17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HİZMET BÜTÇESİ ONANDI

Manşet - 31 Ekim 2021 23:27 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediyesi’nin 2022 mali yılı bütçesi belediye meclisi tarafından onandı. Gelir kalemlerindeki ciddi artışla dikkat çeken hizmet bütçesi için Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun özetle “Geriye doğru gitmiyoruz, gelirlerimizi artırarak bütçemizi artırıyoruz. Böylelikle Sultangazi’ye daha fazla hizmet ediyoruz ve edeceğiz.” dedi. Bütçeye CHP Grubu “hayır” oyu kullanırken AK Parti ve MHP Grupları “evet” oyu verdi. İYİ Parti ise her bütçe oturumunda olduğu gibi yine siyaseten kıblesi ve ibresi belli olmayan bir yola girdi. Yapılan konuşma ile yerden yere vurdukları bütçeye Ak Parti ve MHP ile birlikte hareket eden İYİ Parti “evet” oyu kullandı.

 

YERSİZ SATAŞMA OTURUMU GERDİ

Oturumda Belediye Başkanı Dursun konuşurken CHP’liler Başkan Dursun’a sık sık sataşma yaptı. Bir ara sataşmalarda yanlış anlaşılma sonucu ortam gerildi ama sonradan CHP Grubunun hep birlikte izahatı ile sorun ortadan kalktı. Böylelikle hatibin sözüne müdahale edilmemesi gerektiğinin önemi bir kez daha ortaya çıktı.

Sultangazi Belediyesi’nin 2022 mali yılı bütçe özel oturumu gerçekleştirildi. Oturumu Meclisin Başarılı Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan yönetti. Ak Parti Grubuna Kemal Eyyüpoğlu, CHP Grubuna Av. Mithat Çelik Grup Başkan Vekilliği yaparken MHP’li Fatih Sayın ve Yaşar Koçyiğit ile İYİ Partili Enver Hamzaoğlu ve Kemal Karuç oturumda hazır bulundu. Kanser tedavisi gören CHP’li Meclis Üyesi Belgin Poyraz da oturuma katılım sağladı.

 

650 milyon 350 bin TL’lik 2022 mali yılı bütçesinin görüşüldüğü oturumda, bütçe tasarısındaki tüm maddeler ile iki yılın gelir-gider tahminleri meclis üyeleriyle paylaşıldı. Oturumun son kısmında gerçekleşen oylamada 2022 yılı mali bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi.

 

AK Partili Kemal Eyyüpoğlu Okullar Yapıyoruz Dedi

 

Belediye Başkan Yardımcısı ve Ak Partili Meclis Üyesi Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Olarak Konuştu

 

 

Borçlanma Yapmadan Gelirleri Artırıyoruz

 

Meclis üyelerine ve katılımcılara hitap eden Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, hazırlanan bütçe tasarısındaki gelir artışına dikkat çekerek şöyle konuştu: “2022 bütçemizde önemli bir artış yapıyoruz. Hizmeti üretmek için gelirleri artırmak gerekir. Zaten geliri artırabiliyorsa bir belediye başarılı demektir. Eğer sürekli borçlanıyorsanız, doğru yolda değilsiniz demektir. Biz borçlanma getiriyor muyuz? Hayır, getirmiyoruz.”

Sultangazi Belediyesi olarak bütçeyi 650 milyon 350 bin Türk lirasına çıkardıklarını belirten Başkan Dursun, “Çünkü biz Sultangazi’ye daha fazla hizmet üretmek istiyoruz. Gelir kalemlerimizi artırdığımız için bütçemizi revize ediyoruz. Bütçe artırmak demek, halka daha fazla hizmet sunmak demektir. Geriye doğru gitmiyoruz, borçlanma yapmıyoruz, gelirlerimizi artırarak bütçemizi artırıyoruz. Böylece Sultangazi’ye daha fazla hizmet edeceğiz.” dedi.

Bütçemiz Fazla Veriyor

 

Sultangazi Belediyesi’nin 2021 mali yılındaki gelir-gider oranlarını açıklayan Başkan Dursun, “30 Eylül 2021 itibariyle yıllık gelir bütçemizin %83’ünü gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yani yaklaşık 319 milyon liralık gelir elde etmişiz. Peki, giderimiz ne durumda? %83’lük gelirimize karşılık giderimiz sadece %58… Bütçemiz fazla veriyor yani. Az bütçeyle daha fazla hizmet ediyoruz.” dedi.

Başkan Dursun, sözlerinin devamında bütçeyle ilgili bazı detaylara dikkat çekerek şöyle konuştu: “Geçen yılki bütçemiz yaklaşık 450 milyon liraydı. Bunun yalnızca 7 milyon 130 bin liralık kısmı arsa satışından geldi. Biz arsa satışıyla bütçe oluşturmuyoruz ve borçlanma yapmıyoruz.”.

 

Bizim Halkımıza Hizmet Dışında Bir Gayemiz Yok

 

Seçim döneminde vaat edilen projeleri bir bir gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Dursun, “Hatta vaat etmediklerimizi de yapıyoruz. Mesela Esentepe Mahallemizde yapımına başladığımız kültür merkezimiz ile muhtarlık binasındaki projemiz, seçim döneminde taahhüt etmediğimiz projelerimiz. Yine 50. Yıl Mahallemizde inşa edeceğimiz kültür merkezimiz seçim vaatlerimizin arasında yok. Mahalle kütüphanelerimiz de seçim taahhütlerimizin arasında yok. Fakat biz bu projeleri ekliyoruz, çünkü gelirlerimiz fazlalaşıyor ve biz de ilçemiz için daha fazla projeyi hayata geçiriyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Sultangazi’ye en güzel hizmeti sunacaklarını söyleyen Başkan Dursun sözlerini şöyle tamamladı: “Bütçeyi büyük tasarruf tedbirleriyle yönetiyoruz. Bu bütçe, Sultangazi halkının bize emaneti. Bütçenin Hakk’ın rızasına uygun kullanılması konusunda son derece hassasız. Bizim hizmet dışında bir derdimiz, gayemiz yok. Bütün gayretimiz Sultangazi’de yaşayan çocuklarımız, kadınlarımız, 540 bin vatandaşımız için. Bütün mahallelerimize, bütün insanlarımıza hak ve adalet ölçüsünde hizmet etmek için gayret ediyoruz.”

 

MHP’li Fatih Sayın Bütçeyi Savundu

 

İYİ Parti Siyaseten Kıblesini ve İbresini Şaşırdı

 

Bütçeye CHP Grubu “hayır” oyu kullanırken AK Parti ve MHP Grupları “evet” oyu verdi. İYİ Parti ise her bütçe oturumunda olduğu gibi yine siyaseten kıblesi ve ibresi belli olmayan bir yola girdi.

Oturumda söz alan İYİ Partili Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu siyaseten çürümüş bir konuşma yaptı.

Yapılan konuşma ile yerden yere vurdukları bütçeye Ak Parti ve MHP ile birlikte hareket eden İYİ Parti “evet” oyu kullandı.

 

 

CHP Grubu Bütçeyi Yaptığı Bir Dizi Konuşma İle Eleştirdi.

İYİ Parti, AK Parti ve MHP’nin Yanında Saf Tutarken CHP Grubu Bütçeye Hayır Oyu Kullandı. CHP’li Av. Mithat Çelik Oturum Sonunda Eleştirip Hayır Dediği Bütçe İçin Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’a Hayırlı Olsun Demeyi De İhmal Etmedi.

 

Oturumdan diğer eleştiri videoları

 

 

Oturumdan fotoğraf kareleri

 

Manşet - 23:27 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  KAR SINAVI BAŞARILI GEÇİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde İstanbul için bir kez daha yoğun kar yağışı uyarısında bulunmuştu. Beklenen kar yağışı başladı ve her yer beyaza büründü. İstanbul’un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının ise 3 gün boyunca kenti etkisi altına alması bekleniyor. Köprü ve viyadükler […]
 • 02
  İSTANBUL’DA KAR NÖBETİ BAŞLADI!
  HABER: ENGİN BELLİ   Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM’un ardı ardına yaptığı uyarılardan sonra İstanbul’da beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Avrupa ve Anadolu yakasında yoğun yağan kar aralıklarla devam ediyor ve hayatı olumsuz etkiliyor.   KAR CUMARTESİ GECESİ ŞİDDETLİ YAĞACAK   Yerel Yönetimler de hazırlıklarını Cuma sabah saatleri itibariyle tamamlamıştı. İBB, İstanbul’da toplam 7 […]
 • 03
  CHP’Lİ BAŞKAN ÖZİMER’DEN ÇOK ŞIK DAVRANIŞ!
  Cumhuriyet Halk Partisi Fatih İlçe Başkanlığı geleneği bozmadı, her yıl olduğu gibi “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde” ilçenin tek yerel gazetesi olan İstanbul Manşet Gazetesi Ailemizin gününü tebrik etti.   CHP Fatih İlçe Başkanı Soner Özimer’in ev sahipliğinde İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen tebrik ve kutlama merasimine CHP İlçe Yöneticileri, Gençlik ve Kadın Kolu Başkanları ve CHP […]
 • 04
  MHP’Lİ BAŞKAN MEHMET CELEP GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜ UNUTMADI
  Milliyetçi Hareket Partisi Fatih İlçe Teşkilatı “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde” Fatih’in tek yerel gazetesi olan İstanbul Manşet Gazetesi’ni unutmadı.   MHP Fatih İlçe Başkanı Mehmet Celep’in himayesinde İlçe Başkanlığı’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle tebrik programı düzenledi. İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Fatih Belediyesi MHP Meclis Üyesi Muharrem Caymaz’ın da katıldığı tebrik programında […]
 • 05
  KEŞKE HERKES NEZAKETİ SÖZDE DEĞİL ÖZDE HİSSETSE
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Sultangazi Belediye Meclisi’ni yıllardır takip ederim. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra ise fire vermeden takip eden tek Gazeteciyim. Her oturuma katıldım, videolar çektim, haberler yazdım, analizler yaptım… Kamuoyu adına oturumlarda bulundum ve halkı bilgilendirmek için vazifemi yaptım. Yakın zamanda Meclis Üyelerinin karnelerini de eğitimci kimliğim ile dağıtacağım!   Benim vicdanım […]