-4° Parçalı az bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AKSOY’UN SİYASİ ALGISI DÜŞÜK AMA ELEŞTİRİ YAPIYOR!

Manşet - 29 Kasım 2020 22:21 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Bazı siyaset insanları vardır konuştukça ders verir, eleştirdikçe keyif alırsın. Bazıları da vardır konuştukça rezil olur, kem konuşur, boş konuşur ve gönül yıkar. Siyaseten havanda su döver ve siyasetin tozlu raflarında eninde sonunda yer almaya da mahkûmdurlar.

 

Bugünkü köşe yazımda eninde sonunda siyasetin tozlu raflarında yer alacak, siyaseten boş konuşan ve koltuk sevdalısı bir ismini kaleme almak istiyorum. CHP’den kaçan ama şimdilerin İYİ Partilisi ve geleceğin ise başka bir partilisi olarak gördüğüm İlay Aksoy Gerçekliği!

 

İstanbul Siyaset Arenasında ki siyasi abuk sabukluklarına CHP’li Gürsel Tekin’in özel mi özel torpillisi olarak başlayan, kocasının para gücüyle siyaseten yükselmeye çalışan, CHP’de her koltuğa aday olduktan sonra yer bulamayınca küstüm oynamıyorum deyip İYİ ufuklara demir alan İlay Aksoy her zaman olduğu gibi siyasi yozlaşmaya hizmet etmeyi sürdürüyor.

İlay Aksoy siyasi bir kaza olarak şu günlerde İYİ Parti’de sözüm ona boş siyasi hayatını sürdürüyor. Okurlarımızdan gelen bir gönderiden de anlaşılacağı üzerine kendisine Suriyeliler üzerinden propaganda yolunu seçmiş olacak. Siyasetin Beceriksizi ve Yeteneksizi olan Koltuk Sevdalısı Aristokrasi Edalı Aksoy, İstanbul’da ki Halk Ekmek Büfesi kuyruğunu merkezi hükümet ile ilişkilendirip buradan eleştiri üretme çabasına girmiş. Ancak Aksoy bu kez de tıpkı Fatih’te sağa sola astırdığı ırkçı afişlerde olduğu gibi rezil oldu. Şam Yönetiminden Esatlı fotoğrafla taraftarlarına şirin gözükme çabası ve Suriyeli Düşmanlığı üzerinden siyasi rant sağlama çabaları hız kesmeden sürüyor. Ancak Aksoy bu haliyle arkasına sığındığı İYİ’leri de rencide ediyor.

FATİHLİLER O AFİŞE TÜKÜRMÜŞTÜ!

 

CHP’li Gürsel Tekin’in dillere destan özel torpili sayesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset basamakları hızla tırmanan ve parti içinde aday olmadığı koltuk kalmayan, kadın kolları içerisinde siyasi ayrışma yaratan İlay Aksoy, CHP’de umduğunu bulamamış, tabiri caiz ise koltuk kapamayınca İYİ’lerin yanında saf tutmuştu. Aslında CHP’de Kadın Kolları Başkan Adayı iken ilçeleri dolaşıp kendisini tanıtmış kripto bilgilere erişmişti Aksoy. Siyaseti şahsı içen yapmıştı. Kadın Kolları seçiminde ise tekmelerini konuşturmuş buna da Dönemin Kadın Kolları Başkanı Arzu Karayağız Öner şahit olmuştu.

Siyasetin tecrübeden yoksun ismi İlay Aksoy, CHP sayesinde sokaklarını öğrendiği Fatih’te İYİ Parti Fatih Belediye Başkan Adayı olarak 2019 seçimlerinde siyaset arenasında boy göstermişti. Ak Parti’nin TOKİ’ci İthal Belediye Başkan Adayı Ergün Turan’dan sonra Fatih’in ikinci İthal Adayı olan İlay Aksoy siyasi acemiliğine bakmadan kolları sıvamış ve sözüm ona seçim çalışmalarına başladı. Ak Parti’ye eleştiri yapamayan çünkü kendisi de ithal olan Aksoy, Fatihli İYİ’lere iyi gelmemişti. İşi gücü kendisinin siyaseten yetersiz olduğunu anlayıp koltuk vermeyen CHP’den intikam almak olmuştu. Zira seçim dönemi sonunda da İYİ Parti Fatih İlçe Başkanlığı ile ipleri kopmuştu. Biz İYİ Parti’den ne zaman ayrılacak diye beklerken o Suriyeliler üzerinden propaganda yolunu seçmiş kendisine.

TÜRKİYE’NİN BAŞKA SORUNLARI DA VAR! ONLARI DA YAZIN! SOSYAL MEDYA SAYFALARINIZ SURİYE OTOBÜSÜ GİBİ! TÜRKİYE’DE MİSAFİRLİKLERİ UZAYAN SURİYELİLER SORUN AMA EĞİTİME DE EL ALIN, SAĞLIĞA DA EL ATIN, EKONOMİ İÇİN DE YAZILAR YAZIN ALKIŞLAYALIM!

 

Siyaseten Bilgisiz Aksoy, İYİ’lere de çok bir şey katmadı. Fatih sokaklarına üç beş kuruş para vererek bozuk Türkçe ile hazırlattığı “Fatih’i Suriye’lilere Teslim Etmeyeceğim” afişlerini ilçenin belirli noktalarına astırdı. Egoya bakın Etmeyeceğim! Sanki şahsı bir imparatorluk! Bozuk Türkçe diyoruz çünkü Suriyeliler kelimesinde kesme işareti kullanılmaz. O dönem bu ırkçı afişler asıldıktan kısa süre sonra “Muhacire Ensar Mülteciye Kardeş Olmak” şiarıyla yetişen Fatihliler afişleri Gazetemize ve Ulusal Medya’ya ihbar etmişti. Kimi Fatihlilerin canlı yayında Aksoy’un kafasına buyruk hazırladığı ırkçı afişlere tükürdüğünü yine canlı yayında izlenmişti. Aksoy bu ırkçılığının cevabını da sandıkta almıştı. Sandığın dibini boylamış ve tası tarağı toplayıp ithal geldiği Beykoz ya da Tuzla’ya dönmüştü.

 

Gazetemizde de Konuk Köşe Yazarı sıfatıyla 2015 yılında dışarıdan yazı yazmasına müsaade ettiğimiz sonra Koltuk Kapma Uğruna CHP’yi Eleştiren Yazılar Yazdığı İçin Yazı Yazmasını Yasakladığımız Aksoy şimdilerde Suriyeliler üzerinden yine algı peşine düşmüş. Hayırlı olsun! İyi taktik seçmiş!

 

 

Aksoy’un CHP’ye de bir hayrı olmadı. Kah kocasının görev yaptığı hastaneye ücretsiz sağlık taraması yapıp müşteri devşirmeye çalıştı (o dönem tek muayenenin 80 dolara yakın olduğu yani 400 TL olduğunu duymuştuk) siyasi kimliğini kullanıp kah CHP’yi basamak olarak kullanıp adaylık serüvenleri ile kripto bilgileri toplayıp kendini siyasi olarak pazarladı kapalı kapılar ardında yeni partisine. Cevval ve bulunmaz siyasetçi imajı çizdi en sahtesinden. İYİ’lerin temiz yürekli partilileri inandı. Ama tutmaz, bu kan bu siyasi yoksunluk olduğu sürece, bu kibir bu ego olduğu sürece bırakın Suriyelileri tüm Dünya halklarına düşmanlık besliyormuş gibi yapsanız olmaz Bayan Aksoy. Aslında biliyoruz Suriyeli sorunundan pek anlamıyorsunuz. Sadece toplumun hassas noktalarına dokunuyorsunuz sempati toplama adına.

 

SHOW İÇİN GELDİĞİ FATİH’E BİR DAHA UĞRAMADI

 

İlay Aksoy İthal Belediye Başkan Adaylığı yaptığı Fatih’e birkaç kez gelip show yaptı. Sonra sırra kadem bastı. CHP’nin içerisine yuvalanmış bazı çürük isimlere sığındı ama onlar da Aksoy’un koltuk sevdalısı olduğunu görünce uzaklaştı. Fatih’te showcu siyaseti benimseyen Aksoy’dan halka bir yarar gelmedi ki Türkiye’ye gelsin. Suriyelileri eleştireyim derken Halk Ekmek Büfelerini eleştirmiş olan ve bunu bir takipçisinin cevabıyla öğrendiğimiz Aksoy yine siyaseten döndü dündü dibe battı. Siyaseten çöktü, küf tutan fikirleri yine tedavülden kalkmak zorunda kaldı. Seçim yaklaşınca gelip boy gösterin ama samimi tavsiyemiz olur bu Bayan Aksoy. Ama sizin siyasi algınız düşük, siz bu dediklerimizi düşmanca algılar ve asla yapmazsınız. Oysaki size şapkanızı önünüze alıp düşündürmek için bunları yazıyoruz. Şahsınız kişiliğiniz ile işimiz yok. Siyasetçi toplumun önündedir. Bu sebeple eleştiriyoruz. Hedefleriniz var ama siyaseten fikirleriniz çürük.

 

Buradan diyoruz ki; Arzu ederseniz, talebiniz olursa da sizinle ilgili Üsküdar ve Ataşehir menşei sosyal medya haber tepkilerini yayınlamaya da hazırız o dönemin. Sizin Siyaset Söyleminiz bir avuç buz gibi, eriyip gidiyor. Siyaset Arenasının Güven Duyulmayan İsmisiniz. Siyaseten sözleriniz hep havada kaldı, kalmaya da devam edecek böyle giderse. Eğitim için sağlık için konuşun da alkışlayalım. Takmışsınız Suriyeli de Suriyeli! Siz halk için siyaset değil koltuk için siyaset yapan bir şahsiyetsiniz. Bunu da CHP’liler gördü Fatihli İYİ Partililer gördü acaba İYİ’lerin Lideri Cumhurbaşkanı Adayımız Meral Hanım ne zaman görecek? Görecek de sizi kapının önüne ne zaman koyacak? Aslında siz de umduğunuz bulamadığınızda kendiniz gidersiniz 2023’ü bekleyelim görelim.

 

Türkiye’nin aydınlık günleri ilkeli siyasetçiler ile mümkün. Esen kalın kıymetli okurlarım.

Manşet - 22:21 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  DİYARBAKIR’DAN SELAM VAR!
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Türkiye Değişim Partisi’nin (TDP) Lideri Mustafa Sarıgül ile geçtiğimiz akşam yaptığımız zoom üzerinden basın buluşması sonrası Diyarbakır Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Serkan Genç aradı. Kendisi bizimle tanışmak istemiş. Şeref duyduk ve mutlu olduk. Diyarbakır’dan aranmak gururlandırdı bizi. Diyarbakır’ın özgür ve tarafsız sesi Serkan kardeşimiz siyasette de emin adımlarla yol yürüyen bir […]
 • 02
  BAŞKAN TURAN’DAN İŞÇİLERE MORAL DESTEĞİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Kar yağışının İstanbul’u etkisi altına aldığı şu günlerde Fatih’in sokaklarında canla başla çalışan Fatih Belediyesi’ne bağlı karla mücadele ekiplerine moral desteği Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’dan geldi. Sokaklarda Fatihlilerin hizmetinde karla mücadele eden ekipleri ziyaret eden Başkan Turan işçilere moral desteği verdi. Kar yağışının etkisini en az hissettirdiği denize yakın […]
 • 03
  SULTANGAZİ KAR SINAVINDA BAŞARILI OLDU!
  HABER: ENGİN BELLİ   Karın yoğun olarak yağdığı ilçelerin başında gelen Sultangazi’de hayat olumsuz etkilenmedi. Gerek iş makineleri ile küreme yapan, tuzlama gerçekleştiren ve karla mücadele timleri ile sokaklarda çalışma yürüten, gerek sokak hayvanlarına mama dağıtan ve yardıma muhtaç insanlara el uzatan Sultangazi Belediyesi kar sınavında başarılı oldu. Karın çile değil keyif olduğu ilçe Sultangazi’de […]
 • 04
  BEYAZ ÖRTÜ İSTANBUL’U GELİN GİBİ SÜSLEDİ
  HABER: ENGİN BELLİ   İstanbul’a beklenen kar nihayet yağdı. Sibirya üzerinden gelen soğuk hava dalgası ile birlikte kar yağışı denize yakın ilçelerde düşük yoğunlukta olurken, kuzey ve iç ilçelerde ise yoğun yağış yaşandı. Beyazın büyüsüne kapılan vatandaşlar ise kartpostal gibi kareleri yakalamak için sokaklara çıktı. Çocukların kartopu savaşları yaptığı hafta sonunda renkli görüntülerde oldu. İBB, […]
 • 05
  İSTANBUL’A KAR GELDİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sibirya üzerinden gelen soğuk hava dalgası İstanbul’a ulaştı. Kenti etkisi altına alan kar yağışı ile denizden uzak kimi ilçeler beyaza büründü. Sultangazi’de öğlen saatlerinde başlayan kar yağışını fırsat bilen çocuklar ise sokak aralarında kartopu oynayarak karın tadını çıkarttı. İBB, Fatih Belediyesi ve Sultangazi Belediyesi başta olmak üzere yerel yönetimlerin karla mücadele […]