17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ZİYARETÇİ TERÖRÜ ESTİ, CHP’Lİ TAN AK PARTİ’DEN ÖZÜR DİLEDİ

Manşet - 4 Ekim 2021 09:51 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin son oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Yarcan Tan, Türkiye Cumhuriyeti Devletini AKP Devleti olarak yorumlayınca ortalık birbirine girdi. Birde meclis salonunda ziyaretçi olarak bulunan dahası konuşma hakkı dahi bulunmayan CHP’nin üyesi İsmail Ekmekçi hem CHP’lileri hem de Ak Partilileri rencide edince meclis salonuna güvenlik çağırıldı, oturuma 5 dakika ara verildi ve meclis üyeleri kavganın eşiğinden döndü. Oturumda ziyaretçi terörü estiren Ak Partili Meclis Üyelerine saldırmak isteyen CHP’li ziyaretçi İsmail Ekmekçi ise salondan çıkartıldı. Oturum yeniden başladığında CHP’li Tan Ak Partililerden “sözlerim maksadını aşmış olabilir” diyerek özür diledi. Ekmekçi’nin bu davranışı kişisel siyasi show için yapılan ve daha öncede CHP’nin üyesi Göksel Akçay ve CHP’li Kemal Avseren tarafından da gerçekleştirilen bir tiyatrodur.

 

Sultangazi Belediye Meclisi’nin son oturumu hararetli geçti. Oturumda adeta ziyaretçi terörü esti. Tartışmalar gündem dışı sözlerin alınması ile başladı.

 

CHP’Lİ TAN AFETLER İÇİN KONUŞTU TARTIŞMA BAŞLADI

 

Meclis oturumunda ilk sözü CHP’li Meclis Üyesi Yarcan Tan aldı. Tan her zaman yaptığı gibi ülke ve memleket meselelerini Sultangazi Yerel Parlamentosuna taşıdı. CHP’li Tan Batı Karadeniz’de meydana gelen sel felaketini kurulan HES ve patlayan baraja bağlaması ilk tartışmayı çıkarttı. Ak Partililer CHP sıralarına “ne utanmazsınız, yalan söylüyorsunuz, ispatlayın!” diyerek tepki gösterdi. Tepkileri sürdüren Ak Partililer, Yarcan Tan’ın Türk Hava Kurumu’na yönelik cümlelerine ise “Devletin Kurumu değil Türk Hava Kurumu!” diyerek sataştı. Bir uyarı da Meclis 1. Başkan Vekili İmdat Kamacı’dan geldi. Kamacı “burası milletin meclisidir. Kahvehane köşesi değildir. Bilinçli konuşalım. Belgelerle konuşalım. Yalan yanlış şeyleri burada konuşamazsınız.” dedi. CHP Grup sözcüsü Zeki Görer’de Ak Partililere sözlerin kesilmemesi noktasında uyarıda bulundu. CHP’li Görer Ak Parti’nin bir önceki oturumda ki İSPARK zarar ediyor iddiasını hatırlatınca tartışmalar sürdü.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İÇİN AKP DEVLETİ DEDİ ORTALIK KARIŞTI

 

Sözlerini sürdüren CHP’li Tan çıtayı yükselterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın afet bölgesinde çay dağıttığını ve Mafya Lideri Sedat Peker’in kahvelerinin de seçim dönemi dağıtıldığını söyledi. CHP’li Tan bu kez de “Türkiye Cumhuriyeti Devleti basiretsiz bir şekilde yönetiliyor. Aslında yönetilemiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de demek doğru değil çünkü Devleti başında ki Türkiye Cumhuriyeti ibaresi kaldırıldığı için AKP Cumhuriyeti demek daha mantıklı.” Deyince Ak Partililer sıraları yumruklamaya başladı. Meclis Başkanı ve AK Partililer sözlerini Tan’dan geri almasını ve özür dilemesini istedi ama ısrarları sonuç vermedi. Ak Partililer duruma sert tepki gösterince CHP’li Görer’de özür dilenmesi konusunda Tan’a ısrar etti.

ZİYARETÇİ TERÖRÜNÜ TERBİYESİZ ZİYARETÇİ İSMAİL EKMEKÇİ ESTİRDİ

 

Bu sırada CHP İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Ekmekçi acemiliğin verdiği “Yarcan Ağabey özür dilemeyeceksiniz, gerekirse hep birlikte çıkacaksınız.” dedi ve Ak Parti sıralarına dönüp “siz mi karar vereceksiniz ne konuşacağına!” dedi. İşte ne olduysa bu andan itibaren oldu. Ak Partililer ziyaretçi sıralarında oturan Ekmekçi’nin üzerine “sen kimsin ulan!” diyerek yürüdü. Araya giren CHP’liler ve İYİ Partililer de durumu sakinleştiremedi. Salona gelen Özel Güvenlik CHP’nin ziyaretçisi olan Ekmekçi’yi karga tulumba dışarı attı.

 

CHP’Lİ TAN, AK PARTİ’DEN ÖZÜR DİLEDİ AMA BU KEZ DE HEMŞEHRİSİ AK PARTİLİ GRUP BAŞKAN VEKİLİNE SATAŞTI

 

Bu tartışmalar sonrası oturuma 5 dakika ara verildi. Ara sonunda CHP’li Yarcan Tan “AKP Cumhuriyeti söylemim maksadını aşmış olabilir bu konuda özür dilerim.” dedi ve sözlerini geri aldı. Tan özür dilemesine rağmen sözlerine memleket meseleleri ile devam etti. CHP’li Tan bir ara hemşehrisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’na da sataştı ve “Köylüm vallahi bunlar seni kandırıyor. Bunlar kandırmaya ve kandırılmaya alışmış. Senin uyanık olman lazım.” dedi.

DENSİZ BENZETME CHP’Lİ TAN’DAN GELDİ

 

Oturumda CHP’li Yarcan Tan’ı kente yapılan estetik dokunuşları ise Pavyon Işıklarına benzetti. Tan bunu “Atatürk Bulvarından geçtiniz mi hiç? Işıklandırma yapmışsınız, pavyon ışıkları gibi. İnsanın gözlerini yoruyor.” diyerek ifade etti. Tan’a bu sözler üzerine de Ak Parti sıralarından tepki geldi.

 

AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU CHP’Lİ TAN İÇİN KISKANÇ DEDİ

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’da bir dizi anma ve tebrik yaptıktan sonra CHP’li Tan’a cevap verdi. Eyyüpoğlu “Burayı TBMM sanarak, haddini aşarak, inançsızlığından tutun, yalancılığına, iftirasına ve kıskançlığına beni alet ettiği için yorum yapmak zorunda kaldım. Polemik yaratarak Sultangazi Meclisi’nde gazeteci arkadaşlar olunca show yapmak için görevlendirilmiş bir arkadaş bu. Basın mensubu olmayınca kuzu gibi gelip gittiklerini biliyoruz. Diğer arkadaşları tenzih ediyorum. Halit Beye teşekkür ediyorum. CHP’nin İBB Başkanının Sultangazi’ye yapmadığı işler gündeme gelmesin diye polemik yapıyorlar. Terör örgütleri ile perde arkasında pazarlık yapmanın, Ak Partiyi nasıl devirebiliriz, Recep Tayyip Erdoğan olmadan nasıl bir dünya kurarız derdindeler. Arkadaşı kınıyorum.

HUKUK İNSANI AV. ÇİÇEK CHP’Lİ TAN İÇİN DİSİPLİN UYGULANSIN DEDİ AMA MECLİS BAŞKAN VEKİLİ KONUDAN BİR HABERDİ!

 

Ak Partili Battal Isırkan da CHP’li Tan’ın konuşmasına cevaben konuşurken Tan yine sataşma yaptı. Bu sözlere Ak Parti Belediye Başkana Yardımcısı Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek “terbiyesizlik yapma!” diyerek tepki gösterdi. Hukuk İnsanı Çiçek daha sonra Meclis Başkanı Kamacı’yı da uyararak meclis oturumu huzurunu bozan meclis üyeleri için uygulanan 12. disiplin maddesinin uygulanmasını istedi. Ancak yönetmelikten bir haber olan Meclis 1. Başkan Vekili İmdat Kamacı disiplin maddesini uygulamadı.

OTURUMU CHP’Lİ TAN ADETA ESİR ALDI

 

Tan’ı susturmak mümkün olmayınca Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit’te çileden çıktı, ayağa kalktı ve oturum yine karıştı.

AK Partili Adem İnce’de “boş insanı şeytan doldurur! Bugün de arkadaşı şeytan doldurmuş! Yarcan Bey herhalde Milletvekili Adayı herhalde hayırlı olsun.” dedi.  Ak Partili İnce su zammına dair de konuştu.

 

MECLİS BAŞKAN VEKİLİ GÖREVİNİ YAPAMIYOR

 

Gündem maddelerine geçildiğinde ise Meclis 1. Başkan Vekili İmdat Kamacı’nın görevini yapamadığı çekilen video ile ortaya çıktı. Gündem maddelerini bile karıştıran Kamacı oturduğu koltuğun hakkını siyaseten veriyor ama idari işleyiş olarak veremiyor.

AV. FATİH SULTAN MEHMET ÇİÇEK’TEN TOKAT GİBİ YANIT

 

Sultangazi Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Hukuk İnsanı Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek’te oturumda söz alarak “Edep olacak insanda, yüzü kızaracak insanı! Barzani’nin yanına el etek öpmeye gidenler bize ders veremezler. Merkez Bankasının rezervi 109 milyar dolar, önümüzdeki günlerde 15 milyar dolar olacak! Bu devlet güçlü, bu millet güçlü biz bunu başaracağız. Afetlerde yaraları saracağız. Küllerimizden yeniden doğacağız. Sultangazi Belediyesi’nin gelirlerinin yüzde 40’ını alan İBB niçin bir çivi çakamadı? Bunu anlatın.”

 

CHP’Lİ EROL ODABAŞ KENT ORMANLARI İÇİN KONUŞTU

CHP’Lİ HALİT KOLLİK MADDE KULLANIMINA DAİR ÖNERGE VERDİ

İYİ PARTİLİ ENVER HAMZAOĞLU KAHVEHANE KÖŞELERİNE HALK BENZETMESİ YAPTI

CHP’Lİ NEVZAT ALTUN 41. YILINDA 12 EYLÜL DARBESİNE DAİR KONUŞTU

 

Manşet - 09:51 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NDE ADALAR POLEMİĞİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Denize kıyısı olmayan Sultangazi’nin Belediye Meclisini Adalar’daki İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun gerdi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan Adalar’da İBB ve TÜGVA arasında yaşanan sorun hakkında bilgilendirme metni geldi ve bu metni AK Partili Meclis Üyesi Fatih Alış oturumda okudu. Sultangazi’nin sorunlarının tartışılması gereken mecliste Alış’ın yaptığı zaman kaybı bir […]
 • 02
  MECLİS’TE “KAPAK OLMUŞ” TARTIŞMASI
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin 2022 Yılı Performans Programı Ekim ayı 2. Oturumunda görüşüldü. Görüşmelere kapak tartışması damga vurdu. CHP’li Tan programın kitapçığına taktı ve kapağı beğenmediğini “bu kapak size güzel kapak olmuş!” sözleri ile ifade etti.   Sultangazi Belediyesi’nin 2022 Yılı Performans Programı Ekim ayı 2. Oturumunda kapak tartışması gölgesinde görüşüldü. Oturumda söz […]
 • 03
  YETKİ İSTEDİ AMA BAŞKANLIK ÖMRÜ YETMİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediye Meclisi’nde fotokopi makinesi ve yazıcı kiralamaları tartışma konusu oldu. Meclis Gündemine getirilen “kiralama konusunda belediye başkanına yetki verilmesi” teklifine CHP Grubu “3 yıllık kiralama süresi çok, Belediye Başkanı Ergün Turan’ın görev süresini aşıyor!” diyerek reddetti. Ak Parti Grubu ise süreyi ve kiralamayı makul bulduklarını söyle ve gündem maddesi oy […]
 • 04
  MECLİSTE KAVGALAR BİTMİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde kavgalar, atışmalar ve sataşmalar bir türlü bitmek bilmiyor. Bunun en büyük sebebi ise Meclis Oturumlarının iyi yönetilememesinden kaynaklanıyor. Meclisin son oturumunda Meclis 1. Başkan Vekili İmdat Kamacı CHP’li Zeki Görer’e söz hakkı vereceğim demesine rağmen Ak Parti Grubundan gördüğü tepkiden çekinerek söz hakkı vermedi. CHP’lileri bu duruma adeta […]
 • 05
  CHP’Lİ TAN MECLİSTE PARASINI KONUŞTU
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin son meclis oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Yarcan Tan siyasi edep bilmedi. CHP’li Tan her oturumda yok köylüm yok hemşehrim diyerek sürekli sataştığı Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’na bu kez terbiye sınırlarını zorlayarak ve aralarındaki sürtüşmeyi şahsileştirerek “kıskanç dedin. Sen de olup ben de olmayan ne var? Senin […]