17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

MUHALEFETE 6’LI ÇETE DEDİ SONRA ÖZÜR DİLEDİ

Manşet - 6 Nisan 2022 23:49 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediyesi’nin son oturumunda sinirler Ak Partili Adem İnce’nin muhalefete 6’lı Çete söylemi ile gerildi. İYİ Partili ve CHP’li Meclis Üyelerinin duruma tepki göstermesi sonucu İnce geri adım attı. Oturumda ikinci kez söz alan İnce: “6’lı çete söylemini sosyal medyadan okudum, hakaret üslubum yok!” diyerek özür dilemiş oldu. İnce’nin bu sözleri sarf etmesinde ki neden ise İYİ Partili Enver Hamzaoğlu’nun konuşmasında genel siyasete değinmesi dahası iktidara “yolcusunuz, gidiyorsunuz!” gibi sözler kullanmasından ötürü oldu. İnce’nin ağzından “özür diliyorum” kelimesinin çıkmamasına tepki gösteren Hamzaoğlu’na Meclis Başkan Vekili Kamacı “Ya sen ne istiyorsun! Konu anlaşıldı zaten! Cevap verdi!” diye fırça attı. Öte yandan CHP’li Belgin Poyraz’ın mamografi merkezi ısrarını anlayan olmadı. Poyraz ilçede ihtiyaç olmamasına rağmen belediye bütçesine yük olacak merkez ısrarını defaten sürdürdü. Ak Partili Eyyüpoğlu’da Poyraz’a bunu İBB’de de önerge yapın diyerek yerinde tepki verdi.

Sultangazi Belediyesi’nin Nisan ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Kemal Eyyüpoğlu, CHP Grubuna Av. Mithat Çelik Grup Başkan Vekilliği yaptı. MHP’li Av. Fatih Sayın ve Yaşar Koçyiğit, İYİ Partili Enver Hamzaoğlu ve Kemal Karuç oturumda hazır bulundu. Bağımsız Üye Fahrettin Yürek’te oturumu muhalefet sıralarından takip etti. Oturumda İhtisas Komisyonu Seçimleri yapıldı. CHP’den ayrılan Yürek’e Ak Parti teşekkül eden komisyonlardan ikisine yazdı. Encümen Üye seçimlerinin de yapıldığı oturumda gündem dışı söz hakları kullanıldı. Denetim Komisyonu Raporuna dair de Belediye Başkan Yardımcısı Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek konuşma gerçekleştirdi.

 

Gündem dışı sözlerde konuşulanlar ve ardından yaşananlar şöyle oldu;

 

Oturumda ilk sözü Ak Parti Grup Başkan Vekil Kemal Eyyüpoğlu aldı. Eyyüpoğlu konuşmasında Ramazan-ı Şerif’i kutlayarak başladı ve bir dizi anma ve kutlama yaptı.

MHP’li Yaşar Koçyiğit oturumda söz alarak Başbuğ Alparslan Türkeş’i ölümünün yıl dönümünde saygı ve rahmetle andı.

CHP’li Erol Odabaş Ramazan Ayını tebrik ederek konuşmasına başladı, bir dizi anma ve kutlama yaptı.

Odabaş yaz mevsiminin yaklaşması ile Kent Ormanlarında ki barbekü ve mangal yerlerinin düzenlenmesini istedi. Odabaş düzenlemelerin geciktirildiğini söyledi.

Odabaş ayrıca Gazispor Kulübünün yabancı saha maçlarında Sultangazi Belediyesi’nin iki haftadır 2 haftadır araç tahsis etmediğini ve bunun sebebini sordu.

CHP’Lİ POYRAZ’IN ISRARINI ANLAYAN OLMADI, POYRAZ BİRİ SAÇMALIK OLAN İKİ ÖNERGE VERDİ

 

CHP’li Belgin Poyraz son bir buçuk yıldır meme kanseri olduğu için oturumlara katılamıyordu. Tedavi sürecini atlatan Poyraz defalarca verdiği önergeyi bir kez daha yineledi. İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün yoğunluk yok merkezlerimiz yeterli görüşünü bilmesine rağmen mamografi merkezi talebini yineledi. Poyraz’ın bu ısrarını anlayan olmadı. Poyraz ayrıca iki yazılı önerge verdi. Poyraz ilk önergesinde kadına yönelik Sultangazi Belediyesi’nde istihdam çalışması yapılmamıştır iddiasında bulundu. İkinci önergesi ise siyaseten show amaçlı oldu. Meclis oturumlarını takip den Gazetecileri hiçe sayan Poyraz oturumlardaki kararların yerel ve ulusal medyaya servis edilmesini istedi ki saçmalıktan öteye geçmeyen bir önerge olarak meclis tarihine girmeye hak kazandı.

CHP’Lİ GÖRER İŞÇİLERE ZAM VE ÖĞRETMENEVİ İSTEDİ

 

CHP’li Zeki Görer oturumda iki sözlü önerge verdi. Görer, ilçede Öğretmenevi yapılmasını istedi ve bunun yapılması durumunda öğretmenler için ilçenin cazip hale geleceğini söyledi. Görer belediye işçilerine de yüzde 50 oranında maaş zammı yapılmasını istedi.

Bu sözlere işçilere yüzde 54 zam yaptık diyerek ak parti sıralarından sataşma geldi.

İYİ PARTİLİ HAMZAOĞLU AK PARTİ’YE “YOLCUSUNUZ GİDİYORSUNUZ” DEDİ

 

İYİ Partili Enver Hamzaoğlu konuşmasını kısa tuttu ancak ülke gündemine dair konuştu. Hamzaoğlu iktidarın ülkeyi yönetemediğini iddia etti ve iktidarın muhalefeti dinlemediğini söyledi. Hamzaoğlu tarihi örnekler vererek Ak Parti’ye “yolcusunuz gidiyorsunuz” dedi.

AK PARTİLİ İNCE İYİ PARTİLİ HAMZAOĞLU’NA SİNİRLENDİ MUHALEFETE 6’LI ÇETE DEDİ

 

İYİ Partili Hamzaoğlu’nun konuşmasına tepki gösteren Ak Partili İnce muhalefet bloğuna 6’lı çete diye hitap etti. Bu sözler oturumda gerginlik çıkarttı. Muhalefet 6’lı çete söylemine 5’li çete geliyor diye yanıt verdi.

CHP’Lİ TAN OTİZMLİLER İÇİN KONUŞTU

 

CHP’li Yarcan Tan 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için konuştu.

CHP’Lİ KOLLİK SU TASARRUFU İÇİN KONUŞTU

 

CHP’li Halit Kollik Dünya Su Günü için konuşma yaptı ve Sultangazi Belediyesi’nden yağmur suyu drenaj hattı yapmasını istedi. Kollik hattın da Alibey Barajına bağlanmasını istedi. Kollik’in bu sözlü önergesine bu İSKİ’nin görevidir diye iktidar sıralarından cevap geldi. Kollik Kent Ormanlarına yürüyüş parkı yapılmasını istedi ve yürüyüş için kullanılan yollara toprak yığıldığını da söyledi.

CHP’Lİ ÇELİK ADEM İNCE’DEN 6’LI ÇETE İÇİN ÖZÜR İSTEDİ

 

Ak Partili Adem İnce’nin 6’lı Çete söylemine CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik tepki gösterdi. Çelik, İnce’den özür beklediğini ifade etti.

AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU CHP’Lİ POYRAZ’A TOKAT GİBİ YANIT VERDİ

 

CHP’li Belgin Poyraz’ın ısrarla verdiği ve ilçe belediyesinin bütçesine maddi yük getirecek olan önergeye Ak Partili Kemal Eyyüpoğlu aynı önergeleri İBB’ye de verin diye tepki gösterdi.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AV. FATİH SULTAN MEHMET ÇİÇEK’TE POYRAZ’A SERT ÇIKTI

 

Oturumda söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek İBB’nin ilçe belediyelerinin bütçelerinden yüzde 40 oranında gelir sağladığını hatırlattı. Çiçek muhalefet meclis üyelerinin İBB’nin görevi olan işleri ilçe belediyelerine yıkmaya çalıştığını söyledi.

Av. Çelik, muhalefete 6’lı çete diyen İnce’ye söz verilmekte gecikme olunca bir kez daha özür talebini yineledi. Çelik ayrıca İBB’nin ilçe belediyeleri gelirlerinden yüzde 40 pay aldığını yalanladı.

Bu yalanlamaya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit söz alarak şunları söyledi; “Mithat Bey yalanlıyor ama İller Bankası geçen sene 25 milyar TL ilçelerden keserek İBB’ye gönderdi. Bunda Sultangazi Belediyesi’nin de payı var.”

6’LI ÇETE SÖYLEMİNE BEKLENEN ÖZÜR GELDİ

 

AK Partili Adem İnce söz alarak 6’lı çete söylemini sosyal medyadan okuduğunu söyledi ve hakaret üslubunun olmadığını ifade etti.

İYİ PARTİLİ HAMZAOĞLU’NA BAŞKAN İMDAT KAMACI FIRÇA ATTI

 

AK Partili Adem İnce’nin ağzından özür kelimesinin çıkmamasına tepki gösteren İYİ Partili Enver Hamzaoğlu’na Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı sert çıktı. Hamzaoğlu’na fırça atar gibi bağıran Kamacı “Ya sen ne istiyorsun! Konu anlaşıldı zaten! Cevap verdi!” diye bağırdı. Hamzaoğlu yediği fırça ile kaldı.

AK PARTİLİ YILMAZ DURMUŞ MUHALEFETİN SORULARINA YANIT VERDİ

 

Ak Partili Yılmaz Durmuş muhalefetin iddialarına yanıt verdi. Durmuş 1300 personelin 70’inin kadın olduğunu söyledi. Durmuş 570 personelin sadece temizlik personeli olduğunu söyledi ve kadınların yapamayacağı ağır işler olduğunu söyledi. Durmuş Gazispor Kulübüne ise geçen haftalarda verilen aracın camlarının kırıldığını söyledi. Gelecek hafta itibari ile araç verileceğini ifade etti. Durmuş ayrıca İnce ve Muhalefet arasında çıkan gerginliğin Hamzaoğlu’nun konuşmasından sonra ateşlendiğini söyledi.

AV ÇİÇEK DENETİM KOMİSYONU RAPORU İÇİN KONUŞTU

 

Belediye Başkan Yardımcısı Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek Denetim Komisyonu Başkanı olarak söz aldı. Av. Çiçek denetim komisyonu raporu için kayıtların incelendiğini söyledi ve 2021 yılının raporunun hayırlı olmasını temenni etti.

GAZİ CEMEVİ YÖNETİMİ İMAR PLAN NOTU DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN OY BİRLİĞİ TALEBİNDE BULUNDU

 

Oturuma izleyici olarak katılan Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karataş ve Yönetim Kurulu Üyeleri oturum sonunda Ak Parti sıralarına gitti. Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cemevini ilgilen bir plan notu değişikliği için Ak Parti sıralarından oy birliği ile kararın çıkması için destek istedi. Ak Partili Mehmet Yiğit ve Kemal Eyyüpoğlu’da zaten oy birliği oluyor cevabını verdi.

AK PARTİLİ GAZİ VE CHP’Lİ TAN HELALLİK İSTEDİLER

 

Geçen ay yapılan oturumda aralarında “ispat etmezsen şerefsizsin” sözlü tartışma çıkan Ak Partili Yasin Gazi ve CHP’li Yarcan Tan Ramazan-ı Şerif’te kendilerine yakışanı yaptı. Tan ve Gazi birbirlerinden helallik istediler.

 

 

CHP’DEN İSTİFA ETMİŞTİ AK PARTİ İKİ KOMİSYON VERDİ

Oturumdan fotoğraf kareleri:

 

Manşet - 23:49 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ÖNCE PROTOKOL KRİZİ SONRA ÇELENK TEPKİSİ
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Sultangazi’de gerçekleştirilen çelenk sunma merasiminde AK Parti, Deva ve Gelecek Partisi arasında önce protokol krizi çıktı sonra Atatürk’ün büstüne bırakılan çelenk 5 dakika geçmeden kaldırılınca bu kez CHP’liler duruma “Atatürk’ü gönülden sevin, zoraki yapmayın, Ata’ya saygınız 5 dakika mı? Varlık sebebimiz o […]
 • 02
  GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Sultangazi’de coşkuyla kutlandı. Sabah ilk iş olarak Atatürk’ün huzuruna çıkan Sultangazililer daha sonra gençlerin sergiledikleri performanslarla keyifli anlar yaşadılar. Sultangazi Hükümet Konağı’nda sabah saat 09:00’da Atatürk’ün büstüne sunulan çelenkle başlayan kutlamalar Sabri Ülker İmam Hatip Konferans Salonu’nda gençlerin Gazi Paşa’yı anan ve armağan […]
 • 03
  19 MAYIS’TA ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTILAR
  HABER: ENGİN BELLİ   19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk Sunma Töreni Sultangazi Hükümet Konağı’nda ki Atatürk Büstünde gerçekleştirildi.   Tertip edilen program İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Naci Usta himayesinde yapıldı. Saat 09:00’da Hükümet Konağı’nın bahçesinde gelen İlçe Protokolü mensupları Siyasi Parti Temsilcileri, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu ve Belediye […]
 • 04
  BAŞARISIZ YÖNETİM MUHALEFETE MECLİSİ TERK ETTİRDİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı göreve başladığından bu yana kavgalar, atışmalar ve sataşmalar adeta zirve yaptı. Nezaket dışı olarak kabul edilen oturumu terk etmeler ise Başkan İmdat Kamacı’nın yetersiz yönetimi nedeniyle oluyor ve bir türlü bitmiyor. Muhalefete söz hakkı tanımaktan imtina eden Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı çok […]
 • 05
  3 YILIN ARDINDAN SÖZ ALDI ELİNE VERİLEN METNİ OKUYAMADI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde teşekkül ettiğinden bu yana ilk defa söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kara eline verilen metni okuyamadı. Kara önce diğer meclis üyesinde gözlük ödünç aldı sonra heyecanlandı ama bir türlü eline verilen metni okuyamadı. Kara konuşmasına 19 Mayıs’tan girdi, İstanbul’un Fethi ile devam […]