Parçalı bulutlu
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HAYAL SATAN BAŞKAN DEMİR NİÇİN GELDİ?

Manşet - 26 Ekim 2020 23:20 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Fatih’in eski Belediye Başkanı Mustafa Demir CHP Fatih İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etmiş. Fatih’i hayal projeleri ile enkaz yapan Bay Demir’i CHP İlçe Başkanı Soner Özimer, Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin ve 3 ilçe yöneticisi karşılamış.

 

Trajikomik bir manzara ile karşılaştım!

 

Fotoğraf karesine baktım, eski günler geldi aklıma, bütçe görüşmelerinde saatlerce konuşurdu dönemin Metal Yorgunu Bay Demir. Bol keseden vaat verir ve hikâye anlatırdı. Lokanta benzeri tesis yapar, vizyon proje diye yutturmaya çalışırdı Fatihlilere. Samimiyetten uzak manzaraya ancak tebessüm edebilirdim, ettim.

 

Kendi kendime söylendim; “Hangi dağda kurt öldü Bay Demirrrr!”.

 

Bay Demir deyim yerindeyse kurt siyasetçidir. Siyasetini yaparken uyanıktır, kar üzerinde yürür izini belli etmez. 17-25 Aralık Soruşturmasında bir mağdur edebiyatıdır tutturdu. Partisinin büyüklerine şirin gözüktü. Siyaseten bir yol açtı ve güzel yürüdü o patikadan.

 

Hadi gelin Fatih’i Siyasi Hatalı Kararları ile bir Enkaz haline dönüştüren TBMM’ye bir vesile ile girmeyi başaran Mustafa Demir’in Fatih’e yaptığı ya da hayal sattığı projeleri hatırlayalım.

 

Demir 3 dönem Fatih’te görev yaptı doğru. Sosyal Medya Paylaşımında da öyle yazmış.

 

Yahu Sayın Demir siz değil miydiniz; Türk Mahallesi’nde batan, Sulukule Projesinde fiyaskoya uğrayan, Fener Balat’ta çöken, Sultanahmet’te Turizmi öldüren, Kapalıçarşı’da yenileme yaptım deyip yeni döneme de yenileme bütçesi miras bırakan, Süleymaniye’yi çöküntü haline getirip Katarlılara pazarlayan, Fatih’i uluslararası emlak fuarında satışa sunan, Sur’lar da projeleri çürüyen, Yedikule Bostanlarında otopark projesi ile hüsrana uğrayan?

 

Siz değil miydiniz imar planları yapan, 19 yenileme alan projesi ile Fatih’te vatandaşı göçe zorlayan, ilçeyi açık hava mülteci toplama merkezi yapan, hiçbir mülteciyi ıslah etmeyen, sokakları Arap Yarımadasına çeviren, 69 tarihi isimli mahalle ismini 27’e düşüren, 57 mahallesine eşit davranmayan, Eminönü bölgesinde ki 3-5 seçmeni olan mahalleleri birleştirmeyen, Fatih’in gençleri dururken Afrikalılar ile takım kuran, semt kültürünü öldüren, Historia AVM’de Belediyenin 46 Dükkânını satan, huzur bırakmayan, esnaflar arasında ayrım yapan?

 

Siz değil miydiniz hayal satan Başkan? Kâğıt üzerinde proje üzerine proje çizip bol keseden vaat veren! Ak Parti içerisinde ayrışmanın ayrıştırmanın odak noktası olan?

 

Merak ediyorum CHP Grubu size geçen dönem 35 ayrı dava açmıştı. Ne oldu? Ne değişti? Hepsinden bir şekilde İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma izni olmadığı için kurtuldunuz değil mi?

10 ay sonra ziyaret etmiş! Niçin?

 

Elinizi vicdanınıza koyun Sayın Demir! Bu ziyaret masum bir hayırlı olsun ziyareti değil! Siz AKP’lisiniz, siz kurt siyasetçisiniz, CHP’li Başkan Özimer 10 ay önce İlçe Başkanı oldu. 10 ay boyunca neredeydiniz? Hani bölge Milletvekilliğiniz vardı?

 

Sizin enkaz gibi bıraktığınız Fatih’i, yarım yamalak bıraktığınız projeleri Belediye Başkanı Ergün Turan tamamlamaya çalışıyor. Ergün Bey de zor toplar bu projelerinizi ama en azından yeniden düzenleme ile Yenileme Alanlarının bazılarını iptal edecek. Ergün Bey tecrübeli bir siyasetçi olmasa sizden sonra kim gelse siyaseten Aksaray alt geçitinin sularında boğulurdu.

 

Fatih’te 2019 seçimlerinde Ak Parti’nin oylarının düşmesinde temel etken İmar Planlarıydı. Yani Demir’in eseriydi. Siz AKP’li olarak yaptınız, Başkan Ergün Turan Ak Partili olarak plan notunu değiştirdi. 46 bin binadan 10 bini yerinde dönüşecek, değişecek ve yenilenecek. Sizin yaptığınız hataları şimdiki mevcut yönetim düzeltecek.

 

CHP İlçe Başkanı Soner Özimer ve ekibini tanırım. Nezaketli insanlardır. Belli ki onlar diyememiş ama ziyareti sizin sosyal medyanızdan gören ve ilçenin sayfasından takip eden CHP’li kanaat önderleri Gazetemize ulaştı ve size şöyle sesleniyorlar; “Gelme Demir, ne yüzle geliyorsun, siz CHP’yi hep düşman gördünüz, seçimden 10 ay sonra hayırlı olsun demek inandırıcı gelmiyor. Yine beklemeyiz!”.

 

Bay Demir teşkilatınız ile sıkıntınız var herhalde ki Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Narin Bey bu ziyaretinize eşlik etmemiş! Akıllarda soru işareti bıraktı bu manzara.

 

Buradan CHP’li yöneticilere de bir hatırlatma yapacak olur isek; Hani corona tedbirleri vardı? Ziyaretler CHP İl Başkanlığınca yasaklanmıştı? Bay Demir değil miydi toplantılarda size mi soracağız, ben istedim yaparım diyen? Sizin yerinizde olsam hazır corona genelgesi de varken bu ziyaret için randevu vermezdim! Demir’e de böylelikle siyasi bir ders vermiş olurdunuz.

 

Sahi Demir sadece hayırlı olsun demek için gelmişti dimi ziyarete! Ben inanmadım Bay Demir, Fatihliler de inanmaz. Demir’in ziyaretinden başka bir anlam çıkacaktır, inancım bu yöndedir!

 

Sizin Ana Muhalefeti ziyaretiniz olsa olsa parti içi çekişmeden ibarettir o da Fatih’te bitmiş, tükenmiş ve hayaller altında ezilmiş AKP zihniyetinizle tutmaz. Dar kadroculuk yaptınız. Bunu da Ak Parti Fatih Teşkilatı unutmaz!

 

Buradan mevcut Belediye Başkanı Ergün Turan’a ha gayret diyorum. İnanıyorum ve temenni ediyorum ki AK Partili Turan umarım AKP’li Demir’den kalan enkazları bir bir kaldıracak ve Fatihlilerin yüzü gülecek. Zaten kaldırmazsa 2023-2024 seçimlerinde zafer CHP’nin olacak.

 

Bizden söylemesi!

 

Türkiye’nin aydınlık günleri samimi olmayan, hikaye anlatan, hayal satan siyasetçilerden uzak durulduğu zaman yakın. Esen kalın kıymetli okurlarım.

Manşet - 23:20 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  MÜDÜR DEMİR KÜÇÜK YÜREKLERİ FETHETTİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona virüs illetinin bitip okulları minik yavruların dolduracağı günler pek yakında. Pandemi tedbirleri kapsamında eğitim ve öğretim online sürerken okullarda da hummalı hazırlıklar devam ediyor. Kapılarını yeniden yüz yüze eğitime açacak olan eğitim kurumlarında kütüphaneler hazırlanıyor, bilgisayar ve bilim laboratuvarları özenle kuruluyor. Corona virüse rağmen pandemi tedbirleri eşliğinde eğitim, öğretim ve […]
 • 02
  ÖZEL ÇOCUKLAR RENKLİ UMUTLAR İLE MUTLU!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona virüs ülkemizde tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Pandemi gölgesinde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri faaliyetlerine maske, mesafe ve dezenfektan eşliğinde zor da olsa devam ediyor. Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir bu zorlu günlerde denetimlerini ara vermeden sürdürüyor. Müdür Demir, Esentepe Mahallesinde bulunan Sultangazi Özel Renkli Umutlar […]
 • 03
  30 YILLIK DOSTLAR UZAKTAN BİRBİRİNE SARILDI!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüs illeti yeni dünya düzeninde selamlaşma ve hasret gidermenin de şeklini değiştirdi. Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, 30 yıllık dostu olan Sultangazispor Onursal Başkanı Nevzat Yılmaz’ı ziyaret etti. Ama iki dost birbirlerine doyasıya sarılamadı. Corona virüs gölgesinde uzaktan sarılma hareketi yapan Demir ve Yılmaz, ilçede ki […]
 • 04
  BAŞÖĞRETMEN DEMİR’DEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüsün ülkemizi kasıp kavurduğu şu günlerde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri pandemi kurallarına sıkı sıkıya bağlı olarak eğitim öğretim çalışmalarını büyük özveri ile sürdürüyor. Özel Çocukların eğitim ve öğretim gördüğü merkezleri Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir denetime çıktı. Öğretmenlerinden bire bir ders alan özel çocuklarımız ile […]
 • 05
  BAŞÖĞRETMEN DEMİR’DEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Corona Virüsün ülkemizi kasıp kavurduğu şu günlerde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri pandemi kurallarına sıkı sıkıya bağlı olarak eğitim öğretim çalışmalarını büyük özveri ile sürdürüyor. Özel Çocukların eğitim ve öğretim gördüğü merkezleri Sultangazi’nin Başöğretmeni ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir denetime çıktı. Öğretmenlerinden bire bir ders alan özel çocuklarımız ile […]