24° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP’Lİ ÇELİK AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU’NU YANDAŞ HABER KANALINA BENZETTİ

Manşet - 8 Eylül 2021 23:42 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu İBB’ye yönelik ulusal gazetelerde çıkan iddiaları gündeme taşıdı. CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik ise Eyyüpoğlu’nu yandaş haber kanalına benzetti. CHP’li Çelik özetle “Kemal Beyi dinlerken sanki yandaş haber kanalını dinliyorum gibi oldu, Kemal Beyin söylediği iddialar aylardır yandaş ulusal haber kanallarında yayınlanıyor. Kendisi de oradan almış burada okuyor!” dedi.

 

Sultangazi Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili İmdat Kamacı Başkanlık yaptı. Kamacı oturumu bir kez daha başarısız yönetti ve bu başarısızlık zaman zaman gerginliklere neden oldu. Ak Parti Grubuna Kemal Eyyüpoğlu, CHP Grubuna Mithat Çelik Grup Başkan Vekilliği yaptı. MHP’li Yaşar Koçyiğit ve Fatih Sayın ile İYİ Partili Kemal Karuç ve Enver Hamzaoğlu oturumda hazır bulundu. Bağımsız Üye Fahrettin Yürek oturumda yoktu. Oturumu izlemeye gelen konuklar arasında Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın ve Gelecek Partisi İlçe Başkanı Ramazan Altan da vardı.

Oturumda gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edilirken gündem dışı sözler yine tartışma çıkarttı. 2 saat süren oturumda Ak Partili Eyyüpoğlu’nun İBB’yi gündem yapması tartışmaların uzamasına neden oldu. Oturumda AKP’li Battal Isırkan ve Cemil Keskin gibi Sultangazi adına gereksiz konuları gündeme taşıyanlar da oldu.

İETT’NİN BAKIM İHALESİ YANDAŞA MI GİTTİ?

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu oturumda gündem dışı söz aldı ve İBB’ye eleştirilerde bulundu. Eyyüpoğlu İETT’ye bağlı otobüslerin sürekli arıza yapmasını bakımsızlığa ve iş bilmezliğe yordu. Eyyüpoğlu bakım için sorumlu firmanın mali müşavirinin CHP Milletvekili olduğunu iddia etti. Firmanın her yıl ihaleye girip aldığını söyledi. Ayrıca sol görüşlü bir gazetenin İSPARK zarar etti iddiasını da gündeme taşıdı. Eyyüpoğlu ayrıca Şile’de Jandarma’nın yakaladığı kaçak su dolum tesisini konuştu ve Hamidiye Su markasının itibar kaybettiğini dile getirdi.

BAŞKAN DURSUN YAZ DÖNEMİNDE YAN GELİP YATMADI ÇALIŞTI

 

Sözlerine devam eden AK Partili Eyyüpoğlu Başkan Av. Abdurrahman Dursun’un yaz dönemindeki icraatlarına değindi. Eyyüpoğlu kendisine verilen bilgi notunu mecliste okudu. Fen İşlerinin icraatlarını saymaya başlayan Eyyüpoğlu, sokak aydınlatmalarından, havai hatların yer altına alınması çalışmalarından, Uğur Mumcu, Esentepe, İsmetpaşa, Sultançiftliği Mahallelerindeki hizmet tesislerinden, sokaklara konulan kapanlardan, asfaltlamalardan ve kaldırım imalatlarından bahsetti.

Eyyüpolu ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün, Sivil Savunma Şefliğinin, Veteriner İşleri Şefliğinin, Ulaştırma Şefliğinin icraatlarından bahsetti. Bunların dışında Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı icraatları sıralayan Eyyüpoğlu Meclis 1. Başkan Vekili İmdat Kamacı’dan takdir topladı.

CHP’Lİ ÇELİK “EYYÜPOĞLU YANDAŞ HABER KANALI GİBİ KONUŞUYOR!”

 

CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik oturumda söz alarak Ak Partili Eyyüpoğlu’nun konuşmasını yandaş haber kanalına benzetti. Çelik, Eyyüpoğlu’nun konuşması için “yandaş haber kanallarında günlerdir bunlar yayınlanıyor, oradan almış burada okuyor!” dedi. Çelik konuşmasında Eyyüpoğlu’nun iddialarının tamamına yanıt verdi. Çelik sözlerinde “300 otobüs alımı için yetki verildi Başkanımıza ama Sayın Cumhurbaşkanının önünde bekliyor. Onay vermiyor. Niçin bunu söylemiyorsunuz?” dedi. İhaleler için ise Çelik “ihaleler canlı yayınlanıyor, müfettişler sizde, her türlü imkân sizde varsa soruşturun!” çıkışı yaptı. Çelik ayrıca KİPTAŞ Çatalca konutlarının AKP yöneticilerine satıldığını söyledi.

Sözlerini sürdüren Çelik, İBB’nin AK Parti döneminde büfeleri yandaşlara düşük kira ücreti ile verdiğini söyledi. Ayrıca Ak Partili bir yöneticinin KİPTAŞ’a 36 milyon TL rant ile arsa sattığını iddia etti. Çelik Sultangazi’ye Saat Kulesi ve Sanat Sokağı haricinde hizmet edilmediğini iddia etti. Saat kulesinin maliyetini hala söylemediler diye de Çelik serzenişte bulundu.

İMAMOĞLU’NUN SULTANGAZİ’YE HİZMETİ YOK

 

Bu sözler üzerine Ak Partili Eyyüpoğlu söz aldı ve İBB’nin Sultangazi’ye hizmeti bulunmadığını söyledi. Eyyüpoğlu eğer CHP Grubunun İBB’nin Sultangazi’ye yaptığı bir hizmeti göstermesi durumunda teşekkür edeceğini söyledi.

Tartışmalar sürerken CHP’li Çelik söz aldı ve Eyyüpoğlu’nu yalanlayan konuşmasını yaptı. Çelik Devlet Bankalarının İBB’ye kredi verdirilmediğini söyledi. İBB payı olan ilçe belediyelerinden gelen payın da tırtıklandığını söyledi.

 

BAĞCIYI DÖVMEK İSTEMİYORUZ ÜZÜM YİYELİM DİYORUZ

 

Oturumda söz alan CHP Meclis Üyesi Zeki Görer 30 Ağustos Zafer Bayramı hakkında konuştu ve günümüzde yargı, ordu, bürokrasi, eğitim, emniyet gibi kurumların zapt altına alınarak içi boşaltıldı iddiasında bulundu. Görer sözlerini bir dizi tebrik, anma ve kutlama ile devam ettirdi. CHP’li Görer konuşmasının devamında okulları ziyaret ettiğini ve fiziki koşulların yetersiz olduğunu dile getirdi. Görer Eğitim Komisyonu üyelerine de seslendi ve “bağcıyı dövmek istemiyoruz, üzüm yemek istiyoruz. Çocuklarımız daha sağlıklı sınıflarda kaliteli eğitim alsınlar.” dedi.

KURBAN KESİM İHALESİ GÜNDEME GELDİ

 

CHP’li Görer Kurban Kesim ve Satış Merkezinde sıkıntılar olduğunu dile getirip modern dedikleri alandan çektiği kötü görünümlü resimleri paylaştı. Görer ayrıca kesim ihalesinin kime ve hangi şartlarda verildiğini sordu.

SULTANGAZİ’YE OKUL YAPIMI İÇİN CHP’DEN DESTEK YOK

 

Ak Parti Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit’te okul ve kurban satış önergelerine yanıt verdi. Yiğit, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’a CHP Grubunun İBB’de okul için destek olmadığını söyledi.

 

CHP MECLİS ÜYESİ EROL ODABAŞ’IN KONUŞMASI

CHP MECLİS ÜYESİ HALİT KOLLİK’İN KONUŞMASI

İYİ PARTİLİ HAMZAOĞLU’NUN KONUŞMASI

İYİ PARTİLİ KEMAL KARUÇ’UN KONUŞMASI

AKP MECLİS ÜYESİ BATTAL ISIRKAN’IN KONUŞMASI

AKP MECLİS ÜYESİ CEMİL KESKİN’İN KONUŞMASI

MHP MECLİS ÜYESİ AV. FATİH SAYIN’IN KONUŞMASI

AK PARTİLİ ADEM İNCE’NİN KONUŞMASI

 

Manşet - 23:42 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SEYİT ATEŞ’TEN MHP’Lİ BAŞKAN ÖZEL’E DOSTLUK ZİYARETİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi’nin Kanaat Önderlerinden ve 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı olan Seyit Ateş, MHP Sultangazi İlçe Başkanlığı’na dostluk ziyaretinde bulundu. MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel tarafından karşılanan Seyit Ateş ziyareti iadeyi ziyaret olarak tanımladı. Başkan Özel ve Seyit Ateş Sultangazi ve sorunları hakkında fikir alışverişi yaptı. İkili […]
 • 02
  CHP’Lİ ÇELİK AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU’NU YANDAŞ HABER KANALINA BENZETTİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu İBB’ye yönelik ulusal gazetelerde çıkan iddiaları gündeme taşıdı. CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik ise Eyyüpoğlu’nu yandaş haber kanalına benzetti. CHP’li Çelik özetle “Kemal Beyi dinlerken sanki yandaş haber kanalını dinliyorum gibi oldu, Kemal Beyin […]
 • 03
  MÜLTECİLER VE RAYİÇ BEDELLER TARTIŞILDI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda mülteciler ve emlak vergisi rayiç bedel tespitleri tartışma çıkarttı. CHP’liler Fatih’in kanayan yarası olan mültecilerin Fatih Belediyesi önünde kurulan çadırda niçin Covid-19 aşısı olduğunu sordu, 57 mahalle için belirlenen rayiç bedelleri yüksek bulduklarını da dile getirdi. AK Partililer ise aşılamanın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldığını […]
 • 04
  Yaz Spor Okullarında Muhteşem Final
  Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Spor Okullarında yüzmeden okçuluğa, voleyboldan güreşe farklı spor dallarında verimli ve eğlenceli saatler geçiren çocuklar, yaz boyunca geliştirdikleri yeteneklerini Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni’nde sergiledi. Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni, Sultangazi Mimar Sinan Şehir Ormanlarındaki Büyük Amfi’de yoğun katılımla ve coşkuyla gerçekleşti. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba […]
 • 05
  Sultangazi’de Yeni Balık Sezonu Bereketi
  İstanbul Valiliğince 2021-2022 Su Ürünleri Av Sezonu başlatıldı. Sultangazi Belediyesi, vatandaşları yeni sezonun ilk balıklarıyla buluşturmak için harekete geçti. Belediye ekipleri sokak sokak gezerek iki günde 10 ton taze balık dağıttı. Av yasağının sona ermesinin ardından “vira bismillah” diyerek denize açılan balıkçılar için yeni sezon oldukça bereketli başladı. Yeni sezonda denize atılan ilk ağlar bereketle […]