15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home2/u5973906/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BAŞKAN DURSUN BİR DEĞİL BEŞ VERİR

Manşet - 11 Haziran 2019 01:44 A A

GAZETECİ ENGİN BELLİ’NİN KALEMİNDEN

 

Sultangazi’de suç ve suçlular ile mücadelede son aylarda büyük başarılar elde eden İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri başarıdan başarıyor koşuyor. Sokaklarda vatandaşın güvenliği için mücadele veren kahraman polisimiz aynı zamanda suçu önleme hususunda da başarı elde etmiş durumda.

 

Vatandaşın can ve mal güvenliğini tehdit eden vakalara anında müdahale eden İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri gözünü budaktan sakınmadan mücadelesini sürdürüyor. Ancak polisimizin bazı istekleri var. Bu isteklere değinmek Gazeteci olarak görevimiz.

 

İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Salman’dan bugün Huzur Toplantısı daveti aldım. Davet mesaj yoluyla iletildi. Toplantı 12 Haziran’da Belediye Nikâh Salonunda gerçekleştirilecek. Daveti aldığımda bugün Meclis Toplantısı’nda gündeme gelen Araç Tahsisi konusu aklıma geldi. Bunun için Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun’a telefon ile ulaştım ve tahsis konusunda ne düşündüğünü sordum. Sayın Başkanımız bu hafta Meclis’ten yetki aldığında bir adet resmi hizmete mahsus kullanılmak üzere araç tahsis edeceğini söyledi. Başkan Dursun ilerleyen süreçte yeniden tahsis yapılacağını da sözlerine ekledi.

 

Sultangazi sokaklarında suç ve suçlular ile mücadele eden, suçun gerçekleşmesini önleyen, kahramanca görevini ifa eden Polisimize bir aracın yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum. Araç tahsisi konusunda Başkan Dursun’un bonkör davranacağından ise şüphem yok.

 

CHP Grup Başkan Vekili Mithat Çelik ile de araç tahsisi konusunu görüştüm. Sayın Şahin’de Emniyet Müdürlüğümüze lazım olan ne varsa CHP olarak biz yanlarındayız dedi.

 

Bu sözlerden sonra Hukuk, Plan ve Bütçe Komisyonu’na görüşülmek üzere sevk edilen gündem maddesinin Mecliste onanmasını bekliyorum. Başkan Dursun ümit ederim ki yetkiyi aldığında bir değil beş aracı hatta on aracı Emniyet Müdürlüğümüze tahsis edecektir.

 

Eğer Sultangazililerin huzuru söz konusu ise Başkan Dursun’un elinin açık olacağından şüphem yok. Başkan Dursun’un Sultangazililerin huzuru ve mutluluğu için yaptıkları ortadadır. Takdire de şayandır. Ben de buradan sadece araç değil aynı zamanda motorize ekiplerin kurulması için de motosiklet alımı yapılmasının uygun olacağını hatırlatmak isterim. Sokaklarda hızla ilerleyen motosikletli polislerimiz olsa fena olmaz.

 

Daha yaşanılası bir Sultangazi için İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün yanında olmak, onların isteklerini gerçekleştirmek Aziz Milletimizin temsilcileri için kutsal bir görevdir. Bu görevi de seçilmiş Siyaset İnsanları layıkıyla yapacaktır. İktidarı Muhalefeti tüm Sultangazi polisimizin yanındadır.

 

Başkan Dursun Sultangazililerden kuvvetli bir alkış almak istiyor ise Emniyet Müdürlüğümüze gereken desteği vermek durumundadır. Şahsım adına Başkanımıza inancım tamdır.

 

Manşet - 01:44 A A
BENZER HABERLER