17° Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK PARTİ DAVULLU KEMANLI VE KLARNETLİ KONGRE YAPTI!

Manşet - 21 Kasım 2020 22:46 A A

HABER: ENGİN BELLİ

 

Ak Parti Fatih İlçe Başkanlığı’nın bugün gerçekleştirilen kongresi adeta şölen havasında geçti. Kongreye katılanlar pandemi hüznüne inat bir nebze olsun neşelendi. Yeniden İlçe Başkanı seçilen Orhan Narin’in listesinden İlçe Yedek Yönetim Kurulu Üyesi olan Roman Vatandaşı Tahsin Kurt’un destekçileri kongre salonuna davul, kemal, klarnet, tef ve darbuka ile geldi. Kongre başlamadan katılımcılara ritimli müzik ziyafeti veren roman müzisyenlere Ak Partili Gençler de Başkan Narin lehinde sloganlar ile eşlik edince ortaya güzel manzaralar çıktı. Siyasi atmosferin gerginliğini alan neşeli anlar Ak Parti İl Başkanlığı’nın uyarıları ile son buldu.

Ak Parti Fatih İlçe Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi Şehremini Mahallesi’nde ki Atatürk Çağdaş Yaşam Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Pandemi gölgesinde gerçekleştirilen kongrenin saat 15:30’da başlaması planlanıyordu ancak gecikmeli olarak 16:30’da başladı. Kongrenin tek İlçe Başkan Adayı mevcut İlçe Başkanı Orhan Narin oldu. Başarılı ve Dürüst İlçe Başkanı Orhan Narin ve listesi kongrede 307 delegenin oyunu alarak güven tazeledi.

EN NEZAKETLİ, EN NEŞELİ VE EN CİDDİ KONGRE OLDU

 

Ak Parti İl Başkanlığı’nın koordinesinde gerçekleştirilen kongrede nezaket ve disiplin bir an olsun elden bırakılmadı. Spor salonunun tribünlerine önceden yerleşen, yeniden İlçe Başkanı seçilen Orhan Narin’in listesinden İlçe Yedek Yönetim Kurulu Üyesi olan Roman Vatandaşı Tahsin Kurt’un destekçisi roman müzisyenler davul, kemal, klarnet, tef ve darbuka ile ritim tuttu. Müzisyenlerin kongreye neşe katan ritimli müzik ziyafeti protokolün salona girmesi ile sonlandırıldı. Özellikle basın mensuplarına nezaketli tavırları ile göz dolduran Ak Parti İl Başkanlığı Basın Bürosu ve İl Başkan Yardımcısı Sevgi Yiğit takdiri de alkışı da hak etti.

MASKELİ VE SOSYAL MESAFELİ YOĞUN KATILIM YAŞANDI

 

Pandemi gölgesinde gerçekleştirilen kongre saat 15:30’da başlaması planlanıyordu ancak gecikmeli olarak 16:30’da başladı. Kongrenin Divan Başkanlığını Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Av Mehmet Kırmızı yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongreye Ak Parti mevcut Fatih İlçe Başkanı ve tek İlçe Başkan Adayı olan Orhan Narin, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Ak TBMM Grup Başkan Vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Sorumlu Milletvekili Hikmet Polat, Ahmet Hamdi Çamlı, Nevzat Şatıroğlu, Hasan Turan, Abdullah Güler, İl Kadın Kolu Başkanı, İlçe Eski Başkanları Ahmet Hamdi Görk, Ahmet Baha Öğütken, geçen dönem Meclis Başkanı, Belediye Başkan Adayı ve Grup Başkan Vekili Yahya Atıcı, mevcut Grup Başkan Vekili Mehmet Sarıtemur, Eski ve Mevcut Belediye Meclis Üyeleri Kadın ve Gençlik Kolu İl ve İlçe Başkanı, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu katılım sağladı.

BAŞKAN NARİN AYASOFYA’YI HATIRLATTI ESKİYİ UNUTMADI

 

AK Partili gençlerin “Fatih’in Ağabeyi” sloganları ile kürsüye çıkan İlçe Başkan Adayı Orhan Narin konuşmasında bol bol teşekkür edip Ayasofya vurgusu yaptı.

Başkan Narin özetle şunları söyledi; “Medeniyetimizin gerdanlık gibi mihenk taşları olan Sultanahmet, Süleymaniye, Şehzadebaşı ve daha ismini sayamayacağım bir dünya eseri bünyesinde bulunduran Fatihimiz hepinizin bildiği gibi 7 tepesini ihtiva eden ilçemizdir. Fatihimiz fethin, kuruluşun, kurtuluşun ve yeniden dirilişin simgesidir. Fethin mührü olarak kabul edilen ve kılıç hakkı olarak kabul edilen Ak Partimizin iktidarı döneminde ruhuna uygun hürriyetine buluşan Ayasofya Kebir-i Cami Fatih’tir. Gençlik yıllarımda, meydanlarda “zincirler kırılsın Ayasofya ibadete açılsın!” sloganlarını atıyorduk. Emaneti yani Ayasofya’yı sahibi olan Fatih Sultan Mehmet Han’a teslim eden Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a huzurlarınızda minnetlerimizi arz ediyorum. Kıymetli teşkilat mensuplarım, görev sürem boyunca birlikte çalıştığım yönetim kurulu üyelerime, meclis üyelerime, mahalle başkanlarıma, mahalle yönetim kurulu üyelerime, kadın ve gençlik kolları başkanlarıma yönetime teşekkür ederim. Kurucu İlçe Başkanım Ahmet Baha Öğütken’e, görevi devir aldığım Ahmet Hamdi Görk’e teşekkür ediyorum. Fatih’te hizmet eden Eşref Albayrak’a, Milletvekilimiz Mustafa Demir’e, Bakan Yardımcımız Hasan Suver’e teşekkür ediyorum. Ak Parti İlçe Başkanlığımız kurulduğu günden bu yana görev yapan tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Tecrübesi ve deneyimiyle çalışmalarımıza katkı sunan Fatih Belediye Başkanımız Ergün Turan’a teşekkür ediyorum. Her daim yanımızda olan İBB Meclis Başkan Vekilimiz Zeynel Abidin Okul’a, Sayın Betül Yiğit Hanımefendiye, Mehmet Kırmızı’ya ve Ali Aslan Bey’e teşekkür ediyorum. Sayın Fatma Betül Sayan Hanımefendiye teşekkür ederim. Sayın Bayram Şenocak’a teşekkür ediyorum. Ak Parti bayrağını zirveye taşıyan hizmet etmekten gurur duyduğum Fatihlilere teşekkür ediyorum. Siz değerli misafirlerimize ve delegelerimize teşekkür ediyorum.

TECRÜBELİ SİYASETÇİ TEKNİK İSİM BAŞKAN TURAN KISA VE ÖZ KONUŞTU

 

Salonda en çok alkışı alan Fatih’in Kentsel Dönüşümde Umudu olan Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan oldu. Başkan Turan konuşmasını pandemi nedeniyle kısa tuttu ve sözlerinde uyumlu bir teşkilat vurgusu yaptı. Başkan Turan özetle; “Fatih’te ilk kongremdir. Teşkilatın içerisinden gelen bir kardeşinizim. Önemli bir teşkilattır Fatih Teşkilatı. Cumhurbaşkanımızın bizi şereflendirmesi ile Fatih’e geldim. Fatih’te kardeşçe çok güzel bir teşkilat olduk. Seçim sürecinde çok uyumlu çalıştık. Cumhur İttifakı olarak çalıştık ve milletimiz bu büyük yürüyüşe destek oldu. Bize verilen emaneti koruyacağız. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz, beraber olacağız. Görev alacak kardeşlerime başarılar diliyorum.” dedi.

İL BAŞKANI ŞENOCAK; “AK PARTİ 39 İLÇEDE 220 BİN YENİ ÜYE YAPTI! AK PARTİ’NİN ÇÖKÜŞÜNÜ GÖREMEYECEKLER!”

 

Protokol konuşlarında söz alan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak konuşmasında muhalefete çattı. Şenocak sözlerinde Ak Parti’nin yeni üyeler ile güç kazandığını söylerken teşkilatçılığın öneminin altını çizdi. Başkan Şenocak konuşmasında özetle şu ifadeleri kullandı; “Bugün pandemi süreci var ve daha dar çerçevede bir kongre yapıyoruz. Daha önceki kongrelerimizde salonda yer bulunamaz tıklım tıklım olurdu. Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana her kademesinde görev yapmış kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun. 18 yıl bayrağımız bugünlere kadar taşıdık. Ak Parti davası ile yoğurulmuş dava arkadaşlarımız burada. Bundan sonraki süreçte de hep birlikte güzel işler yapacağız. 39 ilçede başlattığımız üye kampanyamıza 220 bin üye kayıt ettik. Gönül dolusu teşekkür ediyorum. Ak Parti kan kaybediyor diyorlar, Ak Parti çöküşe geçiyor dediler. Sizin tarihinizde yalanlar uydurduğunuz süreçte bile 40 günde 100 bin yeni üye yapan teşkilat insanlarıyız bizler. Hayalleriniz gerçekleşmeyecek. Ak Parti’nin çöküşünü asla göremeyeceksiniz. Liderimiz Recep Tayyip Recep Tayyip Erdoğan’ın çöküşünü asla ama asla göremeyeceksiniz. Bunların istekleri Ak Parti’nin çökmesi Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesidir. Buna Fatih Teşkilatı, İstanbul Teşkilatı asla müsaade etmeyecek Allah’ın izniyle. Yarınlarımız için büyük hedefleri var. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize çizdiği istikamet 2071 yoludur. Bugüne kadar nasıl gayret ettiysek bundan sonra da çok daha fazla gayret edeceğiz. 2023’te sizlerin de gayretleri ile Cumhurbaşkanımızı yeni dönemin başkanı yedinden yapacağız. 2024’te yarım kalan hesabımız İBB’yi AK Partili bir belediye olarak tekrar alacağız. Teşkilatlarımızın ana kademe yönetim kuruluna mahalle başkanı alma metodu uyguluyoruz. Bugün 6 mahalle başkanı ve yönetim kurulu üyesi, ana kademe yönetim kurulu üyesi olacak. Ana gayemiz yetişen kardeşimizi bir üst kademeye taşımaktır. Biz üzerimize düşen vazifeyi sonuna kadar yerine getirme mecburiyetimiz var. Aldığımız görevi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Herkes işini en iyi şekilde ifa ederse süreçte hiçbir zarar olmaz. Cumhurbaşkanımızın bize çizdiği yolda ilerleriz. 2023 ve 2024’te hedeflerimiz gerçekleştirmek için, 2053 ve2071 hedeflerimize erişmek için gece gündüz çalışmalıyız. Sayın Orhan Narin kardeşimizi ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederim.”.

AK PARTİ FATİH YENİDEN ORHAN NARİN DEDİ!

 

Protokolden bazı isimler de konuşma yaptı. Konuşmaların sonunda seçim yapıldı. Kongrenin tek İlçe Başkan Adayı Orhan Narin’in listesi 307 delegenin oyunu alarak güven tazeledi. Kongre sonunda Başkan Narin katılımcılara teşekkür etti. Böylelikle Narin Fatih’in Ak Parti İlçe Başkanı unvanını korumuş oldu.

KÜSKÜNLÜK OLMADI GÖNÜLLER FETHEDİLDİ

 

Kongre sonunda teşekkül eden yeni yönetim kurulu üyeleri, yedek üyeler, il delegasyon ve yedek listesinde vefa vardı. Kimi ilçelere nazaran eski belediye başkanları, ilçe başkanları hatta kapatılan Eminönü Ak Parti İlçe Eski Başkanı Hidayet Işık dahi listeye yazıldı. Bu haliyle Ak Parti Teşkilatı dosta düşmana birlik mesajı vermiş oldu. Başkan Narin’in listesinde yer bulan geçen dönem Meclis Üyeliği yapan Cahide Ahmetoğlu, Nurhan Çalık, Büşra Uncu Özten, Fatma Yavuz, Tahsin Kurt ve Hediye Aray yüzleri gülümseten isimler oldu. Ak Parti Fatih Belediyesi Meclis Eski Başkan Vekili Adnan Şenocak’ın da Narin’den gelen ilçe yönetim kurulu üyelik teklifini reddettiği öğrenildi.

 

Manşet - 22:46 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  BURS TARTIŞMASI YİNE ALEVLENDİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   CHP Grubunun geçen ay gündeme taşıdığı “Fatihli öğrencilere Fatih Belediyesi burs versin!” teklifi Meclis 1. Başkan Vekili Av. Faruk Gökkuş tarafından oylamaya sunulmadan gündeme alınmamıştı. Ak Partililer “bütçe yapıldı, burs bütçeye yük olur!” demiş ve CHP Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin söz isteyince çıkan gerginlikte CHP’liler oturumu terk etmişti. Tartışma son […]
 • 02
  PLAN TADİLATI TARTIŞMA ÇIKARTTI
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nin son oturumunda Sultangazi Belediyesi’nin ek hizmet binasının da bulunduğu bölgenin ticaret ve konut alanına açılmasına yönelik plan tadilatı teklifi Ak Partililer ve CHP’liler arasında tartışma çıkarttı. CHP’li Av. Mithat Çelik teklife rant var diye karşı çıkarken Ak Partili Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit söz konusu parselde rantın olmadığını […]
 • 03
  ÖĞRETMENLER BAŞÖĞRETMENİNE KOŞTU
  HABER: ENGİN BELLİ   24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Sultangazi’de Hükümet Konağında Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne çelenk sunumuyla başladı. Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş himayesinde gerçekleştirilen tören 09:30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Müdür Tekbaş Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne çelenk takdiminde bulundu. Programa Müdür Tekbaş, Şube […]
 • 04
  BRAVO BAŞKAN DURSUN YİNE YARDIM ELİ UZATTI!
  GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN   Kıymetli okurlarım geçtiğimiz seni Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde yaşayan ve maddi zorluklar çeken bir aileyi konu alan bir köşe yazısı yazmıştım. Bu aile ki 3 evladı var ve bu 3 evlat 3 ayrı Devlet Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi okuyor!   Ordu Valiliğinde çalışan bir arkadaşım beni arayarak Ordu Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve […]
 • 05
  MECLİS’TE ÜSLUP VE SİYASİ SEVİYE YERLERDE!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nin son oturumunda seviye yerlere düştü. MHP’li Meclis Üyesi Av Fatih Sayın eline verilen metni okuduktan sonra CHP’ye anlamsız şekilde çattı. Sayın, CHP’yi Terör Örgütleri ile birlikte hareket etmekle suçladı ve TBMM gündemini işgal etmesi gereken konuları Sultangazi’nin yerel sorunlarının konuşulduğu ve tartışıldığı yerel parlamentoya taşıdı. Sayın’ın Devlet ve […]