Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

AK PARTİ’Yİ NİÇİN PROTESTO ETTİM!

Manşet - 7 Kasım 2020 18:19 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

AK Parti İstanbul’da kongre heyecanı başladı. Kongresi yapan Sultangazi Ak Parti İlçe Başkanlığı da umarım mutlu mesuttur.

 

Biz özgür basınız. Biz objektifiz. Bizim tarafsızlığımızdan kimse şüphe duymasın. Sultangazi’de tüm sıkıntılı haberlerde bizim imzamız vardır. Haklıya hakkı teslim ederiz. Ancak başımdan geçen tatsız bir olayı da yazmadan edemeyeceğim!

 

Dün akşam saatleriydi tanımadığım bir numaradan aradım ve Cumartesi saat 16:00’da kongremiz var davetlisiniz dendi. Kimdir? Nereye davet ediyorlar? Öğrenmeye fırsat kalmadan Gazetemiz ile ilgili istenen bilgileri verip kapattık telefonu. Kadın bir arkadaş aradığı için saat itibariyle de tekrar arayıp rahatsız etmek istemedim.

 

Tabii ki ilçede bizim duymadığımız kongre olabilir miydi? Bugüne kadar hayır!

 

Çünkü ilçenin tek yazılı basın kuruluşu biziz. En azından kongre ilanları bizim gazetemizde yayınlanırdı. Bu konu için AK Partili Eski Meclis Üyesi Ergin Kırmaç Dostumu aradım. Ergin Bey de Ak Parti’nin kongresi var Ağabey dedi ve bu şekilde Ak Parti İlçe Kongresi olduğunu öğrenmiş oldum.

 

Onca yol geldim, tebessüm ettim, ha iki yıl öncesi ha şimdi zihniyet değişmemiş. Basına değer verilmemişti yine verilmiyor!

 

Uzun zamandır Bahçesehir tarafına gitmemiştim. Sultangazili bir dostumun işyerinde güzel vakit geçirirken kalktım ve davetli olduğum İlçe Kongresine gittim. Biraz geciktiğim için de kendi kendime hayıflandım ama sonunda vardım.

 

Kongre salonuna girdiğimde kapıda Ak Partili arkadaşlar karşıladı. Basın Tanıtım kartımı imza karşılığı verdiler. Elime aldım ve salona ilerledim. Malum 15 Bin TL’lik objektiflerimiz olmadığı için en önde köşede vs durup konum almak istedim salon kalabalıklaşmadan.

 

Ama ne göreyim!

 

Beni büyük bir ego, anlamsız bir kibir ve çöküşe hizmet eden bir zihniyet karşıladı! Ak Parti İl Başkanlığı’nda Basın Bürosunda görevli kişi sizin yeriniz arka taraf diyerek kürsüye yakın durmamın önüne geçmek istedi. Bu beyin yanın da Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Alihan Genç “Dostumuz!” da vardı. Sonra ısrar edince buradan çıkmayacağımı söylediğimde Ak Parti İl Başkan Yardımcısı bir kadının yanına gittik. İsmini bilmediğim kadın başkan tam olarak “bizim fotoğrafçılarımız, basın bürosundan arkadaşlar var, onlar size mail atarlar.” dedi. Bu sırada Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Dostum Onur Uygun da olan biteni gördü.

 

Saygı görmediğimiz yerde durmayız! Kartımızı bırakıp çıktık!

 

Çok uzatmayım, kongrenin Ak Parti İL Başkanlığı himayesinde gerçekleştiğini anladım. Sultangazililerin sesi dahi çıkamıyordu! Onları da zora sokmamak için sessiz sedasız elimdeki Ak Parti kartını masanın üzerine bırakıp salonu terk ettim. Salondan gitme dur vs diyenler oldu ama onların da il başkanlığı nezdinde küçük düşmesini istemedim. Yapılması gereken salonu terk etmekti. Ettim!

 

Bu sırada aklıma yine hayatımda örnek aldığım Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’in sözleri geldi ; “Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.”.

 

Sultangazili Ak Partili arkadaşlara Ak Parti İl Başkanlığı’nı buradan şikayet etmiş olalım. Siz geceden kongrenize hazırlandınız. Bayraklarla süslediniz. Düğününüz vardı yani sizin mutlu gününüzdü. Ama gelen gazeteciye “objektifim oradan çekmez, burada takip etmeliyim” dediyse de hoşgörü gösteremediniz. Bunu yapan Ak Parti İl Başkanlığı Basın Bürosudur.

 

Çok değil 1-2 saat sonra Sultangazi’den çekip gidecekler. Yine biz bize kalacağız. Lokantalarda karşılaşacağız, kafeteryalarda selamlaşacağız. Merak ediyorum Ak Partili Sultangazi İlçesinde olan arkadaşlar bu muameleyi sadece bize mi yoksa her vatandaşa mı yapıyorsunuz?

 

Ulusal Medya varmış. Varsın olsun. Biz yokuz! Geçen kongre döneminde de MHP’li Başkan Yusuf Özel’e yer ayırmamış, Basın Mensuplarına korumalarınız ters davranınca biz yine terk etmiştik kongrenizi. Ne değişti? Anlaşılan hiçbir şey değişmedi. O gün bize ters davranan il başkan yardımcısı ile geçen aylarda Gelecek Partisi İl Başkanlığı’nda karşılaşmıştım.

 

Yıllar geçti zihniyet değişmedi. Biz “özgür basınınız!” biz saygı istiyoruz, başka bir şey değil. Hakkımızı da yedirmeyiz. Saygı görmediğimiz yerde de durmayız.

 

Mesele Engin Belli meselesi değildir, mesele teknik ve fiziki açıdan benim çalışma alanıma Ak Parti İl Başkanlığı’nın karar verme lüksünün olmayışıdır, belli bir nizam olur ama bu kadar “ben dedim bu olacak!” mantığı güzel değil.

 

Madem sizin basısınız vardı, bizi niçin çağırdınız?

 

Bizim keyfimizi niçin bozdunuz haftasonu? Baskın Kongrenize bizi vazifemiz olarak geldik. Sultangazililer adına geldik. Unutmayın biz Sultangazi’de günlük gazete çıkartan bir medya kuruluşuyuz. Ak Parti İl ya da İlçe Teşkilatından da ne bireysel ne de kurumsal olarak tek kuruş almadan sadece haber yapmaya gelmiştik.

 

Bizim vicdanımız rahat, biz Ak Partili değiliz, gerçi siz kendi davanıza hizmet edenleri delege yapmamışsınız, çok görmedik bize yaptığınız muameleyi. Gelecek Partisi’ne ya da DEVA Partisine geçen Ak Partililerin niçin sizden kaçtıklarını şimdi daha iyi anlıyorum.

 

Kapak fotoğrafım kongrenin başlangıç saati olan 16:25’te çekildi. Yönetim Kuruluna seçilen Sultangazili Dostlara hayırlı olsun. Ak Parti İl Başkanlığı tarafından yola devam denilen Süleyman Yiğitoğlu’na da başarılar. Ak Partili Sultangazili arkadaşları tenzih ederim ancak İl Başkanlığınızın organizasyonu fiyaskoydu, kendilerini de kınıyoruz. Sultangazililerin emeklerini bu kadar küçük görmeyin. Bırakın da biz bize mutlu olalım. Sevinçleri paylaşalım.

 

Biz objektif olarak görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın.

 

Umarım bu davranışlarınız tekrar etmez, her gün bir gönül kırıp sonra biz gönülleri fethediyoruz demeyin, zira bize samimi gelmiyor. Hadi kalın sağlıcakla.

ALTUNAYSIZ, ATIMSIZ VE CİVANSIZ OLDU!

 

Manşet - 18:19 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  MÜDÜR DEMİR KÜÇÜK YÜREKLERİ FETHETTİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona virüs illetinin bitip okulları minik yavruların dolduracağı günler pek yakında. Pandemi tedbirleri kapsamında eğitim ve öğretim online sürerken okullarda da hummalı hazırlıklar devam ediyor. Kapılarını yeniden yüz yüze eğitime açacak olan eğitim kurumlarında kütüphaneler hazırlanıyor, bilgisayar ve bilim laboratuvarları özenle kuruluyor. Corona virüse rağmen pandemi tedbirleri eşliğinde eğitim, öğretim ve […]
 • 02
  ÖZEL ÇOCUKLAR RENKLİ UMUTLAR İLE MUTLU!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona virüs ülkemizde tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Pandemi gölgesinde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri faaliyetlerine maske, mesafe ve dezenfektan eşliğinde zor da olsa devam ediyor. Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir bu zorlu günlerde denetimlerini ara vermeden sürdürüyor. Müdür Demir, Esentepe Mahallesinde bulunan Sultangazi Özel Renkli Umutlar […]
 • 03
  30 YILLIK DOSTLAR UZAKTAN BİRBİRİNE SARILDI!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüs illeti yeni dünya düzeninde selamlaşma ve hasret gidermenin de şeklini değiştirdi. Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, 30 yıllık dostu olan Sultangazispor Onursal Başkanı Nevzat Yılmaz’ı ziyaret etti. Ama iki dost birbirlerine doyasıya sarılamadı. Corona virüs gölgesinde uzaktan sarılma hareketi yapan Demir ve Yılmaz, ilçede ki […]
 • 04
  BAŞÖĞRETMEN DEMİR’DEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüsün ülkemizi kasıp kavurduğu şu günlerde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri pandemi kurallarına sıkı sıkıya bağlı olarak eğitim öğretim çalışmalarını büyük özveri ile sürdürüyor. Özel Çocukların eğitim ve öğretim gördüğü merkezleri Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir denetime çıktı. Öğretmenlerinden bire bir ders alan özel çocuklarımız ile […]
 • 05
  BAŞÖĞRETMEN DEMİR’DEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüsün ülkemizi kasıp kavurduğu şu günlerde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri pandemi kurallarına sıkı sıkıya bağlı olarak eğitim öğretim çalışmalarını büyük özveri ile sürdürüyor. Özel Çocukların eğitim ve öğretim gördüğü merkezleri Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir denetime çıktı. Öğretmenlerinden bire bir ders alan özel çocuklarımız ile […]