24° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

MÜLTECİLER VE RAYİÇ BEDELLER TARTIŞILDI

Manşet - 8 Eylül 2021 18:00 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Fatih Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda mülteciler ve emlak vergisi rayiç bedel tespitleri tartışma çıkarttı. CHP’liler Fatih’in kanayan yarası olan mültecilerin Fatih Belediyesi önünde kurulan çadırda niçin Covid-19 aşısı olduğunu sordu, 57 mahalle için belirlenen rayiç bedelleri yüksek bulduklarını da dile getirdi. AK Partililer ise aşılamanın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldığını söyledi ve rayiç bedelleri yüksek bulan CHP’lilere Sultanahmet Bölgesinde İBB’nin ecrimisiller için yaptığı astronomik artışları hatırlattı.

Fatih Belediye Meclisi’nin Eylül ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Av. Faruk Gökkuş Başkanlık yaptı. CHP Grubuna Kazım Akşahin, Ak Parti Grubuna Mehmet Sarıtemur ve MHP Grubuna Murat Omurtag Grup Başkan Vekilliği yaptı. Oturuma CHP’li Ayşegül Görgü Okumuş ve Mehmet Maranki katılmadı.

RAYİÇ BEDEL ÖNERGESİ CHP’DEN GELDİ

 

Oturumda CHP Grubu Fatih’te emlak vergisi artışlarına dikkat çeken önerge verdi. Rayiç bedellerin fazla yapıldığını söyleyen ve 57 mahallesinde farklı uygulandığını dile getiren CHP’liler Başkan Ergün Turan’dan cevap beklediğini söyledi.

AKŞAHİN KÜRSÜDEN SORDU; “MÜLTECİLERE NİÇİN AŞI YAPILIYOR?”.

 

Oturumda kürsüye çıkan CHP Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin bir dizi anma ve kutlama yaptıktan sonra İBB’nin Fatih’e yaptığı yatırımlardan bahsetti. Unkapanı Köprülü Kavşağı’nın yeniden yapıldığını söyleyen Akşahin Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti. 77 günde bitirilen köprülü kavşağın bölge trafiğini rahatlattığını söyledi. Akşahin Aksaray Ordu Caddesi Yayalaştırma projesinden de bahsetti. CHP’li Akşahin sözlerine Fatih Belediyesi’ni eleştirerek devam etti ve mülteci sorununa dikkat çekti. Fatih Belediyesi’nin önüne kurulan Covid Aşı Çadırında mültecilerin aşılandığını söyledi ve bu aşılamanın neye göre yapıldığını sordu. Fatih Belediyesi’nin mülteciler ile ilgili izlediği politikada hükümet kadar başarısız olduğunu dile getirdi. Yabancıların ellerini kollarını sallayarak ülkemize girdiğini söyledi. Akşahin vatandaşların bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirdi.

CHP’li Akşahin sel ve su baskınlarına da değindi. Akşahin doğanın dengesinin HES ile bozulduğunu söyledi ve su havzalarının imara açılması ile can kayıplarının yaşandığını söyledi. Bakanlıkların da yeterli ve hızlı bir çalışma yapmadığını dile getirdi. Orman yangınları için de Akşahin Orman Bakanının yaptığı açıklamanın anlamsız olduğunu ifade etti. İklim değişikliği ve küresel ısınmadan bahsedilmediğini söyledi. Akşahin Türk Hava Kurumu’nun elinde bulunan uçakların bakımsız ve işlevsiz hale getirildiğini ifade etti ve yangın söndürme uçaklarının aktif hale getirilmesini istedi. Kastamonu ve Sinop bölgesinde meydana gelen sel felaketinde etkili çalışma yapılmadığını söyleyen Akşahin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sorunlu olduğunu söyledi. Fatih Belediyesi’nin bir aracının bölgeye gönderildiğini söyledi ama koordinasyon eksikliğine dikkat çekti.

AK PARTİLİ SARITEMUR; “MÜLTECİLERİ ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ!” DEDİ!

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Sarıtemur’da CHP’li Akşahin’in sözlerine oturduğu yerden cevap verdi. Ak Partili Sarıtemur Türkiye’de yaşanan iyi işlerden bahsetti. Savunma sanayinin güçlendiğini söyleyen Sarıtemur Yerli ve Milli hamleler yapıldığını söyledi. Sözlerini sürdüren Sarıtemur önce CHP’nin emlak vergisi rayiç bedelleri ile ilgili soru önergesine cevap verdi. Sarıtemur Fatih’te kıymet takdirinin uygulandığını dile getirdi ve Fatih Belediyesi’nin kurulan komisyonun oy birliği ile karar aldığını hatırlattı. Sarıtemur Aksaray Ordu Caddesi Yayalaştırma Projesi hakkında da Fatih Belediyesi’nin emeğinin yoğun olduğunu söyledi ve idaresinin Fatih Zabıtasına devir edildiğini ifade etti. Sarıtemur Afgan göçü ile ilgili ise bu sorunun emperyalist ülkelerin İslam Coğrafyasına saldırmasının sonuçları olduğunu söyledi. Ak Parti olarak vicdan hareketi olduklarını söyleyen Sarıtemur öte yandan Fatih’e yabancı yerleşimci almayacakları yönünde alınan kararı da hatırlattı. Fatih Belediyesi’nin önünde kurulan çadırında İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulduğunu söyledi.

AK PARTİLİ SARITEMUR; “GÖÇMENLERİ KENDİ MEMLEKETLERİNE GÖNDERECEĞİZ!”

 

Ak Partili Sarıtemur olaylara ırkçı gözle bakmadıklarını dile getirdi. Sarıtemur göçmenlerin kendi memleketlerini dost ve güzel bir şekilde göndereceklerini söyledi. Sözlerini sürdüren Sarıtemur Afganistan’ın düştüğü hali de gözler önüne getirilmesi gerektiğini söyledi. Vicdan ve hizmet hareketi olduklarını dile getiren Sarıtemur insanları sokağa atamayacaklarını dile getirdi. Sarıtemur Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ülkedeki mülteci sayısı söylemlerini hatırlattı. Sel ve Yangın felaketlerinde ise koordinasyonun iyi olduğunu ifade etti.

Sarıtemur orman yangınlarının sıcaklık, rüzgâr ve nem birleşince meydana geldiğini söyledi. Sabotaj ihtimalini de unutmayan Sarıtemur Dünya’da meydana gelen yangın örneklerinden bahsetti. Yanan yerlerin imara açılmayacağını dile getiren Sarıtemur Dünya’da 3 ay süren yangınların ülkemizde 3 hafta da söndürüldüğünü ifade etti. Sarıtemur Akşahin’in tüm iddialarına tek tek yanıt vermeyi sürdürdü.

MECLİS BAŞKANI AV. FARUK GÖKKUŞ SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPTI

 

Oturumda CHP’li üyelerin sık sık Ak Partili konuşmacılara sataşma yapması Meclis 1. Başkan Vekili Av. Faruk Gökkuş’un tepkisine neden oldu. Av. Gökkuş naif üslubu ile her iki grup üyelerine de sağ duyu çağrısında bulundu.

CHP’Lİ ÖNEM RAYİÇ BEDELLER İLE İLGİLİ KONUŞTU

 

CHP’li Recep Önem oturumda söz alarak vergi artışları ile ilgili vatandaşlardan şikâyetler geldiği ve önerge verdiklerini söyledi. 57 mahallemizde arsa metrekare fiyatları aynı oranda mı arttırılmıştır? 17 aydır çok sıkıntılı bir pandemi geçirdik diyen Önem, nerede konut nerede arsa nerede ticari alan var bunları vicdanla değerlendirelim dedi.

Bu sözlere de AK Partili Ramiz Polat ada parsel bazında değerlendirme yapıldığını söyledi. Polat ecrimisildeki uçuk artışın İBB’den sorulmasını ifade etti.

 

CHP’Lİ SARMUSAK AFETLERE VE TEDBİRLERE DİKKAT ÇEKTİ

 

CHP’li Fatih Sarmusak yaşanan afetlere dikkat çekti ve tedbir alınmasını istedi. Her yıl afetlerin olduğunu ve tedbirlerin alınmadığını dile getirdi.

Oturum gündem maddelerinin ilgili komisyonlara havale edilmesi ise son buldu.

 

 

 

MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ MURAT OMURTAG’IN KONUŞMASI

AK PARTİLİ CEBRAİL ULUDAĞ’IN KONUŞMASI

AK PARTİLİ AV AHMET KÜÇÜK’ÜN KONUŞMASI

AK PARTİLİ BÜŞRA UNCU ÖZTEN’İN KONUŞMASI

AK PARTİLİ ŞENOL ÖZDEMİR’İN KONUŞMASI

MHP’Lİ MUHARREM CAYMAZ’IN KONUŞMASI

CHP’Lİ ERSİN ÇOLAK’IN KONUŞMASI

 

CHP’NİN ÖNERGESİ

 

Manşet - 18:00 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SEYİT ATEŞ’TEN MHP’Lİ BAŞKAN ÖZEL’E DOSTLUK ZİYARETİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi’nin Kanaat Önderlerinden ve 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı olan Seyit Ateş, MHP Sultangazi İlçe Başkanlığı’na dostluk ziyaretinde bulundu. MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel tarafından karşılanan Seyit Ateş ziyareti iadeyi ziyaret olarak tanımladı. Başkan Özel ve Seyit Ateş Sultangazi ve sorunları hakkında fikir alışverişi yaptı. İkili […]
 • 02
  CHP’Lİ ÇELİK AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU’NU YANDAŞ HABER KANALINA BENZETTİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu İBB’ye yönelik ulusal gazetelerde çıkan iddiaları gündeme taşıdı. CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik ise Eyyüpoğlu’nu yandaş haber kanalına benzetti. CHP’li Çelik özetle “Kemal Beyi dinlerken sanki yandaş haber kanalını dinliyorum gibi oldu, Kemal Beyin […]
 • 03
  MÜLTECİLER VE RAYİÇ BEDELLER TARTIŞILDI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda mülteciler ve emlak vergisi rayiç bedel tespitleri tartışma çıkarttı. CHP’liler Fatih’in kanayan yarası olan mültecilerin Fatih Belediyesi önünde kurulan çadırda niçin Covid-19 aşısı olduğunu sordu, 57 mahalle için belirlenen rayiç bedelleri yüksek bulduklarını da dile getirdi. AK Partililer ise aşılamanın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldığını […]
 • 04
  Yaz Spor Okullarında Muhteşem Final
  Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Spor Okullarında yüzmeden okçuluğa, voleyboldan güreşe farklı spor dallarında verimli ve eğlenceli saatler geçiren çocuklar, yaz boyunca geliştirdikleri yeteneklerini Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni’nde sergiledi. Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni, Sultangazi Mimar Sinan Şehir Ormanlarındaki Büyük Amfi’de yoğun katılımla ve coşkuyla gerçekleşti. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba […]
 • 05
  Sultangazi’de Yeni Balık Sezonu Bereketi
  İstanbul Valiliğince 2021-2022 Su Ürünleri Av Sezonu başlatıldı. Sultangazi Belediyesi, vatandaşları yeni sezonun ilk balıklarıyla buluşturmak için harekete geçti. Belediye ekipleri sokak sokak gezerek iki günde 10 ton taze balık dağıttı. Av yasağının sona ermesinin ardından “vira bismillah” diyerek denize açılan balıkçılar için yeni sezon oldukça bereketli başladı. Yeni sezonda denize atılan ilk ağlar bereketle […]