30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

O BİR TOKİ SEVDALISI; “BAŞKAN ERGÜN TURAN!”

Manşet - 23 Haziran 2020 02:03 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Kah sokakta bir çocuğa sarılıyor kah soluğu danışmanın çizdiği rotada bir kıraathanede parkta alıyor ama olmuyor be Başkan.

 

Sanki bir şeyler eksik kalıyor?

 

Biz söyleyelim; Fatih sizi dar geliyor ve mutlu değilsiniz sanki Sayın Başkan?

 

Fatihlilerin 2019 Yerel Seçimlere sayılı aylar kala tanıdığı, TOKİ’den ithal edilen Belediye Başkanı Ergün Turan Fatih’te pek mutlu gözükmüyor. TOKİ sevdalısı olan Başkan neden mutlu olsun ki? Koskoca Türkiye’nin TOKİ’sinin Başkanıydı. Arı gibi her yere toplu konut dikiyordu. Ama gelin görün ki şimdi Fatih Belediye Başkanı oldu. Yakında 19 kentsel dönüşüm alanında işe koyulur ama şimdi canı sıkılıyordur Başkanın.

Başkan mutlu değil!

 

Başkanın sosyal medya sayfalarına bakıyorum arada. Zoraki bir gülümseme, yapılan işlerde zorunluluk, içilen kahvelerde sıkılma ifadesi var. Ben mi yanlış değerlendiriyorum diyordum ama Fatihli bir Ak Partili kanaat önderi ile görüştüm ve aynen şu şekilde ifade etti Ergün Beyin durumunu; “Ergün Bey Fatih Belediye Başkanı olarak gelmedi. Ergün Bey İBB Başkanı olacaktı. Binali Bey seçilecek bir süre sonra istifa edecek, yerine Ergün Bey İBB Meclis kararı ile atanacak, Fatih’e de şimdilerde İBB Meclis Başkan Vekilliği verilen Zeynel Abidin Okul Fatih Belediye Başkanı olacaktı. Her şey hazırlanmıştı ancak seçmenin refleksini hesaba katamadılar. Aramızda ki AKP’liler partimizi İBB’de iktidardan ettiler. Kibir bunun en büyük nedeniydi!”.

 

Ak Partili kanaat önderinin dedikleri doğru mudur bilinmez ancak bildiğimiz bir şey var ki Başkan reklamı çok seviyor. Öyle ki reklam panolarını dahi seviyor. Bu sevgisi uğruna tarihi eser vs hiç bakmıyor bile. Bugün Haliç Caddesi üzerine reklam panosu dikildi Fatih Belediyesi tarafından. Yeter ki Başkanın reklamı dönsün.

 

Aslında haksız da değil, Başkanı Fatih’te tanıyan yok. Reklam yapması lazım bol bol. Gerçi 57 mahallesi bulunan Fatih’i de Başkan Turan tanımıyor. Geziyor dolaşıyor ama mamafih öyle kolay öğrenilmiyor Fatih.

Öte yandan Fatih’in tarihi UNECO mirası surları yıkılıyor, amatör spor kulüpleri kan ağlıyor, depremde 15 bin binanın yıkılacağı raporlarda kesinlik kazanıyor, pandemi süreci devam ediyor ama Başkan Turan kalkıp muhalefete danışma gereği duymuyor. Geçtiğimiz gün Başkan Turun sosyal medya sayfalarından şöyle buyurmuş 100-150 sayıda ki beğeni atan sıkı takipçisine ; “Fatih’imiz için hayata geçirdiğimiz ve uygulama aşamasında olan çok kıymetli, değer katan projelerimiz var. Belediye Meclis Üyelerimiz ile gerçekleştirdiğimiz toplantımızda projelerimizi istişare ettik.”. Bir de fotoğraf yüklemiş.

Başkan Başkannnnn vakti geldiğinde Fatih’ten gideceksiniz onun için Siyasi Kibrinizi bırakın lütfen! 4 aylık pandemi sürecinde muhalefete danışmamanız nasil bir siyaset anlayışıdır?

 

Bakın Fatih’in Belediye Meclis Üyeleri sadece AK Partililer değil. 23 Haziran verilerine göre Ak Parti Fatih’te iktidar bile değil. Hadi rakamları bir tarafa bırakalım, CHP Meclis Üyeleri nerede bu toplantıda? Sordum soruşturdum davet bile edilmemişler. Grup toplantısı deseniz değil çünkü Meclis Üyelerimizle toplantı diyorsunuz. Ak Parti’de hangi meclis üyesi sizin çılgın projelerinize hayır der ki? Bunun adı kendimiz söyler kendimiz dinleriz siyasetidir.

Dedik ya reklamı sever Başkan!

 

Bir de tavsiye vereyim Başkana ; “Çok sıkıldıysanız, Fatih size dar geliyorsa, muhteşem marifetlerinizi gösteremiyorsanız, şöyle Bakan Yardımcılığı vs talep edin de kurtulun Fatih’ten.”.

 

Hadi kalın sağlıcakla kıymetli okurlarım. Fatih’e yolunuz düşerse Haliç Caddesine uğramayı unutmayın. Tarihi eserler nasıl delinir, nasıl çürütülür görürsünüz. Sokakta gezerken de mültecilere dikkat edin çünkü Fatih Mültecilerin Başkentidir bunu aklınızdan çıkartmayın.

Manşet - 02:03 A A
BENZER HABERLER