10° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

SULTANGAZİ’YE NE FAYDAN VAR SİYASETÇİ HAMZAOĞLU?

Manşet - 25 Ocak 2021 02:38 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Siyaset her kişinin uğraşısı olamaz. Hele bir de piyangodan Meclis Üyesi olanların, ilçesi yararına zerre faydası bulunmayanların, siyasette havanda su dövenlerin, siyaseten dön babam dön olanların, boş keseden sorumluluk sahibi olmayınca bol bol sallayanların uğraşısı hiç olamaz.

 

Kıymetli Okurlarım size Siyasette Oportünist olan ve Makyavelizm sevdalısı İYİ Partili olduğu iddia edilen Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Siyasetçi Enver Hamzaoğlu’ndan bahsetmek istiyorum.

 

Bu şahsı size kendi akrabalarının değişi ile “siyasi kolpacı!”,  “Hamzaoğlu değil asıl soyadı Bakırtaş’tır.” ya da “bizi kandırdı davalığız!” vs gibi söylemlerle tanıtmak istemiyorum. Çünkü akrabalarından Gazetemize gelen mesajlar araştırılmaya muhtaçtır, bunları söyleyenlere gazetemizde yer vermemiz gerekir ki buna ne vaktimiz ne de gazetemizde ayıracak sayfamız var. Ancak birazdan yazacağım konu önemlidir. Bunun için zaman ayırdık.

Hamzaoğlu’nun nasıl meclis üyesi olduğuna, neleri yanlış yaptığına, ne şekilde meclis oturumlarında sorumluluktan kaçtığına, ne derece siyaseten yetersiz olduğuna, kimler ile yakınlaşma çabasında olup nasıl bir siyasi rant beklentisi içerisinde olduğunu gerekli görürsem sonraki yazılarımda kaleme alırım. Ama özetle söyleyeyim; İYİ Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı’nda Meclis Üyesi Adayı olmadan kendisini tanıyan yoktu. İlçeye ya da topluma siyaseten de zerre faydası yoktu ve halen de olmamıştır. Tanınmayan bir siyasi kişiliktir, ilçede de kendisini seçilene kadar siyasetçi olarak kimse tanımazdı. Halen de tanıyan yok. Üç beş popülist siyasi çıkışı ve hevesi var onlarda sabun köpüğü misali.

 

Çok uzatmayayım konuyu yazayım ve sizde Hamzaoğlu’nun nasıl bir kül harlamanın içine girdiğini görün!

 

Sultangazi Belediyesi’nin Ocak ayı meclis oturumda Enver Hamzaoğlu’nun yazılı önergesi okundu. Söz almaya pek hevesli ve eğitim durumuna göre ihtisas alanı olmayan Hamzaoğlu bilmediği anlamadı pek çok konuda ahkâm kesmeyi seviyor. Önerge okunurken yine bunlardan biri diye düşündük ama durum “kül harlama” olayı çıktı. Hamzaoğlu’nun önergesinde şöyle yazılıydı; “Sultangazi ilçemize emek vermiş isimlerin yaşatılması hakkında. Sultangazi’ye ve Sultangazi’de yaşayan halka hizmet ederken görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden, görev şehitlerimizden, sadece Başkanlık döneminde değil, her zaman halk tarafından sevilen sayılan sempati duyulan geçmiş dönem Belediye Başkanımız Mustafa Yeşil isminin yaşatılması için kültür merkezi, spor salonu, park ya da benzeri bir tesise özellikle Malkoçoğlu Mahallesi’nde verilmesini arz ve talep ederim.”.

MERHUM BAŞKANIN İSMİ ZATEN YAŞATILIYOR!

 

Anlaşılan o ki Trabzonlu Enver Hamzaoğlu ilçede alttan alta yürüttüğü lobinin esiri olmuş, çanak önergelerle çağın vebası Hemşehricilik hastalığının zirvesine ulaşmış. Bu önerge de onun ne derece bu hastalığın esiri olduğunu gösteriyor.

 

Mustafa Yeşil hizmet insanı olarak görevini ifa ederken şehit olmuştur. O yıllarda da ben Gazeteciydim. Polis ve Adliye Haberleri yapıyordum. Bu vesile ile konuyu takip etmiştim. Bu olay 19 yıl önce 2002 yılında yaşanan bir hadisedir. Üzücü ve olmaması gereken bir olaydır. Konu için çok şey söyleyebilirim. Ama olayın zanlısı yakalanmış ve halen cezaevindedir. Yani Adalet gereğini yapmıştır. Merhum Yeşil o dönem Sultangazi’nin de bağlı olduğu Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin Başkanıydı. Bu saldırıdan sonra, Hamzaoğlu’nun kendisi Sultangazi’den bir haber olduğu için bilmez, toplum gerilmiş, olayın tarafları tedirgin yıllar yaşamış, akrabalar hısımlar dahası köylüleri silahlı çatışmanın eşiğine gelmişti. Sağduyu kazanmış ve bu acı ateş yıllar içerisinde küllenmeye bırakılmıştı.

 

Hizmet İnsanı Görev Şehidi Mustafa Yeşil’i İstanbul Manşet Gazetesi olarak saygı ve rahmetle anıyoruz!

 

Bay Hamzaoğlu siz bilmezsiniz biraz daha bilgi vereyim size; Sultangazi 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur, 2009 yılında Belediyesine kavuşmuş bir ilçedir. O dönem Gaziosmanpaşa’dan ayrılan Sultangazi’nin Belediye Binası bile yoktu! Bolca ahkam kestiğiniz Belediye Hizmet Binası bile çok değil 5-6 yıl önce inşa edildi. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin emekleri Sultangazi’ye ya çok azdır ya da yoktur. İş makinelerini verirken bile hurdalar tercih edilmiştir. Bir tek hizmet binası, tesis bile yokken emekten hizmetten bahsetmek ne kadar doğrudur. Hadi bunları doğru kabul edelim. Merhum Yeşil’in ismi Gaziosmanpaşa’da dediğiniz şekilde yaşatılmaktadır. Her yıl mezar başında anmaları yapılmakta ve büyük saygı ile yâd edilmektedir merhum Başkan.

 

Şimdi bu önergeyi 19 yıl sonra vermeniz, Malkoçoğlu diye belirtmenizin ne anlamı vardır? Biz söyleyelim. Sizin siyaseten var olma çabanız Hemşehricilik üzerinedir. Bu yol toplumun tüm katmanlarını kapsamanıza engel olur. Siyaseten başarısız, yeteneksiz ve beceriksiz olduğunu bilmeyen yoktur. Öte yandan Cumhur İttifakı’nın mensupları AK Parti ve MHP’den böyle bir talep yokken İYİ Parti adına da böyle bir önerge benimsenmezken, bu önergeyi vermeniz popülist yaklaşımdan başka bir şey değildir. Toplum değil yürüttüğünüz hemşehricilik lobisine hizmettir. Ama bu da başarısız olmuştur.

 

HAMZAOĞLU TOPLUMSAL GERGİNLİĞE ÇANAK TUTUYOR!

 

Tarafların akrabalarını hiç düşündünüz mü? Nasıl bir travma yaşatıyorsunuz onlara farkında mısnız? Nasıl bir siyasi aymazlıktır bu hiç hesap ettiniz mi? Bu önergedeki hassasiyeti İYİ Partili Meclis Üyesi Kemal Karuç gerçek bir Sultangazili olarak gördü imza atmadı, İlçe Başkanınız Sinan Taşkın bunun bilincine vardı ve onay vermedi ama siz laf salatası siyaset anlayışınızla toplumu germekten, kül tutmuş ateşleri harlamaktan başka bir şeye hizmet etmediniz. Bu önerge sipariştir. Bu önerge aileler arasına kötülük aşılamaktır. Fitne karıştırmaktır. Bu önergenin cevabı da ret olacaktır siz de çok iyi biliyorsunuz. Çünkü Şehit Başkanın ismi Gaziosmanpaşa’da yaşatılmakladır. Neyse ki sizin siyaset anlayışınızı şirin gözükme çabasında olduğunuz hemşehrileriniz bile bilmekte ve sizi tanımaktadır. Ak Parti’nin Trabzonlu Meclis Üyeleri vardır gerekli görürse zaten onlar bunun gereğini iktidar erki olarak yaparlar. “Siyaseten fikir bulanıklığı yaşayan size mi kaldı?” merak ediyorum.

BUNU NİÇİN YAPIYORSUNUZ BİLİYORUZ!

 

Bunu şunun için yapıyorsunuz; siyaseten başarısız, yeteneksiz ve beceriksizsiniz. Bunu saklamaya çalışıyorsunuz. Hazırladığınız yazıların konuşmaların kaçı size ait? Ümit Zileli’nin yazısını kim attı Gazetemize şahsımın özgün yazısı diye? Ak Partili Meclis Üyeleri ile yakınlaşmak niçin? Belediye Başkanının önünde eğilirken sözde muhalefet etmiş olmuyar musunuz? Niçin MHP ile yakınlaşamıyorsunuz? Çünkü eski ülkücüyüm diye çok açık yalan konuşuyorsunuz! Bunu MHP biliyor. Size MHP sıralarından cevap geldiğinde dut yemiş bülbüle dönüyorsunuz. Size bu konular kalmaz zaten rahat olun Enver Bey. Belediye Başkanı Dursun, Ak Parti Grubu ya da MHP bu konunun gereğini yapar. Siz sadece siyasette havanda su dövüyorsunuz ve bunda dahi başarılı değilsiniz. Sizin Sultangazi’ye ne faydanız var? Siz bu soruyu sorun kendinize. Bizim nazarımızda yok! Var diyen varsa belgesin biz de yayınlayayım. Bütçe ve Performans Görüşmelerinde seçildiğiniz parti CHP’ye “tamam hayır diyeceğim” deyip sonra siyasi ibresi ve kıblesi şaşıp AK Parti ile evet oyu veren bir siyasi kişiliğin siyasi samimiyetine güvenmek hata olur! Arzu edilirse talep olursa sayfalar dolusu bu şahsın samimi olmayan siyaset anlayışını yazmaya da hazırız.

 

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNE HER OTURUM SONRASI YAKLAŞMAYA ÇALIŞIYOR AMA ONLARDA OPORTÜNİST YAKLAŞIMLI SİYASETÇİ OLDUKLARINI BİLDİKLERİNDEN KİMSE HAMZAOĞLU İLE SAMİMİYET KURMUYOR!

BUNU HEP YAPIYOR, SİYASİ KURNAZLIKLA YANILTMAYA ÇALIŞIYOR!

 

Son Meclis Oturumunda Hamzaoğlu whatsapp’tan sufle alarak Ak Partili Teknik İsim Oktay Birinci’yi ve Meclis Üyelerini yanıltmaya çalışmıştı. Uyduruk siyasi söylemlerle İYİ Partili İBB Meclis Üyesinin 74 büfe rantını örtbas etmeye çalışan Hamzaoğlu’na cevap Oktay Birinci’den gelmiş ve Hamzaoğlu sus pus olmuştu. Yani gerçekleri balçıkla sıvamaya çalışmıştı. Aslında bunu hep yapıyor eski kurnaz siyasileri kendisine örnek alıyor ama siyasi oyunu tutmuyor.

Toplumu germeye, kutuplaştırmaya, 19 yıllık acıları ve ateşleri harlamaya çalışmak, kül tutan acıları yeniden alevlendirme hevesinde olmak siyaseten yozlaşmaktır. Fireni patlamış kamyon gibi siyasette yol alınmaz! Bir gün işte böyle bu köşeye konu olursunuz kaza kapıp! Bunun bedeli de vardır ve olacaktır elbette. Bu bedel seçmen tarafından sandıkta sorulacaktır. Yaptığımız sorumsuz siyaset anlayışı partinize oy kaybettirecektir. Bu bağlamda sözde önergeniz hayırlı olsun. Konuyu duyan okurlarımız “Sultangazi’nin tüm eksikleri bitti, tamamlandı, tek konu aileler arasına nifak tohumu ekmek mi kaldı?” diye soruyor. Yeni jenerasyon gençliğe acıları hataları hatırlatmak, travma yaşatmak ve üzmek neyin nesidir? Acıları kaşımayın, acılar üzerinden siyaset yapmayın. Sizinle ilgili akrabalarınızın yazdıklarını kaleme alsak sayfalar yetmez. Tarafsız ve Dürüst Siyaset Anlayışını benimseyin. Bunları da kulağınıza küpe edin.

 

Ağır konuştuğumuz düşünen varsa, bu günü kadar sustuklarımıza saysın. Kurulduğu günden bu yana takip ettiğimiz İYİ Parti için her zaman bizim nezdimizde siyaseten utanç kaynağı oldunuz Enver Bey. Umarım bundan sonra anlayışınız oportünist yaklaşımdan çıkar ve halk için siyaset yaparsınız.

KÜL TUTAN ACILAR ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYIN!

 

İşte seçilmişlerden birinin siyasi karnesi özetle böyle İstanbul Manşet Gazetemiz nazarında kıymetli okurlarım. Bu şahsın siyaseten boş konuştuğunu defaatle dile getirdik. Dolu konuştuğunda ki bu çok az zamanlarda oldu onları da kaleme aldık. Tüm bu eleştirilerimiz şahsına değil siyasi kişiliğinedir. Neşeli bir kişiliği vardır ancak “Siyaset Hamzaoğlu’na, Hamzaoğlu’da Siyasete Yakışmıyor!”. Gidip Bayrampaşa ve civarında eskiden olduğu gibi ticaret yapması ya da ilçe binasına giden konuklara çiçek tutması hassaten tavsiyemiz olur. Esen kalın kıymetli okurlarım.

Manşet - 02:38 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YEREL PARLAMENTO TBMM’Yİ ARATMADI!
  HABER-YORUM: ENGİN BELLİ   Sultangazi’nin ve Sultangazililerin sorunlarının müzakere edildiği ya da en azından öyle olması gereken Belediye Meclis Toplantısı’nın Şubat ayı son oturumunda tansiyon yine yükseldi. Oturumda TBMM’deki kavgaları aratmayan tartışmalar, atışmalar ve sataşmalar yaşandı. Birleşimde Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu söz alıp 28 Şubat post modern darbesini kınadı. CHP Grup Sözcüsü […]
 • 02
  SULTANGAZİ’YE YENİ OKULLAR AÇILACAK!
  HABER: ENGİN BELLİ   Ak Parti Sultangazi Belediyesi Grup Başkan Vekili Tecrübeli Siyaset İnsanı Kemal Eyyüpoğlu ilçenin eğitim alanında yatırımlarını geride kalan 11 yılı mukayese ederek anlattı. Başkan Eyyüpoğlu, 2008 yılında kararname ile kurulan ve 2009 yılında Belediye statüsüne kavuşan Sultangazi’nin eğitim öncesi yatırımlarını öncesi ve sonrası olarak sıraladı. Eyyüpoğlu konuşmasında özetle “Sultangazi ilçe olmadan […]
 • 03
  AK PARTİ’DE ATICI VE ALTUNAY LİSTEDE VAR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi 24 Şubat 2021 tarihinde yani bugün Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Fatih Siyaset Dünyası’ndan Ak Parti Fatih Belediyesi Grup Eski Başkan Vekili Yahya Atıcı ve Sultangazi Siyaset Dünyası’ndan Belediye Eski Başkanı Cahit Altunay listede yer bulan isimlerden oldu. Altunay 11. sıradan İl Yönetim […]
 • 04
  KAR TUZU YOLLARI PATATES TARLASINA ÇEVİRDİ
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Belediye çalışmayahhh… Sokağımda kar var yürüyemiyahhhh… Tuzlukla mı tuz döktünüzzzhayahhh….   Herkes hatırlar sanırım, izlerken yüzünde tebessüm olmayanımız yoktur herhalde, kamuoyunda “kürtaj dayı” diye bilinen Anadolu’nun tatlı şivesini kullanan bir dayımız vardı. Biraz gülümseyelim diye bu dille başlayayım köşe yazıma istedim. Dili “röportaj” kelimesine dönmeyince “kürtaj yapıyoruz” diye anlaşılmıştı. Oysaki […]
 • 05
  EMECANOĞLU ÜLKÜ OCAKLARI İL YÖNETİMİNDE!
  HABER: ENGİN BELLİ   Milliyetçi Ülkücü Camianın saygın ve emektar ismi Mustafa Emecanoğlu’na Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı’nda görevi tevdi edildi. Emecanoğlu, İl Başkan Yardımcısı olarak İl İdare Amiri görevini üstlendi. Dava İnsanı Emecanoğlu, İstanbul Manşet Gazetesi’nin söz konusu görevlendirme sorusu üzerine açıklama yaparak “Kutlu Davamızın hizmetinde olmaktan her daim şeref duydum. İl Başkanımız Sayın […]