin yaptığı sunumla Başkan Ergün Turan’ı ve hizmetlerini eleştirdi.

DERENİN TAŞI İLE DERENİN KUŞU VURULDU

Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Sarıtemur’da söz aldı ve kürsüye çıktı. Muhalefetin eleştirilerine yanıt verdi ve Faaliyet Raporunu savundu.

CHP’li Meclis Üyesi Recep Önem şahsı adına söz aldı ve Faaliyet Raporunu eleştirdi.

CHP’Lİ ÖNEM “BU BÜTÇE TUTMAZ!” DEDİ

MHP’li Muharrem Caymaz da oturumda söz aldı ve Faaliyet Raporunu savundu. Başkan Ergün Turan’a teşekkür etti.

Denetim Komisyonu Başkanı AK Partili Süleyman Sarpken de oturumda söz aldı ve sayısal veriler vererek Faaliyet Raporunu savundu.

 

2021 Faaliyet Raporu Görüşmelerinden Objektiflere Yansıyanlar;

 

 

Manşet - 01:16 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ÖNCE PROTOKOL KRİZİ SONRA ÇELENK TEPKİSİ
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Sultangazi’de gerçekleştirilen çelenk sunma merasiminde AK Parti, Deva ve Gelecek Partisi arasında önce protokol krizi çıktı sonra Atatürk’ün büstüne bırakılan çelenk 5 dakika geçmeden kaldırılınca bu kez CHP’liler duruma “Atatürk’ü gönülden sevin, zoraki yapmayın, Ata’ya saygınız 5 dakika mı? Varlık sebebimiz o […]
 • 02
  GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Sultangazi’de coşkuyla kutlandı. Sabah ilk iş olarak Atatürk’ün huzuruna çıkan Sultangazililer daha sonra gençlerin sergiledikleri performanslarla keyifli anlar yaşadılar. Sultangazi Hükümet Konağı’nda sabah saat 09:00’da Atatürk’ün büstüne sunulan çelenkle başlayan kutlamalar Sabri Ülker İmam Hatip Konferans Salonu’nda gençlerin Gazi Paşa’yı anan ve armağan […]
 • 03
  19 MAYIS’TA ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTILAR
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk Sunma Töreni Sultangazi Hükümet Konağı’nda ki Atatürk Büstünde gerçekleştirildi.   Tertip edilen program İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Naci Usta himayesinde yapıldı. Saat 09:00’da Hükümet Konağı’nın bahçesinde gelen İlçe Protokolü mensupları Siyasi Parti Temsilcileri, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu ve Belediye […]
 • 04
  BAŞARISIZ YÖNETİM MUHALEFETE MECLİSİ TERK ETTİRDİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı göreve başladığından bu yana kavgalar, atışmalar ve sataşmalar adeta zirve yaptı. Nezaket dışı olarak kabul edilen oturumu terk etmeler ise Başkan İmdat Kamacı’nın yetersiz yönetimi nedeniyle oluyor ve bir türlü bitmiyor. Muhalefete söz hakkı tanımaktan imtina eden Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı çok […]
 • 05
  3 YILIN ARDINDAN SÖZ ALDI ELİNE VERİLEN METNİ OKUYAMADI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde teşekkül ettiğinden bu yana ilk defa söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kara eline verilen metni okuyamadı. Kara önce diğer meclis üyesinde gözlük ödünç aldı sonra heyecanlandı ama bir türlü eline verilen metni okuyamadı. Kara konuşmasına 19 Mayıs’tan girdi, İstanbul’un Fethi ile devam […]