26° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

FATİHLİLER DE MİLLİ BAYRAMLARINI KUTLASIN!

Manşet - 18 Mayıs 2021 02:27 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

İstanbul Valiliğinin 2019 yılında aldığı kararla merkez ilçe statüsünde sayılan Fatih’te Milli Bayramlar için Resmi Törenler ve Kutlamalar yapılmıyor. Fatihliler, Resmi Törenlere katılmak için Beyoğlu Taksim Meydanı’na gitmek zorunda kalıyor. 2019 yılından önce ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi Milli Bayramlar Fatih’te de kutlanıyordu. Öyle ki Taksim Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlamalar öncesi Fatih’te tertip edilen resmi törenlere Fatihliler katılıyordu. Fatih’te görev yapan Kaymakam, ilçeden sorumlu Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, Belediye Hizmet Müdürleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri törenlerde coşku yaşıyordu. Şimdilerde ise törensiz ilçe Fatih’te deyim yerindeyse iletişim kopukluğu yaşanıyor. Fatih’te törenlerde bir araya gelemeyen ilçe sakinleri birbirlerini tanıyamaz hale gelmiş durumda.

Resmi Törenlerin Fatih’te yapılamamasını CHP Fatih Belediyesi Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin Mayıs ayı Meclis Oturumunda şu sözler ile eleştirdi; “En son faaliyet raporu görüşmelerinde Fatih’ten göç olduğunu ifade etmiştim. Anadolu Liselerimiz göç ettirilmişti. Hastanelerimiz buna eklendi. Sultanahmet’teki Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü Ataşehir’e göç ettirildi. Son olarak da, 2019 yılından beri, Fatih’te yapılan Milli Bayramlarımızda yapılan Resmi Törenlerimiz Fatih’ten göç ettirildi. Fatih, Merkez ilçe sayılarak Taksim’e alındı törenler. Dolayısıyla 2019 yılından beri herhangi bir tören yapamıyoruz. Hâlbuki meydanlarımız, okullarımız ve caddelerimiz var. Milli Bayramlarda Resmi Törenlerin yapılamadığını, bunun 2019 yılında Valilik Kararı ile yapılamadığını biliyorum. Oylamaya sunalım, bir komisyon oluşturulsun. ‘Bu resmi törenler pandemiden dolayı mı yoksa valilik kararı ile mi yapılamıyor?’ çalışma yapalım. Fatihimiz eski günlerine geri dönsün. Bürokratlarımız ile kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlarımız ile halkımız ile bayramlarımızı kutlayalım.”.

Bu sözlere Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Sarıtemur ise “Fatih’te göç var dedi CHP Grubu. 50 bin kişinin göçü var. Bunlar TÜİK’te açıklandı. Fatih’te yaşam standardı değişiyor. Bunlardan 35 bini yabancı uyruklu şahıslar. Fatih’te kamu kurumları gidiyor denildi. Tapu Kadastro oradan ayrıldı ama orası kapanmadı İslam Sanatları Müzesi oldu. Günde 20 bin kişi Ayasofya’yı ziyaret ediyor. Sonra İslam Sanatları Müzesini ziyaret ediyor. Fatih bir kültür merkezi oldu. Siz böyle bakarsanız Fatih’te dönüşüm olduğunu görürsünüz. CHP Grubu Fatih’te törenler yapılmıyor dedi. Pandemi süreci yaşıyoruz. CHP Grubu her gün söylüyor, kalabalık olmasın. AK Parti olarak buna dikkat ediyoruz. Pandemiyi göze alarak düşünün. Bu Valilik kararı, Kazım Bey bir dilekçe versin cevabını nedenini öğrensin. Komisyon kurmaya gerek yok.” dedi. Yapılan oylama ile CHP’nin “Niçin tören yapılamıyor araştırılsın?” isteği reddedildi.

 

İstanbul Valiliğinin “Fatih’te tören kutlanmasın çünkü merkez ilçedir!” kararı almasının üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. Bu kararla birlikte Fatih’te Milli Bayramlarda Resmi Tören ve Kutlamalar yapılamıyor. CHP Grubu Fatih Belediye Meclisinin Mayıs ayı ilk oturumunda konuyu gündeme taşıdı ve özetle “Fatih’te Milli Bayramlar kutlansın, Resmi Törenler yapılsın!” isteğini dile getirdi.

Fatih Belediye Meclisinde konuşan CHP Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin söz aldı ve şöyle dedi; “En son faaliyet raporu görüşmelerinde Fatih’ten göç olduğunu ifade etmiştim. Anadolu Liselerimiz göç ettirilmişti. Hastanelerimiz buna eklendi. Sultanahmet’teki Tapu Bölge Müdürlüğü Ataşehir’e göç ettirildi. Son olarak da, 2019 yılından beri, Fatih’te yapılan Milli Bayramlarımızda yapılan Resmi Törenlerimiz Fatih’ten göç ettirildi. Fatih Merkez ilçe sayılarak Taksim’e alındı. Dolayısıyla 2019 yılından beri herhangi bir tören yapamıyoruz. Hâlbuki meydanlarımız, okullarımız ve caddelerimiz var. Bu törenlerimizi Fatih’te 2019 öncesi Muhtarlarımızla, STK temsilcilerimizle, Siyasi Parti Temsilcilerimizle kutluyorduk. Bu Fatih Halkı için çok önemliydi. Şimdi bu meclisin yapması gereken resmi törenlerimiz Fatih’te nasıl yapılabilir yeniden ve neler yapılabilir bunun hakkında çalışma yapmasıdır. Fatih Halkının tanımadığı meclis üyeleri var. Önceki yıllarda halkımız o törenlerde Fatih’in Yerel Yöneticilerini, Muhtarları, Siyasilerini, Kamu Görevlilerini tanıma fırsatı buluyordu. 23 Nisan’da bir etkinlik yapıldı ama bu yetersiz. Fatih’in bir mahallesinde yapıp diğerinde yapmamak uygun değil. Bir komisyon kurulsun, bunun sebeplerini araştıralım. Resmi törenlerimiz Fatih’ten göç etmesin. 19 Mayıs’ta Sarayburnu’ndaki Atatürk Anıtında bir tören yapalım.”.

AK Parti Fatih Belediyesi Grup Başkan Vekili Mehmet Sarıtemur da bu sözler üzerine konuşma yaptı. Sarıtemur İsrail’in Filistin’e zulmüne karşı düşüncelerini bildirerek sözlerine başladı ve Akşahin’e özetle şöyle cevap verdi; “27 Nisan E-Muhtıra ile ilgili olarak gece yarısı bu bildirge yayınlanmıştı. Geçtiğimiz aylarda da emekli amirallerde böyle bir bildirge yayınlamıştı. Ama halkımız milletimiz bu zihniyeti ve bildirgeleri her defasında buna sandıkta cevap vermiştir. 46,7 oyla sandığa gömmüştür bu zihniyeti. Halkımız ne diyorsa her zaman saygı gösteriyoruz. Demokrasi dışında her türlü girişime karşı ayaktayız. Fatih’te göç var dedi CHP Grubu. 50 bin kişi göç var. Bunlar TÜİK’te açıklandı. Fatih’te yaşam standardı değişiyor. 35 bin kişi yabancı uyruklu şahıslar. Fatih’te kamu kurumları gidiyor denildi. Tapu Kadastro oradan ayrıldı ama orası kapanmadı İslam Sanatları Müzesi oldu. Günde 20 bin kişi Ayasofya’yı ziyaret ediyor. Sonra bu müzeyi geziyorlar. Fatih bir kültür merkezi oldu. Siz böyle bakarsanız Fatih’te dönüşüm olduğunu görürsünüz. CHP Grubu Fatih’te törenler yapılmıyor dediler. Pandemi süreci yaşıyoruz. CHP Grubu her gün söylüyor, kalabalık olmasın. AK Parti olarak buna dikkat ediyoruz. Pandemiyi göze alarak düşünün.”.

CHP’li Akşahin ise “İslam Sanatları Müzesi Sultanahmet’te yıllardır vardı. Tapu Kadastro Müdürlüğü Fatih’ten göç etti. Ataşehir’e taşındı. TÜİK raporlarını çıkarttık. Fatih’ten ne kadar göç olduğunu çıkarttık. Asıl göç eden Fatih halkının kendisindir. Bizim amacımız Fatih’e hizmet etmektir. Milli Bayramlarda Resmi Törenlerin yapılamadığını, 2019 yılında Valilik Kararı ile yapılamadığını biliyorum. Oylamaya sunalım, bir komisyon oluşturulsun. Bu resmi törenler pandemiden dolayı mı yoksa valilik kararı ile mi yapılamıyor çalışma yapalım. Fatihimiz eski günlerine geri dönsün. Bürokratlarımız ile kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlarımız ile halkımız ile bayramlarımızı kutlayalım.” diyerek cevap verdi.

Bu sözler üzerine Meclis 2. Başkanı Küçük sorunun önerge olmasını teklif etti ama CHP’li Akşahin komisyon kurulması önerisinde ısrar etti. Akşahin “Fatih için en sağlıklı kararı verecek olan meclis bu meclistir. Fatih Meclis Üyeleriyiz, birer kişi seçelim, önce Kaymakam Bey ile görüşelim sonra Valiliğe gidelim. Neden törenlerimizi burada yapamıyoruz? Bunun nedenini bulalım. Biz Valilik kararı olduğunu biliyoruz. Ama nedenini ortaya çıkartalım.” dedi. Ak Partili Sarıtemur ise “Bu Valilik kararı, Kazım Bey bir dilekçe versin cevabını nedenini öğrensin. Komisyon kurmaya gerek yok. Her konuda oylama yapılırsa biz bunun içerisinden çıkamayız.”. CHP’li Akşahin önerge olmasın çalışma grubu ya da komisyon kurulsun ısrarını sürdürünce Meclis Gündem Ek Maddesine teklifin alınması için oylama yapıldı ve Ak Partililerin oyları ile teklif reddedildi.

 

Oturumda 7 gündem maddesi üyelerin oylarına sunuldu. Oylamalara geçilmeden Meclis Üyeleri gündem dışı söz haklarını kullandı ve sırasıyla şu konuşmaları gerçekleştirdi;

 

MHP’Lİ CAYMAZ HASAN TAHSİN’İ UNUTMADI İSRAİL’İ KINADI

 

MHP Fatih Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Caymaz oturumda söz aldı. MHP’li Caymaz konuşmasında; “Gazi Meclisimizin 101. açılış yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutluyorum. TBMM’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyorum. Meclisin açılışında ellerini semaya açarak ettikleri duaya bugün de âmin diyoruz. 24 Nisan münasebetiyle Türklerin Rumeli ve Balkanlarda uğradığı soykırımın bir nebzede Anadolu’da da yaşanmasını engelleyen tehcir muhteşem bir siyasi karardır. Bugün de olsa kaçınılmazdır. Dönemin ittihatçıları milli şuurla gereğini yapmışlardır. Müslüman Türk’ün malına ırzına canına kast edenlerin sürülmesi aşamasında şehit olan Talat Paşayı, Enver Paşayı, Cemal Paşayı, Boğazlayan Kaymakamı Kemal Beyi ve ermeni katillerin şehit ettiği diplomatları rahmetle anıyorum. Türk Milletinin yanında olanlar bellidir. Ermeni yalanlarına inananlarla, düşmanın yanında olanlarla gün geldiğinde hesaplaşılacaktır. 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Türklerin ve kendini Türk hissedenlerin günüdür. Türkçülük Türk olmayan milletlere düşmanlık değildir. Türkçülük emperyalizme, zulme, cehalete ve sefalete karşı mücadeledir. Türkçülük içte ve dışta her çeşit saldırganlıklara karşı korunması fikridir. Büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz demiş Başbuğ Alparslan Türkeş’in çizdiği yoldan devam edeceğiz. 15 Mayıs 1919 yılında İzmir’de ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’i unutmuyoruz. Allah mekânını cennet etsin asil kahraman.” dedi.

CHP’Lİ ŞAHİN MİLLET İTTİFAKI DEDİ VE BİLDİRİ OKUDU

 

Millet İttifakı Meclis Üyeleri adına CHP Meclis Üyesi Av. İsmail Şahin İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırı ve zulmü konu olan açıklamayı okudu. CHP’li Şahin’in okuduğu metinde özetle şöyle yazıyordu; “Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve çevresinde İsrail’in arife günü başlattığı, çocuklar ve kadınlar dâhil çok sayıda sivil halkın yaralanmasına neden olan menfur saldırıları kınıyoruz. Bayram günlerinde sürdürülen ve Gazze’ye yöneltilen saldırılar çok ayrı bir boyut kazanmıştır. Olaylar sonucu yaralanan ve hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı artmasıdır. İsrail’in yaptığı bu saldırılar en kutsal hak olan yaşam hakkının ihlalidir. Bu saldırılar orantısız güç kullanımı ve hukuksuzdur. Bu saldırıları kınıyoruz ve BM’nin saldırıların durdurulması yönündeki açıklamasını destekliyoruz. Filistin topraklarında işlenen bu suçlardan dolayı İsrail’in hesap verme zamanı gelmiştir. Artık İsrail’e karşı net, güçlü ve etkin bir tavır alınması şarttır. Fatih Belediyesi Millet İttifakı Meclis Üyeleri olarak İsrail’in karşısında durmaya ve Filistin davasının yanında durmaya devam edeceğiz.”.

Oturumda söz alan CHP’li Meclis Üyesi Gizem Medine Küçük’te 19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik eden bir konuşma gerçekleştirdi.

AK PARTİLİ ÖZTEN İSRAİL’İ KINAYAN BİLDİRİ OKUDU

 

Ak Partili Büşra Uncu Özten de oturumda söz alarak İsrail’in Filistin saldırısını kınadı. AK Partili Özten okuduğu metinde özetle şöyle dedi; “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı içinde bulundurdukları Filistin topraklarında işgalci İsrail tarafından yıllardır büyük bir zülüm politikası güdülmektedir. İsrail’in Kudüs’te uyguladığı şiddet ve işgal politikaları son yıllarda iyice pervasızca bir hal almıştır. İnsanlığın en kıymetli hakkı olan yaşam hakkı ayaklar altına alınmakta, yüzyıllardır Filistinlilere ait olan topraklar mülkiyet hakkı yok sayılarak işgal edilmeye devam edilmektedir. BM’nin güvenlik kararları uygulamayan İsrail tarafından özellikle Ramazan ayı içerisinde ve Bayram günü zulümlerini daha da arttırmışlardır. Kudüs’te yüzyıllardır mülk sahibi olan Filistinliler zorla evlerinden ve yurtlarından çıkartılmaktadır. İşgalci İsrail tarafından mukaddes mekânımız olan Mescid-i Aksa ve çevresinde başlatılan saldırılar provokasyonlar ile büyük bir kargaşa ortaya çıkmıştır. Mazlum Filistin halkı yüzlerce şehit ve yaralı vermiştir. Fatih Belediye Meclisi Cumhur İttifakı olarak BM kararlarına rağmen işgal politikasını sürdüren, bunu yaparken de insanı bütün hak ve kutsalları yok sayan İsrail’i en sert şekilde kınıyoruz. Bu Meclis’ten tüm Dünya’ya sesleniyoruz; ecdadımız tarafından 400 yıl yönetilmiş olan Filistin topraklarında huzurun tekrar tesis edilmesinin Dünya barışına açılan kapının en önemli anahtarı olduğuna inanıyoruz. İlçemizde Kudüs Patrikhanesi bulunmaktadır. Balatta bulunmakta ve işlevini sürdürmektedir. İsrail’in yaptıklarını şiddetle kınıyoruz Fatih Belediyesi Meclisi Cumhur İttifakı olarak.”.

CHP’Lİ DURGUT ENGELLİLER İÇİN KONUŞTU

 

CHP Fatih Belediyesi Meclis Üyesi Nazmiye Akarslan Durgut da oturumda söz alarak 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftasına dair konuşma gerçekleştirdi.

CHP’li Meclis Üyesi Ersin Çolak’ta söz alarak kısıtlamaların kalkması ile birlikte amatör spor kulüplerine destek olunmasını istedi.

Ak Partili Mesut Gürsoy’da söz alarak Karagümrük Spor Kulübünü sezonu 8. olarak tamamlamasından ötürü tebrik etti.

AK PARTİLİ SARPKEN E-MUHTIRA’YI HATIRLATTI

 

Ak Partili Süleyman Sarpken de oturumda söz alarak 27 Nisan 2007 yılında yayınlanan E-Muhtıra olarak adlandırılan demokrasiye darbe teşebbüsüne dair konuştu. Ak Partili Sarpken konuşmasında söyle dedi; “2007 yılına girildiğinde ülkemizin gündemi Cumhurbaşkanlığı seçimi ve en uzun gece olarak adlandırılarak darbe gecesiydi. Dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in görev süresi 16 Mayıs 2007 tarihinde bitiyordu. İmam hatip mezunu ve eşi başörtülü bir Cumhurbaşkanı seçilme ihtimali şer odaklarını rahatsız ederek harekete geçirmişti. Bu odakları çizilen vesayet çizgilerin geçilemeyeceğini, denetimli siyaset yapılabileceğini düşünüyordu. 28 Aralık 2010 yılında 367 krizi ortaya çıktı. Nisan ayı içerisinde Emekli Orgeneral Hurşit Tolon tehlikenin karşısındayız dedi. Ana muhalefet partisi lideri Bayrak vesayetin yanında saf tuttu. Milletimiz vesayet odaklarına sandıkta en sert şekilde verdi. Ak Parti bir önceki seçimlere göre yüzde 46,7 ile birinci parti oldu. Türk Siyasi tarihinde canını feda edercesine bu anlayışın karşısında durmuştur. Bu anlayışın devam ettiğinin farkında olduğumuzu da ifade edeyim.”.

CHP’Lİ AKŞAHİN AK PARTİLİ SARPKEN İÇİN “GERİYE DÖNÜK Z RAPORU ÇEKTİ!” DEDİ

 

CHP Fatih Belediyesi Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin oturumda söz alarak 27 Nisan E-Muhtıra eleştirileri sunun Ak Partili Süleyman Sarpken’e cevap verdi ve sözlerini özetle şöyle sürdürdü; “Süleyman bey geriye dönük bir Z Raporu çekti. O dönemki Genel Kurmay Başkanına Devlet Üstün Hizmet Madalyasını kim vermişti? 15 Temmuz ile ilgili de hangi siyasi parti döneminde ödüllendirildiğini çok iyi biliyoruz. Bunlar genel siyaset aslında. Fatih’in sorunları ile ilgili yapacağımız çok şey var.”.

 

AK PARTİLİ CENGİZ VE MORGİL ACI KAYIPLARI İÇİN KONUŞTULAR

 

Ak Partili İkram Cengiz de ağabeyi Yaşar Cengiz’in vefat etmesi nedeniyle konuşma gerçekleştirdi.

Ak Partili Hasan Morgil de babasının vefat etmesinden ötürü başsağlığı dileyen siyasilere teşekkür etti.

Meclis 2. Başkan Vekil Av. Ahmet Küçük’te konuşma yaparak İsrail’i kınayan konuşma gerçekleştirdi.

MHP’Lİ OMURTAG “KUDÜS İSLAM’IN ONURUDUR!” DEDİ

 

MHP Fatih Belediyesi Grup Başkan Vekili Murat Omurtag’da söz alarak bir dizi kutlama ve anma gerçekleştirdi. MHP’li Omurtag İsrail’in Filistin’e sergilediği zülüm ve şiddeti kınadıktan sonra “Kudüs demek İslam’ın onuru demektir!” deyip sözlerine son verdi.

 

Manşet - 02:27 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  O İMAMA SUÇ DUYURUSU
  HABER: ENGİN BELLİ   CHP Fatih İlçe Başkanı Soner Özimer’in talimatıyla, Üsküdar Yıldırım Bayezid Camii eski imam-hatibi Mustafa Demirkan’ın Ayasofya Camii’nde gerçekleştirilen “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına lanet okuduğu sözlerine suç duyurusunda bulunuldu. Başkan Özimer suç duyurusu hakkında “Kendilerine imam süsü vermiş bu kişilerin geçmişi akıllarından çıkartarak […]
 • 02
  AL SÜMBÜL EFENDİ’Yİ VUR YALI MAHALLESİ’NE
  HABER: ENGİN BELLİ   Fatih’in kanayan yarası olan Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Alanları SOS vermeye devam ediyor. Fatih’in çöküntü alanlarındaki içler acısı halini CHP Fatih Belediyesi Meclis Grubu gündeme taşıdı. CHP’liler verdikleri iki önerge ile çöküntü alanı haline getirilen bölgelere dikkat çekti ve “buralarda ne yapıyorsunuz?” diye Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’a soru yöneltti.   […]
 • 03
  CHP DENETİM KOMİSYONU İÇİN HUKUK MÜCADELESİ VERİYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz Ocak ayında seçimi yapılan ve sadece Ak Partili Meclis Üyelerinden teşekkül ettirilen Denetim Komisyonu’na CHP’liler de girmenin yollarını arıyor. CHP Grubu Denetim Komisyonu seçimlerini usulsüzlük yapıldığı gerekçesi ile yargıya taşımıştı. İstanbul 3. Bölge İdare Mahkemesi söz konusu komisyon seçimi için “yürütmeyi durdurma kararı” verdi. CHP Grup Başkan […]
 • 04
  CHP’NİN ÖNERGELERİNE AK PARTİ’DEN VETO!
  HABER: ENGİN BELLİ   CHP Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Yarcan Tan, Sultangazi Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ilk oturumunda Sultangazi’deki Yeşil Alanlar, Kurban Çadırları ve Araç Kiralama konularında Meclis Başkanlığına üç ayrı yazılı önerge sunmak istedi. Bu önergeler Ak Partili Kemal Eyyüpoğlu’nun  “bu önergelere birkaç kere cevap verildi. Spekülasyon yapmaya gerek yok.” sözleri ile Başkanlık Makamına […]
 • 05
  İGDAŞ YİNE YAN ÇİZDİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesi’nde yaşanan doğal gaz sorunu yılan hikâyesine döndü. İGDAŞ mahalle sakinlerinin doğal gaz talebine ilk önce Sultangazi Belediyesi’nden boru hattı döşenecek sokakların fiili yol statüsünün planlara işlenerek korunması şartını sundu. Sultangazi Belediyesi bu şartı Milli Emlak’tan muvafakatname alarak gerçekleştirdi ve İGDAŞ’a resmi yazıları gönderdi. Bu kez İGDAŞ deyim […]