32° Açık
 • EURO
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
 • DOLAR
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HAYAL SATAN BAŞKAN DEMİR NİÇİN GELDİ?

Manşet - 26 Ekim 2020 23:20 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Fatih’in eski Belediye Başkanı Mustafa Demir CHP Fatih İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etmiş. Fatih’i hayal projeleri ile enkaz yapan Bay Demir’i CHP İlçe Başkanı Soner Özimer, Grup Başkan Vekili Kazım Akşahin ve 3 ilçe yöneticisi karşılamış.

 

Trajikomik bir manzara ile karşılaştım!

 

Fotoğraf karesine baktım, eski günler geldi aklıma, bütçe görüşmelerinde saatlerce konuşurdu dönemin Metal Yorgunu Bay Demir. Bol keseden vaat verir ve hikâye anlatırdı. Lokanta benzeri tesis yapar, vizyon proje diye yutturmaya çalışırdı Fatihlilere. Samimiyetten uzak manzaraya ancak tebessüm edebilirdim, ettim.

 

Kendi kendime söylendim; “Hangi dağda kurt öldü Bay Demirrrr!”.

 

Bay Demir deyim yerindeyse kurt siyasetçidir. Siyasetini yaparken uyanıktır, kar üzerinde yürür izini belli etmez. 17-25 Aralık Soruşturmasında bir mağdur edebiyatıdır tutturdu. Partisinin büyüklerine şirin gözüktü. Siyaseten bir yol açtı ve güzel yürüdü o patikadan.

 

Hadi gelin Fatih’i Siyasi Hatalı Kararları ile bir Enkaz haline dönüştüren TBMM’ye bir vesile ile girmeyi başaran Mustafa Demir’in Fatih’e yaptığı ya da hayal sattığı projeleri hatırlayalım.

 

Demir 3 dönem Fatih’te görev yaptı doğru. Sosyal Medya Paylaşımında da öyle yazmış.

 

Yahu Sayın Demir siz değil miydiniz; Türk Mahallesi’nde batan, Sulukule Projesinde fiyaskoya uğrayan, Fener Balat’ta çöken, Sultanahmet’te Turizmi öldüren, Kapalıçarşı’da yenileme yaptım deyip yeni döneme de yenileme bütçesi miras bırakan, Süleymaniye’yi çöküntü haline getirip Katarlılara pazarlayan, Fatih’i uluslararası emlak fuarında satışa sunan, Sur’lar da projeleri çürüyen, Yedikule Bostanlarında otopark projesi ile hüsrana uğrayan?

 

Siz değil miydiniz imar planları yapan, 19 yenileme alan projesi ile Fatih’te vatandaşı göçe zorlayan, ilçeyi açık hava mülteci toplama merkezi yapan, hiçbir mülteciyi ıslah etmeyen, sokakları Arap Yarımadasına çeviren, 69 tarihi isimli mahalle ismini 27’e düşüren, 57 mahallesine eşit davranmayan, Eminönü bölgesinde ki 3-5 seçmeni olan mahalleleri birleştirmeyen, Fatih’in gençleri dururken Afrikalılar ile takım kuran, semt kültürünü öldüren, Historia AVM’de Belediyenin 46 Dükkânını satan, huzur bırakmayan, esnaflar arasında ayrım yapan?

 

Siz değil miydiniz hayal satan Başkan? Kâğıt üzerinde proje üzerine proje çizip bol keseden vaat veren! Ak Parti içerisinde ayrışmanın ayrıştırmanın odak noktası olan?

 

Merak ediyorum CHP Grubu size geçen dönem 35 ayrı dava açmıştı. Ne oldu? Ne değişti? Hepsinden bir şekilde İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma izni olmadığı için kurtuldunuz değil mi?

10 ay sonra ziyaret etmiş! Niçin?

 

Elinizi vicdanınıza koyun Sayın Demir! Bu ziyaret masum bir hayırlı olsun ziyareti değil! Siz AKP’lisiniz, siz kurt siyasetçisiniz, CHP’li Başkan Özimer 10 ay önce İlçe Başkanı oldu. 10 ay boyunca neredeydiniz? Hani bölge Milletvekilliğiniz vardı?

 

Sizin enkaz gibi bıraktığınız Fatih’i, yarım yamalak bıraktığınız projeleri Belediye Başkanı Ergün Turan tamamlamaya çalışıyor. Ergün Bey de zor toplar bu projelerinizi ama en azından yeniden düzenleme ile Yenileme Alanlarının bazılarını iptal edecek. Ergün Bey tecrübeli bir siyasetçi olmasa sizden sonra kim gelse siyaseten Aksaray alt geçitinin sularında boğulurdu.

 

Fatih’te 2019 seçimlerinde Ak Parti’nin oylarının düşmesinde temel etken İmar Planlarıydı. Yani Demir’in eseriydi. Siz AKP’li olarak yaptınız, Başkan Ergün Turan Ak Partili olarak plan notunu değiştirdi. 46 bin binadan 10 bini yerinde dönüşecek, değişecek ve yenilenecek. Sizin yaptığınız hataları şimdiki mevcut yönetim düzeltecek.

 

CHP İlçe Başkanı Soner Özimer ve ekibini tanırım. Nezaketli insanlardır. Belli ki onlar diyememiş ama ziyareti sizin sosyal medyanızdan gören ve ilçenin sayfasından takip eden CHP’li kanaat önderleri Gazetemize ulaştı ve size şöyle sesleniyorlar; “Gelme Demir, ne yüzle geliyorsun, siz CHP’yi hep düşman gördünüz, seçimden 10 ay sonra hayırlı olsun demek inandırıcı gelmiyor. Yine beklemeyiz!”.

 

Bay Demir teşkilatınız ile sıkıntınız var herhalde ki Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Narin Bey bu ziyaretinize eşlik etmemiş! Akıllarda soru işareti bıraktı bu manzara.

 

Buradan CHP’li yöneticilere de bir hatırlatma yapacak olur isek; Hani corona tedbirleri vardı? Ziyaretler CHP İl Başkanlığınca yasaklanmıştı? Bay Demir değil miydi toplantılarda size mi soracağız, ben istedim yaparım diyen? Sizin yerinizde olsam hazır corona genelgesi de varken bu ziyaret için randevu vermezdim! Demir’e de böylelikle siyasi bir ders vermiş olurdunuz.

 

Sahi Demir sadece hayırlı olsun demek için gelmişti dimi ziyarete! Ben inanmadım Bay Demir, Fatihliler de inanmaz. Demir’in ziyaretinden başka bir anlam çıkacaktır, inancım bu yöndedir!

 

Sizin Ana Muhalefeti ziyaretiniz olsa olsa parti içi çekişmeden ibarettir o da Fatih’te bitmiş, tükenmiş ve hayaller altında ezilmiş AKP zihniyetinizle tutmaz. Dar kadroculuk yaptınız. Bunu da Ak Parti Fatih Teşkilatı unutmaz!

 

Buradan mevcut Belediye Başkanı Ergün Turan’a ha gayret diyorum. İnanıyorum ve temenni ediyorum ki AK Partili Turan umarım AKP’li Demir’den kalan enkazları bir bir kaldıracak ve Fatihlilerin yüzü gülecek. Zaten kaldırmazsa 2023-2024 seçimlerinde zafer CHP’nin olacak.

 

Bizden söylemesi!

 

Türkiye’nin aydınlık günleri samimi olmayan, hikaye anlatan, hayal satan siyasetçilerden uzak durulduğu zaman yakın. Esen kalın kıymetli okurlarım.

Manşet - 23:20 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  KURBANLAR PODYUMA ÇIKTI
  Sultangazi Kurban Alanı’nda düzenlenen ‘En Güzel Kurban Yarışması’nda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 17 büyükbaş kurbanlık, dereceye girebilmek için jüri karşısına çıktı. Nazar boncuklarıyla ve işlemeli süsleriyle göz dolduran birbirinden güzel kurbanlıklardan ilk üçe girenlerin sahipleri yarışma jürisi tarafından belirlenerek ödüllerine kavuştu. Vatandaşların kurban ibadetlerini gönül huzuruyla, sıkıntı yaşamadan ifa edebilmeleri için Sultangazi Belediyesi tarafından […]
 • 02
  Camiler Bayram Öncesi Gül Suyu ile Yıkandı
  Sultangazi Belediyesi, vatandaşların güzel ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye ekipleri, ilçedeki camileri gül suyu ile yıkayarak bayram için hazırladı. Cadde ve sokaklardaki temizlik faaliyetlerine hız verilirken, arife gününden itibaren ise mezarlıklarda limonata ikramına başlandı.   Sultangazi Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nda her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarına hız verdi. Vatandaşların […]
 • 03
  İBB SULTANGAZİ’YE ÇİVİ BİLE ÇAKMIYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediyesi’nin Temmuz ayı oturumları son buldu. Oturumda Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı olan Mehmet Yiğit oturumda söz alarak emlak vergisi artışlarına dair konuşma gerçekleştirdi. Başkan Yiğit İBB’nin Sultangazi’ye çivi bile çakmadığını söyledi ve “CHP Grubu getirsin bir çivi çakmışlarsa bunun resmini buraya asalım!” dedi.   […]
 • 04
  EMLAK VERGİSİ TARTIŞMASI SÜRÜYOR!
  HABER: ENGİN BELLİ   Sultangazi Belediye Meclisi’nde emlak vergisi artışlarına dair tartışma yeniden alevlendi. Temmuz ayı ikinci oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Yarcan Tan, Ak Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’nun Eski Edirne Asfaltı Caddesi’ni Bağdat Caddesi’ne benzetmesine tepki gösterdi. CHP’li Tan ilçenin değişik mahallelerinden emlak vergisi düzenlemesi örnekleri verip rayiç bedellerin yüksek olduğunu dile getirdi. […]
 • 05
  İSTANBUL’U 60+1 İLE ALACAĞIZ!
  HABER: ENGİN BELLİ   Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ilçe ziyaretleri kapsamında Sultangazi Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri tarafından karşılanan Başkan Kabaktepe’ye İl Başkan Yardımcıları da eşlik etti. Başkan Dursun’un makam odasında bir süre katılımcılarla sohbet eden Osman Nuri Kabaktepe İBB’yi gelecek seçimlerde […]