24° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yaz Spor Okullarında Muhteşem Final

Manşet - 5 Eylül 2021 21:51 A A

Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Spor Okullarında yüzmeden okçuluğa, voleyboldan güreşe farklı spor dallarında verimli ve eğlenceli saatler geçiren çocuklar, yaz boyunca geliştirdikleri yeteneklerini Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni’nde sergiledi.

Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni, Sultangazi Mimar Sinan Şehir Ormanlarındaki Büyük Amfi’de yoğun katılımla ve coşkuyla gerçekleşti. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun’un ev sahipliğinde gerçekleşen programa AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, AK Parti Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Ayvalı, AK Parti Sultangazi Gençlik Kolları Başkanı Yasin Bakırcı, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Oluver Öztürkler, belediye meclis üyeleri, Yaz Spor Okulu öğrencileri ve velileri katıldı.

 

Tören, Yaz Spor Okullarının birbirinden yetenekli mezunlarının sergilediği göz alıcı gösterilere sahne oldu. Özellikle, sahne alan engelsiz çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Eğitmenleri eşliğinde arka arkaya basketleri sıralayan özel çocuklar, seyircilerin yoğun tezahürat ve alkışları arasında gönülleri ısıtan sevinç gösterileri sergiledi.

Tören sonunda Başkan Dursun ve beraberindekiler, Yaz Spor Okullarına katılan çocuklara ve gençlere sertifikalarını verdiler.

 

‘Her şey Sultangazi’nin pırıl pırıl çocukları için’

Törende konuşma yapmak üzere sahneye çıkan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, gençlere “Mutlu musunuz?” diye seslendi. Gençlerden güçlü bir “Evet!” yanıtı gelince Başkan Dursun şöyle konuştu: “Siz mutlu olunca biz daha fazla mutlu oluyoruz. Pırıl pırıl gençlerimiz, sporcularımız var şu an karşımda. Her şey sizin için. Sultangazi’nin değerli gençleri daha eğitimli, daha birikimli, daha donanımlı olsunlar; sporla hayata daha fazla bağlansınlar; vücutları, zihinleri zinde olsun ve hayat onlar için çok daha değerli olsun diye gayret ediyoruz.”

 

‘7500 çocuğumuzu sporla buluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz’

Gençlerden gelen alkışla sözlerine ara veren Başkan Dursun, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu sene Spor Akademilerimiz ve Yaz Spor Okullarımızla, sizin gibi pırıl pırıl yaklaşık 7500 çocuğumuzu sporla buluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yüzme, okçuluk, tenis, basketbol, güreş, tekvando, karate, voleybol, engelliler okçuluk ve engelliler basketbol olmak 10 temel branşta sportif aktiviteler yaptık.”

 

‘Güçlü bir aile olarak, hep birlikte Sultangazimizi bir Sultanşehir yapacağız’

Konuşmasının burasında velilere yönelen Başkan Dursun, “Annelerinizin, babalarınızın sizler üzerindeki emekleri çok fazla. Çok büyük bir tebriği hak ediyorlar. Ben de onlara, böyle pırıl pırıl çocuklar yetiştirdikleri canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz hep beraber, ailece, çocuklarımıza sahip çıkarsak, onların daha sosyal bir hayat içerisinde, sporla yetişmesini, güçlenmesini sağlarsak ne mutlu bizlere. Çocuklarımızı, komşularının derdine derman olan, komşusunun elinden tutan, komşusunu seven ve saygı duyan bireyler olarak yetiştirdiğimiz müddetçe Sultangazi çok daha güçlü bir aile olacak. Ve böylece bizler Sultangazi’yi, sizlerle beraber Sultanşehir yapacağız.” dedi.

‘Engelsiz kardeşlerimizle birlikte olduğumuz sürece güçlüyüz’

Engellerin sadece birer yanılsama olduğunun altını çizen Başkan Dursun, “Bu sene özel çocuklarımızla ve özel gençlerimizle güzel işlere imza attık. Her zaman ifade ediyorum: Onlar bizim engelsiz kardeşlerimiz. Engel, sadece bizim zihinlerimizde. Zihinlerimizdeki bu yanılsamadan kurtulduğumuzda ne kadar güzel spor yaptıklarını görürüz. Bu sene engelsiz kardeşlerimizi okçuluk ve basketbolla buluşturduk. Biz sizi çok seviyoruz. Sizin hayatla daha fazla iç içe olmanızı istiyoruz. Bizler, hep beraber olduğumuz müddetçe güçlüyüz. Bugün sizlerle birlikte olmak benim için çok önemli. İnşallah bundan sonra da engelleri hep birlikte aşmaya devam edeceğiz. Şu an devam eden Paralimpik Olimpiyatları’nda madalya alarak göğsümüzü kabartan çok değerli sporcularımızı da tebrik ediyorum ve onlara teşekkür ediyorum.” dedi ve törende bulunan özel çocuklar ile ailelerine teşekkür etti.

 

‘Okullarımızı sizin için güçlendiriyoruz’

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Oluver Öztürkler ile ekibine gayretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Dursun, “6 Eylül’de okullar başlayacak. İlçemizdeki okulların fiziki imkânlarını çok daha iyi hale getirmek için gayret ediyoruz.” dedi.

 

‘Hocalarımız 10 numaraydılar’

Törene katılan velilerden Güler Şahin, “Yaz Spor Okullarına 3 oğlum katıldı. Çok mutlu oldular. Yaz tatilleri de böylece verimli geçmiş oldu. Tatilin sokakta geçmesindense böyle geçmesi çok daha iyi oldu. Çok faydasını da gördük. Hocalarımızın hepsi çok iyiydi. On numaraydılar. Çok ilgiliydiler. Çok memnun kaldık. Onlara çok teşekkür ederim.” dedi. Annesinden sonra söz alan Faruk Selim de “Ben tenis branşında Yaz Spor Okullarına katıldım. Arkadaşlık ortamı ve hocaların iletişimi çok iyiydi. Güzel bir yaz geçirdim. Belediyemize teşekkür ederim.” diyerek duygularını dile getirdi.

 

Şampiyonlar Yetişiyor

Törene katılan bir diğer veli Sevim Ötlü, “13, 11 ve 6 yaşlarında 3 çocuğumu da Yaz Spor Okullarına gönderdim. Hedefimiz şampiyonluk. Hepsi de ileride şampiyon sporcular olmak istiyorlar. Ben de onlara inanıyorum. Yaz Spor Okullarında hocalar çok ilgiliydiler. Hepsine ve belediyemize teşekkür ediyorum.” dedi. Sevim Ötlü’nün kızı Sultan Zehra Ötlü de, “Ben tekvando branşındaydım. Çok mutluyum. Severek geldik. Kendimi savunmayı öğrendim. Arkadaşlık ortamı ve hocalarımız çok iyiydi. Kendimi geliştirip ileride olimpiyatlarda ben de ülkeme madalya getirmek istiyorum.” dedi.

 

‘Özel çocuklar için böyle faaliyetler olması bizi çok mutlu ediyor’

Yaz Spor Okullarının özel öğrencilerinden olan ve tören boyunca etrafa gülücükler saçan Ayşegül’ün annesi Meryem Olgar, “Kızım basketbol branşındaydı. Özel çocuklar için böyle faaliyetler olması çok sevindirdi bizi. Çok mutlu olduk. Kızım da çok mutlu. Böyle açık havada çok güzel oldu bizim için. Başkanımıza buradan çok teşekkür ediyoruz ve sevgilerimizi yolluyoruz.” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

 

Manşet - 21:51 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SEYİT ATEŞ’TEN MHP’Lİ BAŞKAN ÖZEL’E DOSTLUK ZİYARETİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi’nin Kanaat Önderlerinden ve 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı olan Seyit Ateş, MHP Sultangazi İlçe Başkanlığı’na dostluk ziyaretinde bulundu. MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel tarafından karşılanan Seyit Ateş ziyareti iadeyi ziyaret olarak tanımladı. Başkan Özel ve Seyit Ateş Sultangazi ve sorunları hakkında fikir alışverişi yaptı. İkili […]
 • 02
  CHP’Lİ ÇELİK AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU’NU YANDAŞ HABER KANALINA BENZETTİ
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu İBB’ye yönelik ulusal gazetelerde çıkan iddiaları gündeme taşıdı. CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik ise Eyyüpoğlu’nu yandaş haber kanalına benzetti. CHP’li Çelik özetle “Kemal Beyi dinlerken sanki yandaş haber kanalını dinliyorum gibi oldu, Kemal Beyin […]
 • 03
  MÜLTECİLER VE RAYİÇ BEDELLER TARTIŞILDI
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih Belediyesi’nin Eylül ayı ilk oturumunda mülteciler ve emlak vergisi rayiç bedel tespitleri tartışma çıkarttı. CHP’liler Fatih’in kanayan yarası olan mültecilerin Fatih Belediyesi önünde kurulan çadırda niçin Covid-19 aşısı olduğunu sordu, 57 mahalle için belirlenen rayiç bedelleri yüksek bulduklarını da dile getirdi. AK Partililer ise aşılamanın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldığını […]
 • 04
  Yaz Spor Okullarında Muhteşem Final
  Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Spor Okullarında yüzmeden okçuluğa, voleyboldan güreşe farklı spor dallarında verimli ve eğlenceli saatler geçiren çocuklar, yaz boyunca geliştirdikleri yeteneklerini Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni’nde sergiledi. Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni, Sultangazi Mimar Sinan Şehir Ormanlarındaki Büyük Amfi’de yoğun katılımla ve coşkuyla gerçekleşti. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba […]
 • 05
  Sultangazi’de Yeni Balık Sezonu Bereketi
  İstanbul Valiliğince 2021-2022 Su Ürünleri Av Sezonu başlatıldı. Sultangazi Belediyesi, vatandaşları yeni sezonun ilk balıklarıyla buluşturmak için harekete geçti. Belediye ekipleri sokak sokak gezerek iki günde 10 ton taze balık dağıttı. Av yasağının sona ermesinin ardından “vira bismillah” diyerek denize açılan balıkçılar için yeni sezon oldukça bereketli başladı. Yeni sezonda denize atılan ilk ağlar bereketle […]