11° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

YEREL PARLAMENTO TBMM’Yİ ARATMADI!

Manşet - 1 Mart 2021 00:54 A A

HABER-YORUM: ENGİN BELLİ

 

Sultangazi’nin ve Sultangazililerin sorunlarının müzakere edildiği ya da en azından öyle olması gereken Belediye Meclis Toplantısı’nın Şubat ayı son oturumunda tansiyon yine yükseldi. Oturumda TBMM’deki kavgaları aratmayan tartışmalar, atışmalar ve sataşmalar yaşandı. Birleşimde Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu söz alıp 28 Şubat post modern darbesini kınadı. CHP Grup Sözcüsü Zeki Görer ise bu sözlere katıldığını söyledi ancak demokrasi dedi, hak dedi, hukuk dedi hızını alamadı kayyum atanan HDP’li Belediyeleri ve Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör atamasını sivil darbe olarak yorumladı. Bu sözlerle iki saat süren TBMM’ye dair gündem de açılmış oldu. Ak Partili Onur Uygun gençliğin verdiği ateşli siyasetle olsa gerek sözünde ayar bilmedi, CHP’ye verdi veriştirdi, hiddetlendi ve yerinde zor oturdu. Uygun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu HDP’nin maşası olmak ve şovmenlik yapmakla suçladı. Uygun’u durduran olmayınca CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da teröristlere destek vermekle suçladı. Araya giren Battal Isırkan ve Cemil Keskin gibi AKP’li Meclis Üyeleri de işi siyasi şova döktü. AKP’li Isırkan’ın “Bitti mi? Bittiyse…” vs dediği ilkokul çocukları gibi siyasi söylemli konuşması sırasında tuvalete giden CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik’e “Nereye gidiyorsunuz? Konuşma yapıyoruz!” diyerek hesap sorması gülüşmelere neden oldu. Öte yandan CHP’li Çelik’te her zaman olduğu gibi Başarılı Meclis 1. Başkan Vekil Av. Hasan Esat İlhan’ı adaletsiz oturum yönetmekle itham etti. CHP’li Yarcan Tan’ın soruları yanıtsız kaldı, konuşmasına AKP’li Meclis Üyeleri sataştı. Yasin Gazi konuşunca CHP’nin FETÖ söylemleri dikkatlerimizden kaçmadı! Bağımsız Meclis Üyesi Fahrettin Yürek esnafın yanında önerge verirken Sultangazi’nin Meclis Üyesi Umut Öztürk’ün tatlı dili ve nezaketi dikkat çekti. Ak Partili Av. Fatih Sultan Mehmet Çiçek’in üslubu da takdire şayan oldu. MHP’li Yaşar Koçyiğit teröriste destek verilmemesini istedi, Ak Partili Yılmaz Durmuş CHP’nin LGBT’ye bakışını merak etti ve İYİ Partili Kemal Karuç olan biteni siyasi sabırla izlemekle yetindi.

Sultangazi Belediye Meclis toplantısının Şubat ayı son oturumu hararetli geçti. Oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Tecrübeli Siyasetçi Av. Hasan Esat İlhan Başkanlık yaptı. Ak Parti Grubuna Kemal Eyyüpoğlu, CHP Grubuna Mithat Çelik Grup Başkan Vekilliği yaptı. MHP’li Yaşar Koçyiğit ve Fatih Sayın ile İYİ Partili Kemal Karuç ve Bağımsız Üye Fahrettin Yürek Oturumda hazır bulundu. MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, İYİ Partililer ve Gelecek Partililer oturumu izleyici sıralarından takip etti.

Oturumda ilk sözü Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu aldı. Eyyüpoğlu CHP’ye çatarak başladığı sözlerine 28 Şubat garabeti ile devam etti ve özetle şunları söyledi; “Gayrimeşru, hukuksuz ve antidemokratik uygulamanın sonucu olan 28 Şubat Post Modern Darbenin 24. Yıldönümüdür. Bin yıl süreceği söylenen karanlık dönemin kapanması olarak bilinen 28 Şubat Darbesinin sorumluları yargı önüne çıkartılmış, gasp edilen özgürlükler genişletilerek tahkim edilmiştir. Türkiye’nin her alanda yıldız gibi parladığı yeni bir dönem parlamıştır. Bu vesile ile tüm darbeleri ve darbecileri lanetliyorum.”.

SULTANGAZİ’YE YENİ OKULLAR AÇILACAK!

 

Ak Parti Sultangazi Belediyesi Grup Başkan Vekili Tecrübeli Siyaset İnsanı Kemal Eyyüpoğlu ilçenin eğitim alanında yatırımlarını geride kalan 11 yılını da mukayese ederek anlattı. Başkan Eyyüpoğlu, 2008 yılında kararname ile kurulan ve 2009 yılında Belediye statüsüne kavuşan Sultangazi’nin eğitim öncesi yatırımlarını öncesi ve sonrası olarak sıraladı. Eyyüpoğlu konuşmasında özetle “Sultangazi ilçe olmadan 15 mahallede 14 ilkokul, 14 ortaokul ve 4 lise vardı. İlçe olduktan sonra ise 17 yeni ilkokul, 17 yeni ortaokul ve 19 yeni lise yapılmıştır. Şu an Sultangazi’de toplamda 3 anaokulu, 31 ilkokul, 34 ortaokul, 23 lise ve 3 özel eğitim okulu bulunmaktadır. Toplamda yeni 12 okul yerini çözmek için büyük mücadele sarf edilmektedir. Bunlardan 5’inin mülkiyet problemi çözülmüş ve Valilik yatırım programına konulmuştur. Yine iki okulumuz yıkılıp, en az yüzde 30 derslik sayısı arttırılarak 2021 yılında yatırım programına alınmıştır. Mülkiyet programlarının çözülmesine ramak kalmış okul alanlarımız da vardır. Yeter mi? Yetmez, yenilerini de yapacağız.” ifadelerini kulandı.

AK PARTİLİ BAŞTAŞ 28 ŞUBAT ANILARINI ANLATTI

 

Ak Partili Meclis Üyesi Mustafa Baştaş da oturumda söz aldı. Baştaş, Siyasal Bilgiler Fakültesinde 1996-2000 yıllarında yaşadıklarını anlattı. 28 Şubat’a dair anılarını anlattı ve ibret alınması gereken söylemlerde bulundu.

UMUT ÖZTÜRK’ÜN NEZAKETİ VE TATLI DİLİ DİKKAT ÇEKTİ

 

Ak Partili Meclis Üyesi Umut Öztürk oturumda söz aldı ve Batman’ın Sason Belediye Başkanı Muzaffer Arslan’ın (54) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesini duyurdu, Fatiha okunmasını sağladı. Ak Partili Mehmet Kişmir’de söz alarak 3 aylara ilişkin konuşma gerçekleştirdi. Bağımsız Meclis Üyesi Fahrettin Yürek’te oturumda söz aldı ve korona tedbirleri kapsamında zor durumda olan esnafın durumuna dikkat çekti.

CHP’Lİ GÖRER HDP VE BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ SÖYLEMLERİ İLE TBMM GÜNDEMİNİ AÇTI

 

CHP’li Zeki Görer oturumda söz alıp Darbeleri lanetleyerek sözlerine başladı ve “Darbeler sadece askeri darbe değildir. Binlerce yüzbinlerce oy almış insanlara kayyum atayarak yapılan irade gaspı da bir darbedir. Üniversitelere seçimsiz atanan kayyumlarda darbedir. Oradaki öğretim görevlilerine yapılan bir darbedir. Demokrasiden bahsediyoruz ancak yüzbinlerce oy almış belediye başkanlarına kayyum atıyorsunuz. Demokrasiye sivil darbedir. Bu da bir irade gaspıdır. Kayyumlarda darbedir. Anti demokratik uygulamalarınızdan örnek veriyoruz. Biz nasıl bu darbeleri lanetliyorsak siz de bu kayyumları lanetleyin. Doğru bulmadığınız söyleyin. Sizin gibi düşünmeyen herkes terörist oluyor. Biz bu milleti bayrağı sevenlerdeniz. Kemal Bey Eğitim ile ilgili konuştu, üniversitelerde görüyoruz, demokrasiye nasıl sahip çıktığını görüyoruz. Okulların ilçemize kazandırılması önemlidir bizler için. Valilik mi yoksa Belediyemiz mi yapıyor bilmiyoruz? Kim yaparsa yapsın teşekkür ediyoruz.”.

 

Bu sözlere Ak Partili Yasin Gazi’den “Recep Tayyip Erdoğan’ı hapse atarken darbe değil miydi? O zaman aklınız neredeydi?” sataşması geldi.

İMAMOĞLU ŞOVMEN, KAFTANCIOĞLU TERÖRİST DESTEKÇİSİ

 

Ak Partili Onur Uygun da söz alıp CHP’li Zeki Görer’e cevap verdi. Uygun konuşmasında özetle şöyle dedi; “Biz polisimize ve askerimize kurşun atan, araçlarını yakıp yıkanlar haricinde kimseye terörist demeyiz. Öğrenci okulda üniversitede eğitimini görür, az önce meclis üyemiz de dedi, biz türban ile ilgili mücadelemizi verdik ama günün sonunda evimize döndük dedi. Biz polis araçlarını yakıp yıkmadık. Burada özellikle türbanlılara ya da askeri okullarda namaz kılan öğrencilere baskı yapanlara, Ayasofya’yı ibadete kapatanlara karşı biz mücadelemizi verdik. Ama hiçbir polise güvenlik güçlerine zarar vermedik. Ama bunların zihniyetinde bölmek var, iktidara gelmek değil iktidara karşı kaostan yararlanmak var. İBB Başkanını Boğaziçili öğrenciler ziyaret etti denildi. Gözaltına alınanların bırakılması ve atamanın geri çekilmesi istendi. Burada tepki gösterirsin ve işleyiş devam eder. Gezi parkı sözde bir ağaçtı ama ne demişlerdi Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün durdurulması, yeni havalimanın durdurulması. Ağaçla ne alakası vardı? Bu işlerin devamında ne isteyeceksiniz? SİHA’ların durdurulmasını mı istiyorsunuz? Milli Projelerimizin durdurulmasını mı istiyorsunuz? Sokakları harekete geçirmeyi mi isteyeceksiniz? Bugün İBB Başkanı öğrencilere değil teröristlere yardım ediyor. İl Başkanlıkları zulüm 1453’te başladı diyerek teröristlere hizmet ediyor. Öğrenci kapıları kırmaz, rektörün odasına girmez. Sizin İl Başkanınız teröristlere selam göndermedi mi? Sizin il başkanınız teröristlere destek veriyor. Sizin belediye başkanınız diyor ki, İBB Başkanı olacak şovmen, çıkıyor diyor ki aşağıya bak diyor. Bu polis düşmanlığı nedir? Orada polis diyor ki aşağıdan gidin diyor. Resmi makamdaki kişi bunu paylaşıyor. HDP’nin maşası olmuştur. İBB’nin Başkanı HDP’nin İYİ Parti’nin etkisinde kalmış karar veremeyen yönetemeyen bir zattır. Bizler de her zaman polisimizin Devletimizin yanında olacağız. Terör örgütleri ile yol yürüyenlerin karşısında olacağız.”.

 

Bu sözlere de CHP’li Erol Odabaş ve CHP’li Zeki Görer “Haddini bil. Terörist sensin. İBB Başkanı milyonlarca insanın oyunu almış biridir.” diyerek sataştı.

AK PARTİLİ YASİN GAZİ “İNFAZ” İSTEDİ!

 

Ak Partili Yasin Gazi’de bu tartışmalardan sonra sesini yükseltip sataşma yaptığı için CHP’lilerden özür diledi. Gazi, PKK’ya destek verenlerin cezasını çekeceğini ve “HDP’ye ve PKK’ya destek vermiyoruz diyorlar. Birlikte değiliz diyorlar. Zeki Beyin buradan çıkıp PKK’ya destek veren teröre destek veren belediyelere kayyum atanmasını eleştirip sahiplenip ne anlama geliyor. İhanetin bedeli infazdır. Kim ihanet ediyorsa cezasını çekecektir.” söyledi.

 

CHP Grubu ise söz konusu Yasin Gazi olunca FETÖ söylemlerini dile getirdi. CHP’liler “FETÖ’nün siyasi ayağına bak sen onu söyle.” dediler. CHP’liler Yasin Gazi’ye FETÖ’cü yakıştırması mı yaptı merak konusu oldu? Acaba Yasin Gazi’nin geçmişinden CHP’lilerin bildiği bir şey mi var bu da merak konusu oldu?

AK PARTİLİ ÇİÇEK’İN ÜSLUBU TAKDİRE ŞAYANDI

 

Ak Partili Meclis Üyesi Fatih Sultan Mehmet Çiçek Boğaziçi Üniversitesi’nde rektörlüğü işgale kalkan Vandallar için konuşma yaptı. CHP’li Görer’e anayasanın değiştirilmesinde muhalefetin destek vermesini istedi.

CHP’Lİ GÖRER DEMOKRASİ İÇİN KONUŞTUM DEDİ

 

Tartışmaları başlatan CHP’li Zeki Görer “Ben eleştirilerimi yaparken tamamen demokrasi adına yaptım. YSK’dan mazbatasını alan ve 5-6 ay sonra terör örgütü ile bağlayıp kayyum atıyorsunuz. HDP’liler ya da FETÖ’yü vs deyip yapıyorsunuz. Antidemokratiktir. İrade gaspı olduğunu düşünüyorum. Milyonlarca Kürt halkının oyunu almış partinin mensuplarının hepsinin PKK ilan etmeniz doğdu değildir. Anayasa’ya ihtiyacı var ama insanların yönetilemeyen bir ekonomisi var, 10 milyona aşkın işsizlik var. Belirli bir noktaya getirelim bu konuları sonra konuşuruz. Biz de yeni bir anayasa olmasını istiyoruz. Darbecilerin olduğu bir anayasa istemiyoruz. İşkencelerden geçirilen insanlar ve faili meçhuller oldu. İBB Başkanı için üslubu da yakışmayarak teröristlere destek veriyor diyor. Burada üsluplara dikkat edelim. Milyonlarca oy vermiş İstanbullulara saygısızlıktır.” diyerek kendini savundu.

CHP’Lİ TAN ÖYLE SORULAR SORDU Kİ AK PARTİLİLER ÇİLEDEN ÇIKTI

 

CHP’li Yarcan Tan da söz alıp Ak Parti Grubuna ardı ardına sorular yöneltti. Tan; “28 Şubat sürecinin komutanlarına Devlet Övünç Madalyası kim verdi? Altlarına o zamanın parası ile 1 milyon TL’lik zırhlı araç kim çekti? 28 Şubat sürecinin ülkemizde etkisi devam ediyor. Biz de bu süreci şiddetle lanetleyen bir partiyiz. 28 Şubat sürecinin bir sonucu da AKP’dir. AKP 28 Şubat sürecinden sonra kurulmuş ve milletin parasıyla alınmış Devletin arazilerini ve kurumlarını babalar gibi satan bir partidir. Özelleştirmeler ile ben mi sattım TÜPRAŞ’ı, TÜRKTELEKOM’U ve PETKİM’i mi? Özelleştirme adı altında yandaşlarına peşkeş çekmiştir. Ülke borç batağına itilmiştir. Ben 28 Şubat sürecini kınıyorum. Etkileri devam ediyor. Halk fakirlik altında ezilirken gündem değiştirmek için bunlar konuşuluyor.” dedi.

Bu sözlere Meclis 1. Başkan Vekili İhlan’dan ters tepki geldi. İlhan “Ne konuşuyorsunuz farkında mısınız? Bu partiyi bu şekilde itham edemezsiniz!” dedi.

CHP’Lİ ÇELİK MESLEKTAŞI İLHAN’I ADALETSİZLİKLE SUÇLADI

 

CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik oturumda söz alarak “Yarcan Beye müdahale ediyorsunuz ama burada bizim İl Başkanımızın ne teröristliği bıraktı İBB Başkanımıza söyledi. Siz hiçbir müdahale etmediniz. Siz orada Ak Partinin Grup Başkanlığınızı mı yapıyorsunuz. Yakışıyor mu kendinize? Sizi kınıyoruz bu üslubunuzdan dolayı.” dedi. Bu kınamaya da karşı kınama geldi ve Av. İlhan “Siz devam edin konuşmanıza bakın. Ben de sizi kınıyorum.” dedi.

 

CHP’Lİ ÇELİK FETÖ’YÜ HATIRLATTI

 

Sözlerine devam eden CHP’li Çelik şunları söyledi; “Ahmet Davutoğlu partinizin en yüksek konumuna gelmiş Başbakan olmuş bir insan. Başbakanı görevden aldınız arkadaşlar. Kadir Topbaş milletin oyu ile geldi. Sizlerin oyu ile geldi. Niye oylarınıza sahip çıkmadınız. Melih Gökçek niye istifa etti? Bursa Büyükşehir Belediye Başkanını niçin gönderdiniz? Ne oldu milletin iradesi ile gelen milletin iradesi ile gidecekti? Bunları siz yaptınız? Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ailem bile tehdit ediliyor dedi ve istifa etti. Milli iradeden bahsediyorsunuz 31 Mart seçimlerinden sonra İBB seçimlerini iptal ettirdiniz. Bunları siz yaptınız? Siz demokrasinin ya da milletin yanında değilsiniz. İktidarın yanındasınız. İktidar kimse onun yanındasınız. Eskiden ANAP, Doğru Yol şimdi AK Parti var. Onun yanındasınız. Numan Bey Ak Parti’ye geçti. Başbakanı görevden aldınız. Bunları Z kuşağı iyi hatırlatacak sizlere. İBB Başkanına şovmen diyor siz de müdahale etmiyorsunuz. Siz yıllarca FETÖ ile nasıl kol kola girdiniz.”. Bu sözlere de Ak Partililer yine sataştı ve “Darbeden kaçarken niye bir şey demiyorsunuz.” dedi. Sözlerine devam eden Çelik Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkartmadınız mı? İBB seçimlerine müdahale etmek için. İmralı’dan Kandil’e mektup getiriyordunuz. Habur’a hâkimleri kim gönderdi. Oslo’da kimle pazarlığa oturdunuz? Siz söylüyorsunuz ben cevap veriyorum. Sultangazi’yi konuşun.” konuşmasını yaptı.

AK PARTİLİ İNCE’DE TARTIŞMAYA KATILDI

 

Ak Partili Adem İnce söz alıp CHP Grubuna çattı ve “Yalova Belediye Başkanı niçin görevden alındı? 1995 yılında amcamın oğlunu şehit verdik. Bin tane mermi sıkılmıştı. Abdullah Öcalan’a özgürlük diyen teröristtir. Destek veren vatan hainidir. Terörist teröristtir.” konuşmasını yaptı. CHP’liler de “Nevşehir’i anlatsaydın daha iyiydi? TRT’ye çıkarttınız Öcalan’ı!” diyerek yanıt verdi.

AKP’Lİ ISIRKAN MUHALEFETİ VE GAZETECİLERİ CAHİL ZANNEDİYOR ANLAŞILAN!

 

AKP’li Battal Isırkan işi siyasi şova döktü. Isırkan “Komşu düşünün 2015 yılında cinayet işlemiş, çıkıp diyorsunuz 2014 yılında niçin komşuluk yaptınız. Suç olmadan suçluya bir şey yapılmaz.” dedi. Bu sözlere CHP’li Tan’dan “2014 yılında MGK kararı var. Altında sizin de imzanız var. Yol yürüyorsunuz.” yanıtı geldi. Bu sözler üzerine bir anda ilkokul düzeyinde siyaset yapmaya başlayan 8-7+9-1 Üniversite Mezunu Usta mı Usta Siyasetçi Isırkan “Bitti mi Bitti Müdahale etme o zaman.” vs demeye başladı. Isırkan doğru sözlerini yanlış ifade edince anlamsız bir konuşma yaptı ama biz özetledik siz kıymetli okurlarımız için ve Isırkan “2015 yılında çözüm sürecini biliyorsunuz. İçlerinde masum ve mağdur olanlar olabilir diye çok ciddi bir şekilde Avrupa’ya ve Dünya’ya insanlık dersi verdi. Bu insanlar karşılarında ne yaptı. Kayyum diye bangır bangır bağırdığınız özerklik ilanı yaptılar. Hendekler açtılar. Hukukçular bunu iyi bilir. Hukukun dışında bir şey yaptıysa Devlet onu konuşun. Gerçek sivil anayasayı çalışalım diyoruz siz zamanı değil diyorsunuz.” dedi.

 

AKP’Lİ ISIRKAN CHP’Lİ ÇELİK’E WC HESABI SORDU

 

Konuşması sırasında Wc’ye giden CHP Grup Başkan Vekili Mithat Çelik’e “Nereye gidiyorsunuz Mithat Bey? Konuşma yapıyoruz!” çıkışı yapan Isırkan gülüşmelere neden oldu. Isırkan yine CHP’lilerin “Saray Saltanatını görüyorsunuz.” Sözlerine ilkokul siyasi anlayışı ile “Bitti mi? Sen de sus o zaman!” diye cevap verdi. Bu sözlerle ilkokul siyaset anlayışı benimsediğini ortaya koydu Isırkan. Biz Gazeteciler de “Vah Sultangazi Belediye Meclisi bu günleri de mi görecektik?” diye kendi kendimize sorduk.

AK PARTİLİ GAZİ “FETÖ’YE CHP SAHİP ÇIKIYOR” DEYİNCE CHP’LİLER GÜLEREK GAZİ’YE ALKIŞ TUTTU!

 

Ak Partili Yasin Gazi’de bu söz aldı ve “Yarcan Bey diyor ki FETÖ ile beraberdiniz. Cumhurbaşkanımız gezi olaylarından önce dedi ki bunlar bizi kandırdı dedi. Ne hikmetse biz FETÖ’nün vatansever olduğu dönemler gördük. O zaman onlar dindar diye onların düşmanıydı. Sonra FETÖ’ye CHP sahip çıktı. Habur’da Devlet çıktı Babalık yaptı. 2 yıl kan akmadı. Hain hainliğini yaptı çukurunu kazdı. 6 bin 500 leş aldı Devletimiz. Bizim hain dediğimiz kim varsa onlarla yürüyorsunuz. PKK terör örgütüdür HDP’de bunun destekçisidir deyin biz de alkışlayalım.”. CHP’liler bu konuşmayı gülerek alkışladı.

AKP’Lİ KESKİN DOĞRU BİLGİLERİ SULANDIRARAK ANLATINCA İRRİTE OLDUK

 

Her siyasetçinin ağzına esprili dil yakışmıyor. Bunun bir örneğini AKP’li Cemil Keskin’in konuşmasında gördük. Keskin’in iğneleyici oldukça bilgilendirici konuşmasına esprili dil katınca fiyasko oldu. Keskin konuşmasında özetle;Zeki Bey gayet pembe düşler içerisinde konuşuyor. Sanki bir sağlık sorunu varmış gibi kayyum atanan belediyelerin. Kayyum atanan belediyelerin vatandaştan racon kesip haraç kestiğine dair veriler verdi. İş Allah muhafaza sizin elinize düşse bizi ince ince kıyıp pembeleşinceye kadar kısık ateşte kavurursunuz. Boğaziçi Üniversitesi eylemleri ile alakalı 300-350 öğrenci ile 35-40 öğretim görevlisinden bahsediliyor. 16 bin 650 öğrencisi var Boğaziçi Üniversitesinin. 1715 öğretim görevlisi var. Burada zihniyet problemi var. Seçilmiş rektör isteyenler seçilmiş Cumhurbaşkanına bile olmaz diyorlar.” dedi.

MHP’Lİ KOÇYİĞİT TERÖRE DESTEK VERMEYİN DEDİ, AK PARTİLİ DURMUŞ CHP’NİN LGBT FİKRİNİ MERAK ETTİ

 

Oturumda söz alan MHP’li Yaşar Koçyiğit “Demokrasi altında terör seviciliği yapmasın kimse. Askerlerimiz şehit edilmesine vesile olanların savunuculuğunu yapmasın kimse. Sultangazililer bunları görüyor, bunların hesabını sorar size vatandaşımız.” derken AK Partili Yılmaz Durmuş’ta kayyum atanan belediye bölgelerinde zorla haraç alındığını söyledi ve demokrasiye dair konuştu. Durmuş ayrıca CHP’lilerin LGBT konusunda fikirlerini sordu. Bu soru CHP’lilerce cevaplanmadı. Sorunun yinelenmesi halinde bu oturum cevaplanabileceğini düşünüyoruz.

AK PARTİLİ EYYÜPOĞLU ÇİLEDEN ÇIKTI CHP’Lİ ÇELİK’İN SÖZÜ YARIM KALDI

 

Oturumda söz alan Ak Partili Eyyüpoğlu; “Gerekçesi olmayan suçlamalarla Sultangazi’nin perde arkası kaldığını gördük. Maalesef CHP’li arkadaşların Sultangazi’yi sayfalarca anlatmamıza rağmen bugün de Mithat Bey’den gördük. Biz hizmetleri anlatırken CHP’liler perde arkası yapıyor. Bugünkü üslup doğal gidiyordu. Zeki Bey ateşledi ve ülke meselesine döndü. Bu şekilde davranarak CHP bir şey kazanamaz. Bir gün onlarında Sultangazi Belediyesi’nin hizmetlerini takdir edecekleri günü bekliyorum.” diyerek son sözü kullandığını zannederken CHP’li Çelik’te söz aldı ve “Aradan iki yıl geçti kendi döneminizden aldığınız bir belediye beklentileri karşılayamadı. Sürekli anlatıyorsunuz ama sahada yok. Valilikten Bakanlıktan vs bulursanız bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz. Gerginliğin Zeki Bey’den kaynaklandığını söylediniz ama Onur Bey hiç konuşmadı zaten. Eleştirilerimi söylüyorum. Bugüne kadar ortaya koyduğunuz bir şey yok. Sultangazi’de çöp konuşuluyor. Bir sürü fotoğraf geliyor bize.” deyince ortalık gerildi.

 

AK Partili Eyyüpoğlu “Nisan ayında faaliyetleri sunarken yüzünüzün rengine bakmak istiyorum. Siz yeniden gündem açıyorsunuz. Bunlara cevabı ne kadar sürecek? Bugün yaptınız şey teröristlerin haklarını savunmaktır. Anayasayı Devleti tanımayacaksın. Teröristlerle yol yürüyorsunuz. Konunun dışına çıkmayın çıkartasınız böyle oluyor.” derken Ak Partili Durmuş “Çöpü İstanbullular CHP’liler ile bilir. Siz algı oluşturuyorsunuz. İBB’yi sizden alacağız.” diyerek 2024 seçimlerinden umutlu olduklarını dile getirdi.

TÜM BU TARTIŞMALAR YAKLAŞIK 2 SAAT SÜRDÜ. CHP’Lİ ÇELİK’İN SON KONUŞMASI DA YARIM KALDI. MECLİS BAŞKANI İLHAN’IN ÖNERGELERİ OKUTMASI İLE OTURUM BAŞLADI. BİR GÜNDEM MADDESİNDE GRUBUNA BİLGİ VERİLMEYEN CHP’Lİ AV. MİTHAT ÇELİK KOMİSYON ÜYESİ AK PARTİLİ AV. FATİH SULTAN MEHMET ÇİÇEK’E “SULTANIMIZ BÖYLE UYGUN GÖRMÜŞ!” DEYİNCE OTURUM BİTMEYE YAKIN GERGİN HAVA YUMUŞADI VE HERKESİN YÜZÜNDE GÜLÜMSEME OLDU. GÜNDEM MADDELERİNİN OYLANMASININ ARDINDAN OTURUM TATİL EDİLDİ.

 

AK PARTİLİ MEHMET KİŞMİR’İN KONUŞMASI

BAĞIMSIZ ÜYE FAHRETTİN YÜREK’İN KONUŞMASI

 

OTURUMDAN FOTOĞRAF KARELERİ

 

 

Manşet - 00:54 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  FATİHLİLER FATİH’TEN KAÇIYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   İstanbul’un merkez ilçesi Fatih’ten göç yaşanıyor. Semt sakinlerinin kaçtığı ilçe olan Fatih’te resmi verilere göre 2020 yılı nüfusu 396 bin 594 kişi olarak açıklandı. İlçenin 2019 nüfusu ise yine resmi veriler göre 443 bin 090 kişiydi. Fatih’ten son bir yılda 46 bin 496 kişinin ilçeden başka ilçe ve illere göç ettiği […]
 • 02
  SAHTE FACEBOOK SAYFASI İÇİN AÇIKLAMA YAPTI!
  HABER: ENGİN BELLİ   Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı (Gazi Cemevi) Başkanı Hıdır Karadaş’ı sahte Facebook sayfasında yapılan paylaşım adeta çileden çıkarttı. Başkan Karadaş’ın HDP’den ayrılıp CHP’ye üye olduğu iddiası isimsiz paylaşımda yazılınca sinirler gerildi. Başkan Karadaş, HDP Sultangazi İlçe Başkanı Ali Yurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Gazi Cemevi’nde Yerel Gazetecilere açıklama yaptı ve […]
 • 03
  BAŞKAN DURSUN İMAMOĞLU’NUN YAPAMAYACAĞI SÖZÜNÜ HATIRLATTI!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun 2020 yılı Faaliyet Raporunda muhalefet sıralarından gelen eleştirilere tek tek yanıt verdi. CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Cebeci Taş Ocaklarını Kapatacağım” sözünün ardından bölgeye gelip pansuman kararlar aldığı ziyarete “Niçin Sultangazi Belediyesi’nden katılım olmadı?” diye sorunca aldığı cevap düşündürücü […]
 • 04
  MUHALEFET FAALİYET RAPORUNA VİZE VERMEDİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyeleri 2020 yılı Faaliyet Raporu Görüşmelerinde iktidara destek çıkmadılar ve raporu reddettiler. İYİ Partili Meclis Üyeleri de rapor hakkında fikir beyan etmekten kaçındılar ancak Bütçe Görüşmelerinde Ak Parti ile hareket ederek verdikleri evet oyuna karşın bu kez Millet İttifakı ruhunu yaşatarak rapora CHP ile birlikte hayır oyu […]
 • 05
  CHP’Lİ GÖRER 40 YILLIK SORUN İÇİN KONUŞTU!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nin Nisan ayı son oturumunda 2020 Faaliyet Raporu görüşmelerinde söz alan CHP’li Meclis Üyesi Zeki Görer yaptığı konuşmada ilçemizde gecekondu hak sahiplerinin sorunlarına dikkat çekti. Görer rayiç bedenlerin yüksek olduğunu söyledi ve vatandaşın mağdur edildiğini dile getirdi.   CHP’li Görer konuşmasında özetle şöyle dedi; “Sultangazi Belediyemiz geçtiğimiz yıl Gazi […]