17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

MECLİS’TE ÜSLUP VE SİYASİ SEVİYE YERLERDE!

Manşet - 3 Kasım 2021 23:16 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin son oturumunda seviye yerlere düştü. MHP’li Meclis Üyesi Av Fatih Sayın eline verilen metni okuduktan sonra CHP’ye anlamsız şekilde çattı. Sayın, CHP’yi Terör Örgütleri ile birlikte hareket etmekle suçladı ve TBMM gündemini işgal etmesi gereken konuları Sultangazi’nin yerel sorunlarının konuşulduğu ve tartışıldığı yerel parlamentoya taşıdı. Sayın’ın Devlet ve Millet kamuflajlı siyasi propaganda kokan sözlerine CHP’li Meclis Üyesi Zeki Görer “burada kimse kimsenin hele ki CHP’nin Vatan Severliğini ve Milliyetçiliğini sorgulayacak kapasitede değildir ve haddine de değildir!” deyince MHP’li Sayın siyasetçi ve hukukçu olduğunu unutup çılgına döndü dahası “Artistik yapma lan!” diye bağırarak yanıt verdi. Sayın defalarca argo kelime olan “lan” kelimesini CHP’li Görer’e sarf etti. Bu gerginlik sürerken oturumu yönettiği iddia edilen başarısız Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı yine tartışmayı bastırmakta yetersiz kaldı. CHP’li Görer ise üslubunu bozmadı ve nezaket kuralları dışına çıkmadı. Görer, mevcut haliyle büyük alkışı hak etti. Bu tartışmadan sonra Sultangazi Belediye Meclisi’nde siyasi seviyenin ikinci oturumda yükselip yükselmeyeceği merak konusu oldu?

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Kasım ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturuma başarısız ve yetersiz Meclis Başkan Vekili İmdat Kamacı Başkanlık yaptı daha doğrusu yapamadı. Ak Parti Grubuna Kemal Eyyüpoğlu, CHP Grubuna Av. Mithat Çelik Grup Başkan Vekilliği yaptı. MHP’li Yaşar Koçyiğit ve Av. Fatih Sayın ile İYİ Partili Kemal Karuç oturumda hazır bulundu. İYİ Partili Enver Hamzaoğlu’nun nerede olduğu ise bilinmiyor. MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve İl Başkan Yardımcısı Ayhan Aras da oturumu izleyici sıralarından takip etti. Gelecek Partisi İlçe Başkanı Ramazan Altan’da izleyici sıralarındaydı. İYİ Partililer de bir ara göründü ama resim çektirdikten sonra izleyici sıralarından ayrıldılar.

 

Oturum sakin başladı ama seviye MHP’li Meclis Üyesi Av. Fatih Sayın’ın anlamsız yere CHP’ye çatması ile gerginlik çıktı. Gerginlikten de öte seviye argo olan “lan” kelimesi ile yerlere düştü.

 

MHP’Lİ SAYIN ÜLKE GÜNDEMİNE DEĞİNDİ VE CHP’YE ÇATTI

 

MHP’li Meclis Üyesi Av. Fatih Sayın oturumu geren bir konuşma yaptı ve CHP’ye çattı. Sayın eline verilen metni okudu ve ardı ardına CHP’ye suçlayan ifadeler kullandı. Konuşmanın içeriği olarak cümleler Devlet ve Millet’e bağlı gözükse de gündemi Sultangazi’nin sorunlarının tartışıldığı yerel parlamentoyu ilgilendirmiyordu. MHP’li Sayın her zaman olduğu gibi CHP’ye milliyetçilik dersi vermekten de geri durmadı. MHP’li Sayın’ın bu konuşmasında İl Başkan Yardımcısı Ayhan Aras’ın salonda oluşunun etkili olduğu iddia edildi.

BU NASIL ÜSLUP MHP’Lİ SAYIN? SİYASETÇİYE LAN DENİR Mİ SAYIN MECLİS ÜYESİ?

 

Bu sözlere CHP’li Meclis Üyesi Zeki Görer cevap verdi ve “MHP’li Fatih Bey çıkıyor genellikle Vatan Millet üzerinden konuşuyor, burada kimse kimsenin hele ki CHP’nin Vatan Severliğini ve Milliyetçiliğini sorgulayacak kapasitede değildir ve haddine de değildir!” dedi. Bu sözler üzerine sözünde ayar bilmeyen MHP’li Fatih Sayın hukukçu kimliğini de unutup “Artistik yapma lan!” diye bağırdı. Bu söze nezaketini koruyan CHP’li Görer “lan sözü size iki katı iade ediyorum!” diye karşılık verdi. CHP’li Görer “burada konuşacaksınız bir teneke yağın 100 TL olduğunu konuşalım! Burada halk vatan millet üzerinden konuşmayı yemiyor. Burada konuşacaksak halkın sorunlarını konuşalım.” diye sözlerini sürdürdü. İYİ Partili Kemal Karuç’ta “kabadayı mısın?” diye Sayın’a tepki gösterdi. Meclisi yönettiği iddia edilen İmdat Kamacı da yine durumu yatıştırmakta yetersiz kaldı ve siyasetin altında adaletin ezilmesine neden oldu. CHP’li Çelik’te Fatih Sayın için edebiyat yaptı diye yanıt verdi.

AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ DEDİ

 

Oturumda söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu bütçe görüşmesi sonrası bütçenin arttığını ve vaatlerin yerine getirildiğini söyledi. Eyyüpoğlu MHP ve İYİ Partiye bütçeye evet dedikleri için teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Eyyüpoğlu belediyenin yaptığı hizmetlere dair de konuştu ve bilgilendirme yaptı.

CHP’Lİ GÖRER CUMHURİYET İÇİN KONUŞTU

 

CHP’li Meclis Üyesi Zeki Görer 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için konuştu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsetti.

CHP’Lİ ÇELİK GAZİ MAHALLESİ TESİSİ İÇİN KONUŞTU

 

CHP Sultangazi Belediyesi Grup Başkan Vekili ve İBB Meclis Üyesi Av. Mithat Çelik Gazi Mahallesi Hizmet Tesisi için konuştu. Çelik Yuvam İstanbul projesine engel olunduğunu ifade etti. Çelik kurumlar arası işbirliği yapılmasını istedi. İBB’nin resmi yazı yazdığını söyleyen Çelik gelin hizmete engel olmayın dedi. Çelik ayrıca MHP’li Sayın’dan edebiyat dinlediklerini söyledi ve hükümetin PKK konusunda hatalarını dile getirdi.

CHP’Lİ ÇELİK’E TOKAT GİBİ YANIT AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU’DAN GELDİ

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Eyyüpoğlu CHP’li Çelik’in iddialarını örnekler vererek açıkladı ve tokat gibi yanıt verdi. Eyyüpoğlu, Zübeyde Hanım Mahallesi’ne İGDAŞ’ın gaz vermesinde tüm sorumluluğun Sultangazi Belediyesi’nde olduğunu söyledi. Eyyüpoğlu CHP’nin olumsuz düşünceler ile toplumu etkilemek istediğini ifade etti ve “Şehir Parkının içerisinde hazır projeli kreş var. Gelsinler projesi çizilen kreşi yapsınlar.” dedi. Gazi Mahallesi’nde inşaatında İBB tarafından başlatılmadığını söyledi ve Çelik’in bahane ürettiğini söyledi. Eyyüpoğlu ayrıca Gazi Mahallesi tesisi için protokolü iptal ederlerse Sultangazi Belediyesi’nin Gazi Mahallesi’ne “en kral tesisi” yapacağını söyledi. Eyyüpoğlu İBB’nin 5 bin ticari taksiyi kapmak olduğunu söyledi. Eyyüpoğlu CHP’nin 6 okunun olduğunu ve CHP’nin maşa partisi olacağını söyledi.

HAFRİYATI İGDAŞ DÖKÜYORMUŞ

 

Oturumda söz alan CHP’li Meclis Üyesi Nihat Demir “Gazi Cebeci Yolu, Mimar Sinan Bulvarı arasında kalan mülkiyeti İBB’ye ve vatandaşlara ait olan niçin Sultangazi Belediyesi hafriyat dökümü yapmaktadır?” dedi.

Bu soruya Belediye Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Meclis Üyesi olan Mehmet Yiğit “o bölgeye İGDAŞ hafriyat dökmektedir. İBB’nin iştikakıdır. Sultangazi Belediyesi hafriyat dökmemektedir.” diyerek yanıt verdi. Yiğit ayrıca CHP’li Çelik’e de yanıt verdi.

HALKIN MECLİS ÜYESİ UMUT ÖZTÜRK ATATÜRK İÇİN KONUŞTU

 

Sultangazililerin gönlünde taht kurmuş olan Meclis Üyesi Umut Öztürk Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e övgü dolu sözler sarfa etti. Öztürk Taksim Meydanında AKM’nin açılışına dair de konuştu.

ÇELİK BİTMEYEN TESİS İÇİN 6 AY SÜRE BİÇTİ

 

CHP’li Çelik dilene yine İBB’yi doladı ve bir türlü bitmeyen Esentepe Hizmet Tesisi için konuştu. Yarın başlansa 2 ayda bitecek tesis için önümüzdeki yılın ortasını işaret etti.

AKP’Lİ YASİN GAZİ NE DEDİĞİNİ BİLMEDİ

 

AKP’li Yasin Gazi Terör Örgütü Liderinin kardeşi Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkmasını savundu, Öcalan’ın PKK’yı desteklediğini ancak pişman olduğunu anlattığını söyledi. Bu sözlere de anlamsız bir tepki CHP’li Yarcan Tan’dan geldi. Tan da ne dediğini bilmedi ve meclisin huzur ve sükûnunu bozdu.

 

AK PARTİLİ AV. FATİH SULTAN MEHMET ÇİÇEK RAKAMLARLA CEVAP VERDİ

 

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek rakamlar verdi ve CHP’li Çelik’e tokat gibi yanıt verdi. Çiçek İBB’nin battığını dile getirdi ve bütçe rakamları ile konuşmasını destekledi. Çelik’in konuşması hukukçu ve mali müşavir kimliği ile dolu dolu oldu ve dinleyenler aydınlandı.

MEHMET YİĞİT CHP’Lİ ÇELİK’İN YALANINI ORTAYA ÇIKARTTI

 

Belediye Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Meclis Üyesi olan Mehmet Yiğit İBB’nin ilçemize hizmet getirmesini ve etmesini istediklerini söyledi ama bu sözlere CHP’li Çelik yalanı ortaya çıkınca sinirlenerek bağırarak tepki verdi. Ortaya siyasi üslubu olmayan bir manzara çıktı.

CHP’Lİ KOLLİK DE ULUSAL GÜNDEME GİRDİ

 

CHP’li Halit Kollik TBMM gündeminde olan tezkere gündemine girdi. Kollik konuşmasında doğalgaz zammına da değindi.

 

Manşet - 23:16 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  KAR SINAVI BAŞARILI GEÇİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde İstanbul için bir kez daha yoğun kar yağışı uyarısında bulunmuştu. Beklenen kar yağışı başladı ve her yer beyaza büründü. İstanbul’un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının ise 3 gün boyunca kenti etkisi altına alması bekleniyor. Köprü ve viyadükler […]
 • 02
  İSTANBUL’DA KAR NÖBETİ BAŞLADI!
  HABER: ENGİN BELLİ   Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM’un ardı ardına yaptığı uyarılardan sonra İstanbul’da beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Avrupa ve Anadolu yakasında yoğun yağan kar aralıklarla devam ediyor ve hayatı olumsuz etkiliyor.   KAR CUMARTESİ GECESİ ŞİDDETLİ YAĞACAK   Yerel Yönetimler de hazırlıklarını Cuma sabah saatleri itibariyle tamamlamıştı. İBB, İstanbul’da toplam 7 […]
 • 03
  CHP’Lİ BAŞKAN ÖZİMER’DEN ÇOK ŞIK DAVRANIŞ!
  Cumhuriyet Halk Partisi Fatih İlçe Başkanlığı geleneği bozmadı, her yıl olduğu gibi “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde” ilçenin tek yerel gazetesi olan İstanbul Manşet Gazetesi Ailemizin gününü tebrik etti.   CHP Fatih İlçe Başkanı Soner Özimer’in ev sahipliğinde İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen tebrik ve kutlama merasimine CHP İlçe Yöneticileri, Gençlik ve Kadın Kolu Başkanları ve CHP […]
 • 04
  MHP’Lİ BAŞKAN MEHMET CELEP GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜ UNUTMADI
  Milliyetçi Hareket Partisi Fatih İlçe Teşkilatı “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde” Fatih’in tek yerel gazetesi olan İstanbul Manşet Gazetesi’ni unutmadı.   MHP Fatih İlçe Başkanı Mehmet Celep’in himayesinde İlçe Başkanlığı’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle tebrik programı düzenledi. İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Fatih Belediyesi MHP Meclis Üyesi Muharrem Caymaz’ın da katıldığı tebrik programında […]
 • 05
  KEŞKE HERKES NEZAKETİ SÖZDE DEĞİL ÖZDE HİSSETSE
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Sultangazi Belediye Meclisi’ni yıllardır takip ederim. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra ise fire vermeden takip eden tek Gazeteciyim. Her oturuma katıldım, videolar çektim, haberler yazdım, analizler yaptım… Kamuoyu adına oturumlarda bulundum ve halkı bilgilendirmek için vazifemi yaptım. Yakın zamanda Meclis Üyelerinin karnelerini de eğitimci kimliğim ile dağıtacağım!   Benim vicdanım […]