17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NDE ADALAR POLEMİĞİ

Manşet - 18 Ekim 2021 09:54 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Denize kıyısı olmayan Sultangazi’nin Belediye Meclisini Adalar’daki İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun gerdi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan Adalar’da İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun hakkında bilgilendirme metni geldi ve bu metni AK Partili Meclis Üyesi Fatih Alış oturumda okudu. Sultangazi’nin sorunlarının tartışılması gereken mecliste Alış’ın yaptığı zaman kaybı bir yana dursun CHP’li Av. Mithat Çelik’te mesleği olan avukatlığı İBB için yapmaya başladı. Hal böyle olunca tartışmaya diğer meclis üyeleri de katıldı ve oturumda yaklaşık yarım saat polemik yaşandı. Olan Sultangazililerin harcanan vakti oldu.

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin Ekim ikinci oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis 2. Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Kemal Eyyüpoğlu, CHP Grubuna Av. Mithat Çelik Grup Başkan Vekilliği yaparken MHP’li Yaşar Koçyiğit ve Av. Fatih Sayın ile İYİ Partili Kemal Karuç ve Enver Hamzaoğlu oturumda hazır bulundu. Oturumu Saadet Partisi Sultangazi İlçe Teşkilatı ve Gelecek Partisi İlçe Teşkilatı Mensupları izleyici sıralarından takip etti.

 

CHP’SİZ MECLİS YAPACAKLARDI

 

Ak Partili Meclis 2. Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan CHP Grubu oturuma geç kalınca birleşimi açmak için 24 yeter sayısını aradı. Ak Partili Adem İnce de oturumda hazır bulunan Meclis Üyelerini tek tek saydı. Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu ise Sultangazi’nin sorunlarını tartışacağız bekleyelim deyince İlhan ve İnce’nin çabaları boşa çıktı. CHP Grubunun salona gelmesiyle bir önceki oturumun tutanağı okunmaya başlandı ve oturum başlamış oldu.

CHP’Lİ GÖRER İSTANBUL’UN İŞGALDEN KURTULUŞUNU TEBRİK ETTİ VE İMAMOĞLU HAZIMSIZLIĞINA DİKKAT ÇEKTİ

 

CHP’li Meclis Üyesi Zeki Görer İstanbul’un işgalden kurtuluşunun yıl dönümünde kutlama yapan konuşmasını yaptı. Görer ayrıca söz hakkı tartışması ile ilgili 23 Haziran seçimlerinin hazmedilmesi gerektiğini söyledi. CHP’li Görer “bu ses sokağın sesidir sesimizi kesemezsiniz” çıkışı yaptı.

CHP’Lİ ODABAŞ YAŞLILAR İÇİN ÖNERGE VERDİ

 

CHP’li Zeki Görer Yunus Emre Parkına yaşlıların gittiğini ve buraya tuvalet konulmasını istedi.

CHP’Lİ NİHAT DEMİR AFETİN YARALARI SARILDI MI? DİYE SORDU

 

CHP’li Meclis Üyesi Nihat Demir geçtiğimiz ay gerçekleşen kasırgada hasar gören çatıları ve vatandaşların yaralarının sarılıp sarılmadığını sordu.

AK PARTİLİ ISIRKAN’IN FIRÇASI CHP’Lİ ÇELİK’TE AYLAR SONRA İŞE YARADI

 

Yaklaşık 7 ay önce CHP’li Mithat Çelik eline aldığı birkaç resim üzerinden Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’a çatmaya çalışırken resimleri basın mensuplarına gösterip vatandaşın yapılan haberden konuyu anlamasını sağlıyordu. Çelik’in bu doğru davranışı karşısında Ak Partili Battal Isırkan yerinden kalkarak Çelik’e fırça atıp “basına show yapma bize göster, basın açıklaması değil burası!” demişti. Ak Partili Isırkan’ın fırçasını yiyen CHP’li Çelik, AKP grubundan korkmuş mudur bilinmez ama yine eline aldığı resimler üzerinden eleştiri yaparken Isırkan’ın sözleri aklına gelmiş olacak ki resimleri sadece Ak Parti Grubuna çevirerek gösterdi. Gazetemiz ise Çelik’in resimlerini saklamaya çalışmasına rağmen halk adına vazife yaptığı için resimler üzerinden yaptığı konuşmasını video kaydı yaptı. Yeri gelince siyasi show düşkünü olduğunu saklamayan ve Gazetemiz tarafından da bilinen Çelik’in Isırkan’dan fırça yemesi üzerine böyle davranmasını garipsemedik. Çelik’in İBB’de AKP’li Meclis Üyeleri ile kol kola gezdiğini de bilmeyen yoktur. Çelik’in son meclis oturumundaki konuşması ise billboardlarda belediye başkanının resimlerinin olması yönündeki eleştirilere dairdi. Çelik ayrıca ilçedeki mülteci sorununa dair konuştu. Çelik mültecilere yönelik konuşmasında aklının bulanıklığının eseri olarak kimi zaman kavram karmaşası yaşadı. Çelik faşistlik ve sosyalist düşünceler arasında bir geldi bir gitti bir daha geldi bir daha gitti.

AK PARTİLİ UYGUN CHP’Lİ ÇELİK’İ KASABA ŞERİFİNE BENZETTİ

 

CHP’li Çelik’in bu konuşmasına AK Partili Onur Uygun “kasaba şerifi misin sen?” diyerek sataşma yaptı.

 

AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU CHP’YE ÇATTI

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu bir dizi anma ve kutlama yaptıktan sonra CHP’li Görer’in söz hakkı tartışmasına “Sorulan sorulara tekrar yanıt vermek için söz hakkı istiyorlar. Sayısal çoğunluğumuza rağmen mağdur biz oluyoruz.” dedi. Eyyüpoğlu “İBB’ye eleştirmek hakkımız çünkü ilçemiz adına beklentilerimiz var hizmetler için.” derken “İBB’nin yapmadıklarını da eleştirin” dedi. Eyyüpoğlu CHP’li Demir’in ve Odabaş’ın önergelerini ise yerinde bulduklarını ifade etti. Eyyüpoğlu “Sultangazi Belediyesi gönüllere girmişse CHP rahatsız olmuşsa doğru yoldayız.” dedi. Eyyüpoğlu ABD seçimlerinden örnek verip uluslararası güçler ile CHP’yi hükümeti devirmek için çabaladıklarını söyledi.

AK PARTİLİ İNCE İBB’Yİ ELEŞTİRMEK HAKKIMIZDIR DEDİ

 

Ak Partili Meclis Üyesi Adem İnce, CHP’li Çelik’in billboard eleştirisini haksız buldu. İnce ayrıca rakamlar vererek İBB’yi eleştirmeyi sürdürdü.

AK PARTİLİ ÖZTÜRKMEN “İMAMOĞLU VARSA UMUT YOKTUR!” DEDİ

 

Ak Partili Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen CHP’li Çelik’in eleştirilerine konu olan billboardlarda yer alan “gönülden gönüle” temasına açıklık getirdi. Öztürkmen “2 buçuk yıldır hizmetleri yazdık şimdi gönüllere girdiğimiz için bu temayı kullanıyoruz.” dedi. Öztürkmen konuşmasında şöyle dedi; “İstanbul’da 7. Sırada nüfusu olan bir ilçeyiz. Seçilmiş bir belediyeyiz ve bir de başkanımız var. Sultangazi Belediyemizin duyuru ilan ve yaptığı faaliyetleri duyurma ihtiyacımız var. Billboardlarımız var. Sultangazi Belediyesi mevcut billboard alanlarımızı kaybettik. Gecenin 3’ünde billbordlarını kaybederken Mithat Bey de araçla geçiyordu oradan. Yeni billboard ihtiyacı duyduk. Eskileri yeniledik ve sayı artırımına gitmedik. Gönülden gönüle temamızdan rahatsız olmuşlar ama amaç vuku bulmuştur. Billboardlarda 2 buçuk yıldır çalışmalarımız vardı. Gönülden gönüle temamızı koyduk şimdi CHP rahatsız olmuş. Hizmetler yazarken neredeydiniz? Vatandaşlarla irtibat kuruyoruz.”. Ak Partili Öztürkmen sözlerine İBB eleştirileri ile devam etti. Öztürkmen 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Meydanına İBB’nin de billboard koyduğunu söyledi. Öztürkmen İBB’nin “İmamoğlu varsa umut var!” sloganını da eleştirdi.

MECLİS ÜYESİ UMUT ÖZTÜRK UZLAŞTIRICI DİLİ İLE ALKIŞI HAK ETTİ

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin uzlaştırıcı dili Meclis Üyesi Umut Öztürk siyaset üstü konuştu ve üslubun çok önemli olduğunu söyledi.

MHP’Lİ YAŞAR KOÇYİĞİT ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ ANDI

 

MHP’li Yaşar Koçyiğit ülkücü şehitleri andı.

MHP’Lİ AV. FATİH SAYIN DAVALARA GİDECEĞİZ DEDİ

 

MHP’Lİ Av. Fatih Sayın çoğu konuşmaların gereksiz olduğunu söyledi ve hukuksal işleri olduğunu söyledi. CHP’li Çelik de özetle meclis olduğu gün davalara gitme dedi.

SULTANGAZİ MECLİSİ’NDE ADALAR TARTIŞMASINI BAŞLATTI

 

Ak Partili Meclis Üyesi Fatih Alış Adalardaki TÜGVA İlçe Temsilciliğinin İBB tarafından tahliye edilmesine dair konuşunca ortalık karıştı.

Bu sözlere CHP’liler tepki gösterdi.

DİNİ BİLGİSİ YÜKSEK OLAN AK PARTİLİ MEHMET KİŞMİR DİNİ KUTLAMALAR YAPTI

 

Ak Partili Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, CHP’li Demir’in önergesine konu olan afete yönelik ilk andan itibaren Belediye Başkanı Dursun’un vatandaşların yanında olduğunu söyledi. Tespitlerin yapılıp gerekli yardımların yapılacağını söyledi. Yol konusunda ise İBB’nin yapması gereken işin Sultangazi Belediyesi tarafından yapılacağını ifade etti.

CHP’Lİ ÇELİK ADALAR KONUSUNDA İBB’Yİ SAVUNDU

 

Ak Partili Alış’ın Sultangazi Meclisi’ne taşıdığı Adalar’daki sorun CHP’li Çelik tarafından uzun uzun anlatıldı. Sultangazililerin sorunlarının tartışıldığı ya da en azından tartışılması gereken mecliste Adalar Belediyesi bölgesinde kalan sıkıntı dakikalarca tartışıldı. CHP’li Çelik’in TÜGVA düşmanlığı yapması “ya TÜGVA’yı ya 16 Milyon İstanbulluların hakkını savunacaksınız!” deyince ortaya çıktı. Çelik konuşmasının sonunda öfke kontrolünü kaybedip her zamanki gibi bağırıp çağırmaya başladı. Meclis 2. Başkan Vekili İlhan duruma müdahale etmek zorunda kaldı. Bu tartışmalar yerine Sultangazililerin sorunlarının gündeme taşınması elzemdir!

BOŞ TARTIŞMAYI SÜRDÜ GİTTİ

 

AK Partili Alış’ın başlattığı, CHP’li Çelik’in sürdürdüğü boş tartışmaya Ak Partili Yasemin Batur’da katıldı. Tartışmalar karşılıklı devam etti ve Adalar’daki rant gündeme geldi. Adem İnce’de tartışmalar katıldı ve İmamoğlu’na eleştiri yaptı. Ak Partili Onur Uygun’da TÜGVA’yı anlattı ve CHP’yi eleştirdi. CHP’liler Adalar için rant var deyince de tartışmalar uzadı gitti. Tartışmalar Atatürkçü Düşünce Derneği’ne kadar uzandı. Ak Partili Av. Çiçek’te yaşanan durumu vandallık olarak yorumladı.

AK PARTİLİ MEHMET YİĞİT İMAR KONUSUNDA İLÇEYE ÇÖZÜM SUNAN İSİM

 

Ak Partili Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit ilçedeki imar sorunlarına dair çözüm sunan ve bu çözümleri hayata geçiren bir isimdir. Yiğit, plan notu değişiklikleri için konuştu ve muhalefetin oy birliği kararlarına teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra önergeler okundu ve gündem maddeleri oylanarak oturum son buldu.

 

Manşet - 09:54 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  KAR SINAVI BAŞARILI GEÇİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde İstanbul için bir kez daha yoğun kar yağışı uyarısında bulunmuştu. Beklenen kar yağışı başladı ve her yer beyaza büründü. İstanbul’un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının ise 3 gün boyunca kenti etkisi altına alması bekleniyor. Köprü ve viyadükler […]
 • 02
  İSTANBUL’DA KAR NÖBETİ BAŞLADI!
  HABER: ENGİN BELLİ   Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM’un ardı ardına yaptığı uyarılardan sonra İstanbul’da beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Avrupa ve Anadolu yakasında yoğun yağan kar aralıklarla devam ediyor ve hayatı olumsuz etkiliyor.   KAR CUMARTESİ GECESİ ŞİDDETLİ YAĞACAK   Yerel Yönetimler de hazırlıklarını Cuma sabah saatleri itibariyle tamamlamıştı. İBB, İstanbul’da toplam 7 […]
 • 03
  CHP’Lİ BAŞKAN ÖZİMER’DEN ÇOK ŞIK DAVRANIŞ!
  Cumhuriyet Halk Partisi Fatih İlçe Başkanlığı geleneği bozmadı, her yıl olduğu gibi “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde” ilçenin tek yerel gazetesi olan İstanbul Manşet Gazetesi Ailemizin gününü tebrik etti.   CHP Fatih İlçe Başkanı Soner Özimer’in ev sahipliğinde İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen tebrik ve kutlama merasimine CHP İlçe Yöneticileri, Gençlik ve Kadın Kolu Başkanları ve CHP […]
 • 04
  MHP’Lİ BAŞKAN MEHMET CELEP GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜ UNUTMADI
  Milliyetçi Hareket Partisi Fatih İlçe Teşkilatı “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde” Fatih’in tek yerel gazetesi olan İstanbul Manşet Gazetesi’ni unutmadı.   MHP Fatih İlçe Başkanı Mehmet Celep’in himayesinde İlçe Başkanlığı’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle tebrik programı düzenledi. İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Fatih Belediyesi MHP Meclis Üyesi Muharrem Caymaz’ın da katıldığı tebrik programında […]
 • 05
  KEŞKE HERKES NEZAKETİ SÖZDE DEĞİL ÖZDE HİSSETSE
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Sultangazi Belediye Meclisi’ni yıllardır takip ederim. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra ise fire vermeden takip eden tek Gazeteciyim. Her oturuma katıldım, videolar çektim, haberler yazdım, analizler yaptım… Kamuoyu adına oturumlarda bulundum ve halkı bilgilendirmek için vazifemi yaptım. Yakın zamanda Meclis Üyelerinin karnelerini de eğitimci kimliğim ile dağıtacağım!   Benim vicdanım […]